Zoom: Akademie pro superhrdiny

ZOOM: Akadémia pre superhrdinov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2006, 83 min

• Le_Chuck

Zinfantilnení X-meni vykradnutí materskou superškolkou pre problémových adolescentov, zabalení do sopľovej gule plnej srdcervúcich posolstiev a prdiacich gagov. Že "byť iný" sa nehovorí, priaťestvo je nadovšetko, a že pod najhrubšími dioptriami sa skrýva kráska, musí pochopiť každé 6-ročné decko, ktoré bude u znechutených rodičov po projekcii škemrať o figurku vyslužilého kapitána Zooma. Film je svojim prístupom k divákovi, (logikou, dialógmi a štýlom humoru) naladený na vekovú kategóriu under 9, čoho následkom sú znechutené dojmy (okolo 15%) každého, kto nieje v kine prvý krát. Superteletubies!(25.10.2006)

• Rosana

Když vezmu v potaz, že šlo o pohádku pro malé děti, tak to docela šlo. Ale už zastavte produkci dalších filmů o superhrdinech!!! Nebyla to až taková sranda a místy dosahovat film totální trapnosti (když se na doktora Granta otočí trchoř zadkem, proč neuhne a čeká, až mu to tchoř napálí o obličeje?!) Popravdě - bylo mi kutila Tima, Moniky z přátel a pana Grizvolda opravdu líto!(29.10.2008)

• L_O_U_S

Překvapuje mě vysoké hodnocení tohoto snímku. Mně stačilo deset minut a bylo vymalováno. Srovnatelné se Supersmrady, a to vážně není pochvala. (596., prosinec 2010)(18.12.2010)

• Oskar

Tim Allen jako rezignovaný byvší superhrdina, kterého okolnosti donutí zvednout zadek a zachránit svět? To nezní úplně špatně. Bude zachraňovat svět pomocí smečky vzdorovitých dětí? Hm, to už je horší. Přesto jsem se snažil k Zoomu přistupovat bez předsudků a respektovat i zvolenou cestu rodinného filmu, se všemi vypravěčskými i stylizačními ústupky, které k tomu patří. Dlouho mi má dobrá vůle nevydržela. Zoom je méně než jen očekávaná kombinace výchovných klišé a flatulentních vtípků. On ta klišé recykluje a prezentuje způsobem, za jaký by se jiní tvůrci styděli už o dobrých patnáct let dřív. Překvapivě zpozdilá je i vizuální stránka filmu, která zůstává daleko za standardy, na které jsme dnes zvyklí. Triky jsou jednak okatě počítačové, druhak použité bez citu pro míru, takže brzy zevšední. Pokud jde o herce, nechci být nespravedlivý, protože nevěřím, že by z tohoto materiálu dokázalo jiné obsazení vytěžit něco víc. Možná že kdyby kapitána Zooma hrál někdo jako Bruce Willis nebo Mel Gibson, snáze bychom mu uvěřili jeho superhrdinskou minulost než Timu Allenovi, ale nevěřím, že by to pozvedlo můj dojem z filmu o více než jednu hvězdičku. Courteney Cox a Chevy Chase zjevně vzali své role proto, aby vzkázali filmovému světu "ještě jsme tady, obsaďte nás někam", ale scénář jim poskytuje minimum příležitostí něčím pobavit. Smutných 20%(13.1.2011)

• Ridick

tak toto bola riadna stokarina. tuto bachorku musela natocit dajaka kradez hlavy. ak mate aspon radi filmy neslapnite do tejto sracky ako ja, lebo budete akurat deprimovany. -100%(15.2.2007)