Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

BloodyVamp

Mně se to líbilo asi tak stejně jako jednička. Zlatá armáda má epičtější příběh, lepšího záporáka, je komediálnější, ztřeštěnější, romantičtější...a taky akčnější. Všeho je víc, například vynikajících monster (kde jen Toro bere ty nápady), absolutorium zasluhuje nová, živoucí postava "plynaře" a Hellboyovi stále fungující hlášky. Herci fajn, triky obstojné a akce lehcce nad průměrem- finále je ovšem zoufale předvídatelné...a nudné. Ostatně příběh kopírující Pána prstenů a Star Wars je průměrný. Hudba se bohužel nezdařila, Elfman má zjevně své nejlepší roky za sebou. Ovšem navzdory nedostatkům, nemám to srdce dát méně jako 4...Takže 75%. ()

SarumanKo

Mnohí uznávaní filmári nám z roka na rok pod nos hádžu jeden temný príbeh o superhrdinoch za druhým v už zažitých schémach komiksových adaptácií. Lenže Del Toro si ide svojou cestou. Kašle na pôvodnú, temnú atmosféru komiksov o Hellboyovi a ponúka divákovi rozprávku. Nič viac, nič menej. Miestami akčnú, plnú hlášok, osladenú romantikou, no stále jednu veľkú rozprávku. Poňal červeného paranormálneho vyšetrovateľa doslova fantastickým spôsobom a prevádza nás pestrofarebným svetom, plným rôznych potvor od výmyslu sveta. A keď sa do tohto sveta ponoríte, už vás nerozhádže žiadny nedostatok filmu. Nie je to žiadna bomba, ale príjemne zahreje pri srdci. UPDATE: Po ďalšom zhliadnutí dvíham hodnotenie na maximum, ten film je proste neodolateľný... A medzičasom som si komiksy o Hellboyovi prečítal a Guillermova vízia im nie až taká vzdialená. (90%) ()

Bat55

"You will pay for what happened to my friend down there." "Yeah, right. You take cheques?" Hláškami prepchaný druhý diel už tak úžasnej jednotky. U mňa sa stal Hellboy (aj vďaka del Torovi) obľúbenou komiksovou postavou, ktorá síce u nás nie je tak známa, ale o to vzácnejšia. Del Toro zmenil takmer všetko, príbeh nie je prvej časti ani trochu podobný a film je tým pádom úplne iný. Čo je len dobre. Hellboy II: The Golden Army je fantasy dobrodrúžstvo s elfmi, lesnými elementálmi, zubnými vílami a inými rozprávkovými tvormi. Trolí trh je niečo, na čo sa nedá zapomenúť, toľko masiek a kostýmov len tak v nejakom filme neuvidíte. Triky a všadeprítomná akcia je na rozpočet neuveriteľne skvelo zúžitkovaná (a to rozpočet nepresiahol ani tú stovku). Všetko je zastúpené v optimálnom množstve pre správny fantasy komiks. Humor funguje snáď ešte lepšie ako v prvej časti, keď som poprvý raz uvidel hovoriaceho Hellboya v tomto filme s hláškom ,,Hey, Abe!", vykúzlilo mi to úsmev na tvári, ktorý trval po celú minutáž. Nuada je skutočne úžasný, rovnako ako aj nový agent Johan Crauss (s dvoma s :)). Plus, scénka s Abeom a Hellboyom spievajúcich "I can´t smile without you" je neopakovateľný zážitok, ktorý dokáže skutočne pobaviť. A chcem trojku! /90%/ ()

blackrain

Fantazie filmových tvůrců se utrhla z řetězu. Nachystali nám dokonalou přehlídku všeho, co jsme od akční fantasy chtěli dostat. Přidali více akcí, vtipu a romantiky. Prostě si se vším vyhráli a je to na filmu i dobře vidět. Dvojka jednoznačně překonala jedničku. To se opravdu stavá pouze jen v několika případech. Hellboy je stále zaměstnáván americkou vládou. Má spoustu starostí. Nejen, že musí řešit vztah se svou milenkou, ale musí se postavit i elfímu princi Nuadaovi, který má v plánu vyvolat válku s lidmi. Nuada nejedná zrovna v rukavičkách. Chce využít všech možností. Veřejnost Hellboye taky příliš vřele nepřijala. Takže můžeme sledovat, jak se s tím Rudý chlapík vypořádá. Zvládne to samozřejmě po svém, na což jsme u něho už zvyklí. ()

kaylin

Poprvé, když jsem film viděl v kině, byl jsem z něj nadšený. Hlavně proto, že mám rád Perlmanovo pojetí Hellboye. Jenže podruhé už ty chyby vyvstávají až moc na povrch. Scenáristicky se jedná o film neskutečně obyčejný, o film, který je od začátku jasně daný, pravidla jsou hned řečena a vy si uvědomíte, co musí být využito, jak se bude postupovat. Je to vizuálně krásné, ale obsahově vyprázdněné, podobně jako Del Torův "Pacific Rim". Zachraňuje to svět a postavy, i když elfové mi k Hellboyovi stejně moc nejsou. ()

Kreeki

Velmi efektní podívaná, ovšem s pořádnou hromádkou tradičních klišé (Del Toro opravdu z kouzelného pytlíku nešetří). Všechny příšerky tak opravdové po všech směrech, nu radost pohledět - jenže to vše již bylo ve Faunově labyrintu. Ten přehnaně akční (v dnešní době =komerční) duch tohoto snímku, ta chuť to prodávat po paletách a plnit sály, z toho jen čiší. Del Toro umí točit, již se s tím narodil a již to dokázal, jen by měl nabrat trošinku zpátečku, zjevně přejel konečnou. 3,5* ()

