Sklapni a zastřel mě

• Velká Británie Shut Up and Shoot Me (více)

Komedie o gangsterově psu, knedlících, botách, neposedné soše a sebevraždě. Pavel Zeman (Karel Roden) celý život strádá. Má nevděčnou ženu (Aňa Geislerová) a šest zaměstnání, aby si jeho žena mohla dovolit život na vysoké noze. Colin Frampton je Angličan pohlcený ve svém světě plném obav. Ty ho nepřechází ani na jeho svatební cestě v Praze. Když se na Colinovu ženu při prohlídce Starého Města z nebe snese (vlastně spíš žuchne) náhlá a nešťastná smrt, rozhodne se Colin svoji choť co nejdříve následovat. Sám k činu nemá odvahu, a tak požádá Pavla, aby ho za finanční odměnu nějak šetrně a rychle sprovodil ze světa. Ze setkání vzejde neobvyklé přátelství poté, co se Pavlovy smrtící plány naprosto vymknou kontrole. Jak dopadne tahle další Pavlova fuška? Pomůžou Pavlovi jeho žena a balkánský gangster? Říká se, že pes, který štěká, nekouše. (oficiální text distributora)

Padme_Anakin

Poněkud rozpačité. No, bylo to víc rozpačité než úsměvné. Možná by tvůrcům prospělo, kdyby se zamysleli nad reálným využitím názvu filmu na sobě sama, neb i já mám chuť prodrat hlasivkama vzduch ve zvučném dtto. Bídná černá komedie. Scénář chatrný, místy děravý a tolik hluchých míst nezvládnu ani já, zcela všedním způsobem zaostalá divačka. Nejdřív mě zchladili, pak zmrazili a nakonec došlo k totálnímu podchlazení. Zaplať Pán Bůh, že to má „jen“ 90 minut, víc by mé slabé srdce nevydrželo. A ač mám Karla v upřímné oblibě a jaksi mu léta odpouštím všechny jeho přehmaty, tentokrát na mě ani on svými dlouhými krásnými prsty nedosáhl. Že mi je lúto. Úprimne. ()

Rosana

Surová komedie, kde se míchá klasický český humor s klasickým britským humorem. Chápu, že se tato černá kkomedie nezavděčí všem, ale já jsem se místy válela smíchy a rozhodně se mi to líbilo :) ()

blackrain

Naprosto černá komedie v britském stylu natočená v Čechách? To snad ani nemůže být pravda? Ale je. Colin blbou náhodou přišel o svou milovanou ženu. Spadla na ni socha nějakého svatého, kterou neuneslo lano jeřábu. Proto se Colin rozhodne pro sebevraždu. Do cesty mu vstoupí Pavel Zeman, který je také v nelehké životní situaci. Pokud bych to měla napsat jednou větou. Tak mě napadá pouze jediné. Film je o vyrovnání se s vlastním osudem. Bohužel mě nijak neoslovil. Zajímalo by mě podle čeho si Karel Roden vybírá role. Jsou skutečně zajímavé. ()

Damiel

Takovéhle komedie se v Česku nedělají. Ty hořké zdejší filmaři vyrábějí na běžícím páse, pořádně černou ale musel přijet umíchat Brit Steen Agro. Jeho Sklapni a zastřel mě patří dle mého soudu k tomu nejlepšímu, co se v našich luzích a hájích vloni natočilo. Ne že by příběh byl nějak závratně originální, ale díky výborným hercům a umným pointám vše drží výborně pospolu. Je jasně poznat ruka britského filmaře, nikdo ze zdejších by to takhle nepodal. Roden je super, Geislerová po Štěstí opět dokazuje, že charakter mrchy jí sedí víc než panenky, a neznámý Andy Nyman je kouzelně bezbranný. Mohlo by to sice být o kus kratší, některé scény jsou slabší, ale ty hlášky, občas hraničící s patentovou dokonalostí (Čím jste ji zabil? / Myslím, že polívkou kuřecí.) to bohatě vynahradí. 4* ()

Sigurd

Nečekejte žádnou oslnivou jízdu, tenhle snímek je debut a je očividné, že Steen Agro se teprve hledá ( to zas není takový problém), herci krom ústřední dua příliš nehrají ( to už je horší) a naneštěstí scénář je slušně řečeno děravý (poslední kapka?..ale kdež, to zvládnem). Stylem film nejvíce připomíná černé, crazy komedie Guye Ritchieho. Absurdní požadavek naivního Brita Collina odstartuje řadu ulítlých událostí, kde české plány nejčastěji končí smrtí další postavy. Výběr hlavní dvojice se Agrovi rozhodně povedl. Malý, kulatý v obrovském kožichu se ztrácející Andy Nyman ostře kontrastuje s vysokým, „hranatým“ s drsnou maskou hrajícím Karlem Rodenem. Jakkoli je námět originální, tak poslední minuty už film dávno přetahuje a dějová linie s mafiánem nakonec spíš škodí. Prospěla by vizáž krátkého příběhu, který je součástí většího celku. Možná by se tím film vyhnul i hluchým místům. ()

CageDepp

Po dlouhý době český film u kterýho sem se docela bavil... Ale asi díky tomu, že tam byl Karel Roden... Proč asi ten kluk ze shora si může pouštět tu muziku tak nahlas? ()

Skip

Film, který má dobré momenty, ale až moc ho srážejí ty špatné, což je škoda, protože ty dobré stojí za to. Nakonec je z toho taková průměrná věc a člověk si jen povzdechne, protože je to věčná škoda. Mělo se na tom před první klapkou ještě zapracovat. ()

Fanucci

Mě tento film strašně nudil...Přesněji řečeno jsem ho dokoukal až na 3 pokus, což je pro 90 minutový film strašná vizitka:-) Ale ten pejsek byl super! - 50% ()

balba

Velmi vtipná černá komedie.Herecký výkon Karla Rodena je perfektní.Film je nadmíru příjemnou zábavou v deštivých dnech. ()

Morloth

Pár zajímavých nápadů..., a pak velké vakuum. U některých filmů nevadí, že jich chybí logická výstavba, ba právě naopak, bohužel tento snímek mezi vyvolené nepatří. Charaktery se zjevují a mezí bez ladu a skladu, a tak jedinou relativně funkční postavou je Pavel Zeman v Rodenově podání. Ty ostatní jsou plejádou zbytečných, nudných a otravných typů. Navíc jim chybí jakkoli rozumně odůvodněné chování. Zejména Nymanova postava funguje jak na vypínač. (A bože, jak leze na nervy.) Chvíli něco chce, blik, a nechce, blik, a chce. Jedinou zábavnou věcí se tak paradoxně stává fakt, že Česká republika je ve filmu vykreslená jako monstrkabaret. Jenže ta všude se rozprostírající mlha nudy pohltí i tento nepatrný plus. ()

shyster

O chlup lepší než podobná blbost Sejmi je všechny nebo tak nějak s Clive Owenem. České prostředí nijak neštve ani nenadchne. Všemožné klišé kolem nájemných vrahů mě ale dosti vytáčelo. ()

tomtomtoma

Sklapni a zastřel mě, britský film s českou účastí, může působit jako zjevení. Příjemně rozdílné od tuzemské výroby. Život v Čechách je uzpůsoben subjektivnímu pohledu zvenčí. Vnímání české společnosti okem cizince může být nelichotivé, ale je přesné a nezkřivené vlasteneckým podbízením. Angažování Rodena bylo trefou do černého. Spokojen jsem s průběhem, pointou i morbidně vtipnou nadsázkou. Objevují se nedokonalosti, ale nastolení stísněné nálady je přehluší. Králem svérázné komedie je Pavel Zeman (velmi dobrý Karel Roden), nevšedně průměrný Čech. Neobvyklá poptávka ho sice překvapí, ale nezažene. Má plány a touhy, je vytížen a peskován. A kdo by si pomyslel, že jedna náhodná a neosobně vzdálená smrt spustí řetězec bizarních událostí? Během okamžiku se zpřevrací úplně vše, život dostává jiné tvary a barvy a smrtelná spoušť se stydlivě schovává do zamrzlého rybníka. Zemanovým spoluhráčem je Colin Frampton (zajímavý Andy Nyman), všedně nezajímavý anglický turista. Spořádané osobní štěstí je v jedné jediné vteřině rozsápáno tragickou velkolepostí osudu. Smrt zdá se být jediným řešením a skutečně ho smrtka v patách následuje na každém kroku. Přijde vykoupení, znovunalezená chuť do života a smrt všude, kam se podíváš. Hlavní ženskou postavou je Líba Zemanová (zajímavá Aňa Geislerová), náročná a nespokojená Pavlova manželka. Věrná českému pojetí spotřeby a cizozemskému vnímání češství jde vpřed na své cestě k blahobytu a pohodlí. Jízlivé urážky jsou přirozeností, partnerská opora překážkou. Z dalších rolí: mladý soused a výkonný milenec (Matěj Ruppert), sadistický mafiánský boss Prahy Karel Karlovič (Robert Polo), Colinova životní láska a manželka Maggie (Klara Low), mafiánova rázná družka Veronika (Denisa Knoblochová), povýšený hotelový recepční (Petr Vaněk), svědomitě vydírající svědkyně (Františka Jandová), či sarkastičtí funebráci (Michal Šmíd a Marian Roden). Není to český film, přináší cizokrajně pochmurnou náladu. Zábava je sice morbidní, přesto si drží vlastní styl a postoj až do úplného konce. Není to dokonalé, přesto jsem nadmíru spokojen. Ať žije existencionalismus! ()