Final Fantasy VII: Advent Children

• Japonsko Final Fantasy VII: Advent Children (více)

Dva roky uplynuly od chvíle, kdy se trosky Midgaru staly svědectvím obětí přineseným za nastolení míru. Svět však bude brzy čelit nové hrozbě. Rychle se šíří záhadná choroba. Staří nepřátelé jsou znovu na nohou. A Cloud, který opustil život hrdiny a chtěl žít v samotě, se jim musí ještě jednou postavit...

Velkolepý celovečerní film zpracovaný s absolutním mistrovstvím! Film je pokračováním dějové linie mimořádně úspěšné hry Final Fantasy VII pro PlayStation. (oficiální text distributora)

sniper18

Je to celkom dobrý animovaný akčný fantasy film natočený podľa slávnej počítačovej hry. Má pomerne dobrý príbeh odohrávajúci sa dva roky po katastrofe, ktorá zmenila svet, bývalý špičkový bojovník už chce žiť pokojnejším životom, no spolu so svojimi priateľmi musí čeliť nielen trojici mocných bojovníkov hľadajúcich silnú mimozemskú energiu, z ktorej sa robili genetické experimenty, ale aj ďalším silám, ktorá môžu zničiť svet. Spracovanie nie je zlé, ale ani mi až tak dobre nesadlo. V prvom rade je treba zdôrazniť, že tento film je viditeľne určený výhradne znalcom herného univerza, medzi ktorých ale nepatrím. Tie prvé minúty ma naplno pohltili, pôsobia úžasne, ale keď už začne hlavný dej, bez problémov sa na to pozerá a nájde sa tu niekoľko silných scén, ale celkovo si ma to nedokázalo získať, keďže sa tu v priebehu prakticky nič nevysvetľuje a tak som si nebol istý všetkými motiváciami a vzťahmi medzi postavami a navyše mi tu chýbajú aj nejaké výraznejšie oporné body príbehu, aj keď je mi jasné, že to už bolo spomenuté v hrách a toto už na ne len nadväzuje. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom vydarená. Záporom je, že mi neprišla v priebehu ideálne rozdelená, niekedy je dlhší čas bez akcie, kedy pritom cítiť, že by sa aj nejaká hodila a niektoré akčné sekvencie sú zase zbytočne moc dlhé, takže by som skutočne ocenil ich skrátiť a radšej ich vložiť do tých neakčných častí. Ale inak je po vizuálnej stránke prakticky dokonalá a niektoré akčné scény až dychberúce. Chválim hlavne najväčšiu akciu v meste v strede filmu, kde je skutočne radosť sledovať na spoluprácu kladných postáv alebo aj perfektný súboj v kostole, tieto sa nadmieru vydarili. Ale zase tie finálne súboje mi už prišli skôr slabšie. Čo sa týka postáv, ako je to už v podobných filmoch zvykom, opäť si ma najviac získali ženské postavy, ale dobré sú aj mužské na kladnej strane, jedine záporáci mi neprišli práve najideálnejší. Animácia je perfektná, tento štýl mám veľmi rád a toto je skutočne lahodný vizuálny zážitok, či už prostredie, postavy, rôzne spomaľovačky, úplne všetko. A chválim aj hudbu, tá sa mi miestami veľmi páčila. Je mi jasné, že moje hodnotenie nemá v tomto prípade so skutočnými kvalitami filmu nič spoločné, na to by som musel byť znalcom herného univerza, ale aj tak som si to nemohol nechať ujsť, keďže japonské animované filmy mám rád. Takže aj keď tento film hodnotím len na lepší priemer, vážim si ho omnoho viac a rozhodne by si ho nemal nechať ujsť každý, kto sa v hrách vyzná, pre nich to musí byť nesmierny zážitok. 65% ()

Hakha

Už začátek filmu mě velice potěšil, kde se píše: Pojďte se ještě jednou vypravit do světa, který jste si zamilovali. Jde o sen. Něco, nad čím nemá smysl přemýšlet. Film dominuje ve všech stránkách, grafice, hudbě, postavičkami jako Cloud, Sephiroth, Tifa, Vincent apod. s vynikajícím soubojem proti Bahamutovy. Film si myslím stojí i pro vidění pro ty, co hru nehráli. Já osobně jsem viděl dříve film, ale to je vedlejší:-) Pro hráče Final Fantasy povinnost vidět:-) ()

Le_Chuck

Teda vidno že žluťásci sa poriadne obúvajú do počítačovej animácie a to čo nám predvádzali klasicky animované filmy je teraz pod rúškou vizuálnych laskominiek alá iMac posúvané do úplne iných sfér. Toto sa jednoducho na celuloid natočiť nedá. Tažko popísať, treba vidieť. Tie uhly, prelety, strihy by nezvládol ani Bay skrížený s T.Scottom po trojtej dávke speedu. Po trochu viac filozofickom a menej akčnom, ale tiež vizuálne vyšperkovanom Appleseed je tu ďalšia veľká ryba, pričom miernou výhodou FF7 je, že postupne graduje, ťaha jedno eso za druhým, postupne nás rozmaznáva a celé to vyvrcholí finálnym súbojom s ríše snov. Konečne film, na ktorý môžu byť fanúšikovia hernej série FF (a že ich nieje málo) patrične hrdí. ()

berg.12

Má právo na hodnocení někdo, kdo nemá ponětí, co to herní série Final Fantasy je? Nebudu tedy hodnotit příběh a' la "nevím, která bije" a zkusím se zaměřit na čistě filmové věci, kvůli kterým přišel film o hvězdičky. Ta první je kupodivu za akci, která se sice tváří značně cool, ale díky střihu se rozpadá na desítky drobných střípků, které podle mě postrádají návaznost a ve svém celku tah a napětí. A ta druhá za jakýsi postromantický klavír, metalový výplach a brumící chorály, které mi jako hudba tentokrát vůbec nesedly (srv. v rámci žánru třeba s "Akirou" nebo "Ghost in the Shell"). Ale těžko říct, být fanda PC série, možná bych i v tom všem našel opodstatnění, takže mé hodnocení berte trochu s rezervou. ()

kitano

Teno film rozdeluje ludi na dva tabory.Prvim sa bude pacit pretoze skvelo vizera a je plny uzasnej akcie a do druhej skupiny patri ludia co hrali hru Final Fantasy 7 a do tej skupiny patrim aj ja. Bola to uzasna hra zalozena na rozvetvenom pribehu o boji a o priatelstve a kazdemu kto hru dohral bolo urcite luto ze musel odist z tohto milovaneho sveta. Sok bol ked do svetu vysla sprava ze bude pokracovanie ale nebude to hra ale film. To vsak nic nemeni na tom ze je to dalsi pribeh a dalsie stretnutie s nasimi hrdinami. A co teda film priniesol mne? Krasne vykresleny charakter hlavneho hrdiny ktory hlada odpustenie a odvahu znova zobrat mec a chranit svojich blizkych. A ked sa mu to nakoniec podari, obdari divakov-hracou jednou vecou co by od Clouda urcite necakali. A tou vecou je usmev na jeho tvari. Kto nehral hru tento okamih nemoze docenit. K vizualne stranke sa netreba vyjadrovat. Je to najlepsie co na poli pocitacovej animacie mozete vidiet. Takze velke dik SQUARE-ENIX! 10/10 ()

akisha

Film, co znalci herní předlohy jen těžko docení. On na ně totiž úplně kašle a nějaký vysvětlování? Ani náhodou. Takže normální divák možná základní premisu pochopí, ale ty desítky odboček nemá šanci pobrat. Ono je to taky tím, že je nejspíš určen primárně jim a teprve pak řadovému diváku. Jelikož jsem se o to dřív víc zajímala a celý příběh hry jsem znala, stejně jako historii postav, tohle mi nevadilo. Protože jinak je to skvělá akce, skvělá animace a skvostná hudba. Na druhou stranu chápu ty, co dávají 2* a míň, tenhle film je hodně velkej oříšek. ()

Falko

Musim uznat, ze pocitacova grafika bola nadherna, ale ja predsa len uprednostnujem filmy takehoto akcneho typu nazivo. Taki Michael Bay alebo bratia Wachowski vedia o com hovorim. Takze tento chaoticky boj zvlastnych svetov, kvalitnych nahanaciek a bitiek ma moc nepresvedcil, davam mu 60%......28.03.2008 ()

MM_Ramone

O legendárnej hre, pre konzoly Sony Play Station, "Final Fantasy" som už samozrejme počul, ale nikdy som nenašiel čas a trpezlivosť si ju zahrať. Možno aj preto som bol v príbehu tohto filmu úplne stratený. Ale vôbec mi to nevadí. I tak som veľmi spokojný. Pretože to čo som videl, môžem označiť ako animované vizuálne orgie. Strhujúca akcia, dymanické súboje, úchvatné prostredia, dokonalé detaily... všetko výborne nazvučené a zvýraznené dobre zvolenou hudbou. Japonci sú v tomto proste machri. "Final Fantasy VII" som si pozrel v pôvodnom znení s titulkami, čo ešte viacej umocnilo celkový dojem. **** ()

2Pac

Velmi, velmi lutujem, ze som nemal moznost zahrat si hru resp. poznat lepsie background jednotlivych postav, lebo niekedy som sa v pribehu stracal. Avsak neskonale dokonala grafika (az na tie neustale suche vlasy), hudba z rise snov a nadupana akcia, vytiahli u mna FF 7 na velmi silne 4*. PS.dost ma prekvapil ten silny krestansky odkaz na konci filmu. ()

petero

Trošku som sa bál že z príbehu budem dosť mimo ale našťastie sústredil som sa ako sviňa a vyplatilo sa. No nemôžem sa tiež nezmieniť o vizuálnej stránke a schopnosti talentovaného režiséra nestratiť a nespanikáriť v treskúcej akcii (ktorou je tento film preplnený, vďaka za tie precítené chvíľky u neakčných scén) a na začiatku v rýchlom vysvetlení. Je to proste 90 minutová pecka. ()

Davies182

Vybroušený vizuál a neskutečná akce na jedné straně, "vatózní" příběh a celkem velká nuda na straně druhé. Na pohyblivé japonské obrázky se kouká vážně skvěle, navíc když jsou tak barevné a s příměsí fantasy. Co ale nejvíce zamrzelo, že na hlavní dějové linii bylo od začáku do konce vidět, že je tu opravdu jen proto, aby si tvůrci nějak ospravedlnili jinak velmi akční snímek - na přehlídku komb s velkými meči by do kina nikdo nešel, že. Takže se vzala jednoduchá šablona o vzkříšení nejvetšího padoucha největšího klaďase ze světa herní FF, a "příběh" byl na světě. Není to pak o ničem jiném, než sledovat nudné dialogy, které tu jsou jenom pro vycpání jinak báječných soubojů. Podobným neduhem pak trpěla i starší Essence Within; pokud by byla dějová linka o něco propracovanější, bylo by hodnocení ještě lepší. Mé čtyři hvězdy pak znamenají pochvalu za super choreografii bitek, frajerské charaktery a spektakulární akci, kterou snad ani nelze natočit jinak, než animací... ()

kinej

Co se technické stránky týče je to brilantní podívaná. Ale příběh mě nijak neoslovil. Asi proto, že se mi do něj celou dobu nedařilo proniknout. Druhá polovina filmu je naštěstí soustavná řežba, takže se divák ani moc nestihne nudit. Myslím, že je tp určeno spíš pro fanoušky herní série. Stařší film Final Fantasy se mi líbil mnohem víc.Ani nevím co by mohly mít tyto dva filmy, krom názvu, společného. ()

Fiftis odpad!

Skoro som od nudy umrel. Animácia sa mi zdala zo začiatku skvelá, potom zase nudná. Hlavné postavy sa mi plietli a kedže som to pozeral s japonským dabingom, tak som ani nevedel, že kto je muž a kto žena. Muži mali dlhé vlasy, ženy zase vystrihané nakrátko. Veľa zbytočných rozhovorov. Potom nedostatočná akcia. Veľa sa tam toho mihoce počas akcie a je to neprehľadné. Príbeh som ani nepochopil, respektíve ani neviem o čom bol. Opäť som splnil svoju podmienku, že sa dodívam na každú snímku, ktorá je akokoľvek ukrutne zlá a nudná. Po tomto som stratil chuť pustiť sa do inej japonskej animovanej snímky. A inak Final Fantasy celkovo neviem nejak prísť na chuť. ()

Jhershaw

Sice jsem předtím viděl OAV Last Order, takže jsem se úplně neztrácel, ale hru jsem nehrál, takže jsem si vychutnal hlavně ty vizuální orgie... ()

