Tučňák Cody Maverick je o hodně menší než jeho bratr Glen a jeho největší zálibou je surfování. V Mražňakově, kde Cody žije, se Codymu posmívají, ale jednoho dne se v jejich osadě slavný surfař Zeke „Big Z“ Topanga a řekne Codymu, že vítězem je ten, kdo se nenechá odradit od svých snů. Od té doby Cody surfuje ještě více a doufá, že se jednou zúčastní velkých surfařských závodů. Hledač talentů Mike Abromowitz jednoho dne, o pár let později, opravdu připluje na velrybě do Maražňákova, protože se o Codym dozvěděl, ale Cody nemůže nic předvést, jelikož zrovna nejsou vlny. Cody se nevzdává, plave za velrybou, dokud se na ní nedostane a podaří se mu i nalodit s pomocí kuřete z Polabí. Velryba dopraví Codyho s ostatními surfaři, které Mike posbíral po světě, na ostrov Penguin, kde se koná velký surfařský závod, Memoriál Velkého Z. Pro Codyho je Big Z legendou, ke které vzhlíží i po jeho smrti. Velký Z zmizel u útesů, když závodil s Tankem „Drtičem“ Evansem, který je dnes devítinásobným šampionem. Cody se záhy s Evansem setkává, ale Evans je namyšlený, hází kameny na Zekův pomník a Cody začne Zekovu památku chránit, což vyústí v souboj na vlnách, při němž se Cody málem utopí... (TV Prima)

Melly.pro

Jako budu se trochu opakovat, ale pokud se nepletu, tak je tohle zatím opravdu jediný animovaný film natočený jako reality show. Skvěla animace a hodně dobrá zábava, určitě se nebudete nudit. ()

Soul

Obrazově malebné, příběhově prázdné a až k uzoufání nudné. Tenhle animák alespoň pro mě nemá žádný šmrnc. ()

igirazor

Mi tomto animáku som sa viackrát chytal za brucho. To sfetované kura nemá chybu. Celé je to natočené ako dokument - a vďaka tomu to má aj svoju hodnotu. ()

Yancl

Dejte dohromady surf a tučnáka a dostanete tenhle film, který je natočen zajímavou formou a nepostrádá originalitu. K tomu perfektní originální dabing ( LaBeouf, Heder ... ), parádně vykreslená animace, série prdnutých hlášek a řada neméně vtipných scének. A to není vše, celý snímek má akční nádech a najdou se zde i romantické momentky, které podtrhují skvělou atmosféru. [75%] ()

Barak

Samozřejmě se mi líbilo netradiční zpracování ve formě dokumentu, ale jinak je to jen další animák, který se od ostatních nikterak neliší. Infantilní občasný humor s příběhem bez větších emocí - prostě filmy pro děcka, které mě nebaví. Pixar je jenom jeden.... ()

parabellum

Divoké vlny mají sice už velice dosti otřepaný příběh ale tvůrci přišli s perfektním nápadem, natočit toto dílko jako dokument. Celý filmek divák sleduje jakoby prostřednictvím filmového štábu, který se za naším borcem vláčí všude kameru. Ke konci sice už to trochu omrzí ale pořád je to parádní podívaná, kterou vřele doporučuji jak dětem tak odrostlejšímu publiku:)) ()

gp_one

Nápad a provedení není všechno a nevyváží to ani zdaleka fakt, že jsem se prostě nudil. Nehledě na fakt, že pro děti ten dokumentární styl prostě nebude zajímavý. Jeden z nejhorších animáků posledních let. ()

Gabretta

Jedna zásadní informace: pokud někdo stoupne na ježovku, stačí to "polulat" a je to v cajku. Jak jednoduché! Historické záběry tučňáků na surfu byly perfektní. ()

nikushaa

Veľmi pekná animácia, dobrý soundtrack, sympatické postavičky a zaujímavé spracovanie v štýle dokumentu – to sú všetko klady tohto fakt podareného animáku. Lenže som film hneď na začiatku prepukla (isto som nie som jediná) a to mu na čare trošku ubralo. A okrem toho to nebol príbeh, ktorý by ma dáko výraznejšie zaujal, chytil za srdce a ani som sa na ňom nejako extra nenasmiala. Ale to neznamená, že by bol Surf´s Up zlý – len nepatrí k tým úplne najlepším vo svojom žánri. Napriek tomu si ho vždy rada pozriem a zaslúži si pekné 4* :) ()

cerbygerby

Skvělej animák o surfování tučnáků..sranda a pěkná animace, i nějaký děj to má, takže mě to bavilo a dávám pěkné 4* ()

Ondr@932

V celku slušný sportovní animák! Skvělé triky, pěkné barvy, pěkná grafika a dobrý příběh! Takže dávám 7/10 ()

chrispe

Průměrný animák s.. já ani nevím, jak bych to napsala... mentalitou, která mi nic moc neříká a dost divným kuřetem, které mě spíš znechucovalo, než bavilo. Podoba dokumentu byla něco jinýho a já nejsem tak úplně rozhodnutá, zda to pro mě byl klad či zápor. Těžko říct, co na to říká dětský divák, nebo co si z toho vezme. ()

artuš

Výborné animé s prvky reality show. Výborný nápad udělat film formou reality show, ve které hlavní hrdinové nemají co skrývat. ()

E lan

Animací nepředstavitelně povedený film, to jsem ještě asi neviděl tak čisté a přesvědčivé obrázky. Ohledně příběhu je to o poznání slabší, ale člověk se moc nenudí. Nějak to ale zaostává za toy story a dobou ledovou. ()

spacylemon

Surf's Up má v sobě vlastně všechno, co by člověk od animáků čekal - je to vtipná, dojemná podívaná s přidanou hodnotou záběrů na moři, které jsou euforické, efektní i efektivní. Částečné podání jakože dokument alá nickparkovské Mezi námi zvířaty tomu navíc dodává šmrnc, takže sečteno podtrženo nakonec ani nevadí předvídatelnost a hraní na city... ale co si budem povídat - pořád na ně hraje míň než všechny ty Ratatouilly apod. :P ()

DarkoCohen

I přestože příběh není zrovinka chloubou této ,,drsňácké" animátorské blbůstky, tak já se bavila hodně. Tučňáci na prknech u mě fungovali vážně maximálně a u každé takové scény jsem se smíchy div neválela pod sedačkou. A co teprve když vyrazilo na vlnu kuře. Come on Joe! ()

LeneaV

Myslela jsem, že to bude další průměrné anime...Ale jako líbilo se mi to:) Nečekala jsem, že mě to tak zaujme. Natáčení o surfování byl dobrý nápad, malý tučňačci rozkošní, dost dobrý původní dabing. Něco mezi *** a ****, ale tak přikláním se ke **** :) ()

Comeback sympaťáka Yogiho

Comeback sympaťáka Yogiho

05.10.2008

Yogiho má každý rád. Neříkejte, že ne. Pohodový medvěd s kloboučkem a kravatou žije v Jellystonském parku a jeho jedinou starostí je ukrást nějaký ten piknikový košík s jídlem a nenechat se u toho… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky