Autogram

Nie príliš výrazná česká komédia, ktorá zachytáva príbehy rôznorodých postavičiek od dospievajúceho chlapca bojujúceho s podozrením zo svojej homosexuality až po starú dámu spomínajúcu na dávnu lásku. A samozrejme sexuálne dobrodružstvá rôzneho druhu a v rôznom veku. Príbehy sú tak pestré, že ich nič nespája, iba účasť na zájazde. Najviac ma zaujala trochu nevďačná postava Anny Polívkovej ako hľadajúcej nevýraznej slobodnej ženy v pokročilom veku. –– Kdo masturbuje, ruku nahoru! ()

KASUGI

Před lety, když jsem viděl pár úryvků, se to jevilo jako zralá komedie plná pestrých charakterů. Po shlédnutí celého filmu jsem šokován, jaká je to pubertální sračka, omezující veškeré situace a dění pouze na to, kdo si ne/honí, komu ne/stojí péro a kdo je/není buzna. Ostatně na tom je stavěná celá Vieweghova tvorba (z toho co jsem viděl). Přehrávající Kocurková je k zblití. Za letní atmosféru a pár dobrých momentů 40%. ()

prasacimor

Zbytočne dlhý, zbytočne sexistický a zbytočne zbytočný výkvet českej kinematografie. Keď budem mať nabudúce chuť na buranov pri mori, siahnem radšej po Slnku, sene, erotike... ()

Specs

Hlášky: Jarda: - "Ty vole, mámo, vidělas to. Ty vole, teplajzníci, jak se volizujou, buzny." Jituš: - "Jenom aby nejeli s náma." Jarda: - "Tak to si piš, že jedou s náma, kam si jako myslíš, že jedou, do Antarktidy?" & Pamela: - "Tak pojď, čumáčku." Max: - "Ještě jednou mi řekneš čumáčku, a rozmlátím ti palubní mikrofon!" & Jolana: - "Co jseš tak vzteklej?" kluk: - "Moji rodiče jsou kreténi a já jsem teplej!" Jolana: - "A na to jsi přišel jak? Myslím na to druhý..." & řidič Karel: - "Vy si z toho děláte srandu, ale jestli se ty hnědý podšálky ztratí, budete muset pít z těch rozpálenejch bílejch. A to se fakt nedá." & řidič Karel 1: - "Tak kolik jim dáme? Tak patnáct minut?" řidič Karel 2: - "Patnáct minut? Myslíš, že jim to bude stačit? Vždyť víš, jaký tady bývají fronty, hlavně u ženských, dáme jim dvacet." řidič Karel 1: - "Dvacet? Není to moc?" řidič Karel 2: - "Není, když jim dáš patnáct, tak jich půlka příjde pozdě, ale my si musíme vybudovat nějakou autoritu." řidič Karel 1: - "A bude jim stačit dvacet? Nedáme jim pětadvacet?" řidič Karel 2: - "Tak jim dáme pětadvacet, to by měli všichni stihnout." Pamela: - "Takže pětadvacet?" řidič Karel 2: - "Jo." řidič Karel 1: - "Karle, a nemyslíš, že...? Ne, dáme jim pětadvacet." & Jarda: - "Jak u moře chčije, tak je celá dovolená v hajzlu." & Jarda: - "Pojď na mou hruď, než tam bude plno." ()

rubik1

Jednoznačne najväčší típci boli Karel a Karel :) Tak kolik jim dáme Karle? Spíš si naopak říkam jestli bychom jim neměli dát pětadvadset. Neblázni Karle není to moc? Už len kvôli nim stojí film za pozretie.... ()

jenik71

Nečekaně povedená komedie, která je svěží jak mořský vzduch. Kdo někdy takto cestoval k moři, musí prostě pochopit. A kdo se tam teprve chystá, těm kladu na srdce - "Ty hnědý podšálky prosím vás vracejte, nebo to kafe budete pít z těch rozpálenejch bílejch !!!" :-) ()

blixadovan

Jiří Vejdělek je evidentně jeden z nejpčeceňovanějších českých režisérů, totálně potopil velmi vtipný Vieweghův román. Snad jediným kladem filmu, kromě ňader Jitky Kocurové, je objev (no, objev...) Anny Polívkové, přehrává všechny kolem sebe o třídu. Neskutečně špatný je titulní hrdina i s tím příšerným dabingem. Tzv. vtipná scénka s kalíšky opravdu někomu připadala vtipně natočená? Viewegha je nutno číst, ne převádět do filmové řeči. ()

