Let číslo 93 aerolinek United Airlines startoval kvůli čekání na ranveji o něco později. Když letadlo dosáhlo letové výšky, už byly dostupné zprávy o unesených letadlech. Piloti dostali textovou zprávu: "Pozor na vpád do kokpitu, dvě letadla narazila do Světového obchodního centra." O chvilku později do kokpitu vtrhli únosci, z rádia se ozvalo dvakrát Mayday, pak se řízení zmocnil únosce. Pravděpodobným cílem letadla měl být důležitý objekt ve Washingtonu, spekuluje se o sídle Kongresu nebo Bílém domě. Pasažéři uneseného boeingu se telefonicky spojili s policií, linkou United Airlines i svými blízkými na zemi. Dozvěděli se o únosech letadel a jejich nárazech do budovy Světového obchodního centra. Podle rekonstrukce událostí se pak pasažéři odhodlali k odporu. (TV Nova)

Wurths

Tak těchhle pět hvězd letělo s takovou jistotou, s jakou ještě nějakou dobu nenasednu v klidu do letadla. A i když někteří zatracují film právě kvůli možná úmyslného zastrašování, já myslím, že je to jen vedlejší účinek něčeho úžasně strašného. Já se totiž opravdu těch 111 minut cítil jako pasažér onoho uneseného letadla, s každým záběrem se mi zrychloval tep, na konci jsem byl propocený, roztřesený a neschopný ze sebe vydat jedinou hlásku. Vždycky, když si myslím, že jsem na obrazovce viděl to nejsilnější, co jde, přijde něco takového a úplně mi to vytmaví. Ale teď myslím, že mám na dlouho klid. ()

solisoli

Pôsobivý príbeh verne zachytáva osádku lietadla č. 93, ktorá sa ženie do záhuby až tak tragicky, že zasiahne na nepamäti celý svet. Dej od začiatku ponúka napätie, fanatizmus, nádej, beznádej, odhodlanie a koniec. Celý realizačný tým si dal poriadne záležať, aby sa tento príbeh vryl do každého jedného ľudského tvora o ktorom sa môže tvrdiť, že je človek. Ďalší okomentovanie je tu zbytočné, pretože podstata tu bola naplnená. ()

pollstro

Pohled na nejtemnější a nejděsivější období novodobé historie v dokumentárním způsobu vyprávění, který neobviňuje, neomlouvá, neukazuje, nezkresluje, nezkrášluje a dokáže se obejít bez patriotismu a citového vydírání. United 93 prezentuje nejpravděpodobnější sled událostí, které předcházely pádu nejen letu United 93, ale taktéž i ostatních letadel, které narazily do WTC a Pentagonu. Ačkoliv předem víte, jak to celé dopadne, ačkoliv jste záběry nárazu letadla do jedné z věží WTC viděli nesčetněkrát, tak i přesto vás z těch všech záběru pořádně zamrazí a to v neuvěřitelném stylu. Čistá akce, parádní střih, bezchybná a vtahující kamera a neznámí herci, to vše přidává na autenticitě, realističnostii a vytváří tak vtahující atmosféru, která vás zcela pohltí. Nepamatuji si, kdy naposled mi takhle během filmu bušilo srdce, zvedal se tep, svíral se žaludek a krk. Během celého filmu se vystřídá nespočet emocí v podobě strachu, bezbrannosti, nenávisti, adrenalinu, napětí a smutku. Paul Greengrass vytovřil pravděpodobně nejdůležitější film 21. století, který i přes všechny známe okolnosti, neustále děsí. Ať už během samotného 11. září, nebo během filmu United 93, pokaždé si uvědomíte, jak snadno je naše společnost zranitelná. Působivé, strhující a emotivní sonda na událost, která se nekompromisně zapsala do dějin a navždy zahalila datum 11. září smutkem. Lepší poctu obětem této tragédie si nedokážu ani představit, tenhle film má jednoduše vše, co by měl a mohl mít. "Dedicated to the memory of all those who lost their lives on September 11, 2001." ()

Eire

Pozrel som si to s dlhym odstupom od udalosti.... Super strih, jednoducha pohybliva kamera, casto lietam takze ma to dost vtiahlo do deja. ChvalaBohu natocene bez MEGA Hviezd. 85% ()

Gortyna

Čekal jsem slzavý doják s loučením pilotů a letušek s rodinami před odjezdem na letiště, jak to tak v amerických filmech bývá. Tohle ale byla strhující, vysoce emoční záležitost, ve které  scénář využil všechny poznatky z vyšetřovací zprávy, které se daly z té hrůzné události získat. Až na hranici hraného dokumentu se film pohyboval. Fanatismus v jakékoliv podobě je zrůdný. ()

raoul

Z žádného filmu jako United 93 jsem neměl tak nutkavý pocit fyzické i psychické úzkosti. Neskutečně sugestivní zážitek po všech stránkách a ve všech aspektech. Po konci filmu jsem měl tep na hranici absolvování maratonu ... vynikající fim, který už asi nebudu chtít vidět znovu. ()

HorstFuchs

Realistické, hezky natočené, ale na můj vkus až příliš dokumentární... jako film to na 5* neni, čekal jsem od toho o něco víc, chvílemi sem se nudil... ()

wir2k

Tak to byla síla... Když jsem viděl Krvavou neděli tak mě moc neuchvátila lidi tam zběsile pobíhali a celé mi to připadalo jakoby zmatené, asi to bylo hlavně o tom že o událostech v Irsku toho moc nevím. Zato 11. září si pamatuju živě jak jsem seděl s pusou otevřenou do kořán a sledoval co se to v tý televizi sakra děje to snad není možný. Během sledování filmu jsem měl uplně stejný pocit bylo to neuvěřitelný málo který film ve mě takový pocit vyvolá. ()

*Fish*

Dobrý film, otázkou je, zda hodnotíme událost jako takovou či jen a pouze film. Vím, 9/11 bylo zdrcující, ale zase kvůli tomu pět hvězdiček dávat nehodlám. Pro mě místy až moc onoho telefonování domů ve stylu: "Tell my family how much I love them" atp. Jinak zážitek určitě dobrý, i když se jen můžeme dohadovat, co se na palubě ve skutečnosti stalo. Jinak na city to působí dost drsně a v tu chvíli, kdy se zjistilo, že letadlo narazilo do WTC, mi běhala po zádech husí kůže. ()

iwan83

Perfektne zachytená atmosféra v riadiacich strediskách pred únosmi aj počas nich-kontrolovaný chaos pri vzlietaní lietadiel, a vlastne všetko to čo sa tam deje. Ak sa to takto nejako stalo v tom lietadle tak toto boli tí praví hrdinovia a nie tí ktorý umreli pri dvojičkách alebo v Pentagone. Posledných asi 30 minút je asi to najnapínavejšie čo som vo filme kedy videl. To akým štýlom to bolo podané(perfektná kamera, ktorá nestála niekde staticky chvaľabohu ale viac menej chaoticky sa hýbala-mohli sme si aspoň viac predstaviť chaos akí tam musel byť. Alebo zúfalstvo cestujúcich, ktorí sa snažili proti teroristom zasiahnúť, či telefonovanie domov a posledná rozlúčka s rodinami) Možno nejaké prvé minúti neboli nejako zvlášť zaujímavé, posledná polhodina to bohate zachránila. Perfektný film z realistickou a napätou atmosférou-či už to bolo v lietadle alebo v riadiacich vežiach. ()

Goodlooker

Zajímavá rekonstrukce slavného letu 93, která nabízí na mne až příliš syrovou ukázku, jak to tenkrát bylo a proč se teroristická akce nevydařila. Dokáži si za pár let United 93 představit na CSFD hodně vysoko, ale jen málo z nás jej zařadí do srdovek, tedy někam, kde kraluje Americká Krása a Pulp Fiction.. 70% ()

0Fusion

Neuvěřitelné, strhující, úžasné! Po pomalejším (asi půlhodinovém) rozjezdu si vás film naprosto získá, často se přistihnete s otevřenou pusou a prsty zatnutými v pěst - to když budete chtít posádce pomoci v jejich boji o holý život. Paul Greengrass dokázal s naprosto neznámými herci natočit skutečný poklad filmografie a do reality, že se nejedná o skutečnost, ale o "pouhý" film, vás vrátí až konečná zatmívačka. Ano, toto je skutečná pocta posádce a cestujícím United 93. Jediné, co mi kazilo skvělý filmový zážitek, byly naprosto otřesné titulky, kterými byla obdařena kopie, kterou jsem v kině viděl. ()

COLOR

Film som dopozeral pred necelou minutou a som emocianalne uplne otraseny, este si utieram oci... Skutočne HUSTÝ film, ktorý od začiatku v ničom nepoľavuje. ()

emilkac

očakaval som od toho veľa a moje očakávania sa splnili v plnej miere. Začinalo to trošku pomaly ale pri naraze do WTC sa to odštartovalo na plne obratky. ()

Hawkeyep

Co k tomu to filmu říct. Skvělá kamera. Zvláštní pocit být v řídící věži s letovými dispečery a koukat se jak do WTC naráží letadlo. A ještě zvláštnější bylo zneškodnit teroristy s ostatními a pak s letadlem spadnout…co tím chci říci? To že jsem rád, že jsem po skončení filmu seděl doma/ v kině ( viděl jsem 2x ) a přežil ten pád letadla. ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

26.10.2014

Noční můra s DiCapriem

Noční můra s DiCapriem

12.09.2014

Britský režisér Paul Greengrass s oblibou rekonstruuje skutečné události. A po Krvavé neděli, Letu číslo 93 nebo loňském Kapitánu Phillipsovi si našel další projekt, s nímž se ohlédne do minulosti.… (více)

Greengrassův neuvěřitelný špión

Greengrassův neuvěřitelný špión