Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(4)

Obsahy(1)

Sci-fi antologie temných příběhů o závislosti na sociálních médiích, „živé“ reality show a možnostech budoucnosti. (Netflix)

Recenze (48)

ScarPoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá séria sa nesie v istejšom duchu postfuturistických výdobytkov. Je tu priestor pre romancu, pre nový kriminálny systém, pre politickú agitku a pre rozvetvený príbeh o hriechoch a zločine. Znova sa neobídeme bez moralizovania a konfrontovania diváka z nepríjemnou globálnou technologickou skutočnosťou. Každý z príbehov má svoje čaro a svoju silnú výpovednú hodnotu. Čo na tom, že niektoré sú trochu štruktúrou nedotiahnuté a všetko, čo ich drží nad vodou je nápaditosť Brookerovho scenára. White Christmas, ale značne víťazia ako najlepší diel. Každopádne je to znovu iné, svieže a pútavé. Oplatí sa vidieť. 2. séria - 80% ()

Blueeyes 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tedy druhá série Černého zrcadla byla veliká jízda a pro mě dokonce překonává první. První epizoda Přijdu hned servíruje originální a zároveň hodně znepokojivý projekt (jak to jen říci a nespoilerovat), pro snazší překonální emocionálně velmi náročného období. Domhnall Gleeson mě tu opět potěšil svou přítomností. Hodně zneklidňující téma, divné, divné, brrr. Ovšem druhá epizoda představuje snad nejzásadnější řekněme hodinku z toho co jsem dosud viděla. To co jsem prve měla za až skoro otravně průhledné výchovné kárání ve smyslu "všichni už jsme z těch smartphonů dočista tumpachoví" vygradovalo do naprosto nečekaného rozuzlení.... a že já ty pointy skoro vždycky odhalím, tak tady ne. A termín "byla jsem úplně paf" zdaleka nevystihuje dojem z tohoto kousku. Jediným lehce slabším dílem byla epizoda Medvídek Waldo, ale dlužno říci, že asi jen pro mne, já na to politikaření fakt nějak nejsem. Čtvrtá a nejdelší část White Christmas, to už je skoro malej film. Každá z postav přesně zapadala do kontextu a dávala do kupy perfektně ucelenou skládačku o tom, kterak je ta cesta do pekla dlážděna dobrými skutky. O konci jsem sice měla představu už hodnou chvíli před, ale nijak to nevadilo, protože to zkrátka kompletně dává smysl. Čili druhá série - obrovská paráda. ()

Reklama

Melios 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá sezóna dokázala správne nadviazať na svojho predhodcu a osobne si myslím ,že je omnoho viac prepracovanejšia ako prvá séria. Hodnotenie: (1) 85% - smutné a pravdivé. (2) 75% - dosť drsný rozsudok. Je vidieť ,že j Black mirror postavený natotálnom šialenstve a beznádeji v úplne utopicom (a zároveň dystopickom) svete (3) 80% - pre ľudí ,ktorých zaujíma politika - ako mňa - epizóda zaujme - špecializované hlavne na politickú satiru. Vianočná epizóda 90% - zatiaľ najlepší minifilm celého Black Mirror. A to som si myslel ,že šokovať vie len attack on titan a depresívnejšie vianoce ako v burtnovom Batmanovi už ani byť nemôžu - môžu. Finálny verdikt: seriál ma fakt chytil a vďaka tomuto to dopozerám celé. Priemer - 85% ()

dubinak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Be Right Back Druhá série nás přivítala dalším futuristickým počinem, který mě velmi evokoval na pětihvězdičkový snímek The Womb s Evou Green. Nebylo to zle myšlené, za jistých okolností by to mohlo jistě fungovat, ale nelíbila se mi charakteristika a vystupování mužské postavy po "přeměně". 70% White Bear Taky slušná pecička. Dlouho jsem nic tak originálního neviděla. Kdyby vybrali lepší hlavní hrdinku, která by mně tolik nedrásala nervy svým neustálým řevem, koukalo by se na to líp. K tomuto dílu toho moc napsat nemůžu, aniž bych nespoilovala. 85% The Waldo Moment Máme tu třešničku na dortu a je pěkně kyselá a nedozrálá. Vlastně se nedala skoro žrát. Absolutně nezáživný příběh o kresleném mědvědovi, který zkorumpuje politickou scénu jen tím, že ho lidi prostě chtějí díky jeho neformálnímu vyjadřování. Nuda nuda. 40% White Christmas Futuristický příběh o osudech dvou mužů, kteří nepáchali zrovna dobro, ale ani nebyli zlí. Znepokojivé, depresivní vyprávění o vědomí a svědomí. 70% ()

orkadimenza 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Be right back: 2. série navazuje na famózní konec 1. série dalším silným vztahovým příběhem a tentokrát se do hry zapojuje umělá inteligence. Líbí se mi počáteční nápad chatování, který je fakt těžce psycho a myslím, že by se dalo na hodinku zůstat jen u něj. Správná antiutopie ale musí být přehnaná a tak tvůrci zacházejí v AI ještě dál. Konec velmi depresivní, tak jak to mám u Black Mirror rád. 90% White Bear: Našlapaná hunterská epizoda s vhodně zvoleným in medias res a závěrečným know how. Celé mi to připomínalo Shutter Island (v tom, že je to scénáristicky vypointováno, ale ne tím stylem, že bych zíral s otevřenou hubou, spíš mám těch otevřených otázek v hlavě až moc), jehož skalní příznivci tenhle díl určitě vynesou do výšin, ode mě přichází ocenění hlavně za náboj a hezky promyšlený scénář. 80% Waldo Moment: Zde podle mého podceňovaná epizoda. Tentokrát tvůrci zasahují do politiky a myslím, že na hroudu politického bahna je také potřeba nastavit zrcátko. Víc než na samotnou politiku zde může být vnímána kritika na snadnou manipulativnost voličů, kteří jako tupé stádo ovcí jsou schopni snížit se až k těm nejnižším hladinám pro urážky a vulgarismy. Ale je to velice smutné, obzvlášť když vidíme tuhle politickou satiru i u nás, kde modrého Walda důstojně zastupuje Tomio. Nedivme se, až se u nás po volbách bude házet botami. 75% White Christmas: Finish 2. série, resp. vánoční bonus je opět brilantní. Dva chlapi vyprávějí své příběhy v jedné místnosti a vy nevíte proč tam jsou a proč si to vykládají, dokud nepřijde konec. Nejvíc mě bavila první story, navádění nerdíka v balení holek jsem si vyloženě užíval. Druhá historka, zaměřená opět na vztahy, byla taktéž skvělá, s jedním výrazným momentem. To otočení bylo snad děsivější než otočení v Psycho. A nakonec to do sebe krásně zapadlo. 90% ()

Galerie (61)

Zajímavosti (27)

  • Keď Joe (Rafe Spall) vidí v televízii fotografiu Bethany (Janet Montgomery) ako jednu zo smrteľných nehôd pri zrážke vlaku, v správach sa v spodnej časti obrazovky objaví zmienka, že „Callow oznamuje rozvod“. Ide o odkaz na úplne prvú epizódu Národná hymna (2011). (Arsenal83)

Reklama

Reklama