Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

TERRMITh

Ikdyž už se film poměrně dost vzdálil od komiksové předlohy, mám rád Del Torovo unikátní styl. Ty jeho potvory, Hellboyovo hlášky, Liz, akční scény... prostě super. Skvěle se na to dívá, člověk se hrozně baví. Nemohl jsem se ale zbavit dojmu, že by to líp fungovalo jako seriál. prostě mi tam něco chybělo. Ale i tak, skvělé. ()

Pattrick

Hm, po vizuální stránce je to krásná podívaná, ale po stránce zajímavosti? Nechalo mě to chladným asi jako jednička. Není to zajímavé, děj je hloupý a nudně natahovaný vtipnými momenty a různými dějovými smyčkami. V ten okamžik jsem dostával pocit úzkosti a nudy. Ale je to o chlup lepší než jednička, to ano. ()

vitrouš

Jednicka byla o dost lepsi. Guillermo del Toro je vyborny reziser s velkou fantazii, ktera mu pri natoceni filmu dost pomohla, ale pri psani scenare mu dost uskodila, to uz bylo moc. Tady proste vidim jen jeden problem a ten je scenar. Skoda. ()

Pauele

Hellboy je skrátka niečo ako Duke Nukem v počítačových hrách. Neskutočný tvrďas pre ktorého nieje žiadna rana dosť tvrdá. Pravdu povediac som sa v určitých momentoch vo všetkých tých efektoch tak trochu strácal a status najlepšie natočeného komixového filmu poslednej doby (hellboy1) sa voľajak vytráca. Odhliadnuc od toho sa však zlatá armáda tvári ako dobrý oddychový film v ktorom aj keď niečo utečie tak to vlastne neutečie. Verím že Hobbit ktorému sa bude venovať ten istý del Toro nebude až taký “preefektovaný“ ale viac rozprávkový. ()

sun.eagle

Film podle komiksu, takže se fantazii meze nekladou a jsme svědky těch nejšílenějších postav, a ještě šílenějších rekvizit. je na to hezká podívaná, ono se není čemu divit rozpočet musel být hodně nad poměry. Hellboy se určitě vymiká ostatním komiksovým zpracováním jak hl. postavou tak zápletkou. Nicméně Ron Pearlman je u mě prostě neherec. ve všem v čem hrál jsem prskal smíchy nad tím co předvádí. a dát mu roli hl. hrdiny to je pro mě nestravitelné. Jeho postava je tak protivná, k tomu ty jeho hlášky.... Když to shrnu tak je to celé jeden velký kýč který je vizuálně velkolepý, ale jen na první podívání. Pokud bych se na to díval podruhé tak věškerý lesk by zmizel a zbyl by pouze slaboduchý škvár. Ale jako pohádka pro děti do 12 let proč ne. ()

Smoldo56

Guillermo Del Toro pritvrdzuje a z jeho Hellboya sa stáva ešte večšia blbosť. Scény typu Hellboy vs. rastlinka patria medzi absolútny odpad a film vďaka nim sa film topí v tieni svojho staršieho brata. Všetko čo v jednotke posobilo akčne, napínavo, hororovo a cool je prečo a nám ostáva len snažiť sa uveriť že tentoraz to bude rozprávkovejšie a nudnejšie naviac s naprosto nevyužitým potenciálom. Okrem vtipných záderov samotného hella, pár spoilerov z budúcnosti a s podpriemernou popcornovou zábavou tento film neponúka takmer nič nové a to je len na škodu. Možno keby sa Toro nesnažil zmixovať svet Star Warsu, Pána Prstenov..a x ďalších mohlo to dopadnúť oveľa lepšie. P.S. a ten názov je vlastne pekne nepodstatný aneb scéna so Zlatou armádou trvá cca 5 minút. ()

KcarlosK

Typicky větší a akčnější dvojka. Ale zaplaťToro pořád slušná kvalitka. Triky, masky, hlášky a souboje jsou úžasné. Líbil se mi bojový styl prince Nuada. Skoro jsem mu i fandil. To vše proložené naprosto lidskými problémy Hellboye a Liz. Jen doufám, že dobrodružství bude pokračovat a bude i trojka (čtyřka, pětka ...). ()

RonnieR

Tak po štyroch rokoch to Del Toro dokázal! Natočil ešte premakanejšiu a zábavnejšiu dvojku o červeném a spol. Myslím že Perlman sa na svoje staré kolená v tejto roli druhýkrát narodil. A Selma je ešte stále sexi! 75%.Chce to ešte trojku. ()

Polda99

Zajímavá pěkná vizuální stránka a slušný efekty, k tomu ale naprosto hroznej scénář, nic moc příběh a pokusy o to bejt za každou cenu vtipnej, což se téměř nikdy nepodařilo....Nemůžu si pomoct, ale nějak to na mě nezapůsobilo. ()

Bednobuch

Luke Goss, jako princ Nuada je dobrý a důvěryhodný. No a Ron je klasický a sebejistého Rudocha zahrál skvěle. Skoro bych i věřil, že se někde schovává. Nicméně by mě dost zajímalo, jak by vypadali děti Liz a Rudocha. Lionsgate by mohl natočit trilogii a v tom posledním díle by mohl Hellboy zaučovat juniora, který by byl kombinace rodičů. Zajímavá představa. Nicméně první i druhý díl můžu vřele doporučit. ()

Lazy87

"I cant smile without you"... No ze startu jsem moc nadšený nebyl, ale nakonec jsem byl spokojenější, než po jedničce. Například love song a hlášky (zvlášť jedna) mě dostaly. ()

JARDAHONDA

"Osud lidstva visí na vlásku. Krutý princ totiž probouzí k životu nezastavitelnou armádu kovových bojovníků a vyhlašuje válku celému lidstvu. Hellboy se spolu se svým týmem paranormálních souputníků musí postavit silám temnoty v zásadní bitvě dobra a zla"! Vizionářský režisér filmu Faunův labyrint přináší film Helboy 2 : Zlatá armáda, který zavede diváka do fantastického světa různorodých tvorů a vzrušujících bojových scén s našlapanými efekty a skvostnou vizualizací. ()

Mischak

Hellboy II mně překvapil až na podruhé. Pak jsem si teprve všimla, že v jednoduchosti je krása, a Guillermo del Toro je báječný režisér. Rona jsem si také oblíbila a jeho Hellboy je prostě báječný sympaťák. Selma je také dobrá a dostal mně L. Goss v roli prince Nuady, sice je to záporák, ale celkem mu držíte palce. Film se mi začal líbit až když jsem ho shlédla v angličtině. Klidně se na to podívám s radostí znova. ()

olly32

Z prvého Hellboya som bol veľmi milo prekvapený, aj keď mu výraznejšia typicky komiksová akcia viac-menej chýbala, no nahrádzala ju pestrá škála príšer od výmyslu sveta. A ak ste si mysleli, že to bolo všetko(aj ja som si myslel, že del Toro už z vizualizmu veľa nevyťaží) tak ste na omyle! TOTO bolo neuveriteľné fantasy s ešte rozvinutejším príbehom než v prvom dieli. Ale prehnanú akciu nečakajte - je jej viac ako v jednotke, no v záplave všemožných oblúd a vynikajúcej výpravy sa vám úplne stratí z očí. del Toro je neuveriteľný detailista a je to vidieť na každej z postáv - Doug Jones dokonalý :)) ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)