Grindhouse: Planeta Teror

Grindhouse: Planet Terror

Planet Terror

Grindhouse: Planéta Teror

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 86 min (SE: 105 min)

„Pre mňa budeš navždy Palomita." Gratulujem Robertovi Rodriguezovi k tomu, že sa definitívne stal doživotným hračkárom, neschopným rozprávať príbeh. Na rozdiel od talentovaného kamaráta Tarantina (AUTO ZABIJAK) skopíroval štýl, starý desiatky rokov - a bez vlastného vkladu (ak teda nerátame to, že si robil hudbu, strih a nosil kávu režisérovi, teda sám sebe). Kým Tarantino dokáže diváka na zadnom sedadle posexovať tak rýchlo, že sa ani necíti byť zneužitý, Rodriguez je na to, aké zábavné kraviny nakrúca (DESPERADO, OD SÚMRAKU DO ÚSVITU), smrteľne vážny. A nie, nerešpektujem „názor“, že rozpráva vtip s vážnou tvárou. Občas sa zasmejete (skôr nad „chýbajúcim dielom“ a nad "receptom", než nad stereotypným zrážaním zombíkov). Občas znechutene odhliadnete od plátna (penis), občas si vypočujete ťažkotonážnu hlášku, uvidíte peknú akčnú scénu (Freddy Rodriguez a nemocničná chodba) a „fanúšikov“ pobavia vystúpy Michaela Biehnea ako drsného šerifa alebo maskota Toma Saviniho ako jeho zástupcu. Rozkošné (ale aj dosť nudné) "cvičenie v žánri". Cinematik 2007(8.9.2007)

Planet Terror je zvrhlá pocta béčkovým krvákům, stejně jako Death Proof je velmi podobná svým předlohám a objektům svých narážek i skládání pocty, je tedy jednoduchá, přímočará a bez hlubší logiky, což je možná až na škodu, neboť vypnutý mozek je nutností, ovšem na rozdíl od Death Proof je její nadsázka a zábavnost divácky mnohem přístupnější a pochopitelnější. Planeta Teror s úsměvem na tváři a Braindeadovským černým humorem nechává obrazovkou protékat hektolitry krve a hnusu, z kterého se až "sympaticky" zvedá žaludek. Nechává své hrdiny býti stylovými hrdiny (v rámci těžkých žánrových klišé) a tím zprostředkuje nenáročnou, fungující zábavu... SE verze: 7/10(8.9.2009)

Zatraceně dobrá - krvavá úchylárna.(27.3.2008)

Pred filmem je trailer na Macetu, coz je neskutecnej masakr, doufam, ze skutecne vznikne ten film, protoze neskutecne drsnej Danny Trejo v hlavni roli, to by byla proste lahudka. Nicmene me hodnoceni se tyka ciste filmu. Ze zacatku jde spis o nepatrny vysvetleni "vo co go" a predstavovani postav a i kdyz to je zajimavy, oznacil bych rozjezd spis za pomalejsi. A postavy jsou fakt lahudkovy. Rose McGowan je fakt sexy s raketometem/kulometem/minigunem/nohou od stolu misto nohy a je fuk, ze tvurci nak zapomneli na to, ze by treba mela mackat spoust nebo aspon nabijet. Pak tu mame Joshe Brolina jako desne cool doktora. Dale stoji za zminku jeste Bruce Willis, kterej tu je sice jen chvily, ale tvari se dostatecne drsne a nakonec vlasne vysvetli podruhe "vo co go". Jeste zminim Toma Saviniho jako uchylnyho neschopnyho poldu, kterej je fakt skvelej, zvlast scena pred nemocnici. No a tim se dostavam k ty nejlepsi vedlejsi postave - ano, presne tak, je to mega krutak Quentin. Trosku nam pribral, uchyl jeden, ale prisel mi drsnejsi nez kdy driv a jeho smrt je naprosto lahudkova. Co se tyce hlavni postavy Freddy Rodrigueze, sice vypada jak nakej frajirek, co tak maximalne umi sbalit par holek, ale jakmile dostane do ruky nuz nebo pistoli, tak predvede, ze by obstal i vedle tech nejvetsich drticu. No a po ty uvodni dvacetiminutovce se strhne hodinovej mega ultra giga masakr, kde se neustale strili, vsechno vybuchuje a do toho vsude neskutecny litry krve a spousta masakralnich scen s ruznejma vnitrnostma. Je fajn, ze ale nejde o zombiky, takle ty mutanti aspon muzou hazet hlasky. Robert natocil jednoduchej, ale neskutecne krvavej a neskutecne zabavnej masakr, kterym Quentinovi s jeho Autem zabijak pekne natrh prdel. Jediny, co mi do filmu nesedlo, byl zaver u more, to mi prislo jak z jinyho filmu.(24.8.2007)

• Mr.Apache

Takhle nějak si představuju, že by měl vypadat ruský splatter. :-)(27.5.2008)