Grindhouse: Planeta Teror

Grindhouse: Planet Terror

Planet Terror

Grindhouse: Planéta Teror

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 86 min (SE: 105 min)

S odstupem času a s větším množstvím zhlédnutých béček mě to baví ještě mnohem víc než dřív. Můj nejoblíbenější Rodriguez, aspoň než uvidím Machete.(12.9.2010)

Krvavé, vtipné, stylové, zábavné. Rodriguez Tarantina převálcoval, protože chtěl natočit film. Ne reklamu na svoje filmové znalosti.(29.7.2007)

Planeta Teror je stejně jako celý projekt Grindhouse perfetkně promyšlenou skládačkou. Známí tvůrci si hrají a točí svůj velký sen, příčemž obří marketingovou masáží dopřávají svému dítku tu největší možnou reklamu. Planeta Teror funguje na výbornou. Ač odkazuje na ty nejpokleslejší žánrové kousky, sama se stává plnohodnotnou podívanou plnou těch nejpodivnějších nápadů. Planeta Teror působí jak perfektně zvládnutou vizuální stránkou, tak i nápadným hudebním doprovodem, který vykrádá to nejlepší z autorského Sin City. Planeta Teror je film, který nabízí většině divákům alespoň jeden moment, který dokáže zásahnout. Sám jsem chrochtal blahem u scény, kdy žena uprostřed noci stopuje na silnici protijedoucí automobily, přičmež za zády má temný mlhavý opar. Planeta Teror je nejabsurnějším hororem roku 2007, šílené nápady, znechucení, sex... Planeta Teror.(15.4.2008)

V ramci stylu Rodriguez dokazuje, ze v mladosti z kopirovaneho "videl". Lenze tam kde tridsat rokov dozadu podobne B-ckove filmy burali tabu, dnes Rodriguez jednoduchym kopirovanim stylu bez pridania vlastnej hodnoty nema sancu na celovecernej stopazi plne zaujat divakovu pozornost. Nehovoriac o tom, ze to umyslene poskodenie filmovej kopie je vazne stalym opakovanim neskutocne otravne a navyse aj podlo zbabele (smutno prekvapivo aj u Tarantinovej polky) ;-), pretoze NASLEDUJE SPOILER: pre muzske oko potencialne zaujimava scena je ukoncena oznamenim o missing reel. [NY screening](14.4.2007)

Jako velký příznivec a obdivovatel starých 60' a 70' amerických exploitation grindhousů, jsem byl na tento film skutečně natěšen, na kvalitně zpracovaný snímek z této kategorie se vždycky rád podívám a toto byla prostě ve své žánrové kategorii jistě bomba! Perfektně namíchaný navíc i vtipný (černý humor a notná dávka nadsázky) a hláškovitý (komické hlášky) mix všemožných speciálních efektů a nejrůznějších možných nových triků (kulometná noha Rose McGowan, sekající vrtule vrtulníku těsně nad zemí, náklaďák) , masek, makeupů, litrů sirupu, prostě a jednoduše masigo zombie (i když tady toto označení je značně sporadické) horor par excellance. + atmosféra, akce, speciální efekty, triky, masky, kostýmy, dekorace, hudba a především i digitální kamera. - snad ani není, možná slabší děj ale přesto film baví a stojí za pozornost..Druhý projekt Grindhouse o poznání lepší než první Death Proof, ale zas každý s úplně jiným rukopisem, takže nelze srovnávat. Pro mne ale klání T vs. R 0:1 ale co se týče hraní je natom zas líp Quentin:-) Rodriguez nezklamal, pro jiného režiséra by to byl asi už navždy těžko překonatelný film, pro Rodrigueze jen lepší průměr a možná nová výzva...(16.8.2008)

• - Robert Rodriguez u Planety Teror působil jako režisér, scenárista, skladatel, kameraman a zahrál se také malou roli. V závěrečných titulcích je mimo jiné uveden jako šéfkuchař pana Rodrigueze. (karlik4801)

• - V miniroli nakazeného vojaka vo výťahu sa objaví aj Rodriguezov parťák Quentin Tarantino, ktorého sexuálne blúznenie (konkrétne fráza "Povedala si, že ťa mám vyšukať?") je narážkou na devianta Richieho Gecka z Rodriguezovho filmu Od súmraku do úsvitu (1996), ktorého si zahral práve Tarantino. (Sociopath)

• - Robert Rodriguez přišel s myšlenkou natočení Planety Teror, už když dělal na filmu Fakulta (1998). Řekl tehdy Elijahu Woodovi a Joshovi Harnettovi, že zombie filmy se jednou významným způsobem vrátí. Chtěl být první, až se to stane, tak začal připravovat scénář, zasekl se ale na 30. straně. Když se potom pustil do dalších projektů, zombie filmy se vrátily - přesně, jak předpovídal. (HappySmile)