Mejdan se v tomto ostrém dramatu stává metaforou promarněných životů hrstky mladých hipsterů. Povaleč Syd se ani po několika měsících nedokázal vyrovnat s tím, že ho opustila přítelkyně London. Když se jednou probere k vědomí během nekonečného maratónu večírků, kamarádka mu řekne, že se London chystá odstěhovat do Los Angeles s novým přítelem. Ačkoli ho nikdo nepozval, rozhodne se Syd vyrazit na velký rozlučkový mejdan a promluvit si s ní dřív, než mu navždy zmizí z očí. A nejen o tom, proč jí nikdy nedokázal říci, že ji miluje. Vezme si s sebou jako podporu Batemana, který mu právě přinesl novou dávku drogy. Popíjejí, šňupají kokain a vedou nekonečné hovory o lásce, citové bolesti, hledání smyslu života i boha, ale většinou o sexu. Když dorazí London, sedí Syd dál v koupelně a povídá, takže ho nakonec Bateman musí téměř donutit, aby za ní šel. Po zpočátku rozpačitém setkání se Syd a London rozhodnou odejít, aby si promluvili v soukromí. Což bude mnohem obtížnější a divočejší, než by se mohlo zdát. (HBO Europe)

m3p

Film o živote. Film o stratenej láske. Film o problémoch. Film o stažovaní sa. Film o kamarádoch. Film o ... To je LONDON! ()

Marty_cihi

Nebylo to vůbec špatný, sice se 60% filmu odehrává v koupelně a 30% ve vzpomínkách. I když to byl asi nízkorozpočtový film, kde nejdražší byl ten kokain a karton cigeret co tam zdělali....Ale jo mělo to zápletku, pár vtipnejch scén a dokonce i bitku a romatiku. Co chcete od filmu víc? ()

djcremo

Dobrá dráma, ktorá sa odohráva prevažne v jednom apartmáne a práve preto stojí na kvalitných dialógoch. To by nebol problém, tie celkom slušne ujdu, dokonca niekedy sa mi ich zdalo až veľa, že jeden nedokáže to tempo vnímať tak dlho v kuse, ale na rozdiel od Jasona Stathama som mal pocit, že ostatní svoje charakterovo náročné postavy nezvládajú, čo je veľká škoda. Proste nie každý je na takú rolu stavaný. Škoda, ináč to mohlo vyznieť celkovo oveľa lepšie. ()

VERA

London rozhodně není odpočinkový film s předvídatelným závěrem. Během celých 92 minut si film s excelentním scénářem Huntera Richardse vyžaduje vaši maximální pozornost. Náročný divák i zajisté najde svoje i přesto, že film působí jako dlouhý monolog několika postav, vracející se neustále zpátky v čase, aby vlastně ukázal, jak byl vztah London a Syda úžasný. Někdo o příběh v okamžiku ztratí zájem, protože na první pohled se tam opravdu nic moc neděje. Pokud se ale na film podíváme pod lupou, zjistíme, že kromě famózního výkonu Jasona Stathama v jehož stíně zůstává, jak nemytý, upocený, hroutící se a šňupající Evans tak blonďatá Jessica Biel, jenž ve vás zanechává pocit, že je jí všechno jedno. Během filmu vás ale čekají nejen vášnicé scény, mezi bývalými milenci, ale taky pár dost drsných scén, které ukazují, že každý z nás má své osobní démony, které ať se můžou zdát jakkoliv neuvěřitelné, tam prostě jsou. Jeden příklad za všechny, scéna kdy Jason Statham popisu, že se s ním manželka rozvedla, protože penis jejího milence měl (údajně) 30 centimetrů. Dojemná a zatraceně drsná scéna, vás rozhodně nenechá chladnými. Film ocení každý, kdo má rád zvraty, hlavně ty nepředvídatelné a necenzurované scény, kterých si užijete víc než dost. Co dodat. Fantastický scénář a režie od mistra svého oboru, neskutečné herecké výkony. ()

Sympy

Stručně bych to okomentoval jako-pitomí kecy feťáků--->na tohle nemusíte koukat v televizi stačí se vylít v baru a kolem dvou ráno poslouchat ty úvahy který některý zkouřený a vylitý existence vypouštěj.Jinak jednu hvězdu za výkon Stathama skoro ke konci filmu,v tomto případě chápu,že měl asi těžký začátky když vzal takovouhle roli,ale i za to má můj obdiv-->ta hvězda patří tedy jen jemu. VCELU VŠAK ZTRÁTA ČASU KTERÝ SE DAL VYUŽÍT ZA POŘÁDNÝ FILM. ()

jcall2bad

London je velmi jednoduchý charakterní kousek, který nebude chutnat každému. Doporučuji tento film, ale rozhodně očekávám, že mnozí mě ve jménu mého doporučení budou po shlédnutí proklínat. Co na to můžu říct? Toto je přimočarý charakterní snímek, které slouží jako excelentní předváděčka třech herců a slibného mladého autora a režiséra. Kromě toho, v roce přeplněném těmi nejhoršími cinematickými svinstvy, které si můžu představit, London je milá alternativa pro ty hledající osobnější film, která pravděpodobně zavrhne zajímavé post-filmové debaty o sexu. ()

dextrush

Prvý, no zároveň posledný počin Huntera Richardsa ako režiséra. Škoda, pretože bol celkom kvalitný. Jeho nosnou časťou sú dialógy o živote medzi Sydom (Chris Evans) a Batemanom (Jason Statham), ktoré sú veľmi kvalitné. Áno priatelia - Jason Statham ROZPRÁVA ! A ide mu to veľmi dobre. Vdýchol Batemanovi dušu a išiel naplno! Výborný rečnícky a herecký výkon, na ktorý u neho nie som zvyknutý. Ale k záveru sa dostane aj k tomu, v čom vyniká - použije ruky. A to nielen na "šermovanie" kreditnou kartou, ktorou si pripravuje pekné tučné "linky" z vlastného dealerského portfólia. Chris Evans aj Jessica Biel výborne zahrali hádky medzi sebou, ktoré sú vsadené do filmu ako retrospektíva ich disharmonického emotívneho vzťahu. ()

jay are

Tento film jsem viděl několikrát a pokaždé jsem z něj nemohl spustit zrak. Opravdu stoji za shlédnutí. J. Biel, Ch. Evans a hlavně Jason Statham jsou úžasní ()

Jan Preissler

'Impotentní' Jason Statham to tak trochu držel nad vodou.Svým způsobem ten film o šňupání koksu na obrazu Vincenta van Gogha baví, svým způsobem však silně nudí. ()

Mukade

somewhere around 2005: strašne dobrý filmík :) ,Statham tu je fantastický, rovnako aj réžia, scenár, ostatné postavy atď. Nemá to chybu. PS: ešte viac sa mi páčil český dabing ako originál............................ update 2017: best of its kind (: PS: naprosto sa ten film úplne nepochopí a nedocení po jednom či dvoch videniach.. update 13.1.'21: bezchybný masterpiece ()

bergeron

Tento film bol vzláštny. Celkovo bol robený inak. Jason s vlasmi a ako inteligent niekedy nejde dokopy, ale jeho monolog o sexuálnosti stál za to. Zaujimavo robený film. ()

Robbie

Takto vyzerá romantický film pre mužov. Dovoľujem si tvrdiť, že asi každý chlap, ktorý aspoň raz v živote zažil vážny vzťah a nejaké to sklamanie, sa nájde minimálne v jednej situácii v tomto filme. To je na London veľmi deprimujúce a zároveň to robí film tak skvelým, uveriteľným a zábavným, napriek tomu že prostredím, príbehom aj obsadením je veľmi minimalistický. Pri výborných hercoch (áno, aj samotný Kapitán Amerika ma tu dostal) a výbornom scenári toho viac netreba. Jason Statham a Chris Evans v najlepších rolách, v akých som ich doteraz videl, a to som veľký fanúšik Stathamovej akcie. ()

Pythonator

Jessica Biel je jediným důvodem, proč se na film dívat. Jako drama o nervově labilních pošucích je to dobré. Vytvořit zápletku na tom, že se spolu baví lidi na hajzlíku a čekají, jestli se seberou a půjdou chlastat mezi ostatní účastníky večírku, to je fakt síla. Prostě čistě dialogový film se šňupáním kokainu. Sprostý a divný jako nezávislá americká tvorba. ()

newSami

Nemá to dej. Má to kopu koksu, "fuckovania", kecov o živote, Bohu, láske, impotencii, Jasona Stathama s vlasmi a (našťastie) aj sexy Jessicu Biel. ()

Zrcadleni

Přiznávám, že je mé hodnocení přizpůsobeno neskutečně krásné Jessice Biel a tak nějak mám taky slabost pro Jasona Stathama a ukecané filmy. Další z řad filmů, které mají hvězdy a hvězdičky, ale jsou všechny natočeny v jednom jediném bytě a navíc 75% je na toaletě tohoto bytu, takže relativně levné i když byt zrovna levně nevypadá, když se šňupe koks z obrazu Van Gogha. Pokud čekáte trochu akce, tak čekáte zbytečně, na téhle zastávce jde totiž především o uvědomění si sebe sama. Budete postupně poslouchat příběh Syda, který za 6 měsíců a 7 dní nedokázal zapomenout na svou London. Film nabízí kvalitní dialogy s chorobně nesnesitelným Chrisem Evansem a opět chladným a neuvěřitelně zvláštním Jasonem Stathamem. Opravdu stojí za shlédnutí ()

Freiheit

Zajímavě zahrané, dobře zrežírované a sestřihané a přesto naprosto o ničem. Jedna větší troska vedle druhé, se kterou byste si život vyměnit nechtěli. Měla-li to býti sonda do života nějaké generace, pak to výpovědní hodnotu žádnou nemělo; poselství taky žádné ... smysl natočení tohoto filmu mi prostě uniknul a zřejmě nebudu sám ... jediné co mě napadlo, že to mohla být zkouška kamer spojená s hereckou exhibicí ... ()

Laosa

tak nevim, nevim....tristrvrtina filmu stravena na wc kde prebiehaju vyjete zvasty o zivote a premarnenom vztahu s kopcom kokainu....hmmm ()