Tučňák Cody Maverick je o hodně menší než jeho bratr Glen a jeho největší zálibou je surfování. V Mražňakově, kde Cody žije, se Codymu posmívají, ale jednoho dne se v jejich osadě slavný surfař Zeke „Big Z“ Topanga a řekne Codymu, že vítězem je ten, kdo se nenechá odradit od svých snů. Od té doby Cody surfuje ještě více a doufá, že se jednou zúčastní velkých surfařských závodů. Hledač talentů Mike Abromowitz jednoho dne, o pár let později, opravdu připluje na velrybě do Maražňákova, protože se o Codym dozvěděl, ale Cody nemůže nic předvést, jelikož zrovna nejsou vlny. Cody se nevzdává, plave za velrybou, dokud se na ní nedostane a podaří se mu i nalodit s pomocí kuřete z Polabí. Velryba dopraví Codyho s ostatními surfaři, které Mike posbíral po světě, na ostrov Penguin, kde se koná velký surfařský závod, Memoriál Velkého Z. Pro Codyho je Big Z legendou, ke které vzhlíží i po jeho smrti. Velký Z zmizel u útesů, když závodil s Tankem „Drtičem“ Evansem, který je dnes devítinásobným šampionem. Cody se záhy s Evansem setkává, ale Evans je namyšlený, hází kameny na Zekův pomník a Cody začne Zekovu památku chránit, což vyústí v souboj na vlnách, při němž se Cody málem utopí... (TV Prima)

J.Cobra

Viděno mnohokrát a většinou i lépe. Vše se odehrávalo až moc rychle, ani se člověk nestačil rozkoukat. Nicméně i přesto jsem se pobavil a Kuře Joe byl super ;oD ()

Kutkey

Jeden z mých nejoblíbenějších animáků, skvělý scénář, vtipné dialogy. Nejvíc mě ale nadchly skvělé soundtracky, které opravdu všechny stály za to ( TIP: soundtracky: Incubus - Drive, Nine Black Alps - Pocket Full Of Stars ). Chápu že někoho nemusí bavit film o tučňácích co jezdí na prknech, ale mě jo. Doporučuji si pustit film v originále, je to lepší pokoukání. ()

limbi

Není to tak dobré jako původní Shrek, ale má to "šťávu". Moc se mi líbil soundtrack a Kuře z Pardubic spolu s malým tučňákem, co pořád utíká do moře s prknem v ruce a vrací se v bezvědomí. parádní vtipná jízda za 75% ()

Kubi21

Naprosto tuctový a dopředu předvídatelný a vlastně předpovídaný příběh s naprosto jasným koncem. Je to ale podáno neotřelým způsobem a skvělý nápad s filmovým štábem je rozvíjen po celý film. Má to švih, humor a opravdu dobrý nápad. Příběhově nic převratného, ale za zpracování a za to, že jsem se téměř celý film parádně bavil dávám čtyři. ()

fenek

Na Surf's Up není vůbec zajímavý obsah. Po prvních pěti minutách víte, jak se to bude vyvíjet a jak to skončí, a scénárista si opravdu žádné překvapení nepřipravil. Ale ta forma! Natočit animák ve stylu sportovních show se vším, co k tomu patří, to na mě prostě fungovalo. Rozhovory se zúčastněnými, přebrepty, opakované záběry, všechno tam je a všechno je překvapivě velice vtipné. A k tomu vynikající soundtrack, který šlape jak hodinky a nenechá člověka vydechnout ani při klidnějších pasážích. Sám nevím, jestli je 5 adekvátní hodnocení, ale nemůžu si pomoct, 4 je málo. ()

Wooke

Táto rozprávka ma moc nechytila. Akože tučniaky boli zlaté a štýlové, ale neviem, celý príbeh nebol moc zaujímavý pre moje oči ani moju chuť. Ale tým vám nechcem pokaziť radosť z pozerania. Nech sa páči, pozrite si to. ()

VojtaMarek00

Napad udelat animak jako reality show je dokonalej. Pribeh je samozrejme po 158x to co jsme uz videli, ale nevim proc, ale zrovna u tohohle to omlouvam. Smal jsem se, to je asi hlavni. 60% ()

Paatej

Vcelku tradicni animak, pojaty trochu netradicne. Dokumentarni styl otevira dvere zase jinym forum, coz je urcite plus. Lehce (ale spravne) otravny Shia, Jeff "The Dude" Bridges (jehoz postava je snad i naschval trochu Dudem) a Zooey vsemu dodavaji prijemny smrnc, coz je taky duvod proc koukat na podobne animaky v originale - voice acting pro me dela strasne moc. Vlastne trochu buddy-movie, ktere na me nevysvetlitelnym zpusobem promluvilo, predevsim v rovine "kure hleda kamose" a "neni to o soutezi, ale o pohode". U me trefa do citlivejch mist. Mile. ()

marek29

Ehm. Je to lehce originální v tom, že to je jakoby dokumentární animák. Ale tam ta originalita končí. Je to růměrná pohádka, která nadchne snad jen děcka, protože těm i kdybyste udělali porno kreslený, tak se jim to bude líbit. Dospělej se v tom moc nenajde, pakliže není "surfhead", nebo osiřelý tučňák, který se narodil v Mražňákově na Antarktidě a jeho nejoblíbenějším sportem je letní surfování.. 😅 ()

sinom

ha,moje premierove prve hodnotenie:) po dlhsom case, asi tak od Monster housu,konecne dobry animak. originalne spracovanie, letna atmosfera...proste zurfing........krasne prazdiny vsetci!!!!!!! ()

dolb!

tento podla mna najlepsi animak za poslednu dobu je velmi originalny.postavy sa chovaju takmer ako ludia,teda si uvedomuju ze su natacane ako film... dalej je tam dost vtipnich hlasok najme od kurcata Joa ktory ja sam o sebe velmi zabavny..a nakoniec je tam stary dobry dobrak (ktory mal byt mrtvy) Big Z ktory mladeho Codyho uci dobre surfovat.. ()

Filipes

,,Co mám jako dělat? Tančit a stepovat?" K čertu s Happy Feet je tu Surfs Up. Slunce, pláž, palmy, surfing. Všechno tohle miluju, jen do toho surfingu nejsem tak žhavej. Ale pokud mám srovnávat Happy Feet s tímto tak jsou Divoké Vlny milionkrát svižnější, zábavnější, graficky lepší prostě parádní. Zvláště postava Chickena Joea je prostě vynikající. Co k tomu napsat spokojenost je na místě. Nejvíce se mi líbil ten nápad, že celý film je vlastně takovým kresleným dokumentem. Sony Pictures tu Loveckou Sezónu vám odpouštím. Mimochodem oblíbil jsem si tučňáky. ()

swell

K pěti hvězdičkám moc nechybělo, ale nedám je... Grafika je špičková, k té nemám co dodat. Ale s vtipem se možná trošku šetřilo (až na kuře, to nemělo chybu :-)), čekal jsem víc. Stejně jako od scénáře. Na druhou stranu se mi celkem líbilo zpracování formou dokumentu. Jak říkám, na plný počet to nemá, ale 80% je akorát. ()

Miloško

Nádherne originálny animák, natočený určitou formou dokumentu.Ale pozor,dokumnet,ako sa všsade skoro píše,to zas nie je. Animácia,hlavne vĺn,vody,ale aj tučniakov fantastická.Žeby práve tento štýl animovaného filmu,začal neakú novú eru? Hm,bolo by to super.Nie je to film, na ktorom sa budete smiať od začiatku do konca,ale je to veľmi príjemný počin štúdia Sony animation. Vidno, že dobrý animák dokáže natočiť aj niekto iný ako len Pixar,alebo WD... ()

JohnKEANE

Od súčastných animákov som už nečakal nič objavné a tak som bol milo prekvapený štýlom akým boli natočené Divoké vlny.Animácia síce neprináša nič prevratné ,ale takmer dokumentaristický štýl v animáku?To je naozaj originálny a vydarený tah!Postavičky sú sympatické a vtipné,množstvo humorných scénok a to všetko za doprovodu skvelého soundtracku.Podla môjho skromného názoru,tento rok nemali Divoké vlny ako animák premožitela! ()

Comeback sympaťáka Yogiho

Comeback sympaťáka Yogiho

05.10.2008

Yogiho má každý rád. Neříkejte, že ne. Pohodový medvěd s kloboučkem a kravatou žije v Jellystonském parku a jeho jedinou starostí je ukrást nějaký ten piknikový košík s jídlem a nenechat se u toho… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky