Final Fantasy VII: Advent Children

• Japonsko Final Fantasy VII: Advent Children (více)

Dva roky uplynuly od chvíle, kdy se trosky Midgaru staly svědectvím obětí přineseným za nastolení míru. Svět však bude brzy čelit nové hrozbě. Rychle se šíří záhadná choroba. Staří nepřátelé jsou znovu na nohou. A Cloud, který opustil život hrdiny a chtěl žít v samotě, se jim musí ještě jednou postavit...

Velkolepý celovečerní film zpracovaný s absolutním mistrovstvím! Film je pokračováním dějové linie mimořádně úspěšné hry Final Fantasy VII pro PlayStation. (oficiální text distributora)

Košoun

Bohužel tento film naplno ocení pouze znalci hry Final Fantasy VII. Film je prostě dokonalostí a nutností pro pařany FF7, animace a hudba je boží a všichni jsme rádi, že víme jak to bylo dál :-)) ()

Procker

Rozhodl jsem se dát 3* a hned řeknu proč. Vím, že ti Japončíci strašně rádi přehání, ale co je moc, to je moc....to, že všechny postavy umí téměř létat a mají nadlidskou moc bych ještě docela přešel, ale když se na scéně objevil jakýsi mluvíci pes, který vozil na hřbetě jakousi mluvící kočku a potom, co si postavy "přátelsky" vyhází kamaráda až "do nebes", kde má zabít gigantickou příšeru, jsem si řekl, že tohle už je teda blbost. Navíc jsem moc nepochopil, o co vlastně komu jde a kdo má jakou minulost. Ale musím pochválit grafiku všech postav se všemi animacemi, je to skutečně pastva pro oči, akční souboje i vybranou muziku (od klavíru přes rock až po techno). Chápu, že jako NEhráč FF, který o hře téměř nic neví, jsem nemohl úplně ocenit snímek, takže můj názor berte s rezervou. 3*/60% ()

Ulrich

Neznám, nechápu. Kdybych byl trochu ve Final Fantasy světě honěnej byl bych asi spokojený. Bohužel takhle je to pro mě jen změť postav a událostí, které mi vůbec nic neříkají - to vše ovšem zabalené v moc atraktivním hávu. ()

Mania

Za příběh bych nedala více jak tři hvězdičky, ale když zvážím, jak úžasně to bylo zpracované. Což i já jakožto naprostý laik vidím. Musím dát čtyři. Rozhodně to patří k nejlépe vytvořeným filmům, kde nejsou živí herci. Samozřejmě nepočítám "tradiční" kreslené anime. ()

Zalost

Patřím k té menšině lidí, kterým se i přes drobné výhrady velmi líbil první Final Fantasy film, Spirits Within. A není to zase tak dávno, co jsem si spokojeně užíval Steamboye jako ideální svižný animovaný dobrodružný film bez zaškobrtnutí. A stejně mě Advent Children zastihlo nepřipraveného. Úroveň animace se nedá nazvat jinak než dokonalá, některé scény si ihned řadím ke svým oblíbeným, a celkový spád filmu mi občas dával zapomenout dýchat. Tvůrci totiž využili faktu, že jde o animovaný film, a ustoupili efektnosti na úkor reality, což v tomto případě bylo velké plus. Ano, děj je evidentně situován na hráče původní hry Final Fantasy VII, a kdo nehrál, asi bude mít trošku mezery stylu "Kdo je tohle?" a "Co je tohle?", ale jako celek se to usledovat dá (rovnou říkám, že patřím mezi nehráče sedmé Final Fantasy). Navíc na DVD je jako bonus video s rychlým shrnutím děje původní hry, i když ani to není samospásné. Pro mě rozhodně jeden z nejúžasnějších animovaných filmů vůbec. ()

Ferelen

Pre milovníka Final Fantasy série je to naprostá bomba. Pokračovanie príbehu asi najlepšej časti zo série FF. Tam kde skončila hra, pokračuje film. Asi každý hráč FF7 túžil po tom, ako by vyzerali jeho obľúbené postavy v nádhernej CG animácii. A dočkali sme sa. Toto je vlastne také outro k hre, po ktorom sme vždy túžili. Inak pripomeniem, že FF: Esencia života, nemá so sériou FF nič spoločné, možno iba názov, ale to bol aj tak podľa mňa len marketingový ťah. Takže nebudem porovnávať. Na záver malé upozornenie, film bol spravený pre fanúšikov hry, takže kto hru nehral, si asi po prezretí povie: O čom to do pekla bolo? ()

Darkslayer

Super vizuál, nadupupaná akcia skvele doplnená hudbou. Avšak príbeh je dsť nezrozumiteľný pre človela neznalého tématiky a určité dialógy a scény mimo akcie sú niekedy až priveľmy infantilné. ()

merigieren

Před několika lety jsem se nechal zlákat a podíval jsem se na tento film. Vzpomínám si, že grafické zpracování bylo zcela omračující, ale samotný děj mi připadal hloupý. Nyní jsem zhlédl final fantasy ještě jednou, abych ho mohl objektivně popsat. Začnu od začátku. Úvod, v němž vás dětský hlas seznámuje s minulostí, mi připadal děsivě nudným a zdlouhavým. 3D animací jsem se po chvíli nabažil a pak už zbylo modlení, aby úvod někdy skončil. Když jsem se dočkal, vstoupily na scénu hlaví hrdinové. Jak jinak než monstrózním soubojem dvou proti jednomu. Stejně rychle jak bitva začala tak i skončila. V hlavě se mi honilo hlavou proč? Následně nás hlavní hrdina dovede k organizaci, zde si promluví s vůdcem, ten mu nabídne práci, on odmítne. Otázkou je, proč tam teda chodil? Možná bude lepší prozradit jméno našeho hrdiny, jmenuje se Cloud. Následuje scéna s dívkou v kostele a nesmyslnou bitkou. Dívka prohraje, člen gangu odvleče dítě, jež doprovázelo dívku. Poté přijde do kostela Cloude, dívku nejak dopraví domů. Po probuzení v domě spatří členy společnosti jíž předtím odmítl. Zjistí, že gang unesl děti a vydá se je zachránit. Následuje další bitka. Před porážkou ho zachrání (odnese) neznámý cizinec. Možná bych ještě zmínil, že před bitkou následovalo rituální ovládnutí mysli unesených dětí. Každopádně můžete zkusit hádat co bude obsahem další scény. Tentokrát bitka uprostřed města. Dál už pokračovat nebudu. Dle mého názoru je tento fim nádherným příkladem bezduchého znásilnění novodobých grafických možností. Soustřeďuje se na efektní vykreslení scény, místo propracování postav a dialogů. Hodnotil bych ho jako odpad nebýt té nádherné grafiky. Za ní mu dávám 1 *. ()

gumbo

Pěkné obrázky film nedělají. Bohužel tady se jedná o totální zmatenec s těžko uvěřitelnými postavami i dějem. Logika zmizela někde při vytváření první vrstvy pixelů. Prvních 20 minut jsem se pokoušel najít spojitost s FF:Esence života a nakonec jsem toho nechal se zjištěním, že jedinou spojitostí je asi absence nějakého logického děje. Zde jsou aspoň oproti EŽ některé zajímavé souboje, ty však celý film neutáhnou. 40% ()

bery71

Normálně bych hledal díry ve scénáři, zkoumal chyby v příběhu a snažil se co nejlépe pochopit o co se vlastně jedná a jestli mi neunikla nějaká maličkost. Možná unikla, protože jsem vypnul a užíval si skvěle animované vizuální orgie. A věřte, že banda mlátících se vlasatých asiatů ještě nikdy tak zábavná nebyla. Možná že někomu tenhle typ zábavy přijde poněkud hloupý nebo stupidní, ale je nutno uznat, že je to celé v tak hezky zabalené schránce i s vynikající podmanivou hudbou a kamerou, že já nemůžu odolat. ()

John8

Jelikož jsem hru nikdy nehrál, což ale považuji a za chybu hodnou nápravy, musel jsem hodně studovat historii FF abych ze začátku opravdu komplikované vztahy a zvraty v ději pochopil, i tak jsem se do tohoto filmu na první pohled zamiloval právě proto že má základ v již zmíněné hře, to znamená fungující pravidla, postavy, Materie, Summony, není zde co představovat, ale jen za předpokladu že filmu opravdu chcete porozumět a vynaložíte patřičné úsilí jako jsem učinil já, 5 hvězd Když jsem se pak dozvěděl o existenci Directors Cutu, o celé půl hodiny delší, neváhal jsem a ihned jsem ho shlédl... krom podtitulu Advent Childrens nese tato verze ještě označení Complete, a to je podle mého označení více než trefné... přidaná půlhodinka na mne působí, jakoby tam přidaly den filmu, přidané rozhovory a scény tak moc doplňují celistvost... že teď se už opravdu nemůže najít nikdo kdo by mohl tvrdit že je film nesrozumitelný, jedině snad že by místo na film koukal vedle televize do zdi. Grafika dokonalá. Hudba úžasná. Dabing jak japonský tak anglický excelentí (nemohl jsem si vybrat tak jsem během filmu neustále připínal :D) až si myslím že by měl Final Fantasy VII: Advent Children Complete být samostatným filmem. Minimálně 7 hvězd :D kdyby to bylo možné:) ()

Radek.SCH

... ... ehm... ehm. Mám problém snad se vším. Přes "animaci"; postavy jsou vnitřně ploché jako nikdy; vše je postavené na soubojích, které prostě nefungují (ať už z hlediska fyziky, logiky, wtf zbraní, šklebení, zlých pohledů, zlověstných pohledů...); vztahy mezi postavami i přes snahu neexistují (o chemii radši ani nemluvím). Postrádá to i nějaký přímočarý děj (nic složitého jsem sakra ani nečekal!). Jelikož jsem neviděl předchozí, tak je tam spousta ??? postav (mluvící/létající vlk s kočkou na hrbu). Katastrofálních 30 % ()

fablefavorit

Kromě technologických orgií na svou dobu nevídaných toho mají Advent Children ne-fanouškovi máloco nabídnout,. Snímek totiž navazuje na stejnojmennou hru a bez znalosti postav, světa, schopností, atd. si z hodnocení klidně odečtěte 2-3 hvězdy. O čtyři roky později vydaná (a mnou hodnocená) verze zvaná 'Complete' je přístupnější, ale ne o moc. ()