Lhurgoyf

Square Soft nás svojim brilantnými renderovanými animáciami ohúroval snáď už od roku 1997, kedy vznikla práve revolučná videohra FF7 - a od tej doby sú takmer stále rovnaké. To, čo výborne pasuje do videohry ako intro, či cut-scene, pôsobí na plátne trošku toporne, odtažito a... zastarale. Schválne si film posuňte na nejakú pomalú dialógovú scénu, a sledujte pohyby postáv, výrazy ich tváre, vyblednuté pozadia... rovnaké technické spracovanie som videl už pred siedmymi rokmi vo FF8! To, čo ale film zachraňuje (a vyzdvihuje do výšín) je orgazmická akcia so zbesilým strihom, ultrarýchlym nalietavaním kamier, ohromujúcimi efektami, choreografiou súbojov, podporená výborným technickým dizajnom FF sveta. Sekvencia útoku obrovského draka na centrum postapokalyptického mesta, pri ktorom sa zdemoluje hádam každá budova v okruhu piatich kilometrov, proste nemá chybu. Hudba Nobua Uematsa je síce výborne napísaná, keďže je ale takmer výhradne vytvorená na syntetizátoroch, postráda majestátnosť a veľkoleposť. Takže zhnutie - pre potreby videotrhu výborná vecička, do kina by som na to ale nešiel. ()

playboxguest

Hrála jsem skoro rok v kuse Final Fantasy VII, ikdyž nějaký pátek už to bude....Přesto mě film absolutně neoslovil a de facto i nudil. Zamilovala jsem si filmy Silent Hill i Metal gear solid, právě díky znalosti herních předloh, z nichž filmy mnoho připoměli a vystihli, v tomto případě se tak nestalo a tento film u mne nezabodoval ,přestože má k tématu Final Fantasy mnohem blíže, než americký pokus, který měl pěkné zpracování, ale s tematikou Final Fantasy měl společný jen název. ()

sheen

Člověk ani nemusí být fanda série Final Fantasy aby ho tento film totálně pohltil svým příběhem, atmosférou, prostředím a opravdu originálními postavami. Říka se, že neznalost neomlouvá, škoda, že jsem neměl možnost hrát sérii FF abych mohl lépe poznat postavy, pokud kupovat konzoli, tak FF je nejpádnější důvod. Film se nese opravdu v bombastickém tempu, hlavně akce, ta je tak OBROVSKÁ, ELEGANTNÍ, DECHBEROUCÍ, sledoval jsem opravdu se zatajeným dechem. To není jediná věc, kterou tento film oplývá. Na řadu přichází zajímavý a strhující děj, který mě nenechal chladným ani na okamžik. Ale to ještě nestačilo, výčet nekončí, jak už to bývá, takové filmy přichází ještě se strhujícím hudebním doprovodem, který hlučně a účelně dotváří atmosféru, Advent Children není vyjímkou. Metalová muzika střídána s jemným hudebním doprovodem. ()

Deimos

CD/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +vizuální orgie, natřískaná hudba, sexy postavy -nepřehlednost v postavách (v jménech), zmatenost děje, titulky/// Absolutní obrazová extáze, doprovázená famózní hudební složkou. Je pravdou že už Esence života byla srozumitelnější, ale proč by opak měl zas tolik vadit. Zvláště když musím usoudit že se jedná o jedno z nejvěrnějších zpracování herní gamesky. To jestli je skutečně věrné musí posoudit pravověrní hráči a fanoušci, ovšem já jsem za každý „herní“ titul velice rád a upřímně ani Uwe z Německa mi nevadí. Přesto zde dostane divák vůbec to nejlepší co se dá zhlédnout. Trošku mi jen vadily některé postavy, těžko se je dalo rozlišit, myšleno jmény. V tomto jsem měl guláš. A rovněž mě moc nepotěšili, že některé souboje vyzněli protahovaně, nebo prostě jsme se nedočkali žádné rychlé smrti. Poslední věc co mi vadí, že některé postavy (hlavně ženské) neměli více prostoru v bojových sekvencích. Jinak už opravdu není nač si stěžovat a pokud skutečně nebudete řešit složitý děj, budete se náramně bavit. Je to prostě pastva pro oči a uši./// Celkem 78%/// ()