Dvanáct do tuctu 2

Cheaper by the Dozen 2

Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA / Kanada, 2005, 94 min

• tron

„Jeho spoločenské chovanie je krok pred ľudoopom.“ Celovečerný „Krok za krokom“, ale 100x nudnejší a 80x horšie obsadený. Komediálny klasik Steve Martin je vo „fyzických“ scénach á la „slúchadlá“ vo svojom veku vyložene trápny, len komediálny klasik, nonšalantne šedivejúci profesionál Eugene Levy, zvláda svoju rolu (ako „skurvený milionár“). On a hŕstka scén (súložiaci pes, tenis, Doba ľadová, brloh krysy). Vráťte nám Codyho! Vráťte nám Danu Fosterovú! Vráťte nám... nemyslel som, že to niekedy napíšem, PATRICKA DUFFYHO!!!(29.5.2009)

• genetique

Filmy na hranici diváckej únosnosti v tej blbej konzumnej Amerike na seba vždy zarábať budú. Tento dokonca niekoľkonásobne, takže ďalších sto pokračovaní pod iným názvom je už pripravených. Ale raz za kvartál si treba dopriať aj takúto absolútnu sprostosť. 40%.(20.3.2008)

• jonyyy

Je to uplná ptákovina, ale postava Eugena Levyeho neměla chybu, třeba jeho příchod na scénu z jezera byl parádní. A ta vila, které říkali letní sídlo, za tu bych dal cokoli. 50%(13.1.2010)

Obrovský komerčný úspech si pýtal pokračovanie, ktoré je len o chĺpok horšie ako prvý diel. Nenáročná zábava, hlavne pre tých mladších a aj tí starší by to aj s predchádzajúcou časťou zhltli naraz bez problémov.(4.11.2010)

Vždy jsem snil o dvanácti dětech. Byly to tedy sny, ze kterých jsem se probouzel zpocený hrůzou, takže vítám každý praktický návod k přežití, kdyby mi hororové sny chtěl nějaký nebeský dobrák jednoho hnusného dne vyplnit. Bakerovi to zvládají s nadhledem nezúčastněných pozorovatelů, což je skvělá inspirace a do sportovního zápolení ctižádostivých tatínků bych se s chutí zapojil, ale při předpokladu výroby dalších deseti potomků si to, se smutkem v očích, raději nechám ujít.(16.12.2011)

• - Ve skutečném životě má z představitelů manželů Bakerových a Murtaughových pouze jeden z herců děti. Je to Eugene Levy, který má dceru a syna. (HappySmile)

• - Bonnie Hunt by musela svou filmovou dceru Piper Perabo porodit v 15 letech, aby byla skutečně její matkou. (tyna97)

• - Když Tom vstoupí do kina, je za ním vidět plakát k filmu Napoleon Dynamit (2004). (HappySmile)