Bývalý hráč amerického fotbalu Sean Porter pracuje v Los Angeles jako dozorce v nápravném zařízení pro mladistvé. Den, co den se potýká s problematickým chováním agresivních mladíků, kterým chybí nejen disciplína, ale také sebeúcta, naděje a pocit sounáležitosti. Znechucen tím, že není schopen jim pomoci, navrhne s kolegou Malcolmem Moorem vedení ústavu, že sestaví fotbalové mužstvo, které by mladíkům dalo pocit, že mohou být součástí celku a naučilo je odpovědnosti k sobě i ostatním. Dá dohromady tým Kilpatrick Mustangs a slíbí klukům, že i když jsou ztracené existence, pokud zaberou, mohli by zvítězit. Nebude to snadné, protože sezóna začíná za pár týdnů. Navíc dva z nich, Willie Weathers a Kelvin Owens, patří k znepřáteleným gangům a nezdá se, že by se snesli na hřišti. První zápas proti mužstvu Barringtonu dopadne přes slibný začátek katastrofálně. Sean se však nevzdává a s nesmírným úsilím se mu pomalu daří učit kluky spolupracovat. Jak se zlepšují jejich vztahy i přístup, zlepšuje se i hra a výsledky. Seana potěší zejména vítězství, kterého tým dosáhne díky spolupráci Willieho a Kelvina. Dostává se jim stále více pozornosti fanoušků, a dokonce se objeví naděje na zisk poháru. Do jejich života ale zasáhne problematická minulost... (TV Nova)

InJo

Tohle vězeňsko-sportovní drama je tak moc fajn (dobrá režie, příjemní herci v čele s božím Rockem), že mu celkem rád odpustím i ten tisíckrát omletý a těžce průhledný příběh (byť tenhle je zrovna podle skutečné události!). Po dlouhé době jsem zase zhlédl film, od kterého jsem nic kloudného nečekal a nakonec jsem byl velmi mile překvapen poměrně suverénně zvládnutým a svěžím řemeslným počinem. 70 % ()

teutates

"The Rock" tento chlapík zaručuje návštevnosť kín v USA už dlhšiu dobu... Opäť prichádza na scénu, ale tentokrát v úplne inom podaní. V tomto snímku nehrá tvrdého chlapíka, ktorý berie zákon do vlastných rúk, ale "trénera" futbalového klubu. Neide o obyčajných hráčov, ale o mladistvých v nápravnom ústave. Športových snímkov je na "trhu" strašne veľa, ale tento je iný - je skutočný a trochu inak podány. Hrstka "grázlov", z ktorých sa snáži The Rock urobiť amerických futbalistov. Ukážka americkej mládeže, právneho systému a opäť ich národného športu... The Rock to zahral slušne, bolo zaujímave sledovať Xzibita :) Ide o priemerný snímok, ktorý by vytiahla z "kaluže" len lepšia režia. Chýba tu dravosť, sila, hudba... 6/10 ()

swamp

Patetická přehlídka svalů (The Rock), negrů a hispánců, tetování a odhodlání. Jenže kupodivu to celé nebylo tak nefunkční, jak jsem čekal. ()

SeBig odpad!

Hrozná nuda. Já myslel, že to bude o nějakým gangu a né film pro dětičky o “drsným” fotbale. Tohle teda ne. Myslel jsem že z tý hudby dostanu kopřivku. Strašný. ()

LaciLC

Prirovnal by som to k Sandlerovej Trestnej lavici, len Gang v útoku je o niečo vážnejší film. Nepopieram, že sa mi páčil, vôbec som sa tie dve hodinky nenudil a rád si ho ešte niekedy pozriem. Príbeh síce nie je z tých najinovatívnejších, ale to ani nevadí, keď je veľmi príjemne spracovaný, hercom tentokrát nemám čo vytknúť (áno, aj The Rock, prekvapil Xzibit).***a 1/2 ()

Chrustyn

Všehovšudy standardní sportovní drama o přísném ale férovém trenérovi amerického fotbalu, který musí dát dohromady tým složený z mladistvých delikventů. Ničím originální, ale přesto slušné. ()

SOLOM.

Neškodný film, kterou svou kvalitu v určitých místech má. Hlavně se tu dost hraje na „city“ a společenské útrapy party mladých výtržníků a vrahů, kterak docílili nápravy – tedy alespoň někteří z nich. Nechybí pár drsnějších pasáží, trocha té společenské etiky, emoce, přátelství, smrt i sportovního nadšení. Našel bych tu pár slabších pasáží, které mě moc nebavily, ale jako celek jsem si to docela užil. Dwayne Johnson podal slušný výkon a stejně tak i někteří ostatní. Pár postav tu taky bylo zajímavých, zápasy měli „šťávu“ – tedy alespoň některé a hlavně ty Mustangů s Pantery a potěšili i archivní záběry a rozhovory se skutečnými aktéry tohoto příběhu podle skutečné události. Průměrná záležitost, kterou si možná ještě v budoucnu znovu pustím. ()

ARI50

Skvělé prostředí a námět na film, dobře se využilo vše snaha o nápravu se ne vždycky vydaří ale ono to za to stojí, celou dobu se bavíte zahrajete si výborný sport a dokonce máte dva super dozorce kteří přesně vy jak na vás bonus založeno na skutečnosti. ()

