Dvanáct do tuctu 2

Cheaper by the Dozen 2

Dvanásť do tucta 2

Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA / Kanada, 2005, 94 min

Čtvrtou stovku mých komentářů začínám tímto filmem. První díl Dvanáct do tuctu se mi líbil, pobavil jsem se u něj a jako rodinná komedie u mě uspěl, ohodnotil jsem ho třemi hvězdičkami. A u pokračování této komedie nemám důvod snižovat hodnocení. Pobavil mne stejně jako první díl, naopak i překvapil tím, že se odehrával v naprosto jiném prostředí. Nutno říct, že scenérie jezera tomuto filmu velmi sluší a povyšují ho z rodinné komedie také na komedii prázdninovou. Dějově je film dobře zvládnutý, jsou zde velmi vtipné situace, čemuž napomáhají i herecké výkony všech představitelů, především komika Stevea Martina a Eugena Levyho tento film táhne dopředu. Herci v dětských rolích se snaží a docela se jim to daří. Prostě celkově je to vydařená rodinná prázdninová komedie pro pobavení. Mne tedy velmi pobavila a docela jsem si tenhle film užíval, protože takovéhle svěží vtipné komedie mám rád. Oproti prvnímu dílu jsem vlastně našel jen jedno mínus, a tím je absence Ashtona Kutchera. Jeho postava snoubence jedné z dcer Bakerových byla velmi vtipná a obstarala v prvním díle velké množství vtípků. Ale jinak vidím na tomto pokračování samá pozitiva a nebránil bych se ani třetímu dílu. Prostě v rámci žánru je to vtipná záležitost, a tak hodnotím stejně jako u prvního dílu, neboli třemi hvězdičkami.(25.10.2008)

• Jamal

I když jsem zatím jedničku neviděl ( nemůžu srovnat ), tak mi dvojka přišla jako celkem normální odpočinkový film, na který sice nebudete vzpomínat rok, či déle, ale který vás ani neurazí a celkem se i trochu pobavíte s přesvědčivým Stevem Martinem jako otce s kopou dětí.(6.11.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $82,571,173Tržby Celosvetovo $129,181,830Tržby za predaj DVD v USA $26,493,398 //počet predaných kusov 1,770,482║ Tuctová zlátanina. /40%/(4.1.2009)

• playboxguest

Není to zábavné ani úsměvné, není to ani slušná oddychovka, je to jen ve velké míře utahané, nudné, trapné a uboze nevtipné. Z prvních třiceti minut filmu mě tak rozbolela hlava, že jsem zbytek filmu nechala doběhnout jako zvukovou kulisu a ačkoli si to má ušiska vytrpěla dokonce, nezaslechla jsem nic, co by mě donutilo alespoň jednou otočit hlavu k obrazovce. Raději bych si prožila extra drsnou celodenní kocovinu, než znovu trávit 90 minut s tímhle kouskem.(2.6.2011)

• LiVentura

Vyčpělé americké komedie, kterými nás ti zhovadilí lidé od dvou komerčních tv pořád cpou, už mi začíná velice vadit život zde v této zemi... se vším, co tu máme.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-()(17.11.2009)