Na lince je vrah

• USA When a Stranger Calls (více)

Pro Jill Johnson (Camilla Belle - The Ballad of Jack and Rose), která si chtěla přivydělat hlídáním dětí, to měla být ideální práce. Rodiče pryč. Lednice plná k prasknutí. Děti uložené v posteli. Pak ale zazvonil telefon a zlověstný hlas se ptá: “Zkontrolovala jsi děti?” Jill přepadá panika. Zamkne se, rozsvítí světla, zatáhne závěsy a volá na policii. Ta telefonáty prověří a poté Jill sděluje nepříjemnou zprávu. Volající se nachází uvnitř v domě. A tak jde k smrti vystrašená dívka nahoru zkontrolovat děti a její pohodový večer se pomalu mění v nervy drásající zlý sen plný úzkostného napětí, hrůzy a děsu. (oficiální text distributora)

lepinla792

Napeti tam bylo, ale hlavne diky nesmyslne vkladanym efektum, ktery vrah nemoh nijak ovlivnit, nemeli mezi sebou zadnou souvislost, a jak se zjevovali, tak rychle mizeli. I hovory od jinejch lidi byly napinavejsi, nez ty od vraha. A kdyz uz vrah zacal uradovat, bylo dobre, ze to nemelo dlouhyho trvani. Spis mi ho bylo lito, jak byl marnej a trapil predevsim sebe. ()

Ammit

Když mě platí za hlídání, tak sedím a hlídám (někde blízko toho, co hlídám a pokud musím, tak s rozsvíceným světlem - i když bylo by větší žůžo na nezvaného návštěvníka bafnout v naprosté tmě). Za poletování v noci po zahradě, zvedání divných telefonů a motání se po obřím domě mě neplatí, tak to neřeším. Ále jinak je to rozhodně puberťácký horůrek a kdyby mi bylo dvanáct, asi bych se i trošilinku bála. ()

Miroslav.Zac

Od režiséra Con Air jsem očekával kvalitnější počin. Napětím ani logikou film moc neoplývá, zajímavých je až tak posledních patnáct dvacet minut. ()

wierzbowski

Pustil jsem si to utahanej po celém dnu v práci, někdy kolem jedné ráno. Neusnul jsem (např. Grand Torino mě uspalo jak mimino, nechápu co na tom filmu všichni viděj... ), docela příjemně mě mrazilo. Žádné superdílo to není, ale práce s napětím a celková atmosfera filmu je na výbornou :) ()

BMWM3

Hodně napínavý film.Sice se zde objevuje několik nelogičností např.jaktože alarm nezaznamenal otevřené dveře od garáže,nebo jak se vrah dostal do domu tak rychle,když Jill běžela do domku pro hosty.No a celý film pak definitivně potopil nepříliš povedený závěr v nemocnici.Ale i tak se na to dívat rozhodně dá. ()

JackieD

Čekala jsem kdy se z tohodle "hororu" vyklube komedie typu Scary Movie. Občas jsem se i smála, ale rozhodně to nebyla radost nad výběrem filmu. Už nikdy víc. ()

oleg121

Nebyť zbytočnej naťahovanosti jednotlivých scén, slabých dialógov a priveľkej jednodduchosti, určite by to bolo lepšie. Mohol by z toho byť v pohode TV film, a nič by sa nestalo. ()

Puchyr

Nedávám známku pět proto že je to snad nějaké veledílo, dávám to protože si zdá snímek dost pod svém hodnocení. Ano je to béčko, kterých jsme už viděly haldy. ale líbilo se mi zpracování celého filmu. Nekoná se tu žádné převeliké závěrečné drama, vraha máte problém vůbec vidět a to je myslím originální. Po celý film se vleče taková nepříjemně chladná atmosféra, představte si být sami na zapadlé samotě se dvěma cizími dětmi a neustále vám zvoní telefon ve kterém vás záhadný neznámý vrah psychicky deptá. Téměř herecké sólo zvládla Camilla Belle na jedničku a herecky se dost předvedla. Závěr není Hollywooský a spíše se hodně podobá realitě. To že se film nějak nesnaží kopírovat slavné horory je jen plus, film je hodně jednoduchý a v tom vidím jeho kouzlo, jako např. Záhada Blair witch, P2, a zjistil jsem že tyhle thrillery s hororovým nádechem jsou tak jednoduché až jsou reálné a navíc natočit horor je v dnešní době náročných diváků těžké, každý chce navíc potoky krve Saw, zatím co já jsem názoru že, čím méně krve tím větší horor ( Ti druzí, Sirotčinec ) mnohdy mně tajuplná atmosféra s hereckými výkony potěší více než Saw kde se odehrává jen muční lidí bez hlubšího dějě. Skládačkáře na ulici nepotkáte, ale psychopatů jako v tomhle filmu je na tomhle světě požehnaně a když koukáte na zprávy zjistíte že takovéhle filmy nemají daleko od pošahanců z reálného světa daleko. 80% za reálné zpracování a Camillu....... ()

