Sklapni a zastřel mě

• Velká Británie Shut Up and Shoot Me (více)

Komedie o gangsterově psu, knedlících, botách, neposedné soše a sebevraždě. Pavel Zeman (Karel Roden) celý život strádá. Má nevděčnou ženu (Aňa Geislerová) a šest zaměstnání, aby si jeho žena mohla dovolit život na vysoké noze. Colin Frampton je Angličan pohlcený ve svém světě plném obav. Ty ho nepřechází ani na jeho svatební cestě v Praze. Když se na Colinovu ženu při prohlídce Starého Města z nebe snese (vlastně spíš žuchne) náhlá a nešťastná smrt, rozhodne se Colin svoji choť co nejdříve následovat. Sám k činu nemá odvahu, a tak požádá Pavla, aby ho za finanční odměnu nějak šetrně a rychle sprovodil ze světa. Ze setkání vzejde neobvyklé přátelství poté, co se Pavlovy smrtící plány naprosto vymknou kontrole. Jak dopadne tahle další Pavlova fuška? Pomůžou Pavlovi jeho žena a balkánský gangster? Říká se, že pes, který štěká, nekouše. (oficiální text distributora)

spotczek

U takové bláznivé komedie s vzezřením trileru se nad smyslem či logikou nesmí moc přemýšlet. Právě za ten neotřelý žánr hvězda navíc. ()

wowylgu313

Jeden starší kousek jsem vyštrachal tak jsem si hned musel zavzpomínat a zlepšit si náladu od některých dnešních hrůz. Šílená blbost, ještě šílenější scénář. Každopádně tenhle druh černého humoru a i toho normálního humoru já tedy můžu. Herecké obsazení alá Roden a Geislerová dobře fungovalo. Do tehle trojky se přidal Andy a jeho neškodný kukuč byl třešničkou na dortu. Mělo to své tempo. "Myslím že jsem jí zabil. A čím? Polívkou ... Kuřecí... " ;-D všem doporučuji pro pobavení když dojdou horory a drama... ;) 70-75% ()

Gormie

Scénář není nijak ganiální a humor je občas dost předvídatelný, ale díky představitelům dvou hlavních hrdinů je to pořád nadprůměr v rámci žánru "tarantinovek". ()

wotanraca

Tento film bol (a stále aj je) pre mňa jedno veľké sklamanie, hrá sa na niečo ako podfu(c)k a spol., ale je veľmi slabý, nemá žiaden náboj skoro celý film som sa príšerne nudil. Hudba ma tiež neoslovila, keď si spomeniem na podfuck okamžite sa mi vybaví Golden Brown a naopak tu nič, nič, nič. Humorných scén je tu minimum a čiernohumorné za moc nestoja. Ale aby som bol úplne objektívny bolo tam pár vtipných momentov, lebo som si istý, že som sa sem tam zasmial ale presne si vzhľadom na už spomínanú nudnosť a fádnosť tohto diela nespomínam. ()

Ace.A.T.L.

Tak tohle je film, kterej se ušitej přesně na míru pro Karla Rodena. Neumím si představit, že by Pavla Zemana hrál někdo jinej. Film je plnej fakt parádních vtipů, souvislostí a úžasně vymyšlených scén. Je to film na odregování a VŘELE HO DOPORUČUJU. Myslím si, že 4* jsou zcela na místě a kdyby použili na rok 2005 v Čechách, víc modernějších aut v ulicích, než přehled škoda 120, favoritů a podobných historických aut a nau reálnějí postředí, tak by hvězdiček bylo 5. ()

blekekeke

Nemůžu si pomoct, ale připomíná mi to Fargo a to prostě kopírovat nejde ... Jinak vše by sedělo, ale ta hudba, ta hudba tomu prostě nesedí ... ()

Caj

Skvělá černá groteska. Má sice svá slabá místa, ale vyvažují je skvělí herci (obzvláště Andy Nyman) a dobře zvládnutá technická stránka. Po dlouhé době český (český?) film, který se mi líbil. ()

delta9THC

Promrhaný skvělý nápad. První půle filmu poněkud nudnější, když se rozjede projeví se skvělý red meatovský humor, jenz ztraci naboj diky kontrastu uzasneho Rodena a antiherce Nymana. Skoda, ze se trorsku vic nepohralo se scenarem...vznikl by mi tim ctyrhvezdickovy film ()

dagyšpandr

Příjemný závan čerstvého větru do zatuchlé české kinematografie. Sice jsem se nesmál od začátku do konce, přesto můžu říct, že jsem se nenudil ani minutu. Výborné hlášky a několik opravdu nečekaných úmrtí. A Aňa Geislerova v roli Rodenovi ženušky nemá chybu!! Škoda, že snímek neumí ocenit typický český divák tzv "hřebejkovec". ()

Jan Preissler odpad!

Neuvěřitelně trapný a pitomý film. S takovými filmy budeme západnímu světu vždy jen pro smích. Já se divím Čechům, že ze sebe dělají takové východní idioty. Co si asi může myslet cizinec, který se na takový film podívá? Asi jedině to, že jsme vlastně totální debilové žijící kousek od Ruska, takový poloruský Absurdistán. Ten film postrádal logiku. Skoro ničemu se nedalo zasmát. Žijeme sice ve střední Evropě, nemáme se zase tak bídně, ale díky těmto filmům se asi v zahraničí nezbavíme špatné pověsti. Tento film mi nestojí ani za jednu hvězdičku. ()

zero_zelo

tak já sem se pobavila parádně a myslím, že takovejhle komedií tady vopravdu moc nemáme. roden mě bavil neuveřitelně a hlavní sebevražedný hrdina, toho bych snad chtěla z lásky zabít i já. občas to kulhá, spíš zbytečně překombinovaný, ale jinak .. parádní černá komedie!! ()

foils odpad!

Odpad dávám jen výtvorům, které aktivně podporují morální (a ruku v ruce i estetický) marazmus, a Shut Up and Shoot Me je toho příkladnou ukázkou. Takže místo toho, aby se ukázalo na reálně existující pofiderní jevy typu chlastaček britských turistů v Praze, cucá se z prstu fašizující řachanda, pokoušející se napodobit styl Svérázu národního lovu nebo tvorby Emira Kusturici, a kdykoliv neví kudy kam, vypomůže si berličkou fekálního humoru. Je mi líto hlavně Karla Rodena, který svou účastí na tomto snímku názorně ukázal, že mezinárodní kariéra je jedna věc, a nemuset se za sebe stydět druhá. ()

Milos74

Vlastně ani nevím, jestli je ten film dobrej. Mě ale prostě zaujal. Černej humor, absurdní situace, výbornej Karel Roden. ()