swiss

První polovina zobrazující cestu autobusem na dovolenou je výborná. Druhá půlka je o hodně slabší. Takže lehce nadprůměr. ()

waska

Nuda ( se světlými okamžiky ) o bandě čecháčků jedoucí na dovolenou k moři. Jsem vážně rád, že takovéhle dovolené jsem se nikdy neúčastnil, protože si to dokážu živě představit. Navíc je tu stále stejně otravná Květa Filaková a ještě otravnější Anna Polívková. ()

haWranka

Některý hlody jsou dokonalý a "ty hnědý podšálky" jsou věčný. Ale že by to bylo něco osvětovýho? Kdepak, jenom taková oddychovka. Ovšem Anna Polívková je skvělá. ()

Realmond

Účastníci zájezdu: Výborný jsou zde Pavel Liška a jeho autobusový kolega, pasáže s ním jsou vtipné, jinak z řad cestujících to pak drží nad průměrem Bob Klepl, celý tento film pak ukazuje na čechy různého věku, povah atd. v Chorvatsku poměrně dost realisticky. ()

m4xp4yn3

Amatérské zpracování, místy poněkud debilní dialogy a špatné herecké výkony částečně vyrovnávají zajímavě propletené vztahy postav, sympatická Polívková a svižné tempo, díky němuž ty necelé dvě hodiny vcelku utečou. ()

quixote

Podivně rozvleklý film, na němž je těžké najít něco originálního nebo pozitivního. Režie si neumí poradit s pointováním situací, dialogy doslova šustí papírem, herci (pokud) hrají, tak v jakési křeči – bohužel i ti tzv. zvučných jmen. Panoptikum ploše vykreslených postav, které působí většinou odtažitým dojmem, takže divák nemá možnost k nim navázat jakýkoli vztah, což se do jisté míry týká i Jolany, asi nejsympatičtější figury tohoto „špektáklu“. Zklamání. Jednou stačilo! ()

Oonika

Tohle mě asi nepřestane bavit! Má to scény, které by asi nebyly úplně nutné k zachování, ale ve finále je to koukavý, vtipný film, ve kterém si každý najde alespoň kousek svého čecháčkovství :) ()

Psycho.R

Viewegh je podle mého přeceňovaný autor a i zde se mi to potvrdilo. Román pro ženy se ještě dal díky hercům a režii F. Renče, ale tady to bylo horší, atmosféra žádná a nápadů málo. Ovšem nepopírám, že jsem se párkrát zasmál. ()

Armin82

Tak u tohohle jsem se smál furt,protože takový trapný scény ať už rozhovory mezi buzíkama nebo sex s potapěčskýma brejlema mě bavily výborně :)Byly k vidění pěkný kozy,bylo to zatraceně vtipný,herci dobří a mělo to šmrnc :) A to,že o sobě Polívková ve filmu říká,že je hnusná,to je svatá pravda,ale jako herečka dobrý a co se týče Jitky Kocurový,tak ta tu blbku taky zahrála slušně,otázka je jestli to fakt hrála :D 70% ()

Pathrose

Z novodobých českých komedií patří k tomu lepšímu. Já jsem se smál celý film, protože obsazení autobosu je vynikající a vtipné scény jsou mezi ně skvěle rozložené. Parádní komedie ze zahraničí. ()

fichty91

Vždycky jsem si řikal, že je to nadprůměrná komedie, ale když se nad tim tak zamyslim, film těží předevšim z perfektní dvojice řidičů Karla a Karla :) ()

E lan

Kvalitní český film, na který se i po letech dá klidně dívat. Pár scén je uměle vtipných, ale jinak zde moc chyb není. ()

Blondpipi

Pro tenhle film jsem si s velikým očekáváním doběhla přad pár lety do půjčovny. Po superlativech co se nesly éterem jsem samo neodolala. Já šla vařit kávu, manžel zatím spustil kazetu. Všechny scény byly předvypravovány a náš vypravěč nám hlásil i tak důležité věci, jako že právě nese Max kytici rudých růží směrem k bazénu....k tomu, jsem ho sledovala, jak skutečně kráčí se zmíněnou kyticí k bazénu, ....dále vypravěč hlásal, v bazénu se na lehátku opaluje Pamela...a ano, skutečně, na lehátku ležela buchta Pamela, ...jak nablblý mi to přislo nemusím asi hlásit. V půli jsem to vypnula, s tím, že to dokoukám později, no a později jsem zjistila, že manžel nám pustil verzi pro slepce, tudíž s vypravěčem :) Ve finále jsem konstatovala, že pro nevýrazný příběh s jen pár vtipnějšími momenty, bylo na tomhle filmu tím nejzapamatovatelnějším právě to prokládání scén plky vypravěče.... ()

Wyrdas

Krásná česká komedie, která by se též dala nazvat "Dovolená, aneb cesta k moři a zase zpět". Perfektní herecký výkon Anny Polívkové, hezky ztvárněná 4% menšina a vlastně celkově nádherná rozmanitost posádky jednoho zájezdového autobusu včetně řidičů Karla a Karla, kteří neustále řeší ztrácející se hnědé podšálky. Už jsem to viděl několikrát a po posledním zhlédnutí jsem si uvědomil, že je to vlastně taková sbírka různých menších příběhů se sexuálním podtextem. No, že jsem to už viděl vícekrát a klidně bych se na to za nějaký ten měsíc klidně podíval znovu zračí, že se mi to líbilo víc, než průměrně. Rozhoduji se mezi čtyřmi až pěti hvězdami a pro podhodnocení tohoto snímku jich dám s klidným svědomím pět. ()

Fido

Spíše než smát se mi chtělo plakat... Nad úrovní české literatury a českého filmu, nad tím, co by "mělo stačit" (a bohužel někdy stačí) českému divákovi. ()