Linduna

děj a celkový námět nebyl špatný. celkem strašidelný. na můj vkus tu bylo ale moc lekaček. a ždyž říkám moc, tak myslím opravdu moc. já na lekačky já moc nejsem. proto mě film tolik nenadchl...někdo má ale tento druh filmu rád. a uznávám, že sem se dva dny trochu bála zvednout telefon! :) ()

Skoveta

K dokonalosti to má hodně daleko. Zejména to, že vrah chodil do dokonale zabezpečenýho domu jak do veřejný knihovny, ale i tak musím říct, nenudila jsem se a na film se dívám ráda a často. Nikdy by mě nenapadlo jak moc může vyvést z míry pár telefonátů a za jak krátkou dobu se může z luxusního domu stát cela, ze které chcete být co nejdřív pryč. ()

ES13

Ze začátku trošku nuda, potom jsem byla ještě dva dny podělaná strachy. Herečka mi byla hodně sympatická, takže o to víc sem se u toho filmu vžívala do její situace. Opravdu stát se toto mě, nevěděla bych si rady. Film to byl neskutečně natočenej a to z důvodu lekaček a napětí. A napětí kdo nebo co na mě z poza rohu vybafne to já zbožňuju! Pro mě super horor! ()

Liesel1

Tento film jsem ohodnotila pěti hvězdičkami - a právem. Byť mnozí nebudou souhlasit, mě se film zdál velice dobrý. Skvělý psychologický thriller s hororovými prvky. K napětí nebylo potřeba paranormálních jevů, litrů krve, nadměrné brutality ani podobných hororových sladidel. Tento film dokazuje, že k napětí a strachu stačí pouhá atmosféra. Začátek, průběh i konec filmu se mi líbil. Já osobně jsem byla u celého filmu napjatá a jednou jsem si i zaječela, přesto se mi film moc líbil a splnil, vlastně předčil, má očekávání. Film je možná zklamáním pro milovníky brutality a nadpřirozena, avšak pro obyčejné diváky, případně milovníky psychologických dramat a thrillerů je to to pravé. ()

audrey.ley

Film, který děsí spíše tím, že se v něm nic neděje než tím, že se něco děje. Celou dobu, jsem čekala až vrah konečně vypne telefon a ukáže se "v celé své kráse", jenže ve chvíli, kdy vrah vstoupil na scénu, film ztratil i tu malinkou děsivou atmosféru, která byla spjatá s mým neustálým očekáváním "teď už se musí něco stát." ()

Loosser

Atmosféra prvních 60 minut paráda, dobré lekačky, prostředí takřka opuštěného luxusního domu na samotě podařené. Film i hlavní hrdinka baví, ikdyž se tam v podstatě nic neděje..už už jsem myslel, že jsem narazil na zapomenutý klenot..ale ouha. Problém se objeví, jakmile má přijít na řadu akce a zabiják..Zabiják je absolutně nudnej, žádná maska, žádné vražedné propriety, inovátorské způsoby vražd..možná ani nechtěl vraždit, jen chtěl půjčit mouku:) Spoiler - a co ten konec proboha? Vrah je bodnutej do ruky a zatčenej?! WTF!! ()

Čínský holokaust na velkém plátně

Čínský holokaust na velkém plátně

19.12.2006

Vyčerpávající natáčení hned dvou ambiciózních projektů, Na lince je vrah). Natáčení dramatu RAPE OF NANKING s odhadovaným rozpočtem čtyřicet miliónů dolarů začně už teď na jaře. (více)