Hudbu složil, slova napsal

• USA Music and Lyrics (více)

V 80. letech byl Alex Fletcher členem slavné hudební skupiny PoP. Zatímco jeho kolega Colin Thomson i po jejím rozpadu zůstal na špici hitparád, Alex upadl do zapomnění. Vystupuje už jen na plesech a poutích, kde jeho publikum tvoří hlavně bývalé fanynky, které už většinou překročily čtyřicítku. Se situací je smířený a žije celkem spokojeně. Jednoho dne se však objeví nečekaná nabídka. Nejúspěšnější popová hvězda Cora Cormanová byla kdysi také fanynkou PoPu a chce, aby pro ni Alex napsal nový duet, který by s ní zazpíval na turné. Písnička musí být hotová během několika dnů. Jenže Alex už deset let nenapsal ani notu. Pustí se do práce se sebevědomým textařem Gregem, ale moc se jim nedaří. Potom se však objeví svérázná Sophie, zaskakující za nemocnou kamarádku, která se Alexovi stará o kytky. Při zalévání jen tak mimochodem hravě dokončí rýmy, s nimiž se muži trápili, a když se Greg urazí a odejde, pokusí se Alex dívku přemluvit, aby mu pomohla. Sophie zpočátku váhá, ale nakonec na návrh přistoupí. Při práci se pomalu sbližují, svěřují si krachy v profesním i osobním životě a složí písničku, z níž je Cora nadšená. Autoři úspěch náležitě oslaví a stanou se milenci. Idyla však netrvá dlouho... (TV Nova)

Fanak

Hugh Grant dokáže svým charismatem utáhnout i mnohem horší scénář, než je případ této romantické komedie. Sype jednu ironickou glosu za druhou a navíc také zpívá a tančí. Úvodní videoklip je pak naprostá perla. ()

curfew77

Nápad s fiktivním pop idolem 80. let je k nezaplacení, stejně jako opravdu zodpovědné provedení "dobového" videoklipu a na konci i infobubliny, jaké skutečně bývaly na VH1 ještě před pár lety :) Dvojice Grant-Barrymore je dokonalá v komice a mimice, oba herci jsou totiž zaměřením hlavně klauni. Milostný vztah se jim ale bohužel věřit naprosto nedá, Hugh totiž vypadá vedle Drew nečekaně snad až o dvě generace starší, takže místo milovníka spíš působí jako adoptivní tatík nebo strejda. Výsledkem je, že z ohlášené romantické hudební komedie je ve výsledku hlavně komedie (zato ale inteligentní a nepodbízivá) s trochu hudby (ta už mírně podbízivá je, ale hraje na to, že jde o záměr). Místy ze scénáře trčí jednotlivá klišé jak kaktusy z květináče, přesto je to celé tak nějak zábavné - občas dokonce VELMI zábavné :) Nudí až závěrečné titulky, alespoň pro mne příliš snaživě dodržující žánrový standard. Ale jinak (u)spokojených 75 %. PS: Trochu mě zklamal také autor překladu, který zjevně nezná tvorbu natolik zásadní kapely (ehm...), jako jsou Frankie Goes To Hollywood, a fórek s jejich největším hitem Relax nechal klidně propadnout mezi českými titulky pod stůl... :) ()

imarvin

Kupodivu příjemná komedie. Hlavně Hugh Grant coby stárnoucí popová hvězdička je hodně úžasný. Na filmové ceny to sice není, ale oddechovka k pepsičce a chipsíčkům příjde taky někdy vhod. :o) ()

Kreins

I've been living with a shadow overhead, I've been sleeping with a cloud above my bed, I've been lonely for so long, Trapped in the past, I just can't seem to move on! I've been hiding all my hopes and dreams away, Just in case I ever need them again someday, I've been setting aside time, To clear a little space in the corners of my mind! All I want to do is find a way back into love. I can't make it through without a way back into love. Oooooh... ()

LuNaj

Film, u něhož absentuje jakýkoliv náznak děje. Vše se točí okolo skládání jednoho songu pro strašně úspěšnou mladou zpěvačku. Asi chápu, že se na to něžné pohlaví bude dívat hlavně kvůli Hughovi, který se opět roztomile pitvoří. My ostatní se asi pobavíme pouze při videoklipu Pop- Goes My Heart. Žádný dalůší vtipný okamžik mi však film nepřinesl. ()

Renie42

Zdálo se mi to chvílema nudné, chvílema to šlo, ta první písnička byla fakt lol (jiný slovo mě nenapadá), Hugh Grant mě už připadal opravdu jako vyhaslá hvězda, která se snaží vyhrabat z popela. Závěrečný koncert se mi na tom filmu líbil nejvíce. ()

Queendom

Velmi průměrná romantická komedie s velmi podprůměrnými herci. Místy jsem se dokonce přistihla, že ani nevnímám děj, protože se prachobyčejně nudim. Nedokážu pochopit, proč je Grant tolik obsazovanej. Jeho hereckej rejstřík se skládá zhruba ze tří poloh: ukřivděnej kokršpaněl, unavená koala a zamilovanej kretének. Ale co si budem...vona na tom Drew není o moc líp. Konalo se jediný příjemný překvápko - Hugh umí zpívat. ()

macetoma

Taková sladká romantická komedie. Grant a Barrymore jsou slaďoučcí až k sežrání. Už mne ale unavuje hledět na Hugh Granta a vědět, že každá žena v každém filmu s ním nakonec skončí v posteli (nebo pod klavírem, ale to je jedno). Takže za mne jen dvě hvězdy. ()

Bendiys

V jednoduchosti je krasa. Co vic si prat. Proste, humorne vypraveni o jedne lasce se sympatickou hlavni hereckou dvojici. Film neurazi, navic neobsahuje zadne rozsahle, na city hrajici, konec a za to ma film ode me velke plus. Prijemny snimek na vecer ve dvou... ()

Lennie

Už dlouho mám pocit, že rozpětí pěti hvězdiček je málo. Například v tomto případě jsou tři málo, protože to přece jenom je pro mě trochu nadprůměrné, ale čtyři zase moc, protože i v tom nadprůměru byly místa, kde jsem se za vlasy popadala...nicméně, Hugh Grant, i když už není, co býval, má pořád stejný úsměv (a dokonalé vrtění zadkem jako v Love actually :D) a Drew Barrymore se sice nikdy nezařadí mezi mé oblíbené herečky, ale tahle role by mě dokázala přesvědčit. ()

Guinivieve

Škoda, že ta lehkost a vtip nevydržel filmu až do konce, tam už jsem se místy nudila. Filmová sestra Drew Barrymore mě naprosto dostala:-). ()

nula87

Ničím zvlášť nevynikající romantická komedie, ale chemie mezi postavami funguje, je to příjemně vkusně vtipné, tak proč ne... 60% ()

petite fille

nech to už bolo čokoľvek, bolo to akési roztomilo morbídne. v úvode, keď Hugh Grant - povedzme si to úprimne, viditeľne opotrebovaný - krúti do rytmu bokmi v retardovanom eighties videoklipe, ešte sa to dá považovať za úsmevnú recesiu. ale ďalej je to už len jeho mumifikácia do postavy romantického nepochopeného zapredaného génia, ktorý má v sebe doposiaľ nepreskúmané teritórium. ale uznávam, keby toto hral iný herec, nedá sa na to pozerať vôbec. Drew v roli jeho spriaznenej duše je fajn, evokuje mi to jej úlohy v jednoduchých tínedžerských komédiách, tých stráviteľných oddychovkových veciach (ako Never Been Kissed). a títo dvaja to dávajú v schematickom ľúbostnom príbehu so zopár vydarenými gagmi. o hudobnej stránke milosrdne pomlčím, aby som neskončila pľúvajúc jed na tú tzv. Karmic World Tour s obrovským Budhom v centre... "bye bye, american pie". ()

Jerrysus

Docela příjemný film, který má základy spíše na soundtracku než na hereckých výkonech, ale i tak má své kouzlo i přes to, že ve filmu musíme nesčetněkrát zkousnout refrém písničky, okolo které se celý film točí (ale zacpat si uši jde vždycky). Ale taky poukazuje na svět showbysnisu zase v trochu jiném světle a celkově docela spolehlivě naladí rodinnou pohodu a pocit spojkojenosti. ()

svetylko

Je to roztomilá hudbení romantická komedie, která si navíc si dokáže dělat legraci i sama ze sebe. A já šla tehdy do kina a dostala jsem všechno, co jsem chtěla. 90% ()

Kubi21

Naprosto předvídatelná a dopředu čitelná amerikánská romantická komedie. Co ji v mých očích zvedá lehce nahoru, je začátek a seznamování s postavami, včetně naprosto dokonalého entré kapely POP! Co mi vadí? Tak hlavně ta mladá popová hvězdička Cora a stále stejný mustr všech romanťáren bez invence. Poďte, ti dva se pomalu dají dohromady, pak se pohádají, aby on mohl v co největším davu vyznat svou lásku a to písní. Je to tak sladké, až jsem dostal cukrovku a musím někde pokoutně sehnat inzulín. Naštěstí do průměru mne vrátila titulková sekvence. Je pravda, že jsem to neviděl jen jednou, ale pro příště se dost rozmyslím, jestli to dám znova. ()