Tučňák Cody Maverick je o hodně menší než jeho bratr Glen a jeho největší zálibou je surfování. V Mražňakově, kde Cody žije, se Codymu posmívají, ale jednoho dne se v jejich osadě slavný surfař Zeke „Big Z“ Topanga a řekne Codymu, že vítězem je ten, kdo se nenechá odradit od svých snů. Od té doby Cody surfuje ještě více a doufá, že se jednou zúčastní velkých surfařských závodů. Hledač talentů Mike Abromowitz jednoho dne, o pár let později, opravdu připluje na velrybě do Maražňákova, protože se o Codym dozvěděl, ale Cody nemůže nic předvést, jelikož zrovna nejsou vlny. Cody se nevzdává, plave za velrybou, dokud se na ní nedostane a podaří se mu i nalodit s pomocí kuřete z Polabí. Velryba dopraví Codyho s ostatními surfaři, které Mike posbíral po světě, na ostrov Penguin, kde se koná velký surfařský závod, Memoriál Velkého Z. Pro Codyho je Big Z legendou, ke které vzhlíží i po jeho smrti. Velký Z zmizel u útesů, když závodil s Tankem „Drtičem“ Evansem, který je dnes devítinásobným šampionem. Cody se záhy s Evansem setkává, ale Evans je namyšlený, hází kameny na Zekův pomník a Cody začne Zekovu památku chránit, což vyústí v souboj na vlnách, při němž se Cody málem utopí... (TV Prima)

mikul

Po druhém shlédnutí asi po roce jsem musel dát plný počet a divoké vlny nesmí chybět v mojí topce. Tučňáci si v mořských vlnách, v létě surfují při západu slunce, hraje k tomu perfektní soundtrack, pohádka, která se skoro nikomu koho jsem se ptal nelíbila? Proč, protože nebyla tak vtipná? To možná, ale měla v sobě mnoho jiných věcí, které ostatní pohádky nemají, výborně vystižené chování tučňáků před kamerami, výborné kuře a taky konec, protože není důležité vyhrát a takový konec tu ani nebyl potřeba, protože přátelství je cennější, zvlášť v této pohádce. ()

Warapeidza

Paráda. Má to švih, má to nápad, má to přiměřenou délku, má to prostě všechno. Totální oddychovák naplněný skvělým obsahem. Komentáře malých tučnáků nemají chybu :). ()

Elissabet

Musím říct, že tohle přesně splnilo moje očekávání. Jelikož miluju tučňáky a vždycky jsem chtěla jezdit na surfu, byl rpo mě tenhle animáč to pravé ořechové. Jde o klasický příběh kluka (tučňáka) co odjede z domova,aby si splnil sen atd...atd. Ale stejně je tady na tom něco jiného, možná je to způsob jakým je to natočené, možná to že jsou to tučňáci na surfech. Nevím, ale líbí se mi to. ()

Ja.cek

Poslední dobou se s 3D animáky roztrhl pytel, což se bohužel v některých případech odráží i na jejich kvalitě. Takže jsem od Divokých vln raději nic extra nečekal. A byl jsem příjemně překvapen! Skvělá kvalita animace, zajímavý nápad s natáčením dokumentu (až jsem se chvílemi musel ujišťovat, že sleduju animovaný film :-), humor vybroušený až do nejmenších detailů (třeba název TV stanice), moderní hudba. Nejspíš se tenhle kousek nezapíše do historie kinematografie, ale já mu nemám co vytknout. ()

lemoun

Skvělé animační prvky, které vypadají jako skutečný film, opravdu člověka vtáhnou do děje. Opravdu pěkný animák. Vřele doporučuju. ()

Latec

Tento film ma veľmi prekvapil, myslím, že je jediný svojho druhu, ktorý je snímaný dokumentárnym štýlom „ručnou“ kamerou. Originálny nápad výborne pomáha zabúdať, že je to vlastne jedno veľké klišé o outsiderovi, ktorý za každú cenu chce dokázať, že má na to vyhrať akúsi súťaž v surfovaní, ale pravé životné hodnoty si uvedomí až neskôr...klasický príbeh. Ale čo zase tvorcovia nevymysleli- celá cesta tučniaka Codyho je snímaná ako dokument, lemovaná veľmi zábavnými postavičkami (stačí kura Joe?:), hrá tu veľmi vydarená hudba a celkovo film pôsobí kráľovsky pohodovo, stačí iba vypnúť a zviesť sa na jeho príjemných vlnách. Jedna zábavná situácia strieda druhú, všetko ide pekne hladko ako má, ak sa vám film čo len trochu zapáčil, v podstate tu nie je do čoho rýpať. Už sa teším, kedy si to pustím znova. ()

pavont

Mame tu dalsi tucniakovsky animak. Animacia je skvela a hudba tiez ujde. To co ma sklamalo je tuctovy a predvidatelny pribeh a to ze su niektore casti podane ako priame natacanie co obcas pobavi ale vacsinou skor bura atmosferu. Nakoniec len za tri ale bolo to tesne. ()

Naranyan

Tohle je prostě absolutorium bez diskuze. Sakra tomuhle nechybělo naprosto vůbec nic, co si od filmu mohu jen přát. Tuny zábavy, jedna velká jízda, silné a opravdové emoce, fantastická hudba, vynikající kamera a efekty a nejedna velká uroněná slza.. Sakra nevím kde začít a kde skončit, protože na Divokých vlnách bylo úžasné naprosto všechno. A v tom všem několik pro mě "Fontánoidních" momentů. Snad bych prohlástil, že tento snímek je pro mě takovou malou Fontánou mezi animáky. Je mi jasné, že více takových už bohužel nebude. ()

complex

veľmi dobrá rozprávočka, pri ktorej netreba vôbec rozmýšlať a navyše je to úplne super prevedené, od animácie až po prevedenie... naozaj rozprávka, ktorá dodá energiu :D ()

mrGhostly

Musím se za tento animák postavit a odmítnout jakékoliv spojení: Divoké vlny – klišé. Zdá se mi dostatečně originální, už jenom způsobem jakým je zpracovaný. Po dlouhé době jsem se v některých chvílích opravdu zasmál a bavilo mě to. Pro mě, když zhodnotím i úchvatně pasující soundtrack, plné hodnocení. ()

Senki

Tak toto je animak podle meho gusta! Pixar stagnuje u recyklací kdysi úspěšných sérií (btw nový teaser na Brave je velké zklamání) a jednoduše říkám "this way". Takto mě naposled potěšil jen Jak vycvičit draka. Hodnotím zpětně, Divoké vlny jsem viděl už mnohokrát. ()

baterka.27

Moc se mi tenhle "dokument" o tučňácích líbí. Dialogy, i když pochází od tučňáků, jsou tak lidské a přirozené, že v mladém tučňákovi Codym snadno uvidíte teenagera, který si jde za svým snem. Obzvlášť vtipné je rozevláté kuře Joe z Polabí, jehož hlášky jsou nezapomenutelné. Tenhle animák je zkrátka jeden z těch nejpovedenějších... ()

Alvin

Animák se surfujícími tučňáky, natočený v pseudodokumentárním stylu a prý je to celé originální a zábavné. To byla zase past na Alvina. Originální je to asi první dvě minuty, pak už příběh sype jedno klišé za druhým a zapomíná je prokládat alespoň trochou vtipu, tím pádem je těch 82 minut vážně vleklá nuda. Z hudby Green Day a podobných band už jsem taky vyrostl, takže tohle pro mě byl jeden velký omyl a podprůměrný animák. ()

Ginnidlo

Musela jsem se nedávno na ten film podívat ještě jednou, protože jsem zabudla o čem to bylo. neskutečně mne rozčilovalo natočení jako reality show, soundtrack mi kolkrát vůbec neseděl a tučnáky ž asi nemám ráda..rodinná animačka OK, děti to určitě bavilo.. ()

Comeback sympaťáka Yogiho

Comeback sympaťáka Yogiho

05.10.2008

Yogiho má každý rád. Neříkejte, že ne. Pohodový medvěd s kloboučkem a kravatou žije v Jellystonském parku a jeho jedinou starostí je ukrást nějaký ten piknikový košík s jídlem a nenechat se u toho… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky