Dvanáct do tuctu 2

Dvanásť do tucta 2

Cheaper by the Dozen 2

Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA / Kanada, 2005, 94 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $82,571,173Tržby Celosvetovo $129,181,830Tržby za predaj DVD v USA $26,493,398 //počet predaných kusov 1,770,482║ Tuctová zlátanina. /40%/(4.1.2009)

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $129,181,830(31.1.2007)

Soundtrack John Debney: 1. I Wish ,2. Graduation Day Song ,3. Mexicali Mondays ,4. What If ,5. Martini Lounge ,6. Drinks on the House ,7. Big Sky Lullaby ,8. Someday ,9. Express Yourself ,10.Michael Finnegan(8.6.2011)

Čtvrtou stovku mých komentářů začínám tímto filmem. První díl Dvanáct do tuctu se mi líbil, pobavil jsem se u něj a jako rodinná komedie u mě uspěl, ohodnotil jsem ho třemi hvězdičkami. A u pokračování této komedie nemám důvod snižovat hodnocení. Pobavil mne stejně jako první díl, naopak i překvapil tím, že se odehrával v naprosto jiném prostředí. Nutno říct, že scenérie jezera tomuto filmu velmi sluší a povyšují ho z rodinné komedie také na komedii prázdninovou. Dějově je film dobře zvládnutý, jsou zde velmi vtipné situace, čemuž napomáhají i herecké výkony všech představitelů, především komika Stevea Martina a Eugena Levyho tento film táhne dopředu. Herci v dětských rolích se snaží a docela se jim to daří. Prostě celkově je to vydařená rodinná prázdninová komedie pro pobavení. Mne tedy velmi pobavila a docela jsem si tenhle film užíval, protože takovéhle svěží vtipné komedie mám rád. Oproti prvnímu dílu jsem vlastně našel jen jedno mínus, a tím je absence Ashtona Kutchera. Jeho postava snoubence jedné z dcer Bakerových byla velmi vtipná a obstarala v prvním díle velké množství vtípků. Ale jinak vidím na tomto pokračování samá pozitiva a nebránil bych se ani třetímu dílu. Prostě v rámci žánru je to vtipná záležitost, a tak hodnotím stejně jako u prvního dílu, neboli třemi hvězdičkami.(25.10.2008)

• jonyyy

Je to uplná ptákovina, ale postava Eugena Levyeho neměla chybu, třeba jeho příchod na scénu z jezera byl parádní. A ta vila, které říkali letní sídlo, za tu bych dal cokoli. 50%(13.1.2010)

• - Ve skutečném životě má z představitelů manželů Bakerových a Murtaughových pouze jeden z herců děti. Je to Eugene Levy, který má dceru a syna. (HappySmile)

• - Carmen Electra je alergická na psy. Když jdou Bakerovi do Murtaughova domu, jejich pes Gunner všechno poskáče. Když později odcházejí, můžete si všimnout, že má Carmen Electra po celém těle malé červené tečky. (HappySmile)

• - Bonnie Hunt by musela svou filmovou dceru Piper Perabo porodit v 15 letech, aby byla skutečně její matkou. (tyna97)