Casablanca

Bohužel, něco je fakt krutá realita českého cestování... Reálnost typů však ještě neznamená kvalitu filmu, že... Kocurová? Někomu přeskočilo... Liška? Nepřenesl se přes Návrat idiota... A dalo by se pokračovat... ()

Jello Biafra

"Jak u moře chčije, tak je celá dovolená v hajzlu" Kto by to nepoznal? Taký zájazd zažil snad každý z nás. Parta rôzných pováh sa vydáva so zájazdom do Chorvatska. Okrem pribrzdenej animátorky a dvoch o niečo menej líznutých šoférov tu máme aj homosexuálny pár, hudobníka prechádzajúceho krízou, zakomplexovanú ženskú a jej rozhádaných rodičov, samotárského podivína, dve senilné babky no a samozrejme že nesmú chýbať "řízkaři". Práve na tejto dovolenke vyplávu na povrch všetky trable, ktoré v sebe jednotlivé postavy nosia. Prvá polovica filmu odsýpa dosť plynulo a pre tých čo podobné zájazdy zažili, je o to zábavnejšia. S druhou polovicou kedy si postavy začnú vzájomne zasahovať do svojich osudov, však nastáva menší zlom, počiatočný humor vyprcháva a niektoré fóry sa menia v kŕč. Záverom je však tento "zájazd" príjemnou oddychovou zábavou, ktorú si užijete. ()

venca163

Je to fakt sranda, jenže bohužel jen do doby, než se dojede do Chorvatska (takže asi tak 20 minut =) a Karel a Karel mizí ze scény. "Tak co, kolik jim dáme Karle?" - "hm" - "Tak jim dáme tak 15 Karle?" - "Já nevim Karle, a neni to málo?" - "Máš pravdu Karle...tak jim dáme 30?" - "Když dáme 30, tak je to moc, a lidi se pak budou courat..." - "Tak 20, Karle?".... Jinak samozřejmě podšálky =). Potom už mi to nevoní, hlavně Holubová anebo ta ošklivka. (60%) ()

sheilla

Klasicka Vieweghovina. Necekala jsem od toho nic extra a taky me to nicim neprekvapilo. Nenarocna zabava na vecer, kdyz neni co delat. ()

Smileface

Veskrze průměrná česká komedie. Popravdě řečeno, pořádnou českou komedii jsem neviděl snad léta, takže jsem nic převratného nečekal. Zvláštěpak pokud je film natočen podle průměrného románu, režiserem podprůměrné Redakce. Celý film je podobně jako Román pro ženy založen na situačních scénách, žádný poutavý děj v něm nečekejte. Navíc mnoho gagů typu "potrhlá tetka" či "blbá blondýna" je mnohokrát provařených. Obsazení je celkem ucházející, Anna Polívková osvěží, Liška pobaví a Jitka Kocurová je alespoň hezká. Tři hvězdičky plati pro ČR a opírají se o nynější krizi naší kinematografie. ()

sedm.1

Nevím,zdali tím autoři chtěli říct něco víc a sdělit divákům nějakou hlubší myšlenku o vztazích a konfrontacích mezi lidmi různých věkových a společenských kategorií,a nebo to měl být opravdu jen čistě zábavný výlet,mě "nezastihlo" bohužel ani jedno a Účastníci zájezdu se tak pro mě stali stominutovou účastí na zájezdu,který byl nudný,nafouknutý a možná i o ničem...anebo jsem úplně mimo :). ()