Bauer

Podle názvu Gang v útoku jsem čekal akční pecku s wrestlerem The Rockem, kde budou černoši ověšeni řetězama, kalhoty budou mít proklatě nízko, za kalhotama bouchačku, budou dealovat crack, budou kouřit crack a sem tam s drsným výrazem prohodí nějakou drsnou větu jako třeba: " Fuck you motherfuckin' nigga. This is my place. What the fuck are you doin' here bitch?! ". Ale nic takového se nestalo. Po dvaceti minutách jsem měl pocit, že sleduji Trestnou lavici. Opět nápravné zařízení a opět fotbal. Ovšem s tím, že nešlo o komedii, ale o skvělé sprotovní drama. Tvůrci se snažili ukázat, že není nic důležitějšího než teamová spolupráce a že nějaké gangy, které mají mezi sebou válku jsou naprosto zbytečnou blbostí. Poté co jsem viděl Vítejte v džungli a nebo Kračející skálu, tak mi bylo hned jasné, že Dwayne "TheRock" Johnson je nová akční ikona Hollywoodu. A tento film mně právě potěšil, že se nejedná o akční film a The Rock dokazuje, že není jen wrestler, ale že je i výborný herec. Hodně mně potěšil i výkon rappera Xzibita. Mladí herci byli rovněž skvělí a dokázali se do svých rolích vžít. Konec filmu mně tak nějak dojmul a myslím, že za to jednoznačně může nádherná hudba od Trevora Rabina. Jak jsem již napsal, tak jde o skvělé sportovní drama, jenž má hlubší myšlenku. ()

Morholt

Gridiron Gang je neskutečně předvídatelný, patetický, plný klišé a navíc doprovázen hrozivou hudbou. Podobné filmy už byly 100x natočeny a ještě 100x natočeny budou, takže jediné, co mě překvapilo, byl poměrně solidní herecký projev Dwayna Johnsona a nakonec i to, že i přes všechny ty neduhy mnou jmenované jsem se přistihl, jak těm klukům fandim a číslu 55 z týmu Panterů nemůžu přijít na jméno. 50% ()

PROROK14

Podľa názvu som čakal niečo oveľa iné, ale to nevadí. Film ma nenudil a to je hlavné. Ale z futbalového prostredia sa mi oveľa viac páčil film Trestná lavica. 65% ()

Torision

Hodně silný film. Nic nezveličuje, nic nepřehání, jak to u filmů podle skutečných událostí bývá.The Rock se objevil v roli, ve který nikoho netluče nebo po někom nestřílí 20-ti kilovým machine gunem, nýbrž v roli ve které se musel konečně předvést jako herec. Film vypráví hodně působivě o tom, jak může fotbal v životě lidem, změnit psychiku a udělat z něj lepšího člověka. Na mě Gang v útoku hodně zapůsobil a to i díky spoustě těch neznámých mladých hercům(během filmu se mi všichni pletli,ale zahráli pěkně).80% --- " Dohodli jsme se snad jasně,že v týmu nebudou žádní vrazi,vzpomínáš?" "Dextre,5 z nich nejsou vrazi jen proto,že neuměli mířit" ()

ConanVJ

Pěkné sportovní drama, které má v sobě dost emocí. Je to pěkně natočené a k hráčům si člověk postupem času najde cestu. Za mě 75% :) ()

yakoob

Možná už jsem přesycený těmi filmy o americkém fotbalu a výhrami těsně u konce...Ale mně tento snímek neoslovil ani tak těmí samotnými zápasy, ale zápasy, které prožíval každý z nich ve svém životě...A stejně jako oni jsme na hřišti života, každý ve svém "gangu"...Jakému životnímu "trenérovi" dáme přednost, záleží jenom na nás... ()

ladko

Priemerný film, akých bolo natočených neúrekom. Ešteže je tu The Rock, ktorý to celé svojou charizmou drží nad vodou. Páčil sa mi však veľmi koniec, kedy ukázali skutočného Seana Portera a ako trénuje Gridiron gang, človek si to potom vie lepšie predstaviť ako keď sa len napíše "based on real events"... ()

Ridick

pribeh o zalozeni muzstva delikventov a jeho vzostupe. podobne pribehy a v lepsom prevedeni tu uz boli, napr. vid friday night lights alebo spomienka na titanov. velmi ma vsak stvalo, ze vo filme je plno klise - to by sa aj dalo zniest, ale ked tam este vidite v kazdej scene pateticke vylevi rocka a ostatnych akterov az je vam na bluvanie. a to hlavne kvoli tomu, ze forma je vynikajuca, takysto ako aj atmosfera. 40% ()

kaylin

Struktura tohohle snímku je celkem standardní. Jedná se o outsidery, kteří se ve sportu - tentokrát je to americký fotbal - snaží dostat na vrchol. Rozdíl je pouze v tom, že tihle mladí hráči jsou kriminálníci a trénují v base. Kdyby byl snímek trochu drsnější, trochu názorněji nám ukázal, z jakého pekla ti kluci přicházejí, asi by to mělo trochu lepší efekt. Takhle to pořád vyznívá jako rodinný film o tom, jak se outsideři na něco vzmůžou. Rock je ale borec v jakémkoli filmu. ()

The Rock bude rychlejší

The Rock bude rychlejší

08.05.2009

A dost možná i zběsilejší. Konečně! McG sice dementoval internetové klepy o tom, že si Dwayne Johnson zahraje hlavní roli v jeho 20,000 Leagues Under the Sea: Captain Nemo (top kandidátem na… (více)

The Rock leze na skálu

The Rock leze na skálu

30.08.2007

Dříve nebo později to postihne každého filmového svalnatce náhlý přechod od drsné akce k rodinné komedii, v níž si hrdina, který předtím lámal vazy padouchů jako suché pařezy, musí poradit s hordou… (více)