Sklapni a zastřel mě

• Velká Británie Shut Up and Shoot Me (více)

Komedie o gangsterově psu, knedlících, botách, neposedné soše a sebevraždě. Pavel Zeman (Karel Roden) celý život strádá. Má nevděčnou ženu (Aňa Geislerová) a šest zaměstnání, aby si jeho žena mohla dovolit život na vysoké noze. Colin Frampton je Angličan pohlcený ve svém světě plném obav. Ty ho nepřechází ani na jeho svatební cestě v Praze. Když se na Colinovu ženu při prohlídce Starého Města z nebe snese (vlastně spíš žuchne) náhlá a nešťastná smrt, rozhodne se Colin svoji choť co nejdříve následovat. Sám k činu nemá odvahu, a tak požádá Pavla, aby ho za finanční odměnu nějak šetrně a rychle sprovodil ze světa. Ze setkání vzejde neobvyklé přátelství poté, co se Pavlovy smrtící plány naprosto vymknou kontrole. Jak dopadne tahle další Pavlova fuška? Pomůžou Pavlovi jeho žena a balkánský gangster? Říká se, že pes, který štěká, nekouše. (oficiální text distributora)

bosonoh

Svěží, černá krimikomedie, které k dokonalosti ještě cosi schází. Pokud ale přístoupíte na někdy dost nevěrohodnou absurdnost některých scén, můžete se dost dobře bavit. Přesto, že děj je vlastně dramatický, až temný, přistihl jsem se, že se pořád tu a tam tiše pochechtávám. Nejde ale o žádný laskavý humor. Obrázek Čech ve filmu je ve stylu "divoký východ". Jestli nás takhle vidí v cizině........... Trochu ploché vykreslení postav zachraňuje trio skvělých herců v čele s Karlem Rodenem. Na druhém straně si film na nic nehraje a vedle Holywoodských "fláků" působí příjemně, skromě, ale i sebevědomě. Další důkaz že slušný film nedělá rozpočet ale schopnosti tvůrců. Za málo peněz hodně muziky a dobrá zábava. Je to spíš tak na 3 1/2 ale bavil jsem se. Rozhodně stojí za vidění. ()

Ludva

[2009-03-15] * Vynikající černočerná komedie se spoustou mrtvol. Některé scény bohužel vyznívají poněkud do ztracena (pejsek s unikátním obojkem je naprosto nevyužit) a Nyman občas hraje tak nějak divně. Jinak ale skvělá zábava, často připomínající Guye Ritchieho za svobodna. Například scény u jezera jsou úžasné. Zajímavé je, že Čechy připomínají spíše Rumunsko nebo ještě něco horšího, což ale samozřejmě nijak nevadí. ()

Herbert007

Neuvěřitelný, že jsem vůbec neměl tušení, že takový film v Čechách někdy vznikl (i když v anglické produkci). Pár chybiček by se na tom našlo (Guy Ritchie to prostě není), ale Roden i Nyman výborní. ()

frannyberry

Film jsem viděla prakticky náhodou, na první pohled mě zaujal a už mě to nepustilo. Jde teda o hodně drsně černou komedii, ale zasmála jsem se dočista nekorektně. Myslím, že je to svižně napsané, natočené i zahrané. Prim samozřejmě hrajou Nyman s Rodenem, kdy slušný a trochu trumberovský Brit s nevinným pohledem působí již vizuálně jako kontrast k "hrdlořezovi" Zemanovi, který ale vzhledem ke vztahu ke své ženě je minimálně hodně velký trouba a naiva. S přibývajícími mrtvými, mezi kterými pořád není ta Framptonova, se mezi nimi vyvíjí spiklenectví a opatrné přátelství, které je opravdu dojemné. Plus několik skutečně nezapomenutelných scén a vyjde morbidní a šílená věc, která sice není pro každého, ale je dost dobrá. ()