Bývalý hráč amerického fotbalu Sean Porter pracuje v Los Angeles jako dozorce v nápravném zařízení pro mladistvé. Den, co den se potýká s problematickým chováním agresivních mladíků, kterým chybí nejen disciplína, ale také sebeúcta, naděje a pocit sounáležitosti. Znechucen tím, že není schopen jim pomoci, navrhne s kolegou Malcolmem Moorem vedení ústavu, že sestaví fotbalové mužstvo, které by mladíkům dalo pocit, že mohou být součástí celku a naučilo je odpovědnosti k sobě i ostatním. Dá dohromady tým Kilpatrick Mustangs a slíbí klukům, že i když jsou ztracené existence, pokud zaberou, mohli by zvítězit. Nebude to snadné, protože sezóna začíná za pár týdnů. Navíc dva z nich, Willie Weathers a Kelvin Owens, patří k znepřáteleným gangům a nezdá se, že by se snesli na hřišti. První zápas proti mužstvu Barringtonu dopadne přes slibný začátek katastrofálně. Sean se však nevzdává a s nesmírným úsilím se mu pomalu daří učit kluky spolupracovat. Jak se zlepšují jejich vztahy i přístup, zlepšuje se i hra a výsledky. Seana potěší zejména vítězství, kterého tým dosáhne díky spolupráci Willieho a Kelvina. Dostává se jim stále více pozornosti fanoušků, a dokonce se objeví naděje na zisk poháru. Do jejich života ale zasáhne problematická minulost... (TV Nova)

Beky

Podle skutečné události........fajn, velké plus filmu už máme!!!!...zbytek snad obstaral The Rock, i když utáhnout film na jednom, lehce obměňovaném monologu, muselo dát fakt zabrat!!!....Xzibit nehraje!!!..stojí, usmívá se, kýve hlavou, kroutí hlavou...samozřejmě, že se taky dostane ke slovu:)...a to doslova téměř!!!....zbytek party doplňují lehce známí, více však neznámí herci, neherci a odvádí standart, který se opět skrývá ve spoustě drsných pohledů ( jak kdy ), rvaček, máchání rukou....škoda, že rejža nevěnoval větší pozornost zápasovým soubojům, tak standartně nudná kamera se jen tak nevidí, emoce jako by neexistovaly!!!!....vyhrajou, prohrajou, hlavně ať to skončí už!!!...takhle můžu psát donekonečna.....50%!!!! P.S. páni producenti, dejte už sakra Rockovi POŘÁDNOU AKČNÍ ROLI!!!!!! ()

neoBlast

Nemá cenu se moc rozepisovat - vše o tomto filmu je jasné už ze synopse a obsazení. Rock a looseři hrajou fotbal a možná vyhrajou, ale určitě se něco naučí do života... bla, bla, bla. Na tom nezáleží - až příliš standartní sportovní drama. Tentokráte v trochu pozměněném drsnějším provedení, ale v jádru stále stejné. Nemohu mlčet ohledně kamery, ten chlap s ní má snad brutálního alzhaimera, protože takovouhle ruční fušeřinu jsem neviděl. Už od prvního (opravdu doslova od prvního) záběru mě tenhle extrémně roztřesený přístup neskutečně iritoval a měl jsem chuť do něčeho křehkého praštit. V akčních scénách to zachraňuje střihač, ale z přetažené dvouhodinové stopáže jich je bohužel ta menší část. 50 % ()

terunka003

Silné, životní × americké, nic nového. Byl to fajnový snímek, o síle, o americkém fotbalu, o problémových mladistvých. Ale bylo to až moc americké, ty jejich fráze o síle, o týmu, o jedinečnosti, o tom, jak se můžou "černá děcka" změnit po pár měsících hraní fotbalu. Takových filmů již bylo natočeno mnoho. Jste napnuti u sportovních akcí, aby teda vyhráli, i když vlastně stejně tušíte že vyhrajou. Filmová oddychovka pro klidné sobotní odpoledne. ()

Bobik9

Coach Carten, Fotbal za mřížemi, Trestná lavice. Všechno i tohle jsou víceméně stejné filmy. Rozdíl je ve vtipu, hercích a sportu. Gang v útoku ovšem rozhodně nenudí. Úžasný příběh, skvělá hudba Trevora Rabina, skvělý výkon Rocka, potěšující a překvapivý výkon Xzibita. Zkrátka velmi příjemná podívaná, která člověka zahřeje. Jediným mínusem je délka a celková předvídatelnost. Jinak po Rockových dětských komediích a akčních vybíječkách je to příjemná změna. ()

lumiros

Pro mne to nebylo ani dost dobré, ani moc špatné, šedá myška. Pro koho je ale cool Rock a další přičmoudla, kterejma se to tu jen hemží, tak to musí být asi o hvězdičku, až dvě lepší. Mně tyhleti rádoby gangsteři nic neříkají a americký football také ne, takže nemůžu jinak. ()

Timak

váhal jsem s hodnocením. Dal jsem tomu celkem slušný 3* Nebylo to tak zábavné jako jiné "sportovní" filmy. Ale na druhou stranu Dwayne zde hraje snad nejlépe za celou svoji "hereckou" kariéru. Věřil jsem mu každé slovo a na konci když jsem shlédnul záběry opravdových trestanců a opravdového kouče, tak Dwayne se ukázal jako skutečně dobrý tah. A proto dám ještě o půlku více - takže tak 3,5* Ale pořád mi tam něco chybělo. ()

Mishqo

veľmi sa mi to podobalo na Remember the Titans s Denzelom Washnigtonom až na to ze tu neobl zobrazený rasový motív ale vychovno-nápravná spoločnosť...napriek tomu sa mi to páčilo i keď som mal vážny pocit že pozerám to isté ale fajn to bolo ()

Brain-D

Vypadalo to průměrně, ale prostě není je to o něco víc. Film je podle skutečnosti a ukazuje lidem, který to zažili i nám jak lze dosáhnout mnoha věci. Když budeme věřit jeden druhém, zde konrétně věřit lidem v týmu. Nezdalo se to, ale změní to docela dost věcí. The Rock věčně nasraný trenér byl špičkovej a kdybych trénoval byl bych jako on. ()

VanTom

Sociálně-kriminální omáčka mi přišla poutavější, než klasická sportovní šablona "outsideři se semknou a vyhrají lepší život". Rostoucí zapálení pro tým jsem jim věřil, stejně jako altruistickou snahu skvělého The Rocka je vymanit z nelichotivé statistiky (že 75 % se jich do vězení vrátí, nebo zemře na ulici). Skoro bylo později toho amerického fotbalu příliš, aspoň ale slušně natočeného, bez vlezlého audio pozlátka "čuprkůl" hip hap hopu – snad i proto na mě přiměřený patos vcelku účinkoval. 70 % ()

JohnSmith

The Rock s Xzibitem jako vychovatelé v pasťáku?No budiž.Nemají co hrát, hlavně Xzibit většinou jen stojí před kamerou.Naštěstí jsou zajímavý ti malí darebáci, na které se dá koukat ()

blackJag

Sportovní drama z prostředí amerického fotbalu, opřené o skutečné události. Pokolikáté už, chce se mi říct, přesto je tento film trochu jiný. Problémy mladistvých delikventů, kteří pod vlivem domovských gangů sklouznou po šikmé ploše až na samotné dno, jsou skutečným problémem, který trápí americkou společnost a toto je zajímavý způsob jak s tím bojovat. Po stránce filmařské je příběh adekvátně ošetřen, sportovní stránka věci je slušivě nasnímaná a scénáři se daří balancovat na hraně dojemnosti a uvěřitelnosti ve snesitelné míře. Dwayne Johnson, který jak se zdá opouští škatulku "o hraní se pokoušejícího wrestlera" a stává se plnohodnotným hercem, se do role hodí a vhodně jsou vybráni i členové mládežnického týmu. Nejhůře tak z celého filmu vychází výkon rapera Xzibita, který se sice snaží, ale víc než cokoliv je směšný. 70% ()

Siri69

Dwayne je super a Xzibit se mi jako herec líbí (dokonce víc než jako hudebník). Tohle sportovní drama jsem si užíval od začátku do konce a ani mi moc nevadilo že je film poměrně dlouhý... 4,5* ()

Soweek

Další sportovní záležitost týkající se překvapivě opět amerického fotbalu. Jako film normální průměr, ale fakt, že se nejdná o looserovský tým ze střední školy, ale o trestance z nápravného zařízení posouvá "zábavu" během filmu na vyšší level. Volba The Rocka do filmu byla správná, charisma a respekt z něho sálá na míle daleko a vzhledem k jeho zápasnické minulosti si myslím, že dokáže své role zahrát lépe než kdejaký vystudovaný herec. Škoda toho klasického amerického konce, jinak ale za ty 2 hodiny života to opravdu stojí. ()

sedm.1

Vím,že zdejší komentáře by měli být originální a každý by zde měl použít svou myšlenku,jenže má myšlenka tu již byla vyřčena,ale přesto si ji dovolím použít a zopakovat.Gang v útoku je velmi podobný Trestné lavici Adama Sandlera,jen je vážnější a natočen podle skutečné události.Velkou přednost má v mém oblíbenci,Dwayne "The Rock" Johnson ukazuje,že není jen horou svalů,ale umí i velmi dobře hrát,ovšem celá dramatická linie filmu je přes svůj dramatický námět až moc uvolněná a světle vybarvená.Sportovně-dramatický průměr,který by bez The Rocka byl nevýrazným máslem. ()

Yeosol

Velice kvalitní sportovní drama. Téma sice už několikrát viděný a ohraný, ale myslím si, že tohle je právě jeden z těch lepších sportovních filmů. Navíc vidět Dwayna Johnsona jako trenéra fotbalovýho týmu, který je složený jen ze samých grazlíků, je opravdu fajn. Dwayne se dostal do podvědomí lidí hlavně jako herec akčních filmů, ale s tímto filmem dokázal, že umí zahrát i vážnější role, jako je tahle. :-) Za mě palec nahoru. ()

cachina

Gang v útoku je ve skutečnosti, ačkoliv se tak netváří, pouze další tuctový sportovní film o outsiderech, kteří nakonec něco dokážou. Jenže se z něho tvůrci snaží udělat něco víc. S nálepkou natočeno podle skutečnosti se film snaží zakrýt svoji průměrnost a velice levnými prvky a postupy vnutit divákovi představu, že se před ním odehrává silné sociální drama. Celý snímek hraje dramatická instrumentální hudba, spousta zpomalených záběrů a každou chvíli někdo pronáší přihlouplé patetické proslovy. Doprovází nás také vyprvavěčský hlas hlavního hrdiny, který chrlí samá moudra a klišé. Film je více než předvídatelný a velmi přímočarý. Divákův soucit se snaží získat několika dramatickými příběhy mladých delikventů z okraje společnosti. Film až moc prvoplánově a očividně hraje na naše city, některé scény tím přímo bijou do očí např. střelba na hřišti apod. Průhledné až hrůza. ()

iXtr3m3

Prvý z dôkazov, že The Rock nie je len kopa svalov, ale že vie aj hrať. K tomu si prirátajme americký futbal, Xzibita ako jedného z koučov, kvázi väzenské prostredie pre problémovú mládež a dráma zo sportového prostredia ako vyšitá. ()

cab

(The Rock) jako trener americkeho fotbalu, ktery ma odhodlani stmelit sebranku mladych kriminalniku a dam jit sanci, aby ukazali, ze nejsou odepsani a za neco stoji. Charisma hlavniho hrdiny presahuje kvalitativni uroven filmu a zachranuje ho na prumernych 50% ()

The Rock bude rychlejší

The Rock bude rychlejší

08.05.2009

A dost možná i zběsilejší. Konečně! McG sice dementoval internetové klepy o tom, že si Dwayne Johnson zahraje hlavní roli v jeho 20,000 Leagues Under the Sea: Captain Nemo (top kandidátem na… (více)

The Rock leze na skálu

The Rock leze na skálu

30.08.2007

Dříve nebo později to postihne každého filmového svalnatce náhlý přechod od drsné akce k rodinné komedii, v níž si hrdina, který předtím lámal vazy padouchů jako suché pařezy, musí poradit s hordou… (více)