Pokojný bojovník

• Česko Tajemství rovnováhy (více)

Excelentní adaptace stejnojmené autobiografické knihy Dana Millmana. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše – poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz ale vše změní. Díky setkání se zvláštním cizincem Dan pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu. Nejde o klasický boj mezi zlými a dobrými, film vypráví o tom, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných. (oficiální text distributora)

Jan.Cada1

Opravdu velmi poučný film, ve kterém příběh nehraje téměř žádnou roli a je jen metaforou pro život obecně. Měli by se pointou snímku všichni řídit. ()

ewing

trosku zjednodusena kniha pre filmove ucely ale stale dobre. hlavne atmosferu to ma poriadnu. kebyze to ma este dve hodiny vobec by mi to nevadilo. "Až se staneš bojovníkem, naučíš se meditovat při každé činnosti." "Při čištění hajzlů?!" "Zbavuje tě to překážek, jako například pýchy." :) ()

DJ Kritik

Piatu hviezdičku som nedal za úvodnú vetu na začiatku a posledné minúty záveru. Celý film sa nesie síce v americkom ponímaní filozofie života, plnej paradoxov, ale príjemné na celom filme je, že si človek môže uvedomiť ako vlastne žije a film pôsobí vďaka hlavným predstaviteľom veľmi presvedčivým dojmom. ()

AnnaMae

Myšlenka hezká, ale ztvárnění bohužel pokulhává. Nakonec z toho byl příběh o gymnastovi, který zřejmě duchovně vyspěl, ale kam přesně, to ve filmu nijak zvlášť vidět nebylo. Nějakou knihu od Millmana si teď ale docela ráda přečtu. ()

Dslike

Prvych par minut som sa trochu nudil, ale na konci vo mne tento film zanechal neuveritelny dojem. Vela krasnych myslienok, samozrejme okrem inych, mne sa velmi hlboko do pamate vryla veta a myslienka ktora zaznela uz aj vo filme "A Bronx Tale" ,,Ak niekomu pozicias 20 dolarov a uz toho cloveka nikdy neuvidis, pravdepodovne to zato stalo" - prosto genialne. ()

jafuska

nádherný film z prostředí gymnastiky, překapilo mě, že tam hraje i herec z Vampire diaries- seriál, tady by lo jasně ukázané, že i když nadaný sportovec má vážný úraz,přesto se může dostat na vrchol, a velká odhodlanost a najití sám sebe, může dosáhnout všeho co chce, jen být na správném místě a potkat přátelé, kteří mohou pomoci, tento sportovní film a nejen o něm, jasně ukazuje, kam člověk může dojít, když opravdu chce, a jak bylo řečeno ve filmu cesta může být štěstí, ne cíl, a myslím si, že je to pravda. Vřele doporučiji ()

Jerris008

Jak už to tak bývá, kniha byla o dost lepší, ale i tak z tohoto námětu udělal Salva celkem příjemné drama. Ovšem knihu bych za drama určitě nepovažovala :) ()

Kouzelnik7

Nemůžu se zbavit dojmu, že knížka bude asi lepší a to z důvodu, že tam bude příběh podán detailněji. Ve filmu jako by mi něco chybělo. Né všechno pasuje tak jak by mělo, ale čas strávený s tímto filmem není ztracený. Ale určo si přečtu knížku. PS.Nicka Noltyho moc nemusím, ale tady v bílým plnovousu a trousícím moudra, byl výbornej a bavilo se mě na něho dívat. ()

sefa

Přestože gymnastiku jako sport dvakrát nemusim, tak tohle mě opravdu bavilo. Fantasticky natočené, některé záběry patří k těm nejpovednějším, co jsem měl ve svém životě čest vidět. Scott Mechlowicz ukázal, že kromě bláznivé komedie jako je Eurotrip dokáže zvládnout i úplně jinou polohu a sledovat vývoj hlavní postavy v jeho podání byla jedna radost. Jediné, co bych filmu vytkl, je až příliš moudrá postava jeho mentora. S tou nemoh udělat víc ani takový pan herec jako je Nick Nolte... ()

Neklan006

jak si v hollywoodu představují trénink olympionika... a ještě mají tu drzost dát tam "inspirováno skutečnou událostí" :-D ()

RigorMortis

Tento film mi odporučil známy, vraj "pozri si, určite sa ti bude páčiť". A páčil. Pekne spracovaný, kvalitné herecké výkony, film donúti človeka zamyslieť sa a začať robiť niečo so životom. Je dôležité byť mysľou TU a TERAZ, inak nám môže veľa vecí uniknúť, teda ak vôbec žijeme... ()

64B

Lahoda pro oči, lahoda pro tělo, inspirace, motivace. Tohle srší z tohoto filmu. Ruku na srdce, každý z nás má svou cestu, bohužel většinu z nás zajímá pouze její cíl. Z každého takového podobného filmu se snažím vzít si něco správného, z tohoto je to, že nejšťastnější není cíl a výsledek, ale cesta, která nás k tomu přivede. ()

Benzinka

"Bojovník nevzdává to, co miluje! Nalézá lásku v tom, co dělá..." Jeden z nejlepší snímků, jaké jsem za poslední dobu viděl a vůbec nejhlubší film, jaký jsem zažil. ()

Guran

Mechlowitcz slabý, Amy Smart malý prostor, příběh stupidní. Takto by se asi nejlíp dalo scharakterizovat tohle "dílo". Scott Mechlowitcz jako herec slabota, ale dobrý gymnasta, jedině Nick Nolte si mi ve své roli líbil, jinak je tohle film pro malá děcka. Snímek je prostě kravina plná nelogických scén na které se nedalo dívat. ()

Brano

Patrím medzi športových nadšencov, takže pochopiteľné mám rád aj filmy tohto žánru. Pamätám si, že v škole na hodine telesnej výchovy nám raz pustili učiteľky tento film. Ešte keď som chodil na strednú. Vraj "veľmi motivujúci". No tej motivácii som sa akosi nedočkal, pretože z tohto filmu sa nakoniec vykľula pekná hlúposť. Veľmi nesympatický herec v hlavnej úlohe, dedo s nadprirodzenými schopnosťami spolu v kombinácii so ženským športom, ktorý tak nemusím. Myslené to bolo dobré, ale to všetko ostalo len pri myšlienkach. Zbytočne zdĺhavé, nudné a hrozne nezaujímavé. Réžia, ako aj samotný scenár slabý. Zvuková stránka? Príšerná. Nechápem ako sa to môže niekomu páčiť. Rozhodne si ten film už viackrát nepozriem. ()

WolfIssen

Hodně věcí nebylo vysvětlených a možná se ani tak nestaly. Trpěl Dan Millman vidinou, přeludem, živými sny? Kdože byl tajemný "Sokrates" alias Nick Nolte? Kam se poděl? Shledali se ještě někdy? Zůstává mnoho nezodpovězeno... ()

george82

Výborný film a úžasný příběh plný odhodlání, zklamání, dřiny, pochyb a silné podpory od trenéra. Obdivuhodný počin. ()