Grindhouse: Planeta Teror

Grindhouse: Planet Terror

Planet Terror

Grindhouse: Planéta Teror

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 86 min (SE: 105 min)

Planeta Teror je stejně jako celý projekt Grindhouse perfetkně promyšlenou skládačkou. Známí tvůrci si hrají a točí svůj velký sen, příčemž obří marketingovou masáží dopřávají svému dítku tu největší možnou reklamu. Planeta Teror funguje na výbornou. Ač odkazuje na ty nejpokleslejší žánrové kousky, sama se stává plnohodnotnou podívanou plnou těch nejpodivnějších nápadů. Planeta Teror působí jak perfektně zvládnutou vizuální stránkou, tak i nápadným hudebním doprovodem, který vykrádá to nejlepší z autorského Sin City. Planeta Teror je film, který nabízí většině divákům alespoň jeden moment, který dokáže zásahnout. Sám jsem chrochtal blahem u scény, kdy žena uprostřed noci stopuje na silnici protijedoucí automobily, přičmež za zády má temný mlhavý opar. Planeta Teror je nejabsurnějším hororem roku 2007, šílené nápady, znechucení, sex... Planeta Teror.(15.4.2008)

Nikdo nedokáže vypotit tolik nápadů, pubertálních fórků a nudy zároveň jako Rodriguez.(12.4.2008)

S láskou, humorem, ironií, nadhledem a hlavně radostí natočené. Při každém druhém záběru mi před očima běžela představa nadšeného Rodrigueze, jak poskakuje za kamerou a těší se na každou další klapku. Jenže mi až moc často docházelo, že časy, kdy Robert uměl udržet svoje nápady na uzdě a dát jim takovou formu, abych nemusel protestovat proti přeplácanosti a míře vkusu, jsou dávno pryč. Ano, Planetu Teror si lze užít i bez toho, že by se vám nějak extra líbila. Uteče to, Bruce Willis si občas dýchne plynu, Naveen Andrews parádně zahlásí a Freddy Rodriguez si zastřílí tak, až vám půjde hlava kolem. K tomu přidejte dokonalé scény typu "největší machr celého filmu nasedá na dětskou motorku" a zjistíte, že se děj prostě nezastaví. Jenže je to splatter. A s tím přichází krev, sliz, mrtvoly, puchýře, sliz, nechutnosti, zvrácenosti a extra várka slizu k tomu. A to mi dokáže zábavnou jízdu srazit na úroveň lehce podprůměrné (byť perfektně svižné) jednohubky. 55%(11.2.2008)

Výborná brutální oddechovka a naprosto nejpovedenější splatter za poslední dobu... Opravdu, tohle beru jako poctu starým krvákům, romerovkám, splatterům, video nasties atd. Je to prostě jízda, kterou člověk naprosto nemůže brát vážně a jen koukat a bavit se, pokud je zrovna ten typ diváka ... kterému tyto filmy nevadí, právě naopak. Výtvarně naprosto geniálně ztvárněné, nápad se "zaprášeností" filmu je perfektní, role Toma Savinniho, paráda ... Jen bohužel humoru jsem se jaksi nedočkal. S mnoha méně triky, omáčkou, efekty a jednodužším prostředím (opuštěný bar-chata) si vystačili nedávno tvůrci podobného úletu "Krvavá hostina", který mne po pravdě bavil víc, už díky naprosté ujetosti a hlavně alespoň občasnému humoru, který tady na mne jaksi nezapůsobil (a byl zde vůbec?), krom naprosto skvělého Tarantina a jeho hlášek ... Jinak ale "Planeta Teror" naprosto super.(18.2.2008)

Znatelně zábavnější než Tarantinův pokus. Toto je sympaticky nekorektní drsná zombie komedie vyvedená v stylové patině 70. let a plná cool chuťovek, kt......(část komentáře chybí, omlouváme se za nepříjemnosti)....... a druhým takovým momentem, který mě dostal, je scéna "pistole v rukách dítěte". Zkrátka Rodriguez po Sin City opět dokazuje, že nevyměkl, a do sběru stále nepatří.(7.10.2007)

• Rose McGowan

• - Spoiler: Když se Rodrigueze ptali na konec filmu, odpověděl: "Uvažuju o takovém anti-konci oproti Armádě temnot (1992). V Armádě temnot se Ash vrátí do svého normálního životního prostředí a bojuje s nemrtvými. V mojí Planetě Terror jsou postavy vyňaty ze svého životního prostředí a teď musí bojovat s nemrtvými v neúrodnější krajině. (HappySmile)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 281. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Rober Rodriguez napsal speciálně pro Marley Shelton roli Dakoty po tom, co s ní pracoval na Sin City (2005). (HappySmile)