Final Fantasy VII: Advent Children

• Japonsko Final Fantasy VII: Advent Children (více)

Dva roky uplynuly od chvíle, kdy se trosky Midgaru staly svědectvím obětí přineseným za nastolení míru. Svět však bude brzy čelit nové hrozbě. Rychle se šíří záhadná choroba. Staří nepřátelé jsou znovu na nohou. A Cloud, který opustil život hrdiny a chtěl žít v samotě, se jim musí ještě jednou postavit...

Velkolepý celovečerní film zpracovaný s absolutním mistrovstvím! Film je pokračováním dějové linie mimořádně úspěšné hry Final Fantasy VII pro PlayStation. (oficiální text distributora)

KT_2011

Vypadá to jako filmové sekvence ze hry sestříhané do filmu. Strašná režie, strašný scénář. Kdyby nebylo CGI, které bylo ve své době dost výjimečné, bylo by to na odpad. ()

Antagonist

Tak tu máme filmové pokračování z jedné nejúspěšnější japonské herní série – Final Fantasy na PS1. Pro nezasvěcené může být děj trochu matoucí až nepochopitelný. Já jsem si ale celý počin užil až do konce a mohu jen spokojeně vyzdvihnout úžasné zpracování a hudební doprovod. V poslední rvačce zní symfonicky metalová palba vskutku grandiózně. Nobuo Uematsu (který se netají ovlivněním například Deep Purple) opět nezklamal a může se pyšnit dalším skvělým hudebním počinem… Pro fanoušky série mohu film jen doporučit. ()

lizziee

Srdcovka! Hru jsem nehrála přesto FF ACH naprosto miluju a můžu se na to dívat pořád. Doporučuju v japonštině. ()

Bbulli042

Pobavilo ma hodnotenie užívateľa "fricek12". O Final Fantasy asi nič nevie, nakoľko obdivuje duchaprázdnu (v mojich očiach, no, na svoju dobu technologicky najvyspelejší animák a filozoficky zaujímavý tiež) sf hatlaninu. Ale pokračovanie FF7, v podobe filmu, mu nič nepovie (samozrejmá vec), ktoré je určené pre fanúšikov FF7, ktorí očakávajú futuristické motorky, mega meč Clouda a monštrum menom Bahamuth... Tak to jeho hodnotenie nepobralo, no. ()

Rhaegar

Viděl jsem režisérskou verzi. No a protože jsem s hrou obeznámen jen heslovitě na začátku mi určitě pomohlo krátké shrnutí hry na, kterou film navazuje. Nebylo to nějak detailní, ale řeklo se kdo je hodný, kdo zlý a proč svět vypadá jak vypadá. Jako neznalec jsem si všimnul věcí, které by fanoušci asi přehlédli. Vlastně je to jeden velký fanservice. Nikoliv však v erotickém smyslu. Ukazuje se tam spousta postav ze hry, fanoušci určitě musí být nadšení, že je vidí, ale jinak jsou tam víceméně zbytečně. Stěží mají nějaký vliv na současné události a posun děje. To samé s událostmi. Je tam hodně flashbacků a odkazů na hru, které by ve mě měli vyvolat silné emoce. Když jsem to nehrál je to pro mě jen další šum. Já mám raději 2D animaci takže retrospektivně nezhodnotím jak kvalitní to bylo na tehdejší dobu, ale já byl spokojen. Vypadá to opravdu velice dobře. Spíše jsem měl problém s akcí. ta byla sice stylová. Dobrá choregrafie a spousty pohybu. Do toho však rejža zamíchal věci, které jsem nechápal a kazili mi zážitek. jako hektické střihy. Spousta zbytečného bílého světla a prapodivné kamerové úhly. Příběh je 3,6. Dal by s shrnout tak, že záporáci chtějí "moc" a hrdina jim jde rozbít ústa, aby jí nezískali. Nic méně nic více. Ve svojí jednoduchosti to vcelku funguje. Takhle průměr, ale věřím, že kdybych hrál hru bude hodnocení o hvězdičku lepší. ()

TylerD.

Zbytečných 10 minut života, po kterých jsem to vypnul. Guláš, vůbec jsem netušil o čem to melou ač bylo na počátku nějaké vysvětlení. Grafika vůbec nezaujala (i s přihlédnutím k roku). Namachrovaná pohádka. Takže vlastně cílovka jsou jen fanoušci serie a tudíž mě nesuďte za hodnocení. Tvůrci moc dobře věděli, že se budou dívat i lidi, kteří nehráli hru a neviděli bambilion předchozích dílů. ()