World Trade Center

• USA World Trade Center (více)

Oscarový režisér Oliver Stone popisuje skutečný příběh o přežití a záchraně dvou hrdinných policistů - Johna McLoughlina (Nicolas Cage) a Willa Jimena (Michael Peña) – kteří zůstali 11. září roku 2001 zavaleni v troskách Světového obchodního centra poté, co se odtamtud snažili pomoci uniknout uvězněním lidem. Snímek sleduje také jejich rodiny pátrajících po tom, co se s oběma muži stalo, stejně jako záchranáře, kteří je našli pohřbené v sutinách a vyprostili je ven. Jejich příběh ukazuje, jak tato tragická událost dokázala v lidech probudit to nejlepší. (HBO Europe)

Philoun1

Z tohodle filmu se dalo udělat něco mnohem lepšího, akorát nevim kde byla ta chyba. Je to prostě kýčovitý jak už tu bylo řečeno a tohle slovo tenhle snímek přesně vystihuje.50% ()

JančiBači

Najslabši film Olivera Stonea.. Vysvetli už niekto Nicolasovi Cageovi že nevie hrať? Každy film s jeho učastou je pre mna velka tortura. ()

prasacimor

Dojemné scény síce fungujú, no od polovice som sa musel prešípkovať k záveru a aj tak som mal čo robiť aby som to dotiahol do konca. Mohol to byť fakt dobrý filmový zážitok. Keby sa zostrihal na 45 minút. ()

Jello Biafra

Toto fakt natočil Oliver Stone? Nechce sa mi tomu veriť, pretože od niekoho, kto vždy točil snímky v ktorých kritizoval americkú spoločnosť som naozaj nečakal takúto patetickú limonádu. Keď sa do toho všetkého nakoniec pridá americký patriotizmus, tak už skutočne uvažujete či toto skutočne natočil on. Nedokážem to pochopiť. Skrátka gýč jak poleno. Pozrite si radšej Let číslo 93. ()

venca163

Tenhle film byl snad ještě hloupější, než nápad nechat Nicolasi Cageovi narůst (přilepit) knírek. Definice patosu. To, že to natočil Oliver Stone, mě vůbec nepřekvapuje. On byl se svym poselstvím vždycky úplně mimo. (45%) ()

ArdathBay

Budu hodně zlej. Obsazení známých herců se mi jeví (mimo tahu na branku - Oscary) jako kontraproduktivní. Greengrass to vyřešil na 1s *. Cage myslící na poličku, kterou měl doma udělat a posléze vidící ježíše ... no comment. Bývalý voják si opět vezme uniformu a jde hledat přeživší a nacházející ...e-e. Ze všech režisérů bych posledního tipoval zrovna Stone(ho) že by to natočil a ....stalo se. Z filmového hlediska je to natočené pěkně, ale to je všechno a to je žalostně málo. P.S. Když se "TO" v roce 2oo1 stalo tipoval jsem,že to Amíci do 5 let natočí a .... měl jsem pravdu. PS2: sežeňte si http://www.csfd.cz/film/226255-911-mysteries-part-1-demolitions/ a udělejte si názor sami. ()

sedm.1

Kdyby se Oliver Stone držel ze začátku navozené atmosféry,postav a linie příběhu vůbec,mohlo jít skutečně o velký film.Bohužel,zhruba po polovině filmu upadá celý děj do naprosto zbytečného emocionálního ždímání,které ať už funguje,nebo ne,filmu neprospívá.O konečném patosu se pak nechci radši ani zmiňovat.Je to fakt velká škoda,neboť úvod skutečně diváka naladí na velmi neobvyklý a hrdinský film.Jinak oba hlavní představitelé předvedli docela slušné výkony,ikdyž tentokrát zas tak "velký" prostor neměli :-). ()

Lukoboss

Celkově to bylo dost divné, Cage mně do filmu moc neseděl. A vůbec, natočit takovýhle film s tématikou jedné z největších katastrof, která se kdy v USA stala, to vážně můžou udělat jen američani.. ()

lskala

Bohužel musím porovnávat s Letem č.93. Tam kde Schumacher předvedl dokonale mrazivou atmosféru, tam Stone ukázal jen menší akcičku s pár přiblblými dialogy. Jedná se o ničím zajímavý snímek. 55% - 3*** ()

slovan1

Tenhle film ani tak nemapuje ono 11. záři, jako spíš příběh o snaze přežít. Samozřejmě pod hlavičkou onoho dne, se vším sentimentem a hrdínstvím. A nechci aby to vyznělo jako výtka. Je samozřejme, že film zaměřen na 11/9 nebude veselá komedie. Herecky jsem spokojen. S hudbou taky ale celkový dojem je na hraně průměrna a nadprůměrna. ()

honzii

Rozhodně bych se vyvaroval srovnání s Greengrassovým United 93. Je zcela jasné, že Greengrasův film je jiný a ano, je chytřejší. WTC by nebyl špatný film, kdyby se tvůrci nenechali unést a měli drobný nadhled. Vím, že je to o lásce, přežití a podobně, ale sakra.. je to uplakaný patos (který mě ale na konci přece jen docela dojal). Co mě ale překvapilo, to je forma. Celá režie se mi nějak nepozdávala, střih, kamera.. trochu to nesedělo pohromadě. 60% ()

jondoe

Moje hodnotenie dost ovplivnilo ,ze to tocil Oliver Stone. Potencial tohto filmu bol velikasky a reziser z toho vyrobil minimum. Nicolas Cage nebl v tomto filme zly. Proste si zasa vybral na nic film. Zacina mi ho byt luto. ()

Mr.Floyd

Minimalizmus je zrejme v móde, ale zredukovať obrovskú tragédiu pádu dvojičiek a smrť tisícov ľudí na "príbeh" dvoch zavalených policajtov sa mi zdá nanajvýš čudné. Ale v poriadku, aj na tom môže režisér postaviť hlavné myšlienky filmu. Pán Stone sa očividne o niečo snažil, ale nie je zreteľne vidieť o čo konkrétne. Začiatok filmu je taký lepší katastrofický priemer a od momentu uviaznutia policajtov to apsoň pre mňa bolo neadekvátna nuda., ktorú pritom maximalizoval pocit, že všetko dobre odpadne.....a čuduj sa svete, ono to bol predsalen "happy" end. ()

LEATHERFAC odpad!

Vážení přátelé...Co se stalo 11.září je samozřejmě hrozné a chápu taky, že interpretovat tyto události ve filmu není jednoduché sousto, ale tento film je opravdu neuvěřitelná sračka USA rozměrů a píčovina na kvadrát!!! Nechápu, jak režisér filmů jako Doors, nebo Narozen 4.července, mohl natočit něco tak pitomého. Takhle dementní dialogy nebyly snad ani v Pearl harbouru... Policajti jdou pomáhat do řítící se 150ti patrové budovy a jdou tempem, jako moje 97 letá babička (se zlomenou nohou) na nákup, kolem potkávají zástupy lidí, kteří jdou ještě pomaleji...a u toho se baví o tom, co dělali včera odpoledne...!!! Sorry ale takle neuvěřitelný blábol jsem ještě fakt neviděl! I půlminutové video s hořícími věžemi WTC má 1000 X větší sílu, než tenhle dvouapůlhodinový zcela zbytečný film... ()

bruceman7

Na hranou rekonstrukci záchrany dvou lidí to není špatné, bůh sem bůh tam a "vyřiď, že je miluji" se dá překousnout i pochopit. 70% ()

Oliver Stone dokumentující

Oliver Stone dokumentující

15.07.2007

Během několika let se z Olivera Stonea stal osobitý dokumentarista, jehož díla vzbuzují mnoho kontroverzních reakcí. Jeho jednostranně zaměřený dokument Comandante zabývající se kubánským diktátorem,… (více)

3 > 1

3 > 1

17.10.2006

Už staré přísloví praví, že čím víc filmových novinek znáš, tím více si člověkem a vzhledem k tomu, že poslední dny byly poměrně rušné, rozhodl jsem se vám přinést hned tři zajímavé informace ze… (více)

Stoneův WTC podruhé?

Stoneův WTC podruhé?

08.09.2006

Je docela pravděpodobné, že kontroverzní levičák Oliver Stone zůstane u ožehavého tématu teroristických útoků z 11. září 2001 i ve svém dalším filmu. Před pár dny se svěřil s plány pokračovat v… (více)

Cheadle, Sandler a 11/09/01

Cheadle, Sandler a 11/09/01

18.11.2005

Pro filmaře se zřejmě stalo prestiží, aby mohli vzít do ruky kameru a natočit film, jenž by se odehrával během černého dne současné Ameriky, 11. září 2001. Oliver Stone připravuje film World Trade… (více)