Po Tarantinově thrilleru Auto zabiják přichází druhý film z projektu Grindhouse. Manželé Dakota a William pracují v nemocnici jako doktoři. Jejich dnešní šichta vypadá spíš na funus. Čekárnu zaplavuje dav lidí, jejichž symptomy jsou podezřele shodné: nepřítomný pohled a odpudivé hnisající rány. Mezi zraněnými je i tanečnice Cherry, která přišla o nohu při jednom z útoků. I když bez nohy, Cherry ještě nezatančila svoje poslední číslo. Budoucnost nenabízí nic než miliony nakažených a nespočet mrtvých. Jen několik šťastných hledá poslední bezpečné útočiště na planetě Teror. (Palace Pictures)

Indy21

"Konec dobry, všechno dobrý." Hrozný příběh, děj, herci, ale nejvice mě naštvaly akční scény. Zklamaní na největší úrovni. ()

celticek

4 hvězdy tomu prostě nedám. Ikdyž musím uznat, že jsem se bavil. Výborné herecké obsazení, Rose McGowan is smokin´ hot.. Na originální scény s chybějící cívkou a pilkou v nemocnici nezapomenu. Štěk Fergie je taky dobrý. Holt, holky si Rodriguez umí vybrat, to rozhodně. ()

fantomas19

Americký zombie horor režiséra Roberta Rodrigueza z roku 2007 tvorí s filmom "Auto zabijak" projekt "Grindhouse". Záhadný mladík Wray (Freddy Rodríguez) s povesťou problémistu a go-go tanečnica Cherry Darling (Rose McGowan) sa po rokoch stretajú uprostred temnej noci v malom mestečku za záhadných okolností. Miestna nemocnica nestíha brať chorých a infikovaných zvláštnou chorobou, ktorá rýchlo zmení človeka v ohavné stvorenie požierajúce ľudské mäso. Hŕstka nenakazených sa musí brániť za každú cenu. Na čele s bratmi šerifom Hagueom (Michael Biehn) a miestnym barmanom a kuchárom J.T. (Jeff Fahey) sa pokúsia nájsť príčinu vzniku nákazy a zaraziť ju. Klasická zombie likvidácia môže začať. Film je plný humorných a ironických situácií a prekvapení, rýchleho deja a množstva skrytých odkazov na klasické zombie stereotypy v zvláštne odľahčenej atmosfére. ()

baltik

Fandové tohohle typu filmů musí slintat blahem. Jenže za mě to je zas jen "takovej" ten film. Určitě je sakra povedenej a já si ho i svým způsobem užil... Ale i když vám skvěle udělají rybu a vy ryby nejíte tak z ní na větvi nebudete :) 3* ()

Zeldur

Klasická Rodriguezovská řezničina s výbornou minirolí Bruce Willise a béčkovou atmosférou. U tohoto filmu jsem se bavil od začátku do konce. Palec nahoru! ()

dewil21

Asi jsem nepochopila, že brak je taky umění a že spoře oděné děvy - nejlépe bez nohy, kterou efektně nahradí kulometem, cisterna hodně špatně namíchaný filmový krve, pokleslé dialogy a absurdní příběh, můžou zaujmout takovou mírou. Jsem dost natvrdlá na to, abych spatřila nádheru v žumpě a dost arogantní na to, abych se nebála říct, že se mi to fakt nelíbilo... ()

DjangoDoe

Aj keď mám rád béčkové filmy, je jasné, že Rodriguez je strašné hovädo. Natočiť takúto kravinu muselo stáť veľa námahy, ale v rámci "žánru" ide o jedno z najlepších výtvorov. Z hereckej stránky, Willis zbytočný ale nevadil a Tarantino si tiež našiel svoje miesto. Ale aj tak by mal Rodriguez trochu spomaliť, takýmto štýlom to prestáva byť cool. ()

BrianStorker odpad!

Tomuto "horroru" jsem se velmi dlouho vyhýbal, patrně jsem tušil proč. Po letech mi ale zvědavost nedala a snímek jsem si pustil. Ale běda... to jsem neměl dělat. Jak se zde píše "všude krev, vnitřnosti, hlavy, ujetý, šílený, nechutný". Zkrátka laciný. Spodina, morální bahno... jak jsem již několikrát psal - u horroru se mám bát, nikoliv zvracet. ()

himor

Ja nejak neviem, nebavil som sa...áno efekty alá "střeva lítaj vzduchem" boli super, ale nijak ma to nezobralo. Asi škoda, alebo čo. 55% ()

Don82

"Two against the world, baby." Viděno znovu po letech a pořád je to ta šťavnatá lahůdka, která neztratila nic na zábavnosti a kráse v přímočarosti a upřímnému naservírování toho nejčistšího braku. ()

Clark_Kent

Takový přehlídky a parády v podstatě. Jednu z nejzajímavějších scének, dle mého předvedla Marley Shelton/Dr. Dakota Block se zlomeným zápěstím. ()

MERKATtv

Nepochybne najlepší zombie film aký som videl. Takto si predstavujem dobrý zombie film, proste dobrý zombie dizajn, kvalitné gore scény, humor a akcia. Normálne mi je ľúto, že som to nevidel v kine. Robert Rodriguez tu ukázal v čom je dobrý a tento film si extrémne užil ()

snake

Tak tentokrát u mě Rodriguez vítězí nad Tarantinem. Ne snad, že by Death Proof byl o tolik horší, ovšem nesplnil u mě tak úplně očekávání. Grindhouse je koncipován jako pocta starým déčkovým hororům, které se promítali v těch nejzaplivanějších bijácích. Narozdíl od Tarantina se Rodriguez nesnaží do filmu procpat "něco víc", možná proto splnil víc zadání, které si tvůrci předsevzali. Planet Terror je pouze film, z jehož každého kousku čiší nadšení, obrovská nadsázka (film si dělá v podstatě srandu sám ze sebe) a znalosti tvůrce, který podobných filmů viděl pravděpodobně tucty. Hektolitry krve, vnitřnosti letající vzduchem, násilí dovedené občas až na samotný okraj absurdity, cool hrdinové cedicí mezi zuby hlášky, které neměl ani guvernér Arnie, atmosféra, kterou mi připomíná snad jenom Sin City (cigaretový kouř, litry piva, grilované maso, které byste do úst snad nestrčili ani za milion, lokální pajzly a striptérky)...tohle je jednoduše ta pravá pocta starým hororům. Osobně jsem se přesvědčil, že řada lidí film ani nemůže dokoukat. Je to záležitost subjektivní, každopádně pokud přistoupíte na pravidla filmu, kterému nejde o děj ani smysluplnost, užijete si ho maximálně. ()

LukeSharp

Death proof a Planet terror mají společný titulek Grindhouse.Tím ovšem veškerá podobnost končí,protože se jedná o dva naprosto rozdílné filmy. A přestože jsem dal oboum 4* je Planet terror mnohem lepší.Tam kde Tarantino jen kecá a akci si nechává až na konec,tam Rodrigeuez dělá.... bordel. Jsou tu létající kusy lidských děl,ustřelené hlavy,hnijící zombie,okousané kusy těla,hromada mrtvol,samopal místo nohy,jsou tu prostě ty nejujetější nápady na jaké si člověk může vzpomenout.A celé je to děsná sranda. 75% ()

jojoping

Bez komentára. Priaznivcom bezduchých béčkovým filmom sa to bude páčiť, ostatním radím nechodiť do kina. U mňa je to stred. ()

Rodriguez zase točí pro děti

Rodriguez zase točí pro děti

01.06.2008

Ano, rozhodli jsme se vám zničit neděli (a čtěte až do konce, bude to ještě horší). Planetou Teror se texaský desperát alespoň částečně rehabilitoval u publika, znechuceného jeho 3-D zrůdnostmi pro… (více)

Conan Nezfilmovatelný?

Conan Nezfilmovatelný?

01.07.2007

Třetí návrat svalnatého barbarského šermíře se pořád dokola propírá už dobrých sedm let. Nejdříve se o vzkříšení fantasy hrdiny snažil sám John Milius, režisér uctívaného i zatracovaného Barbara… (více)

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)

Robert Rodriguez Competition

Robert Rodriguez Competition

12.03.2007

Někteří jedinci se sice ještě nestihli zpamatovat z toho, že v evropských zemích nebude Grind House uveden jako dvoufilm, ale tvůrci jim to chtějí řádně vynahradit - Quentin Tarantino plánuje… (více)