Zoom: Akademie pro superhrdiny

ZOOM: Akadémia pre superhrdinov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2006, 83 min

• Malarkey

Takovejch známejch a dobrejch herců a v takový prvotřídní sračce, která ani ty děti nemůže bavit. Pokud bych dokázal věci nevídané, asi bych se do tý akademie šel mrknout, ale jelikož nedokážu nic, tak to ohodnotím jednou hvězdičkou. Každopádně ne každý dokáže nic. Na této databázi se najdou tací, kteří dokáží hodně, především zkurvit tuhle databázi...(19.12.2010)

• Oskar

Tim Allen jako rezignovaný byvší superhrdina, kterého okolnosti donutí zvednout zadek a zachránit svět? To nezní úplně špatně. Bude zachraňovat svět pomocí smečky vzdorovitých dětí? Hm, to už je horší. Přesto jsem se snažil k Zoomu přistupovat bez předsudků a respektovat i zvolenou cestu rodinného filmu, se všemi vypravěčskými i stylizačními ústupky, které k tomu patří. Dlouho mi má dobrá vůle nevydržela. Zoom je méně než jen očekávaná kombinace výchovných klišé a flatulentních vtípků. On ta klišé recykluje a prezentuje způsobem, za jaký by se jiní tvůrci styděli už o dobrých patnáct let dřív. Překvapivě zpozdilá je i vizuální stránka filmu, která zůstává daleko za standardy, na které jsme dnes zvyklí. Triky jsou jednak okatě počítačové, druhak použité bez citu pro míru, takže brzy zevšední. Pokud jde o herce, nechci být nespravedlivý, protože nevěřím, že by z tohoto materiálu dokázalo jiné obsazení vytěžit něco víc. Možná že kdyby kapitána Zooma hrál někdo jako Bruce Willis nebo Mel Gibson, snáze bychom mu uvěřili jeho superhrdinskou minulost než Timu Allenovi, ale nevěřím, že by to pozvedlo můj dojem z filmu o více než jednu hvězdičku. Courteney Cox a Chevy Chase zjevně vzali své role proto, aby vzkázali filmovému světu "ještě jsme tady, obsaďte nás někam", ale scénář jim poskytuje minimum příležitostí něčím pobavit. Smutných 20%(13.1.2011)

• demented

Zasmial som sa presne raz a to keď sa Zoom (obdoba Flasha alebo Quicksilvera) pri svojom behu podkol. Inak je to číro číre zúfalstvo - že sa dá natočiť kvalitná superhrdinská rodinná komédia, to nám už bolo potvrdené viac krát. Tak nevidím dôvod prečo obhajovať tento kus.(25.5.2008)

Poté, co v GALAXY QUEST zkarikoval STAR TREK se Tim Allen vrhl na superhrdiny. Vtipnější než o rok starší ŠKOLA SUPERHRDINů, ale o nic moc nápaditější a zatížené stejnými nešvary rodinných filmů (infantilní gagy, přehrávání, nálož morálních poučení...). Ale bavil jsem se čtyřhvězdičkově.(5.4.2009)

• suicide

Já se bavil... něco tak směšnýho jsem už dlouho.... ale abych to shrnul: fuuuuj!(7.12.2011)