Tučňák Cody Maverick je o hodně menší než jeho bratr Glen a jeho největší zálibou je surfování. V Mražňakově, kde Cody žije, se Codymu posmívají, ale jednoho dne se v jejich osadě slavný surfař Zeke „Big Z“ Topanga a řekne Codymu, že vítězem je ten, kdo se nenechá odradit od svých snů. Od té doby Cody surfuje ještě více a doufá, že se jednou zúčastní velkých surfařských závodů. Hledač talentů Mike Abromowitz jednoho dne, o pár let později, opravdu připluje na velrybě do Maražňákova, protože se o Codym dozvěděl, ale Cody nemůže nic předvést, jelikož zrovna nejsou vlny. Cody se nevzdává, plave za velrybou, dokud se na ní nedostane a podaří se mu i nalodit s pomocí kuřete z Polabí. Velryba dopraví Codyho s ostatními surfaři, které Mike posbíral po světě, na ostrov Penguin, kde se koná velký surfařský závod, Memoriál Velkého Z. Pro Codyho je Big Z legendou, ke které vzhlíží i po jeho smrti. Velký Z zmizel u útesů, když závodil s Tankem „Drtičem“ Evansem, který je dnes devítinásobným šampionem. Cody se záhy s Evansem setkává, ale Evans je namyšlený, hází kameny na Zekův pomník a Cody začne Zekovu památku chránit, což vyústí v souboj na vlnách, při němž se Cody málem utopí... (TV Prima)

Bogrant

Doslova frajerský animák, natočený nevšedným spôsobom, nesmierne, ale nie prehnane zábavný, uvoľnený, cool a s parádnou stránkou príbehu o stratenej legende surfingu, ktorý rovnako baví i po niekoľkých opakovaniach, hlavne takými maličkosťami ako je napr. záber na zamrznutú a snehovou víchricou pokrytú Antarktídu a k tomu titulok "Leto" :-). ()

JohnyPine

Moc jsem od tohoto snímku nečekal.Dá se říct, že nezklamal ani nenadchnul.Slušný film pro celou rodinu, ideální pro pujčení na dvd, ale ne do kina.Jsem na pochybách, zda-li by byl o jednu hvězdu film lepší, kdybych se na něj díval v originálním znění, takto dávám 3* ()

Vlamik

Jeden z tých lepších animákov, aj keď mám pocit ,že v dnešnej dobe sme už nimi zahltení. Animácia je ale výborná a nápad natočiť to ako reality show originálny. U mňa však stále len 60% , aj napriek hlasu úžasného Shia LaBeoufa. ()

St@B

Animáky se točí jako na běžícím pásu, je jich už poměrně dost a tak vzniká i kategorie "béčkových" animáků. Tohle je zcela jistě jeden z nich. Lehce podprůměrné snadno zapomenutelné dílko. Radost z něj budou mít spíš malé děti. ()

loyziik

Další tipický americký animák s očekávaným koncem(z nuly se stane hrdina/celebrita,zlo bude poraženo => drsný tučňák TANK a happy end kde se všichni maji radi),ale s originálním dokumentárním pojetím,kterým se od ostatních liší a díky tomu odemě má za 4* ()

vencca

Trochu zklamání. Snímek se snaží být originální, ale ovoce to (alespoň co se mě týče) nepřineslo. Příběh je opravdu prosťoučký což by nevadilo pouze v tom případě, že by u toho člověk zažil kopu srandy. Bohužel, nevzpomínám si na jediný okamžik kdy bych se zplna hrdla upřímně zasmál, vlastně když se tak zamyslím, vybavuji si toho zpětně žalostně málo. Takže za mě 60% a to mám tučňáky sakra rád! ()

Tares

Je to originální, to ano. Ale jen pokud jde o způsob vyprávění příběhu. Natočit to na způsob dokumentu byl skvělý nápad, funguje to a v podstatě to celý snímek zachraňuje. Bez toho by to byl totiž jen další podprůměrnej animák. Dále je tu dobrá hudba a příjemný dabing. Osobně jsem však postrádal větší dávku vtipu, která by k takovému snímku měla patřit. ()

mindkiller

Tak krásne spracovanú rozprávku čo sa tíka grafickej stránky som hádam ešte ani nevidel. Je to príbeh surfingovej revolúcie u tučniakov. Ešte stále mam doma postavičky z tejto rozprávky. Je to haluz obalená dobrou grafikou ktorá je nasiaknutá adrenalínom. 9/10 ()

Tarsis

Skvělá animace, voda se tvůrcům moc povedla, měla jsem chuť skočit na surf a to jsem mizerný plavec a surfovat neumím. :) Příběh je sice předvídatelný, ale je nám servírován tak lehce a s vtipem, že si to užijete i jako "dospělec". ()

Cool.Mila

Oddychová rodinná zábava, která byla fajn a svěží, ale krátká. Ani jsem si nestačil všechny postavy a eskapády užít. Děj byl sice prostý a morální poselství už x-krát viděné, ale i tak to na mě dýchalo sympatickým dojmem. V kombinaci s líbivou hudbou nemůžu dát jinak než 4 * , procentově kolem 75%. Nevím, jak zní český dabing, ale originálně byl snímek nadabovaný velmi pěkně, obzvláště Kuře a Cody (Shia). ()

CrashHP

Veľmi slušná animovaná komédia, ktorá má všetko, čo má takýto druh filmu mať. Po jednom vzhliadnutí dávam silné 4 *. Možno po ďalšom pozretí to prehodnotím :) ()

Dusan-Be

Nemůžu si pomoct, ale do kreslených filmů se dává víc vtipu. I když tady se to zvrhlo v to, že se tam daly i ty horší ()

jarod13

Výborný film, skvěle proloženo komentátorem, užival jsem si ho. jen jednu věc bych mu vytknul a to pád Big Zeta a Cody Mavericka, za jakou dobu se vše naučil. Jinak to byl hodně dobrý animáč. :-) ()

stuj

Po čtvrthoďce jsem to vypnul. Přišlo mi to už moc stejný jako ostatní pohádky tohohle typu. Ale kdo ví, třeba se to po tý čtvrthoďce rozjelo a bylo to lepší. Pokud jo, tak sorry že křivdim. ()

Comeback sympaťáka Yogiho

Comeback sympaťáka Yogiho

05.10.2008

Yogiho má každý rád. Neříkejte, že ne. Pohodový medvěd s kloboučkem a kravatou žije v Jellystonském parku a jeho jedinou starostí je ukrást nějaký ten piknikový košík s jídlem a nenechat se u toho… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky