Most do země Terabithia

• USA Bridge to Terabithia (více)

Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media, která se nedávno podepsala pod kinohitem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou. (SPI Film)

brkerez

Ty vole konečně ! To o co mi za daleko větší náklady (tipuju) nedodaly všechny trapný Narnie plný digitálních panáců, scenérií a děcek, který onanujou nad vlastní důležitostí ve špatně napsaných příbězích, mi dodal film, kde si dva haranti chodí fantazírovat do lesa za barákem. Takhle dobře napsanej, zahranej, vtipnej dětskej film sem snad neviděl od tý doby co sem sám jako harant slintal nad českýma peckama typu Páni kluci a Výbuch bude v 5. Naprosto skvěle ztvárněnej dětskej svět, emoce z toho stříkaj proudem na všechny strany a celý to tak nějak bez námahy drží a fachá, až se člověku zdá, že natočit takovej film musí bejt vlastně uplná brnkačka, kterou by zvlád taky. A lituju každýho, kdo neměl podobnej crush do krásný učitelky, dík za připomenutí Gábore ! ()

Damnsinead

Příjemný fantasy film. AnnaSophia Robb hrála výborně, Josh Hutcherson jí zdatně sekundoval. A právě oni vytáhli hodnocení filmu tak vysoko, protože zbytek už tak slavný není. Ne že by ostatní herci nehráli dobře, ale film je dost šablonovitý. Šikanující protivní spolužáci jsou vyloženě stereotyp, Zooey Deschanel jsem tu učitelku moc nebaštila, obrat v chování pana Aaronse a Janice moc realistický není, a Terabithia je příšerně kýčovitá. Fantasy svět pokaždé nemusí vypadat jak obrázky od Thomase Kinkada,vážně ne. Když ale pominu tyhle nedostatky, pořád to vychází na 4 hvězdy. ()

the_weaver

Odhliadnuc od fantasy stránky, ktorá moc nefungovala, je to obzvlášť uveriteľný a dojímavý príbeh dvoch malých outsiderov, ktorý zároveň dáva nádej, že každé dieťa si môže nájsť svoju vlastnú cestu životom v spoločnosti dobrého kamaráta, aj keď mu okolnosti celkom neprajú. Enormne sympatická AnnaSophia je už len skvelým bonusom na filme, ktorý vie osloviť rozum aj dušu. ()

Xmarc

O co méně fantasy v podobě počítačové animace a různých efektů, než jsem čekal, ve filmu bylo, o to více mě film překvapil vším ostatním. A ač nešlo o nic převratného jak dějem, tak pointou či hlavní myšlenkou, byl snímek originální a výtečně vystavěný. Navíc v něm bylo na rodinný dobrodružný film vše potřebné, vč. překvapivého vyústění, a líbilo se mi hodně, jak to bylo divákovi servírované. Velkým plusem byli i oba hlavní hrdinové, kteří své role velice dobře zahráli. ()

Kr0syty

Krásný, a ke konci strašně smutný příběh sledující kamarádství dvou dětí, Jesseho a Leslie. Ve škole jsou vrstevníky nepochopeni, doma zas rodiči. Vytvoří si proto svůj svět čistě pomocí fantazie a toho druhého. Jesse nachází ale i zalíbení a hlavně pochopení v jeho učitelce (což mu díky obsazené Zooey Deschanel nemůžeme zazlívat), se nakonec stane osudným. Jako dítě jsem měl tento film hodně rád, a i jako dospělý jsem si ho užil. Plné bodové hodnocení nedávám hlavně kvůli nezbytné vaty a side story, které podle mě nefungovaly úplně na jedničku. ()

DavidDizzer

Ano, i rodinné dobrodružné fantasy filmy mohou býti smutné. Tento film, ač působí místy primitivně, má vlastně docela dost velkou hloubku a smysl. Všichni víme a jistě jsme si zažili, jak zlí děti mohou být, neboť vyzrálost mentality teprve postrádají... Je proto najít si dobré přátelé, kteří drží při sobě a o tom celý film je. Bohužel neočekávejte jen radostné a pozitivní chvíle, dočkáte se chvil dojemných, smutných (já třeba řval jak malé dítě), stejně tak se dočkáte radosti, soucitu a pochopení. Myslím si, že film se povedl a popravdě trochu mě mrzí ten závěr - ale to je holt život. ()

PeDe

Raz som ho videla tak na poli, ked ho davali v autobuse Student agency. Cely autobus zrazu smrkal. Plati, ze v jednoduchosti je krasa, fakt nic extremne ale staci to celkom uplne ()

Sashmen13

Tenhle film je neskutečná past, jako, já nezpochybňuji jeho artistické kvality, ale není to moc zábavný film pro děti, prostě ne a to ani nemluvím o tom konci. ()

Honza__St.

Ano, rozhodně to patří k tomu lepšímu, co vzniklo pod hlavičkou Disneyho společnosti po roce 2000. Ale to nic nemění na tom, že to má celou spoustu nedostatků. Na první pohled to vypadá jako další variace na Pána prstenů, Harryho Pottera, nebo tu Narnii. Ale když se všechna ta fantazie odmyslí, zůstane prostě a jednoduše Vítr v kapse po americku (dokonce i s podobnými místy - pomsta šikanující holce vs. pomsta Bongiornovi v podobě telefonátu ze zvláštního oddělení kvůli Indům). S tím, že Jaroslav Soukup si s obdobným tématem poradil zatraceně líp, než Disney a Walden (a ani k tomu nepotřeboval zvláštní efekty). Kombinace fantasy scén s normálním životem vypadá až schizofrenně. Jak trefně poznamenal ten borec co si říká Nostalgia Kritik (podotýkám, že byť je s ním sranda, rozhodně s ním nesouhlasím ve všem, ale pod tohle se podepisuju), občas jsou ty dětské fantazie až moc psycho úlet, a zejména ona Leslie se fakt chová spíš jako přímý potomek Ježíše Krista, než jako normální náctiletá holka. A jak se chcete s takovou postavou sžít? A má pravdu i v tom, že si tvůrci moc nelámali hlavu s tím, že chování a výrazy děcek dejme tomu seděly na sedmdesátá léta, kdy byla napsaná knižní předloha, ale na rok 2006/7 rozhodně ne. Osobně si myslím, že ten film vznikl příliš pozdě. Chtělo to, aby vznikl minimálně o pětiletku dřív, přece jen by to sedělo aspoň o trochu víc (nemluvě o tom, že by hudební doprovod byl bezpečně lepší, než ty neposlouchatelné zásunovky v podání nýmandů jako Miley Cyrus). Neříkám, že je Terabithia naprostá ztráta času, ale kdo chce vidět, jak se to má dělat, ať si radši pustí ten Vítr v kapse. ()

Miroslav.Zac

Nikdo, jehož vlastní fantasie (i fantasie jiných) mu pomáhala projít si lehkým i nelehkým životem, nemůže dát míň, jak čtyři hvězdy, protože tento film je taky o nich (o mě). ()

FlashFXP

Fantasy to samozrejme nebola. Ale tento snímok ma na moje vlastné prekvapenie chytil a bavil až do konca. Dokázal ma skutočne vtiahnuť do deja, čo sa už dlho žiadnemu filmu nepodarilo. Dokonca som sa na konci skoro rozfňukal. Na záver si ale mohli tvorcovia odpustiť ten fantasy pohľad, jednak by ušetrili na počítačových trikoch a tiež by to aspoň nemiatlo fantasy priaznivcov, ktorí budú určite sklamaní, keďže pri pohľade na plagát očakávali minimálne druhú Narniu. Ale možno bol ten plagát kalkul na prilákanie diváka. Myslím, že by sa tento film dal atmosférou a hlavne záverom prirovnať ku filmu "Moja prvá láska" s Macaulay Culkinom, ale tento sa mi páčil viac. Nesadne určite každému, ale rozhodne ak "máte otvorenú myseľ" tak nebudete sklamaní. ()

azopard

Pro mě naprosto neočekávaný zážitek, který ve mě zanechal dost smíšené pocity. Takže ještě jednou: není to LOTR, není to Narnie, ale něco z Fantasy tam najdete. Sledoval jsem příběh dvou osamělých dětských duší, bojujících s nástrahami reálného světa. Jejich chvíle štěstí a radosti prožité společně v imaginárním světě, který si vytvořili. A nakonec bolest a neskutečný smutek ze ztráty blízkého člověka, která jednoho z nich nemilosrdně vrhne zpět do reality. Méně okoukané tváře dělají film ještě civilnější a bližší divákovi. Mě osobně připomenul tenhle film dvě věci: Nenechte si ujít příležitost a važte si každé prožité chvilky s vašimi přáteli, protože nikdy nevíte, jaká rána osudu vám je může vzít. Jednu hvězdu strhávám za krutý zlom ve scénáři, který podle mě do Disneyovky nepatří. ()

P3RS3CUToR

Rozhodně film shánějte v originálním znění. V cz dubingu je malý zrzek mluvený 25letym chlapem byla zajímavá podívaná. Hlavní hrdina taky namluven chlapcem, co už byl pár let po mutaci... no, hrůza, ale dá se na to zvyknout. Při filmu jsem skvěle odpočíval, říkal jsem si jen, že to je fajn, jenže moc pro děti. A najednou ve filmu totálně nečekaný zvrat. To jsem byl kapánek v šoku. Čekal jsem pohádku až do konce. Dojemný závěr. Nebylo to špatné. ()

davidh76

Tak to je příjemný šok. Čekal jsem "proNarniovský" film. A tohle je krásná vzpomínka na dětství. Výborné! A vůbec mi nevadí, že jsem měl posledních deset v očích slzy. :-) ()

Matthecius

Dobrý nápad byl přečíst si předlohu tohoto snímku od Katherine Patersonové. Byl úžasný zážitek poznávat postavy a zjišťovat, že jsou úplně jiné, nebo naopak stejné, jako když jsem si je představoval při čtení knihy. Půvabné postavy v ještě půvabnější krajině nazvané Terabithia. Tato země, vysněná chlapcem a dívkou, umí naplnit veškeré představy dětí. Je jakýmsi únikem z reality a současně je s realitou spojená. Snímek má sice smutný konec, ale ten je podán tak, že jej přijmete s hlavou vztyčenou. Každý si může vysnít svou zemi Terabithia. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

04.03.2012

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007