poster

Grindhouse: Planeta Teror

 • Česko

  Planeta Teror

 • USA

  Grindhouse: Planet Terror

 • USA

  Planet Terror

 • Slovensko

  Grindhouse: Planéta Teror

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 86 min (SE: 105 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MrHlad
  ****

  Krvavé, vtipné, stylové, zábavné. Rodriguez Tarantina převálcoval, protože chtěl natočit film. Ne reklamu na svoje filmové znalosti.(29.7.2007)

 • POMO
  ***

  Tarantinovou slabinou boli dialógy, Rodriguezovou je príbeh. Oba filmy sú napriek tomu štýlovými lahôdkami a konkrétne PLANET TERROR je v rámci trash žánru absolútnym kingom. Na hviezdičkovej "troma stupnici" jasných 5*, na klasickej 3*.(24.8.2007)

 • Karlos80
  ****

  Jako velký příznivec a obdivovatel starých 60' a 70' amerických exploitation grindhousů, jsem byl na tento film skutečně natěšen, na kvalitně zpracovaný snímek z této kategorie se vždycky rád podívám a toto byla prostě ve své žánrové kategorii jistě bomba! Perfektně namíchaný navíc i vtipný (černý humor a notná dávka nadsázky) a hláškovitý (komické hlášky) mix všemožných speciálních efektů a nejrůznějších možných nových triků (kulometná noha Rose McGowan, sekající vrtule vrtulníku těsně nad zemí, náklaďák) , masek, makeupů, litrů sirupu, prostě a jednoduše masigo zombie (i když tady toto označení je značně sporadické) horor par excellance. + atmosféra, akce, speciální efekty, triky, masky, kostýmy, dekorace, hudba a především i digitální kamera. - snad ani není, možná slabší děj ale přesto film baví a stojí za pozornost..Druhý projekt Grindhouse o poznání lepší než první Death Proof, ale zas každý s úplně jiným rukopisem, takže nelze srovnávat. Pro mne ale klání T vs. R 0:1 ale co se týče hraní je natom zas líp Quentin:-) Rodriguez nezklamal, pro jiného režiséra by to byl asi už navždy těžko překonatelný film, pro Rodrigueze jen lepší průměr a možná nová výzva...(16.8.2008)

 • Marius
  *****

  Chujáda...strašná chujáda...ale strašne zábavná chujáda, ktorá v miere zvrhlo „vyprázdnenej“ zábavnosti prekonáva aj nedávnych Bayových Transformerov. Rodriguez sa zobudil a spravil to, čo mu ide najlepšie – zábavný a „zlý“ film. Príbeh ? Vezmeme to najprevarenejšie čo v béčkach existuje. Postavy ? Pridáme pár splatterových a béčkových archetypov a celé to domyslíme na štýl Desperada a From Dusk ´till Down (Roberto zjavne ulietava na „gun-(dis)membering-u“). Výsledkom je asi najáčkovejšie béčko (céčko, déčko ....) všetkých čias. Rodriguez zachováva všetky znaky pokleslých filmov, kašle na logiku a hrá sa ako malé dieťa na obľúbenom pieskovisku. Jeho radosť z možnosti natočiť si niečo takéto je vidieť v každom políčku a ak ste pozitívne naladení na vlnu druhej polovice FDtD nemôžete byť sklamaní. Krásne ženy, drsní chlapi, veľké autá, rýchle motorky, črevá, krv , mozgy ...to všetko tu je, lenže režisér to stihne všetko ešte zábavne zhodiť „pridanou hodnotou“ - krásna Rose s guľometom namiesto nohy, homosexuál pilotujúci vrtuľník sekajúci vrtuľou zombíkov, pocket motorka so zrýchlením z 0 na 100 za 5 sekúnd a na nej najväčší tvrďas El Wray čo „never miss“ kosiaci zombíkov „pětačtyřicítkou“, klobásky, omáčka a Fergie bez mozgu (inak divím sa že to tu nik nespomenul, ale ona lesbická kamoška s vyžratým mozgom je Fergie z Black Eyed Peas.....dobre jej tak :-) ), či prepatetizovaný „new beginning“ záver, to všetko sú Rodriguezove hračičky, ktorými ma neuveriteľne dobre bavil. A o tom je PT v prvom rade ...o zábave pre publikum holdujúce splatteru, béčkam , céčkam a zetkám a ich zvrhlej zábave. Nečakajte Shakespeara ani nič s mozgom, vypnite sa a bavte sa. Roberto totiž patrí vďaka Planet Terror na súčasný splatterový trón. 9/10(10.9.2007)

 • Psema
  ****

  Rodriguez svého "bratra" Tarantina porazil na hlavu ne proto že by byl lepší režisér, ale proto že se narozdíl od do sebe zahleděného individua rozhodl natočit film nejen pro své vlastní bulvy, ale i pro diváky. A podařilo se mu to takřka na jedničku. Planeta Teror je hláškami nabítá, třeskutá akční jízda, v níž se první polovina zaměřuje hlavně na postavy, aby v té druhé rozjela efektní show, plnou rozstřílených zombíků, zvrácených výjevů a fascinujícím způsobem zábavných momentů. Takhle měl Grindhouse vypadat celý. Jako totálně céčkové dílo bez hlubší myšlenky, ne jako film sobce, jenž se snaží celému světu ukázat, kolik filmových "klenotů" zná.(15.8.2007)

 • - Ve snímku lze najít několik spojitostí se starším Rodriguezovým filmem Od soumraku od úsvitu (1996). Jedna z postav v Grindhouse: Planeta Teror se jmenuje El Wray, ve snímku Od soumraku od úsvitu se na místo El Ray pokouší dostat Seth Gecko (George Clooney). V obou snímcích rovněž hraje Michael Parks a v obou případech je to můž zákona, vždy pod jménem Earl McGraw. (DJ Obelix)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 281. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Spoiler: Robertovi Rodriguezovi se scéna, kde Dakota Blocková nechá v autě svého syna Tonyho se zbraní, zdála tak hrůzostrašná, že nechtěl pro roli Tonyho použít ničí dítě, takže do role obsadil svého syna Rebela Rodrigueze, aby se necítil tak špatně, že "zabil dítě". (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace