Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

Kaučuk03

Ten, kdo čeká nějaké plnohodnotné historické drama, bude zklamán. Tuctová zápletka, tuctový příběh. Ale pokud se chcete pobavit, ideální volba. Hodně nabušených akčních scén, nádherná vizuální stránka, skvělé zpomalovačky. Kdyby to bylo točeno normálně a klasicky barevně bez různých přehnaných efektů, asi bychom se nudili, ale s touhle vizáží to prostě nejde. ()

parabellum

Máme tady další filmek pro které je tento film nebetyčná blbost (podle některých komentářů) a pro některé zase úchvatná, krvavá, testosteronová a historická řež, která dlouho nebyla viděna na plátně. Já osobně patřím do té druhé skupiny a proč doní patřím??? Jelikož můj mozek si rád odpočine, rád se podívám na filmek u kterého nemusím přemýšlet a jen se dívat na plynoucí, testosteronem nadupanou řežbu:)) Na tento filmek se prostě hodí přirovnání: Někdo má rád holky jiný zase vdolky. Je tady plno názorů, že to nemá žádný kloudný děj, stupidní dialogy, už tady bylo xkrát podobných filmů , stále jen stylazace, atd, atd, atd. ALE NA DRUHOU STRANU je tady komunita lidí co si ráda pustí tento styl, viz. já. Dále je tady dost názorů, že už se skoro nic jiného nenatáčí, jestli myslíte těch 10,20 filmů ročně co mají podobnou stylizaci, z několik tísíců filmů ročně tak to se omlouvám, že je Vám ta naše oddechová podívaná tak proti srsti:)) Je tady pořád plno uživatelů co srovnává filmy jak jabko s hruškou a to je mi líto:(( ()

Dárius

Jako oživení historie ano,bojové scény ano,efekty a triky ano,zjevy Xerxesovy osobní gardy ano,počítačová simulace nahrazující komparz ne! ()

lxbch

Co se mě týče: vizuální orgie: splněno. Krása bojových scén: splněno. Naučit se chlapáckou hlášku THIS IS SPARTA! a 20krát za den ji při nejnevhodnějších chvílích používat: k nezaplacení. Jsou věci, které za své peníze v kině nedostanete, na všechno ostatní je tady Leonidas a jeho chlapci. ()

Mr.FreeZer

Bitva jak má být a se vším všudy. Nečekal jsem, že Zack Snider pojme třístovku tak netradičním způsobem, ale opravdu se mu to povedlo. Zpomalené záběry jsou cool. ()

gp_one

A toto byl jako pokus o co? Vizuál není vše, už dávno mi sešel z paměti. To co zůstalo je mírně pousmání při pomyšlení na ten zbytek. ()

Yomega

Scénář sice jednodušší být nemůže, ale vizuální stránka filmu je v tomto případě tak silná, že každý obrázek je svým způsobem umělecké dílo. Dokonalý film na relax, jen vypnout a sledovat vizuální orgie. V tomto případě mě to kupodivu bohatě stačí. ()

Helmut02

Poněkud svérázné zobrazení Řecko - perských válek, ale proč ne. Někteří budou tradičně remcat, že to přesně neodpovídá historii a hned to odsoudí. Jejich problém. Ačkoliv je mi osobně historie dosti blízká, nemám potřebu sledovat, jestli filmy odpovídají. A to obvzláště v situacích, kdy je to film dobrý. A to 300 bezesporu je. Po vizuální stránce bezchybné. Po dějové stránce samozřejmě slabší, ale příliš složitý děj o bitvě u Thermopyl zkrátka vytvořit nelze (avšak i přes jednoduchost je zůstane příběh krále Leonida a jeho bojovníků navždy silnou látkou). Slabší děj tedy nevadí, pokud film nenudí. A to po VĚTŠINU stopáže platí. Jenže. Tak zirka ve dvou třetinách se film zvrhne v dlouhou neustálou akci, kde se jen obměňují vojáci a monstra, které Xerxes vysílá proti Sparťanům. A v té chvíli už jsem si říkal, že je to poněkud dlouhé. Naštěstí to spravila poslední půlhodina. Ale přesto nelze, než 1* ubrat. Zkrátka a dobře trošku jiné ztvárnění, než které nám zprostředkovávají ve školních lavicích. Přesto si na závěr neodpustím: Jdi, poutníče, a zvěstuj Lakedaimonským že my tu mrtvi ležíme, jak zákony kázaly nám. P.S. Bohužel jsem si (narozdíl od jiných) neužil kultovní This is Sparta!, neboť jsem příznivcem jiného fotbalového klubu :-) ()

NormadSoul

Film je natočen podle předlohy skutečné události za dob války mezi Spartou a Persie. Příběh toho filmu je jednoduchý, vyjadřuje hlavně emotivně, v diváka se povzbuzuje a pocítím jak ty sparťaně bojovali za svoji zem. Král Leonidas v podaní herce Gerarda Butlera, podal skvělý výkon. Hlavně ty bitvy byly pěkně vizuálně ostré, přesně popsané, jak sparťané využívali svoje techniky. Více bitky, emoce, to přesně režisér chtěl. Hlavně film je krásně zbarven, dá se koukat. Doporučuju. ()

Stíba

Jedinečná vizuální podívaná. Výborné bitvy, zajímavá kamera a tahoun Butler. Nejen pro fanoušky pražského velkoklubu povinná četba :-) ()

Wopat

Výborné zpracování epických bitev očima řeckých bojovníků, doprovázených heroickým a neméně epickým řevem Leonidase, při kterých jsem ani na vteřinu nemohl zpustit oči z plátna. Dobrá hudba, výborné grafické zpracování, které si mě podmanilo. Dokonalá podobnost s komiksovou předlohou. Tím vším a i dalšími plusy si mě tento film získal a patří tak mezi mé nejoblíbenější. ()

xxxleo

Gerard Butler v roli spartského krále zkrátka nemá chybu! Grafická podoba mě prostě uchvátila a temný příběh též. Sice již od začátku je vám jasné jak to celé dopadne, to ale nevadí, jelikož budete dychtivě očekávat co do bitvy pošle perský král Xerxes a jak si s tím sparťané poradí. ()

maciii

Fascinující vizuální lahůdka. Každý záběr je jako políčko z komixu, nádherně stylizovaný, barevně i kompozičně naprosto dokonalý. Vyjimečná záležitost. ()

longercz

Když to nejde silou, tak to půjde 300x násobnou silou... Nezastavitelný utimátní nářez naprosto geniální v každém směru... ()

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod