Bývalý hráč amerického fotbalu Sean Porter pracuje v Los Angeles jako dozorce v nápravném zařízení pro mladistvé. Den, co den se potýká s problematickým chováním agresivních mladíků, kterým chybí nejen disciplína, ale také sebeúcta, naděje a pocit sounáležitosti. Znechucen tím, že není schopen jim pomoci, navrhne s kolegou Malcolmem Moorem vedení ústavu, že sestaví fotbalové mužstvo, které by mladíkům dalo pocit, že mohou být součástí celku a naučilo je odpovědnosti k sobě i ostatním. Dá dohromady tým Kilpatrick Mustangs a slíbí klukům, že i když jsou ztracené existence, pokud zaberou, mohli by zvítězit. Nebude to snadné, protože sezóna začíná za pár týdnů. Navíc dva z nich, Willie Weathers a Kelvin Owens, patří k znepřáteleným gangům a nezdá se, že by se snesli na hřišti. První zápas proti mužstvu Barringtonu dopadne přes slibný začátek katastrofálně. Sean se však nevzdává a s nesmírným úsilím se mu pomalu daří učit kluky spolupracovat. Jak se zlepšují jejich vztahy i přístup, zlepšuje se i hra a výsledky. Seana potěší zejména vítězství, kterého tým dosáhne díky spolupráci Willieho a Kelvina. Dostává se jim stále více pozornosti fanoušků, a dokonce se objeví naděje na zisk poháru. Do jejich života ale zasáhne problematická minulost... (TV Nova)

Torgal

Tento film ma skutočne prekvapil. "The Rock" konečne ukázal aj niečo zo svojho hereckého umenia, o ktorom som pred týmto filmom úprimne povedané pochyboval. Zápletka síce nie je zrovna originálna, no jej spracovanie ma nečakane pripútalo k televíznej obrazovke. Postavy sú sympatické a skutočne zaujímavé. Jediným skutočným problémom je prepálená stopáž, film by som skrátil aspoň o 20 minút. 7/10 ()

Kingjiri

O bandě těžkejch mladistvejch kriminálníků a vrahů, který při hraní americkýho fotbalu nejen nacházej sami sebe, ale jsou dokonce schopný zahodit vzájemnou nesnášenlivost (gangy) a stát se dobrýma lidma. Tohle jsem prostě nemoh scénáristům sežrat (byť bylo údajně točeno podle skutečný události). Pravda, závěrečnej proslov naznačuje, že se proměna nepovedla u všech a některý se na dráhu zločinu vrátili, ale stejně mi to přišlo celý neuvěřitelný. A vůbec, když někdo bezdůvodně úmyslně zabije (viz. malej zmrd, co měl ubodat babičku pro pár drobnejch), druhou šanci si nezaslouží. Patosu bylo dost (umírající matka), nicméně technicky byl snímek zvládnutej obstojně. Na třetí hvězdu ho dotáhnul jako vždycky cool The Rock Johnson a neuplně hollywoodskej konec. ()

boaka

Další film natočný podle více-než-klasické osnovy o problémových dětech, co utvoří pod vedením okolím nepochopeného trenéra úspěšný sportovní tým. Křečovitá snaha o politickou korektnost je naprosto děsivá, ještě že Xzibit byl jen taková ozdůbka, křoví, nebo by jsem neváhal ohodnotit film jako odpad. Hvězdičku uděluji pouze za nápis "Podle skutečné události" a sestřih těchto událostí během titulků. ()

Colour

Za začiatok by som bola schopná dať i 5* Náhľad do bojov gangov bol zaujímavý a presne vystihoval problémy v Amerike. Čakala som nejaký zaujímavý príbeh z prostredia basy pre neplnoletých. No potom sa film zameral na prevýchovu väzňov pomocou hrania amerického futbalu. To by sa ešte dalo predýchať, no čím film pokračoval, stávala sa z neho priemerná teenegerská dráma s čitateľným priebehom. I keď to bolo podľa skutočnej udalosti, pripadalo mi to dosť umelo. 60% ()

Petulka88

Vcelku solidní sportovní film. Sice se nevyvaruje spousty klišé, které k tomuto žánru už neodmyslitelně patří, ale alespoň má divák šanci vidět The Rocka v poněkud neobvyklé roli. ()

waska

U filmů podle skutečných událostí si můžeme být jisti, že na nás budou hrnout emoce jak jen to půjde. A nejinak tomu je i zde. Film o bandě vrahů, delikventů, drogových dealerů a jiných loupežnicích, kteří se za pomoci "drsného" trenéra "The Rocka" přemění ve fungující tým amerického fotbalu. Pro sportovní filmy mám slabost, stejně tak pro filmy, které jsou podle skutečného příběhu, mají sympatické herce a jsou hlavně dobře natočeny. Jsou tam sice nějaké nelogičnosti a hudba je šílená, ale jako celek to funguje a dokonce se dá uronit i nějaká ta slzička. ()

Pavel82

Tolik patosu a rádoby silných řečí... Bože... Tohle už jsem všechno slyšel i viděl snad stokrát... A přesto Gang v útoku považuju za nadprůměrný sportovní film... Bohužel to nejlepší přichází hned v úvodu a potom už tu šablonu táhne jen Rock. Ale táhne ji, jak je jeho zvykem, výtečně. P.S.: Upozorňuju, ale že skutečně obsahuje okamžiky, zvláště ty emocionálně-hudebně eskalované, kdy si chcete vší silou zarazit nosem tužku přímo do mozku. 70% ()

Nix

Tento příběh mne baví. Zase je to o delikventech a jejich převýchově, plus je, že příběh je dle skutečný události a Rock je tu boží. Tady fakt hraje a roli trenéra jsem mu sežral i s navijákem. Jinak film má hrozně moc záporů, např. mne vadí, že v každý scéně je oslavná hudba, to už prostě leze na nervy. Ale já se snažím to nevnímat a sportovní prostředí zvláště amerického fotbalu mne dycky potěsí. A občas se tam najde zajímavá postava. ()

TSZ

Nebudu radši pátrat (či polemizovat) jak moc je film natočen "na základě skutečných událostí", každopádně však splnil to, co jsem od něj čekal - a to jak v pozitivním, tak i negativním duchu.Atraktivní prostředí amerického fotbalu kombinované s vězením pro mladistvé + uvěřitelné herecké výkony jsou ta kladnější část a zejména "The Rock" potvrzuje svůj herecký talent (a vcelku sympatický smysl pro humor).Na opačné straně filmového potěšení jsou bohužel tuny patosu v "povinných" dojemných scénách (jsou z toho druhu, při kterých se slabší povahy budou cítit až trapně:-)), protože té jímavosti je tam skutečně příliš mnoho.Gang v útoku tedy není žádný filmový zázrak kterým by se Dwayne Johnson mohl chlubit vnoučatům, ale jako pohodová jednohubka na nudný podvečer to funguje dobře. ()

Jerry_87

Športových filmov v ktorých sa s chlapcov, ktorí pre spoločnosť "nič" neznamenajú stanú ľudia s rešpektom už bolo mnoho. Preto tento film nijak neočarí a nestane sa z neho niečo čo sme ešte nevideli. Je však remeselne dobre zvládnutý, čo sa hlavne kamery a strihu týka a navyše je tu aj The Rock, ktorému prekvapivo úloha sadla a srší z nej jeho charizma. S filmov o americkom futbale je tento z kategórie tých lepších. Preto pre mňa 6/10 ()

filip289

The Rock je proste borec. Rola sociálneho kurátora / trénera futbalového mužstva "delikventov" mu podľa mňa neskutočne sadla. Dosť zaujímavý film inšpirovaný podľa skutočnosti bez očakávaného klišovitého záveru, ktorý (našťastie?) neprišiel. Taktiež scénky z dokumentu na konci filmu sú veľké +. Slovenský dabing ako vždy výborný, film vo svojej kategórii pre mňa asi jeden z "TOPov", ktorý stojí aj za dalšie zhliadnutia. ()

Kinpr

Americkej fotbal je pro mě jednoznačně druhá (hned po baseballu) nejnudnější hra na světě. A to co mě nebaví normálně, těžko film změní. Přesto tady mě to kupodivu docela táhlo. A navíc The Rock je celkem přesvědčivý a docela mu to sedlo. Takže milé překvapení. ()

Blutarg

Dal bych 70 %, přesně, jak odpovídá průměr... ale je to dle skutečné události, je to o americkém fotbalu a hraje tam The Rock, takže 4/5 ;) ()

Shitonit

Rock je přerostlej kokot, hraje v příšernejch kokotinách, ale stejně si filmy, kde hraje přiblblý, mile akční hrdiny, vždycky rád slíznu. Shlídnu. ()

Scraffy

Priemerná blbinka, ktorá je vhodná na pozeranie, keď varíte obed. Čiže sa na to nepozeráte, ale len sem-tam hodíte po tom očkom. Samozrejme si nájde aj svoje spriaznené duše, ale mňa to nejak neoslovilo. Inak aha! Dwayne Johnson je tu ešte mladý! No to ma poser! ()

Bezda22

The Rock v dobrý roli. Je hezký, že je to podle skutečný události. Ale není to nic originálního, i když to bylo zábavný a fajn pokoukání. 60% ()

The Rock bude rychlejší

The Rock bude rychlejší

08.05.2009

A dost možná i zběsilejší. Konečně! McG sice dementoval internetové klepy o tom, že si Dwayne Johnson zahraje hlavní roli v jeho 20,000 Leagues Under the Sea: Captain Nemo (top kandidátem na… (více)

The Rock leze na skálu

The Rock leze na skálu

30.08.2007

Dříve nebo později to postihne každého filmového svalnatce náhlý přechod od drsné akce k rodinné komedii, v níž si hrdina, který předtím lámal vazy padouchů jako suché pařezy, musí poradit s hordou… (více)