Final Fantasy VII: Advent Children

• Japonsko Final Fantasy VII: Advent Children (více)

Dva roky uplynuly od chvíle, kdy se trosky Midgaru staly svědectvím obětí přineseným za nastolení míru. Svět však bude brzy čelit nové hrozbě. Rychle se šíří záhadná choroba. Staří nepřátelé jsou znovu na nohou. A Cloud, který opustil život hrdiny a chtěl žít v samotě, se jim musí ještě jednou postavit...

Velkolepý celovečerní film zpracovaný s absolutním mistrovstvím! Film je pokračováním dějové linie mimořádně úspěšné hry Final Fantasy VII pro PlayStation. (oficiální text distributora)

Lukadlo

Počítačem animovaný film určený pouze pro jedinou cílovou skupinu diváků, a to jsou fanoušci původní konzolové hry Final Fantasy VII. Je to dáno hlavně tím, že film navazuje na původní děj hry a je zde velmi málo prostoru pro vlastní dějovou linii. Velký počet sekvencí se věnuje energickým bojům s hlavní postavou filmu Cloudem proti záporňákům z Kadajova gangu, které nutno dodat jsou velmi povedené a přidávají jen na hodnotě celého snímku. Ten kdo nehrál hru, se bude ve filmu velmi často ztrácet. Tento případ nastal i u mě. Jenže film mě svými bojovými scénami, výtečnou hudbou a dokonalým střihem natolik nadchnul, že jsem se po několikerém zhlédnutí rozhodl sehnat konzoli a původní hru starou již 11 let. Tu jsem také dohrál a teprve pak jsem mohl děj zcela pochopit. ()

simplejack

Jsem zaujatý, nedá se nic dělat FF VII je moje naprosto nejoblíbenější hra a když jsem se o tom filmu dozvěděl tak jsem se na něj nemohl dočkat. Pravda, hned po prvním shlédnutí jsem nebyl nijak uspokojen, ale teď časem už ano, chtělo se to jen zbavit těch přehnaných nároku co jsem měl. Teď je to pro mě výborný animovaný film a mezi těmi "dospělými" patří mezi moje nejoblíbenější, naprosté vizuální orgie, skvělá animace a epický souboj na konci mi bohatě stačí, abych mohl hodnotit pěti hvezdičkami. ()

marusaj

Vizuelně nabité, emocemi kypící... doslov ke hře FF 7. Kdo nehrál a nemá pojem o hře, těžko bude chápat náznaky, flashbacky a vůbec postavy... co tam dělají a proč se chovají, jak se chovají.. Ve filmu existuje nějaká vnitřní logika, nicméně dohromady nedává moc smyslu... je to slepenec akčních scén (které jsou totálně nadsazené a přehnané... ale fajn..) a patetických meziher s emočními proslovy. No je to zmatečný komentář, nicméně dojmy z filmu byly rozporuplé a nejasné, takže tak.. ()

Neoxin

Viděla jsem film v dvd kvalitě i prodlouženou verzi v HD kvalitě a s 30 minutami navíc a FF mě nezklamalo. Jako fanda řady Final fantasy jsem spokojená, charaktery jsou takové, jací mají být, animace je prostě úchvatná (v HD je to prostě neskutečnej mazec) a akce je tam k zalknutí :) Já nemohu nic vytknout. Kdo nevidel prodlouženou verzi, a FF ACH se mu líbil, tak nesmí váhat a HD verzi musí vidět :) ()

Tamten

Nehrál jsem nikdy tuhle počítačovou hru, tak jsem na film zřejmě neměl koukat. Z děje není pochopitelné nic, postavy se objevují, aniž by se dalo tušit, kdo to je, co dělá a proč tam vlastně je. A grafické zpracování, které vypadá jako skutečné? V okamžiku, kdy souboje, postavy a vůbec vše vypadá neskutečně, tak už je úplně jedno, zda se zpracování snaží být realistické, nebo se jedná o klasické anime. ()

lubomir91

Djokma: Esence života nemá s pravým FF vůbec nic společného. Film spíše pro fanoušky her či nadšence z grafického zpracování. Kdo nehrál FF tak mu spousta věcí může uniká a v příběhu se ztrácí. ()

Baron Noktur

Nekompromisný akčný scifi nářez, ktorý fanúšikov série doslova prišpendlí ku kreslám, a Final Fantasy nedotknutým divákom spôsobí zmätok v hlave rovnajúci sa divokému tornádu, pričom im bude oči hladiť dokonalá CGI animácia. 90% ()

Lettanea

Totálne úchvatná, nádherná, premakaná, akčná, a graficky neodolateľná jazda. A viete čo? Tá naháňačka bola stále realistickejšia ako nejaká sračka "rýchlo a zbesilo". ()

Bukiet

O.K. Jsem FFF, takže tenhle film je i pro mne. Kdo nehrál hru asi nic moc nepochopí, protože je zde spousta vedlejších postav. A samotný děj jen lehounce odpovídá na některé nedořečené otázky z příběhu samotné hry. Berte to spíše jako poctu nejoblíbenější hře ze série Final fantasy, než jako regulérní film. Tož, ale je to stejně bomba!! ()

burnfly

Uchvatna grafika a uzasna hudba, skvele zakomponovano do sveta popularni hry, kterou jsem ale nehral a tak mi dej ponekud unikal a prisel nudny - vyplnujici prostor mezi souboji. Ovsem po audivizualni strance klenot ()

DD

Vydržel jsem jenom 10 minut, tohle je opravdu jenom pro fanoušky. Navíc film vypadá jako video ze hry. ()

Ravenus

Příběh filmu sice kvalit hry ani zdaleka nedosahuje, ale i přesto je to super zábava a pro fanouška FF povinnost. Mě osobně ale právě film přinutil zahrát si hru. A už jenom za to jasných *****. A ta grafická stránka je naprosto úžasná. Jestli MGS film bude něco podobné, tak asi zumřu radostí.... ()

Dantte..

Prázdné, slabé, nudné. Toto dílo je pro mě nepochopitelné, protože se pochopit nedá. Je to přehlídka nudných soubojů v ubohem ději, který pusobí jenom jako, aby se neřeklo. Scénář je plný silných frází a ublížení, přitom k tomu v ději není důvod. Esence života je proti tomuhle hotový velkofilm. 20% ()

Zdendin

Nehrál jsme hru a to je možná chyba,která také ovlivnila hodnocení. Pokud, ale udělám film podle hry, tak by se snad meli chytat i ostatní ne ? Nerad dávám nízká hodnocení, ale tohle mi vážně nesedlo. Vysvětlení příběhu v úvodu mi jen zamotalo hlavu a dokonce filmu jsem neveděl o co vlastně šlo. Nechytl jsem se v ději na začátku a nechytl jsem se ani v průběhu. Prostříhané scény v tom dělaly ještě větší guláš a přechody mezi nimi byly nelogické(alespoń pro mě) Souboje byly šílěně vyšperkované a přehnané(obrovské meče, gravitace neexistuje,superschopnosti vycucané z prstu,megalomanské vyvolávání všelijakých příšer a blábláblá) vlastně to byl souboj za soubojem vyplněn rozervanným dějem,nevtipnými dialogy a hudbou která mi nijak extra taky nesedla. No tak přemýšlím za co dávám tu jednu * ? Snad za vizuální složku, to není zcela odpad ()

Lovedeath

Hru jsem nikdy nehrála, o ději FF7 jsem nikdy předtím neslyšela, a přesto na mě tento film udělal obrovský dojem. Krásná vizuální práce, nikdy předtím jsem neviděla tak reálnou, přirozenou animaci. A klobouk dolů před japončíky za originální příběh a celkem sympatické charaktery (Reno je borec!). Amíci by si z nich občas měli vzít příklad, hodit ego na věšák a vzít si nějakou jejich radu k srdci... ()

web-dat

Co tomu vytknout? Efekty ? To nejde .. vážně ne. Děj? Sorry, ale děj je právě z tomto filmu na vysoké pozici. Hudbu? Vynikající hudba!!! Tak co mám vytknout? Jo štvali mě titulky .. sakra, proč to není už nadabované? Nechce se mi číst a přitom poslouchat: Chuang či, dua kjoóóó uááá i fffd, chjíoóóó i čiri ... a ble ble ble ..omg! To jeidné je na bednu! Jinak 100% ()

ClapTrap

Neuvěřitelná nadšenost z grafického zpracování a jakožto milovník Final Fantasy nemůžu hodnotit opravdu jinak než 5*. 1080p ()

DonTommy

FF jsem nikdy nehrál a o univerzu ve kterém se film odehrává nevím vpodstatě nic. Jenže co na tom záleží když to byla asi nejlepší bojová akce kterou jsem kdy viděl (ve filmu obecně, ne jen v animovaném žánru). Film od začátku do konce totálně nadupaný vysokým stylem a dokonalými souboji. Vizuální orgie takové kvality, že žádný zvláštní příběh ani nepotřebují. ()

jardoch

Na tento film jsem narazil úplně náhodou.Podotýkám,že jsem velkým fanouškem hry Final Fantasy a to především FF7.Dokonce mám doma originál hru na PS1:-)...Nicméně mě udivilo,že Česká distribuce nedala tento film vůbec do kin,asi věděli,že mainstreamový český divák půjde raději na Shreka 1 až 5,nebo na haldu jiných animáků,jež běželi v tu dobu v kinech.Naštěstí vyšel na dvd,tak jsem si mohl plně vychutnat skvělou vizuální podívanou,plus jako hráč ještě zamáčknout nějakou tu slzu;-) ()