Boží zápasník

• Česko Nespoutaný (více)

Nacho (Jack Black) vyrůstal v jednom malém mexickém klášteře v Oaxace a nyní v něm pracuje jako kuchař, který chce dostat toto svaté místo z finančních potíží a to díky tomu, že vyhraje Wrestlingový turnaj. Ale jak Nacho brzy zjistí v televizi to všechno vypadá méně bolestivě a tak mu nezbývá nic jiného, než do boje zapojit i taktiku. (oficiální text distributora)

Falko

Tak toto je po King Kongovi a Prazdninach s J. Blackom poriadna kravina, alebo blazniva komedia, na ktoru treba mat chut. Na niektorych scenach som sa nasmial, niektore mi pripadali byt skor trapne........ 07.05.2008 ()

Trellíno

Občas hodně vtipné, častokrát sakramentsky podivné, ale nikdy trapné či nechutné. Docela příjemná záležitost a hlavně ideální filmový materiál na pozdní fáze jakékoliv kalby (vyzkoušeno). :) ()

Ded@M@tes

Dost ujeté a humor pobavil. Originální nápad a Jack Black do takových to bláznivin patří jak výšitej. ( Hodnocení: 6/10 ) ()

Xmilden

Trošku tady nevěřícně zírám, že se to tolika lidem líbilo a ještě více hledím že se i zasmáli. Jack Black se sice nebojí jít do originálních projektů a dodat jim svém charisma, tady ovšem jeho herecký výkon šel naprosto kolem mě. Scénář je naprosto debilní, až je to vlastně k smíchu. Celý film ostatně působí jako takový špatný vtip. ()

Jamal

První hodinku filmu jsem se nudil, nebo spíše nebavil. Film se pak začal pomaličku jako jedoucí velká lokomotiva rozjíždět a najednou byl konec. Takže tak .... Jack mě trošku zklamal, ale hrát vedle tak krásné sestry Ana de la Reguery je asi herecky obtížné a nemohl se na tu svojí roli tak soustředit. (( :: a taky ten pomalu se rozjíždějící scénář ()

misterz

Samotný príbeh toho moc neukázal, koniec koncov ako pri väčšine bláznivých komédií s Jackom Blackom, no ako obyčajne ma pobavil jeho trápno-smiešny humor. Trápne, to áno, no zato láskavé, pričom sa na to aj veľmi dobre pozeralo. Lepší priemer. 65/100 ()

dzej dzej

První film, který se zabývá fenoménem zápasů lucha libre. Lucha libre je svébytnou mexickou variací na americký wrestling - v bezkontaktních ("nahraných") soubojích se utkávají bojovníci s propracovaným kostýmem, typickou maskou a vyfabulovanou identitou. Strohý, krutý a dvoumetrový Dr. Wagner nastupuje za burácení úryvků Wagnerových oper, přihřátý Maximo v růžové sukýnce ničí soupeře zženštilými chvaty a pohyby... Celé je to jedna velká ztřeštěná zábava, což se bohužel nedá říci o Hessově filmu, který lucha libre pouze zneužívá pro trapné eskapády Jacka Blacka. Boží zápasník je idiotské dílo, které neobsahuje snad ani jedinou doopravdy vtipnou, propracovanou či vypointovanou scénu. Zatímco Napoleon Dynamite byl zdařile šáhlou variací na idealismus a americkost filmů z prostředí střední školy, Boží zápasník je podprůměrnou komedií pod psa. ()

Smok

Nacho Libre je správny masakrátor a spojenie mnícha a wrestlingového zápasníka (inšpirované reálnou postavou) funguje jedna radosť. Keď sa k tomu pridá Jackove obtlstnuté odhalené telíčko postihnuté gynekomastiou a odeté do elastických vecí a Jackov osbitý štýl, tak je o dobrú porciu mexickej zábavy postarané. ()

swamp

Něco tak parádně praštěného, že se prostě smát musíte. Musíte, protože Jack Black dokáže z ničeho udělat odpočinkovou zábavu. :) "Chancho. When you are a man, sometimes you wear stretchy pants in your room. It's for fun." ()

nash.

Napoleon Dynamite se mi líbil, tohle mě však stylem i humorem zcela minulo. Nezábavná nuda s humorem tak vlažným a bez chuti, že připomínal Ignaciovy původní kuchařské výtvory. Ani Black se příliš nevytáhl a působil spíš bezradně než zábavně. ()

klerik

Jack Black je skrátka okúzlujúci a dokázal by vyrobiť zábavu aj z horšieho scenára. Hlúpučký príbeh celkom dobre funguje s hlúpimi hrdinami. Na Van Dammeovho KICKBOXERA to síce nemá :), ale Boží zápasník má charizmu, posolstvo a jednu sakramentsky peknú jeptišku. Ak si k tomu prirátate pesničku, ktorú si budete popiskovať ešte minimálne pol dňa, vychádza z toho solídna nenáročná zábava... ()

SeBig

Svůj účel jakožto komedie na zasmaní to splnilo.. nic víc jsem v tom nehledal. Komedie je od toho abych se zasmál a né abych vyhledával nějakou smysluplnou zápletku. ()

Chrustyn

Podobně pitomý jako předchozí režisérův Napoleon Dynamit. Avšak méně originální a méně vtipný. Film hlavně zachraňuje perfektní Jack Black, který je občas až smrtelně vtipný. ()

bassator

Po všech stránkách nepovedená slátanina a ostuda pro Jacka Blacka. Tento člověk střídá skvělé věci s naprostýma propadákama a bohužel se tento v jeho kariéře propadnul téměř až na samé dno... - 21. 6. 2012 - 20% ()

jojinecko

Jack Black je ťažký sympaťák, ktorému žerem každý jeho skeč:) Práve on je najsilnejšou zbraňou tejto skvelej ujetosti.Len toho wrestlingu mohlo byť menej, inak absolútna pohodička... ()

honajz

Kdo zná Jacka Blacka, ví asi na co se má připravit a na jaký styl humoru. Někomu sedí, více lidem ale ne. Tentokrát se Jack Black jakožto mnich rozhodne pomoci chudým sirotkům, o něž se stará klášter, tím, že vydělá hodně peněz jako zápasník. A představte si, po mnoha peripetiích a nezdarech se mu to nakonec podaří a stane se hvězdou. ()

Pítrs85

Jared Hess- no jasně, to je ten týpek, co stojí za jednou z nejoriginálnějších komedií posledních let- Napoleon Dynamit. A Nacho Libre je v různých nuancích naladěný na hodně podobnou notu. Kopec absurdity, přehnaného (nikoliv však fekálního) humoru- prostě komedie tak trochu jinak, svým způsobem starosvětsky... Ale bavil jsem se nehorázně, ksichty JBýho budou fungovat asi vždycky a ten jeho opičoidní kolega taky neměl chybu. ()

=woody=

Zdravím ve spolek. Mistr Black bojoval statečně, ale tuhle bitvu projel na celé čáře. Snažil jsem se, poctivě se zasmál každému aspoň trochu srandovnímu fóru, leč hodinu a půl jsem strávil ve společnosti nudy! Když už se objevil nějaký záblesk Jacka komika, většinou se nikam nerozvinul, vtípek nadzvedl koutek otrávených úst a vyšuměl - a to je na sražení hlavy - i hvězdiček. Elasťáky to fakt nezachrání.. Jo a "sportovní" bych vyškrtl z hlavičky filmu...možná i to "rodinný"...možná i "komedie".. :-P Tak se mějte filmově - ale pozor na výběr filmu! ;-) Woo. ()

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (více)