Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

lobodlak

Když jsem viděl trailer, trochu jsem se obával, aby film nebyl jen vizuelní onanií. Když jsem ho pak sledoval, usmíval jsem se jak idiot. Skvělé hlášky, perfektně obsazené postavy, rychlý děj bez jediného hluchého místa, fantastické kostýmy a atmosféra. Asi jeden z nejlépe udělaných comicsových snímků. Del Toro jde sice poznat na každém rohu(některé věci už měl k vidění i jinde), ale člověku to nějak nevadí. Jeho svět je asi trochu jiný než ten náš a je dobře, že nám do něj dovolí nhédnout. ()

Dragonessa

Celý film jsem si říkala, kterej mák si může vymyslet něco takového. Teď už mám jméno: Guillermo del Toro. Pěkná pohádka, ale jednička se mi líbila mnohem víc. ()

pekas

No měl jsem strachy, jak to dopadne. Dvojky bývají nevděčné, ale tentokrát byly obavy zbytečné. Příjemná podívaná a s radostí zase jednou vytahuju pětku. ()

Quendi

Nemůžu si pomoct, ale mě to připadalo vyloženě blbý. Přehlídka různých stvořeníček a příšerek, která neměla jinak žádný význam, zcela předvídatelné okamžiky, které občas šly i proti rozumu a překvapivě dost trapných momentů a situační komika zcela nevhodně umístěná do akčních scén. Chyběl mi agent Meyers, jehož postava v prvním díle fungovala jako jakýsi zprostředkovatel do světa Hellboye a jehož interakce s hlavní postavou film kořenily. Ve dvojce se veškeré kouzlo a osobitost jaksi vytratily a nejhorší je, že(ač to zní absurdně) mi to místy hrozně připomínalo Shreka. No a na konec fakt, že hlavní "záporák" je třikrát sympatičtější než Hellboy, takže jsem celou dobu fandila jemu. Závěr filmu tak pro mě přirozeně nemohl být nijak naplňující. Oceňuji, že se podařilo vytvořit protivníka, který se neomezil jen na černobílého parchanta, ale v tomto případě je to zdrojem velkého zklamání, protože vyhrát musí bohužel Hellboy. ()

Rent

Zklamání a to velké, podle traileru jsem se těšila na bombastickou podívanou. Del Toro je fantastický režisér a pro jeho Faunův labyrint mám slabost. Proto jsem očekávala něco víc, akce nulová, obludy umělý, až to hezký nebylo a Hellboy tuctový maník s otřepaným humorem a chybějícím dějem. Chybí tam špetka osobitosti a výpravnosti. Připadalo mi to jako bezhlavý skotačení bez ladu a skladu. ,,Už nikdy víc.'' ()

MarkHoppus

Ve filmu jsou scény, které opravdu stojí za to shlédnout, ale na druhou stranu tam jsou i pasáže, u kterých jsem se docela nudil. Takže jsu na to zlatou střední cestou a dávám 3 hvězdy. ()

Mes-siah

Brilantnosť prevedenia ma priam šokovala. Neskutočne krásne, ba priam by som povedal, že to nebol ani komiks. Mix medzi Pánom prstena a iných fantasy filmov. A pokrok aký del Toro spravil z prvého dielu na druhý je fenomenálny. Priam som mal pocit, že to robil iný človek. Silne zvažujem nad 5*, ale trošku sklamanie na konci. Bolo to moc rýchle. Ale inak skoro rozprávkovo krásne. Tak ako sa na fantasy patrí. ()

Majo911

Myslim ze take velke mnozstvo priser filmu viac uskodilo ako pomohlo. Keby sa vynecha scena s trhom a poslednych 10 minut nahra inak bol by to viac ako len priemerny film. ()

KaZbunda

Možná 3,5. Byl jsem po prvním díle a dobrých recenzích natěšen, ale nakonec mě to nějak nedostalo. Jestli to bylo tím, že sem na to koukal po IronManovi......ovšem rozhodně to na jeden zimní večer není špatná volba. ()

unrocker

Kvalita by Toro! Jo tak nejsem přímo fanda komiksových filmků, ale tohle se dá pozřít velmi dobře. Skvělé scény, nádherná vizuálnost snímku, do toho super hlášky a černý humor od HELLboye , to vše vás čeká v tomto snímku. ()

Black3R

Nieee to čo bolo? Pre mňa min o 20% slabší diel ako Hellboy 1. Súboj, súboj a ďalší súboj....až mi to rozbilo atmosféru z predchádzajúceho dielu :( Ináč všetko ostatné ostalo, dokonca aj hlášky :) 70% ()

Jara_II

Výtvarně je Hellboy (hlavně díky Guillermu del Torovi) naprosto fantastický, a del Toro zde ukazuje, že klasická filmařina tu dnešní 3D digitální stále hravě strčí do kapsy...příběh je taky fajn, odpovídající žánru, žádný složitý kudrlinky jednoduše se jde na věc - rozhodně jsem se nenudil a trojku čekám hodně netrpělivě už od premiéry právě tohoto dílu.. přesto všechno ale, i když se jedná o jeden z mých nejoblíbenějších filmů, tak nějaké ty mínusy to má. Za vůbec největší mínus považuji ekologickou agitku (ač sám ekologii podporuji) táhnoucí se celým příběhem a tu a tam více či méně vyplouvající na povrch.. ()

ratpile

Hellboy není v první řadě o příběhu ani emocích. Hellboy je vstupenkou do fantazie Guillerma del Tora, z kterého láska k pohádkám, příšerám a těm jeho udělátkám vyloženě čiší. A takto okázalé a kouzelné fantasy tu nějakou dobu nebylo. Snímek mi navíc nepříjde nijak přeplácaný, naopak, příběhová linie je sympaticky přímočará, což je zde rozhodně příjemné. p.s. Princ Nuada je správnej záporák - člověk mu prostě musí fandit. ()

Caliboss

Jelikož jsem jedničce dal 4* musím Zlaté armádě dát 5*, protože je právě o tu * lepší. Odkrývá se tu fantastický svět podle del Tora, a to je přesně podle mého gusta. Čím více je zapojena mytologie, čím více kreatur, tím lépe. Elfí sourozenci byli doslova úchvatní, konečně ukázka toho, že elfové nemusí být jen modroocí svatouškové ;-) Z Hobita strach teda vůbec nemám, režisér není žádný hlupák a moc dobře ví co se od něj očekává. Hellboy je komiksový hrdina, Hobit zase výpravné epické dílo a to on jistě dokáže rozlišit. ()

Mykhaluu

Správná šílenost! Del Toro má sice na můj vkus dost nechutné anděly a jiná stvoření, ale jinak to šlo! Plnější film, než jednička. Snaha o legraci a vztahové záležitosti naštěstí nebyly v přehnané míře. ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)