Final Fantasy VII: Advent Children

• Japonsko Final Fantasy VII: Advent Children (více)

Dva roky uplynuly od chvíle, kdy se trosky Midgaru staly svědectvím obětí přineseným za nastolení míru. Svět však bude brzy čelit nové hrozbě. Rychle se šíří záhadná choroba. Staří nepřátelé jsou znovu na nohou. A Cloud, který opustil život hrdiny a chtěl žít v samotě, se jim musí ještě jednou postavit...

Velkolepý celovečerní film zpracovaný s absolutním mistrovstvím! Film je pokračováním dějové linie mimořádně úspěšné hry Final Fantasy VII pro PlayStation. (oficiální text distributora)

Jango_Fett

Sice jsem Final Fantasy nehrál, ale dovedu si přestavit o čem hra je. Zbytečnou překombinovanost příběhu nesmíme svádět jen na to že jsme nehráli hry. Člověk to jakž takž pochopí když si to pustí několikrát, ale tak by to být nemělo. Podle mě zkrátka autor není dobrým scénáristou a děj neumí správně vylíčit a myslí si že divák vše bude vědět. Jenže ouha, divák ví úplné prd a je s toho zmatený. Některé scény pak vypadají nechtěně směšně, protože vůbec nevíte co se tam děje nebo proč se mezi sebou mlátěj. Na druhou stranu grafika a souboje jsou opravdu překrásně udělány, a scény kde vystupují dva bodyguardi, kteří jsou úplný telata, vám film odlehčí a vy si můžete říct, že jste alespoň pochopili tenhle humor. Jednu hvězdičku tedy ubírám za špatně odvyprávěný přiběh. Určitě by člověk neměl celý film usilovně přemýšlet a používat svoji představivost, aby pochopil co tím chtěl autor říci. ()

Chen

S herní předlouhou mám minimální zkušenosti, takže jsem v podstatě nevěděl, kdo hlavní i vedlejší postavy jsou, odkud se berou, o čem to mluví a proč dělají to, co dělají. Jenže vynikající grafické zpracování, akce, která bere dech, výtečná hudba a milion dalších kladů ve mně probudil takové nadšení, že mě to, že jsem v podstatě neviděl do příběhu, vůbec nevadilo. Jeden z nejlepších akčních filmů, který jsem kdy viděl. ()

Joe321

Bohužel, tomuhle nikdy nepřijdu na chuť. Začátek mě hned otrávil soubojem na motorkách, který je silně nepůsobivý a pak se opakuje ještě v rozsáhlejší podobě. Souboje se většinou skládají z opakovaného výskoku a úderu do soupeře. Nuda. Pak to negativní pocit odezněl rozvíjením zajímavého příběhu a postav, vyvrcholilo krásným soubojem skupiny klaďasů s velkou potvorou, jenže to byla půlka. Na to navázal ten druhý motorkový souboj se skákáním z jednoho stroje na jiný a odrážení kulek mečem, u kterého jsem se málem unudil k smrti. Jenže to mě ještě čekal finální souboj silových skoků, výskoků, přemetů a salt přes kopírák, krájení budov mečem s usmrcením záporáka způsobem, který překračuje moje chápání (co to bylo a hlavně proč si to nechal Cloud až na konec?). Možná je to tím, že o FF nevím vůbec nic (i když jsem si před filmem přečet obsahy VI a VII, abych se trochu orientoval) nebo mi to spíš prostě a jednoduše nesedí (Esence života se mi líbila, jenže ta s tím prý má pramálo společného) . ()

Hees

Ja som nepoznal dobre tematiku tohoto filmu preto asi hodnotim ako hodnotim.Kiez by v tomto filme boli lepsie vysvetlene okolnosti a vsetky suvislosti aby som ho pochopil pretoze ak nieco chapem mozem to hodnotit lepsie a nie hodnotit len akciu. ()

Jimmi

Urcite to stoji za pozrenie uz za tu grafiku a hudbu a obrovske sable(teraz nemyslim tie "biologicke"),ale v pribehu som mal strasny gulas aj ked som si ho nakoniec ako tak dal dohromady.Suboje boli typicke japonske ,cize nejake fyzikalne zakony nam nic nehovoria,co urcite nie je na skodu.Keby som hral hru a vedel by som viac o tych postavach a dej by sa mi nezdal az taky nezrozumitelny aj hodnotenie by bolo urcite lepsie. ()

marcek

Hodnocení je za čtyři jen z jednoho důvodu. Grafické ztvárnějí každého detailu je prostě brilantí. Zvláště bitky. Ale děj a scénář nikoho zvlášť nenadchnou - púokud to není nějaký extra fanoušek FF. Ale pěkně se na to kouká ()

Bay_watch

The best of animace, hudba, choreografie soubojů... prostě všechno. Pro fanouška této série povinnost... vlastně pro fanoušky všech animáčů, akčňáků, fantasy a dobrodružnejch filmů :) ten film jsem po prvním zhlédnutí musel vidět ještě 10x, abych se ujistil, že je opravdu možné přenést FF i na plátna, aniž by se to tak pokurvilo jako v Esenci Života, do které jsem vkládal nemálé naděje a nakonec se dočkal obrovského zklamání... nechápu, jak někoho mohlo napadnout úplně vyměnit postavy, děj, prostředí a prostě zničit celou atmosféru FF. Vždyť právě tyto vlastnosti jsou dovedené k dokonalosti a opěvované po celém světě. Vždyť právě to dělá z FF něco výjímečného. A tento film to jenom potvrzuje. ()

Nautila

Tohle je skutečně jen pro japonofily a fanoušky hry. Já nejsem ani jedno a neuvěřitelně jsem se nudila. Udělaný je to pěkně, sem tam dobrej soundtrack, o tom žádná. Ale k čemu to všechno, když je to absolutní mišmaš bez pořádného děje, o stotisících postaviček, který se zničehonic objeví, trochu poskáčou a poperou se a zase zmizí. K tomu strašný dialogy a hlášky a vlasy do xichtu mi už fakt nepříjdou stylový. Zmatek, bezcílnost, přehnaná teatrálnost a patos. A pořádná nuda. Omlouvám se fanouškům hry, kterým je nejspíš ve filmu vše jasné, je to jedno velké dlouhatánské a pěkné herní video, ale mám-li to hodnotit jako film, tak nic, nic, nic... ()

C0r0ner

Nehledejme tady nějakou logiku, rozvinutý příběh, nebo psychologii postav. Naopak hledejme trojitý rotačák, který drtí stometrové monstrum a závody super futuristických motorek. Solidní akční výplach, který si na nic nehraje a divákovi dává přesně to, co po něm chce. 75% ()

Morzael

Kdo nikdy nehral Final fantasy bude mit v pribehu asi hrozny zmatek, ten mu ale vykompenzuji dokonale souboje a vyborne animace... ()

pakobylka

Úchvatná animace a perfektně načasované scény spoluvytvářejí dynamický a neskutečně podmanivý příběh, kterému velice snadno podlehnete, neboť jeho tah na branku je absolutní a nezastavitelný. V podstatě se jedná o jeden z mála snímků, u kterých nevadí, pokud neznáte všechny souvislosti - tudíž prakticky nezáleží na tom, zdali videohru "Final Fantasy VII" důvěrně znáte nebo jestli jste o ní v životě neslyšeli. Ocitnete se ve světě, jehož fantazie předčí vaše sny - a nebude se vám chtít odejít. ()

emo

Síce som absolútne nepochopil, o čom to bolo, ale pozeralo sa na to krásne... 90 minútové intro/outro k hre... ()

tom88

Jedným slovom úžasné. Hry som nikdy nehral, svet FF som nepoznal, ale film si teda nenechám ujsť. Samozrejme som sa sem tam v deji strácal, ale celkovo dej nie je až taký nezrozumiteľný pre diváka aj neznalého. Každopádne tam ide hlavne o podanie. Perfektná animácia japonskej tvorby, úžasné efekty a neskutočne veľa akcie. Vo Full HD film vyzerá naozaj skvostne. V závere obrovský fight o akom sa mi ani vo sne nezdalo. Nie len záver je akčný, ale počas celého filmu sú neskutočné a rýchle akcie, fighty, prestrelky a naháňačky. Viacero postáv neprekáža, ale určite by nebolo zlé poznať svet pred zhliadnutím filmu. Každopádne je to pestrý svet plný osobitých postáv a fantázie. Je to výborné sci-fi, teda skôr fantasy. 80% ()

COF_666

Vzhledem k tomu že Final Fantasy miluju (navíc 7 díl je moje nejoblíbenější hra vůbec) tenhle film sem si opravdu užíval. Animace je božská a i ty úplně nejmenší detaily jsou provedeny s maximální přesností a pečlivostí. Dále hudba - naprostá dokonalost,spojení symfonického orchestru,bicích a podladěných kytar působí opravdu vyjímečně. Zvláště pak při závěrečném souboji (jedna z nejlepší bitek ve filmech vůbec,podle mého) Sepriotha s Cloudem, kde zní skladba One Winged Angel, nejlepší to skladba ve filmu. Příběh se odehrává 2 roky po událostech ve hře, abych byl upřímný hru jsem dohrál ale i tak sem se v příběhu asi 2x ztratil, sice jsem pak našel opět "stopu" ale ti co neznají vůbec předlohu budou mít asi problémy, čoz je ale škoda. Přes tento jediný (spíše můj osobní;) ) nedostatek je film vynikající a doufám že vrhne lepší světlo na Final Fantasy pro neznalce,kteří byli z Esence života zklamáni nebo znechuceni ;). Final Fantasy VII !!!!!!!!! ()

Wallas

Vizuální orgie, ze kterých příběhové linie sice moc normální člověk nepobere, ale setsakramentsky dobře se na to dívá. Asi něco jako Big Sleep od Howarda Hawkse. ()

Decker

Predpokladem k pochopeni deje tohoto filmu je evidentne skutecnost, ze musite mit za sebou alespon nejaky dil jeho herni predlohy. Ja temito atributy neoplyvam, takze jen koukam na spoustu barevnych, efektivnich a monumentalnich souboju a rikam si jak ta cgi grafika jde neustale kupredu a kupredu a kupre....... ()

Aargh

Dva body za skvělé vizuální zpracování a občas zábavnou akci v druhé polovině. Zbytek filmu by zaslužil čistý odpad - bez znalosti her totiž nedává absolutně žádný smysl, tvůrci se vůbec neobtěžovali s nějakým vysvětlováním pro nezasvěcené. Výsledkem je jen nebetyčná nuda s pár světlejšími záblesky... P.S.: Hudební podklad je většinu času dost otřesný. ()