IllIlIlIIl

G.del Toto je bezesporu výborný režisér. Jeho Blade 2 a Faunův labyrinth byly skvělý, ale jeho oba díly Hellboye mi moc nesedí. Opět komiksový hrdina, kterých už mám až po krk.......Žádný silný příběh a nic, co by se mi vrylo do hlubší paměti. Snad jen oblůdky, která jsou skoro úplně stejný jako ve Faunovo labyrintu....ale tam se hodili mnohem víc než do Hellboye 2. ()

René.girl

Dokonalé od první do poslední vteřiny. Guillermo del Toro a jeho osobitý styl mi je víc než blízky a já proto u jeho filmů nedělám nic jiného než slintám blahem. Hellboy 2 je "vypiplanější" a tím pádem i o hvězdičku lepší než díl první - !DOPORUČUJI! 100% ()

topi

G.del Torova nádherná podívaná s tolika příšerkami, že mi to chvílemi připomělo starý Star wars. Del Toro je hračička, která si doslova vypiplá každou postavičku, každý detail, prostě jeho rukopis je okamžitě poznat. Nejvíc se mě líbil Trolí trh, tam co bylo za všemožný potvory, to bylo prostě super! Krásný barvy, výbornej hláškující Perlman, pěknej příběh. A ta obří fazola taky neměla chybu! ()

gojackill

Velmi dobrý celkový výtvarný look filmu a slušné akční scény, které jsou oproti "větším" novějším blockbusterům typu Muž z oceli a Avangers daleko "více na tělo" a i lokace jsou sevřenější. Ruďas rozdává pěsťovky, stíhá u toho hláškovat, a jde mu to. Chvílemi tupé, až to na mě působilo jako dětsý film (wtf scéna s miminem). Motiv zavržení superhrdiny společností, který byl i například u TDKR, je zde špatně podaný a nemusel tam být, takto jen režisér upozornil na ne zrovna nejlepší scénář a omezené schopnosti vyprávět dobrý příběh. Princ Nuada má nádherný kostým a v závěrečném souboji filmoví tvůrci předvádí velmi dobrou bojovou choreografii. Hellboy je odpočinkový a nebere se vážně, proto se u něj dá leccos přejít a film si užít. Celkový dojem je okolo 70 procent. ()

Damiel

85 % - Pro Hellboye mám slabost, pro jeho podání Guillermem Del Torem taky, pro jeho ztvárnění Ronem Perlmanem jakbysmet. Ano, příběh mohl být propracovanějí, ale režie, výtečně postavy a hlášky mi to vykompenzovaly. ()

stration

Trikově opět perfektní. Světy Guillerma del Tora jsou fascinující. A s Hellboyem by se dalo dobře zajít na pivo. :-) ()

PogoJoe

Vizuálně bohaté, osobité, nápadité, vtipné už od první scény, kdy jsme poznali tohohle ďábelsky červeného týpka jako v mnohém obyčejného malého kluka, který dychtí po hrdinských příbězích. Přes menší rodinné trable s rozžhaveně krásnou Selmou Blair, přes krásnou princeznu a do ní zamilovaného "modráka". I ten germánskej skafandr vyfukující sebe sama v podobě dýmu měl něco do sobe... Jo, není nad charismatické postavy. A roztomile malé i olbřímí potvory. Pěkná podívaná, která mě potěšila. Doporučuji... || 90% || Režie: ****, Scénář: ****, Herci: *****, Hudba: ****, Výprava/Efekty: *****, Kamera: **** ()

katuska138

Hellboy je frajer a Abe je to nejrozkošnější stvoření. Skvělý humor, skvělá akce, jen na Selmu Blair si tam nemůžu zvyknout. ()

reqiuem

spousta akce a neotřelýho humoru, ale tak snadno mi Hellboy k srdci nepřiroste...všechno co se ve filmu odehrává je lehce předvídatelný..ani drobek z otázky: "tak jak to teď asi dopadne?"i když se člověk někdy nestačí divit co všechno se na plátně objevuje za monstra, která jako by vypadla ze všemožnejch fantasy poskládanejch na sebe, tak je přesto příběh až moc jednoduchej a jediný, co v něm vyniká jsou přehnaný efekty..ale když si je odmyslíte, nezbyde Vám skoro nic.. ()

Aiax

Hellboye mám rád, jsem fanda, a leccos tak del Torovi odpustím. Chirurgický přesnou charakteristiku druhého Rudého podává Mr. Hlad v recenzi na MovieZone, a tak jen shrnu - Blade, Hellboy, Fanův labyrint, to vše je zářným důkazem toho, že del Toro umí vizuální žranici jako málokdo jiný a k tomu za bezkonkurenční peníz, že jeho vypiplané příšerky, příšery a netvoři jsou úžasní a jedineční, ale že jakmile dojde na vyprávění a emoce, je bohužel trochu těžkopádný. Chybí mu jemnozrnnější kresba, rafinovanost, elegance, na všechno jde přímočaře a prvoplánově. U komiksů jako Blade nebo Hellboy se to ještě ztratí (i když ani tady by lehčí ruka neškodila), horší je to u subtilních příběhů jako Faunův labyrint nebo - bohužel - připravovaný Hobit. Ale aby bylo jasno - druhý Hellboy je opět vymazlený, vizuálně blyštivý a rozhodně nenudí. ()

FilmFan24

Rohatec Hellboy je zpátky a dlužno dodat, že ve velkém stylu. Stylu, který pekelníkovi moc sluší. Mix fantazie, akce a hlášek nenudí, film velice rychle odsýpá, až najednou zamrzí, že je konec...Další velice povedená komiksová adaptace! ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)