Dvanáct do tuctu 2

Cheaper by the Dozen 2

Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA / Kanada, 2005, 94 min

• MM_Ramone

Steve Martin - komik, ktorý nie je vôbec zábavný; preplatený herec, ktorý nevie poriadne hrať. Toľko na úvod stručná charakteristika predstaviteľa hlavnej mužskej úlohy. A čo povedať ku samotnému filmu "Dvanásť do tucta 2"? Kŕčovitá, americká komédia o horlivom, nadmieru súťaživom otcovi a jeho početnej rodinke. Spoločne zažijú nehorázne veselé dovolenkové dobrodružstvo. Nie je to nič viac ako len komerčne vypočítavé pokračovanie nevýraznej prvej časti. **(22.8.2010)

Nenáročná rodinná pohodovka, která nijak zvlášť nenadchne, ale ani neurazí. Rutinní scénář nemá moc co nabídnout, režie se taky nevytáhla ničím zapamatovatelným a dvojnásobná porce dětí ještě neznamená dvojnásobnou porci zábavy. Přesto je to překvapivě zábavnější než jednička. Steve Martin je pořád sympaťák, kterému role chybujících milujících otců sednou jako ulité, sem tam se mihne vtípek a celé je to takové přijemně letně odlehčené. Věděl jsem co čekat a neměl přehnaná očekávání, proto teď nemusím vzdychat, tvářit se znechuceně. Strávil jsem se svými blízkými přijemný podvečer a z pozice otce, který tuší, co filmový otec prožívá, s úsměvem držel Stevovi palce.(23.2.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $82,571,173Tržby Celosvetovo $129,181,830Tržby za predaj DVD v USA $26,493,398 //počet predaných kusov 1,770,482║ Tuctová zlátanina. /40%/(4.1.2009)

Pokračování dílu prvního...překvapivě:-) Jelikož jsem nahlédl rovnou na díl druhý, jedničku pominu a oznámím vám, že se jedná o další průměrnou rodinnou komedii se Stevem Martinem v hlavní roli. Ty ostatní lidičky jsou vcelku zbyteční, teda až na jeho souseda a věčného rivala E. Levyho. Jo, ta dvojka by si vystačila sama :-) 50%(26.12.2008)

Oddychova hovadina, kterou musíte brát takovou, jaká je. 55%(30.12.2015)

• - Bonnie Hunt by musela svou filmovou dceru Piper Perabo porodit v 15 letech, aby byla skutečně její matkou. (tyna97)

• - Když Tom vstoupí do kina, je za ním vidět plakát k filmu Napoleon Dynamit (2004). (HappySmile)

• - Když si Bakerovi prohlíží fotoalbum, narazí na fotku Sarah jako miminka. Doopravdy je to fotka Alyson Stoner, která ji ve filmu představuje. (HappySmile)