poster

Grindhouse: Planeta Teror

 • Česko

  Planeta Teror

 • USA

  Grindhouse: Planet Terror

 • USA

  Planet Terror

 • Slovensko

  Grindhouse: Planéta Teror

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 86 min (SE: 105 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cival
  ****

  Desperado žije! Rodriguez skvěle splnil zadání, když důvtipně napsal a zábavně zrežíroval výplach, v němž jsou drsňácké hlášky a nadhled zastoupeny v ideálním poměru. Sin City odpuštěno.(15.8.2007)

 • Bluntman
  ****

  Humanity's last hope... Rests on a high power machine gun. Planet Terror dává upomenout na doby, v nichž Rodriguez točil ještě filmy jako Od soumtraku do úsvitu, protože atmosféra carpenterovek a romerovek je zde vystihnuta naprosto bezchybně, s příměsí Fulciho. Dokonce ani nevadí, že tahle změt neuvěřitelně zábavných, protože zvrhlých nápadů a hlášek převážně na jedno použití, jimž ale nechybí údernost, nedrží vůbec pohromadě a sledujeme celou dobu neorganizovaný chaos (protože to je ke zvolenému formáty Grindhouse vhodné - na rozdíl od takového Tenkrát v Mexiku). Dodatečné poškozování kopie je naprosto zbytečné, přehnané a kazí jinak zážitek ze zábavné jízdy, oznámení o missing real má stejný efekt - vytrhne z jinak velice žhavé scény, i když je jeho zařazení opravdu vtipné. Je nutné pochválit sebevykrádačskou hudbu, která se ke Grindhouse hodí víc než k Sin City a která dodává filmu drajv, spoustu intertextuálních narážek a coolo napsané postavy (Rose McGowan a Freddy Rodriguez především), jenom prostě... takhle ty staré filmy nikdy nevypadaly. Ale nepopírám, že pubertální eklektizmus Rodriguezovi vlastní našel v Planet Terror to správné využití a vyžití...(21.4.2007)

 • Superpero
  ***

  V životě bych to nečekal, ale Tarantinův Death Proof se mi líbil víc. Můj oblíbenec Robert Rodriguez jako by ztratil dech. Přišlo mi to takový nemastný neslaný a to i díky hudbě, která fungovala v ponurém Sin City, ale do tohohle filmu by se spíš hodili Motorhead, Molotov, nebo něco takovýho. Herecky dobrý (Freddy Rodriguez je fakt mazák), ale dějově zmatený i na měřítka zombie filmu. Škoda přeškoda, že se vytratila ta svěžest Desperada a Fakulty.(16.9.2007)

 • movie
  ****

  Dávám spíš 3 a půl. Je to sranda, ale jen do tehdy než se ukáže že je to všechno točený na efekt a na obrazovce se objeví hláška "Missing Reel" a posune nás cca. o půl hodiny v ději do předu.(22.6.2007)

 • Dudek
  ****

  Planeta Teror je stejně jako celý projekt Grindhouse perfetkně promyšlenou skládačkou. Známí tvůrci si hrají a točí svůj velký sen, příčemž obří marketingovou masáží dopřávají svému dítku tu největší možnou reklamu. Planeta Teror funguje na výbornou. Ač odkazuje na ty nejpokleslejší žánrové kousky, sama se stává plnohodnotnou podívanou plnou těch nejpodivnějších nápadů. Planeta Teror působí jak perfektně zvládnutou vizuální stránkou, tak i nápadným hudebním doprovodem, který vykrádá to nejlepší z autorského Sin City. Planeta Teror je film, který nabízí většině divákům alespoň jeden moment, který dokáže zásahnout. Sám jsem chrochtal blahem u scény, kdy žena uprostřed noci stopuje na silnici protijedoucí automobily, přičmež za zády má temný mlhavý opar. Planeta Teror je nejabsurnějším hororem roku 2007, šílené nápady, znechucení, sex... Planeta Teror.(15.4.2008)

 • Rose McGowan

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace