Kočičí princezna (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 57 min

Roman Meluzín
  • otík

Zcela tuctová a ničím zajímavá pohádka se sice lákavým obsazením, ale zcela nevyužitým. Nudná pohádka hodící se tak akorát jako kulisa k odpolednímu pokecu. Hudba: Jan Kolář(3.2.2013)

• Tommassi3

"Svého kocoura tomu padouchovi prostě nenechám !!" Ne, tady se skutečně nejedná o repliku z nějakého laciného porna, ačkoliv Kočičí princezna rozhodně platí za pořádnou prasárnu !! S jakou samozřejmostí nechá režisér Meluzín, za doprovodu otravného a nikdy neutichajícího hudebního motivu tradičně špatného Jana Koláře tu spoustu našich hereckých veličin v čele s Oldřichem Vlachem či Josefem Somrem bez ostychu soutěžit v pitvoření, které jednoho nesmírně bolí, to je až zarážející, a mě tak napadá, jestli by skutečně neudělal Roman Meluzín lépe, kdyby raději natočil to zmiňované porno, zvlášť s ohledem na účast Ančičí Jitky Čvančrové..;) Několik vtipných momentů, ani výborný Vláďa Mrkvička v roli krále tuhle zhovadilou (m)odérní upocenost, která naznačuje jak hluboko tuzemská pohádková tvorba klesla, ačkoliv zde údajně ona pohádkovost slouží pouze jako metaforické zrcadlo dnešní rodiny, potažmo společnosti, nezachrání, nedělní oběd totiž snad nikdy nechutnal hůře !! Takhle trapné a diletantsky prvoplánové slovní hrátky jsem snad opravdu ještě neviděl, ačkoliv se naši filmoví tvůrci poslední dobou sakra snaží jednoho přesvědčit, že česká pohádka je opravdu pro kočku, byť tentokrát s Bezkočkou !!(9.11.2014)

• blackrain

Jedna z mnoha pohádek, které na nás chrlí ČT. Dvě hvězdičky si zaslouží král Ladislav Mrkvička a detektiv v podání Oldřicha Vlacha. Zbytek nestojí za nic.(25.7.2010)

Míra je tu suprovej :-) viď Míro... ;-)(21.9.2008)

• PRobin

Další z pokusů o studiovou pohádku "o ničem".(19.1.2013)