Grindhouse: Planeta Teror

Grindhouse: Planet Terror

Planet Terror

Grindhouse: Planéta Teror

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 86 min (SE: 105 min)

Naše nejděsivější obavy se naplnily. Robert Rodriguez zcela rozmělnil svůj talent natočením zástupce toho nejpokleslejšího ze všech možných žánrů (když nepočítáme porno, ale k tomu nemají exploitační filmy příliš daleko). Hůř jej ani natočit nemohl, za což zaslouží jednu velkou pochvalu. Filmový materiál vypadá, jakoby prošel všemi čtyřmi žaludky nějakého přežvýkavce, dějová návaznost veškerá žádná (nevíte, jak dostat všechny hrdiny na jedno místo? Nápis „missing reel“ vám pomůže) Potěší, že se v dnešní době někdo odvážil natočit film, který věci neřeší, který se s ničím, ale opravdu s ničím…však ví víte co, kdyby kolem toho navíc nebyl takový hype, kdyby Grindhouse nebyl dobře promyšleným marketingovým tahem, nýbrž filmem natočeným „jen tak“, bylo by to milé. Je zde všechno, co si dokážete představit plus mnoho věcí, který si nejspíš představit nedokážete a je toho zatraceně hodně. Ještě před objevením nádherně jednoznačného názvu se na nás vyprsí Rose McGowan, jejímž křivkám je zasvěcená celá titulní sekvence a stejně jako většina ostatních scén má jediný účel – bavit nás. Planeta Teroru je nonstop akčním nářezem, kde nechybí krásné ženy s velkými injekčními stříkačkami, krásné ženy s velkými samopaly (namísto nohy), drsní týpci, jež mají důvod být pořádně nakrknutí, ani hnusní mutanti s nadlidskou silou. Mnohokrát mne napadlo, jestli tohle už není přece jenom trochu moc, jestli by se zde neslušelo krapet ubrat na tempu a množství přiúchylněných nápadů. Avšak, čekal jsem snad něco jiného? Nikoliv, takže předsudky stranou a enjoy! 80% Zajímavé komentáře: Visáč, ]V[()Rt(1.6.2007)

V životě bych to nečekal, ale Tarantinův Death Proof se mi líbil víc. Můj oblíbenec Robert Rodriguez jako by ztratil dech. Přišlo mi to takový nemastný neslaný a to i díky hudbě, která fungovala v ponurém Sin City, ale do tohohle filmu by se spíš hodili Motorhead, Molotov, nebo něco takovýho. Herecky dobrý (Freddy Rodriguez je fakt mazák), ale dějově zmatený i na měřítka zombie filmu. Škoda přeškoda, že se vytratila ta svěžest Desperada a Fakulty.(16.9.2007)

Nikdo nedokáže vypotit tolik nápadů, pubertálních fórků a nudy zároveň jako Rodriguez.(12.4.2008)

Nemůžu si pomoct, ale je to nejzábavnější Rodriguezův film od Desperada. Nic tu nedává smysl, ale je to akční nátřesk s maximální stylizací, který se narozdíl od Tarantinova Deathproof nesnaží tvářit seriózně. Robert dostal lopatičku a zručně zryl celé pískoviště. Zombie vyhlazovačka bez jakýchkoliv podtextů, jen s přehlídkou známých tvářích, zábavných klišé a špičkových gore efektů. Kéž by si to nadšení Rodriguez odnesl i do dalších filmů. (70%)(17.7.2007)

Pred filmem je trailer na Macetu, coz je neskutecnej masakr, doufam, ze skutecne vznikne ten film, protoze neskutecne drsnej Danny Trejo v hlavni roli, to by byla proste lahudka. Nicmene me hodnoceni se tyka ciste filmu. Ze zacatku jde spis o nepatrny vysvetleni "vo co go" a predstavovani postav a i kdyz to je zajimavy, oznacil bych rozjezd spis za pomalejsi. A postavy jsou fakt lahudkovy. Rose McGowan je fakt sexy s raketometem/kulometem/minigunem/nohou od stolu misto nohy a je fuk, ze tvurci nak zapomneli na to, ze by treba mela mackat spoust nebo aspon nabijet. Pak tu mame Joshe Brolina jako desne cool doktora. Dale stoji za zminku jeste Bruce Willis, kterej tu je sice jen chvily, ale tvari se dostatecne drsne a nakonec vlasne vysvetli podruhe "vo co go". Jeste zminim Toma Saviniho jako uchylnyho neschopnyho poldu, kterej je fakt skvelej, zvlast scena pred nemocnici. No a tim se dostavam k ty nejlepsi vedlejsi postave - ano, presne tak, je to mega krutak Quentin. Trosku nam pribral, uchyl jeden, ale prisel mi drsnejsi nez kdy driv a jeho smrt je naprosto lahudkova. Co se tyce hlavni postavy Freddy Rodrigueze, sice vypada jak nakej frajirek, co tak maximalne umi sbalit par holek, ale jakmile dostane do ruky nuz nebo pistoli, tak predvede, ze by obstal i vedle tech nejvetsich drticu. No a po ty uvodni dvacetiminutovce se strhne hodinovej mega ultra giga masakr, kde se neustale strili, vsechno vybuchuje a do toho vsude neskutecny litry krve a spousta masakralnich scen s ruznejma vnitrnostma. Je fajn, ze ale nejde o zombiky, takle ty mutanti aspon muzou hazet hlasky. Robert natocil jednoduchej, ale neskutecne krvavej a neskutecne zabavnej masakr, kterym Quentinovi s jeho Autem zabijak pekne natrh prdel. Jediny, co mi do filmu nesedlo, byl zaver u more, to mi prislo jak z jinyho filmu.(24.8.2007)

• - Spoiler: Když se Rodrigueze ptali na konec filmu, odpověděl: "Uvažuju o takovém anti-konci oproti Armádě temnot (1992). V Armádě temnot se Ash vrátí do svého normálního životního prostředí a bojuje s nemrtvými. V mojí Planetě Terror jsou postavy vyňaty ze svého životního prostředí a teď musí bojovat s nemrtvými v neúrodnější krajině. (HappySmile)

• - Scéna, kde Dakota vyskočí z okna a přistane na kontejnerech, byla natáčena dvakrát. Nejdříve vyskočila její doublerka z původní výšky na velkou žíněnku, potom vyskočila herečka Dakoty z malé výšky z lešení na kontejnery. (HappySmile)

• - Roberta Rodrigueze napadl nápad zapracování ženské postavy, která má místo nohy kulomet, ve chvíli, kdy seděl v autě. (TheCrook)