Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

Manas50

Film zachraňuje jen jeho audiovizuální stránka. Jinak by to byla hloupost s nudným a obyčejným scénařem, který nemá čím zaujmout. Takže budu hodnotit jen celkem zajímavé herce a audiovizuální stránku filmu, která je opravdu povedená a díky tomu jsem si film opravdu užíval. 70% ()

cobr

Nebudu hodnonit film, ve kterém jde z 98% o vizuál, z pohledu scénáře či hereckých výkonů. A poněvadž vizuál je na 5*, dávám 5*. ()

DeadRover

Na mě působili - 300 spartských hrdinů - jako báječně vyvážený tým vedený charismatickým králem, Gerard Butler, který opouští svoji hrdou a půvabnou ženu, Lena Headey. Stejně tak konzistentní se mi jevilo i provedení filmu, obrazy jako z amfory sejmuté, možná místy až trochu manýristicky kýčovité, ale jen občas a trochu :) (Scéna s "orákulí" jistě potěší každého zvrhlíka.) Nemohu nevzpomenout na Ukradenou vzducholoď mistra K. Zemana, kdy Jakoubek skolí nosorožce báječným výstřelem, kdy luk! skončí v oku nešťasného zvířete, ve filmu uvidíte jak to dělá warrior .... Hodnocení: 95%, s tím, že trochu mě na jednu stranu mrazila místy silná pro západní propaganda, ale na druhou stranu odcházím s hrdě vztyčenou hlavou svobodného člověka, se štítem, ještě ne na štítu ...... ()

eternity1

Tento film je prípad, keď bolo lepšie, že som vedel, na aký film to vlastne idem. Inak by sa mi to asi až tak nepáčilo. Ak máte radi filmy podľa komixov, tak odporúčam pozrieť aj tento. Btw. označenie tohto filmu ako historický sa mi nezdá najšťastnejšie, fantasy by som bral, ale od nejakého reálneho zobrazenia histórie ma ďaleko. ()

Tempest

Skvělý, vizuelně naprosto strhující film. Historie probíhala trochu jinak, ale to mi vůbec nevadilo. Pěkně krvavé boje, různé příšery na straně Peršanů, "King of Pircing" Xerxes a skvělý Gerard Butler jako Leonidas. Film mě utekl jako voda, je to prostě paráda. Jediné, co považuji za trochu zvláštní, je ustavičné používání českého překladu Thermopyl, kde se bitva odehrála, s čímž jsem se nikdy ještě nesetkal, vždy se používal originální název. ()

Shelby14

mazec! hezky jsem si chrochtal u celýho filmu. nečekal jsem žádný umění, ale řežbu a toho jsem se dočkal. hlášky se držej tak akorát na hraně, aby to nevyznělo trapně a ten pocit hrdinství se mě držel ještě druhej den poté, co jsem vylezl z kina. vizuální stránka je parádní....sakra co k tomu ještě říct, tohle je Sparta!!! ()

HollyMolly

Všichni mluvili o krvavém masakru, ale já jsem tu nenašla nic, co by mě překvapilo nebo ohromilo. Celý film jen tak ponuře prošuměl. Bez jakéhokoliv zajímavě zobrazeného děje se Sparťani najednou zvedli a šli neskutečně dramaticky bojovat... Valily se na ně moře a moře nepřátel, oni všechny porazili a pak najednou prohráli. Ještě je to proloženo několika nudnými politickými záležitostmi, ale ty nic nezachraňují, ba naopak. Jediné, co se mi opravdu líbilo byl Xerxes. ()

lisma

Jednozačné vítězství vizuální formy nad obsahem, protože ten je tu v podstatě nulový. A v tomto případě ještě nutno dodat formy s přívlastkem "testosteronová". ()

halberdier

Škoda, že jsem nestihl film v kině. Musel to tam být ještě lepší zížitek. Mám tyto "testosteronové" filmy rád. Když armáda zakřičí bojový pokřik, vždy mě mrazí v zádech. Za poměrně skromný rozpočet se díky podobným postupům jako u Sin City podařilo natočit audiovizuální bombu, která je sice v klidnější pasážích slabší, ale bojové scény nemají chybu. Sice si 300 bere hodně od jiných filmů se všemi svými přednostmi i neduhy (hlavně podobnost s Gladiátorem a trilogii Pán prstenů je evidentní), přesto je opravdu poutavě natočený. Gerard Butler je dostatečně charizmatický, ikdyž je typově dosti podobný Russel Croweovi. ()

Kira Reborn

Dobře, přiznávám, že mě tenhle film opravdu nadchnul....This is Sparta! Možná jsem povrchní člověk, co dbá jen na vizuální stránku věci, ale tak ať..řekla bych, že takovéhle počiny by člověk radši neměl s ničím srovnávat a na historii se radši neohlížet a jít na film s prázdnou hlavou a pak si tento film může plně vychutnat. ()

othoson

Řežba, řežba a zase řežba;) slovy se moc neplýtvá, takže perfektní na mozek nenáročná podívaná, při které se rozhodně nenudíte... A Gerard Butler je perfektní!!!!!! ()

Neuroxerus

Jedna velká a skvěla propracovaná řežba. Leonidas - dokonalý příklad drsného a ostříleného sparťana, nemilosrdného a neústupného. Když se ten film bere trochu s nadhledem tak se to dá parádně užít. Příběh nic moc, efekty na 5*...u mě 4*..... ()

aannemer odpad!

Proboha, copak výborná vizuální stránka může vynést film až na 74místo v oblíbenosti? To má český divák už tak vypláchnutý mozek, že mu stačí ke spokojenosti tak málo? Dávám půl hvězdičky za snahu o vizuální stránku, jinak je tento film totální debilita, která si jen hraje na výpověď historické události. Tečka. ()

jaqubko

Napriek tomu ,že tento žáner až tak neoblubujem a pozrel som si tento film kvôli paródii This is Sparta, ma celkom bavil. Spomalené zábery efetné ale vo výsledku zabrali polovicu filmu a vznikla z toho odnož Time Warp v staroveku, natiahli nimi neskutočne stopáž a najmä opakované spomalené zábery Geralda Butlera ako kosí zaradom jedného vojaka za druhým po chvílí nudili. Neviem sa rozhodnút-niečo medzi 60-75% ()

miza

Zatím nevím kde tento film zařadit ve své mysli.Něco se příčí dějinám které byly trochu jinak.Asi zatím dávám tři hvězdičky a budu pátrat dál v historických pramenech. Jedno je jisté byla to bitva kterou řecká a sparťanská vojska prohrála zradou.V boji zůstali skutečně jen ti nejvěrnější až do samého konce.Dnes tam mají postavený památník. ()

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod