Hudbu složil, slova napsal

• USA Music and Lyrics (více)

V 80. letech byl Alex Fletcher členem slavné hudební skupiny PoP. Zatímco jeho kolega Colin Thomson i po jejím rozpadu zůstal na špici hitparád, Alex upadl do zapomnění. Vystupuje už jen na plesech a poutích, kde jeho publikum tvoří hlavně bývalé fanynky, které už většinou překročily čtyřicítku. Se situací je smířený a žije celkem spokojeně. Jednoho dne se však objeví nečekaná nabídka. Nejúspěšnější popová hvězda Cora Cormanová byla kdysi také fanynkou PoPu a chce, aby pro ni Alex napsal nový duet, který by s ní zazpíval na turné. Písnička musí být hotová během několika dnů. Jenže Alex už deset let nenapsal ani notu. Pustí se do práce se sebevědomým textařem Gregem, ale moc se jim nedaří. Potom se však objeví svérázná Sophie, zaskakující za nemocnou kamarádku, která se Alexovi stará o kytky. Při zalévání jen tak mimochodem hravě dokončí rýmy, s nimiž se muži trápili, a když se Greg urazí a odejde, pokusí se Alex dívku přemluvit, aby mu pomohla. Sophie zpočátku váhá, ale nakonec na návrh přistoupí. Při práci se pomalu sbližují, svěřují si krachy v profesním i osobním životě a složí písničku, z níž je Cora nadšená. Autoři úspěch náležitě oslaví a stanou se milenci. Idyla však netrvá dlouho... (TV Nova)

Tominni

PoP!......hm, tak prý slavnější než Beatles......celkem povedená komedie, i když se musím přiznat, že role Hugh Granta jsou si často podobné jako vejce vejci. Ale Alex Fletcher je okouzlující jako pohaslá popová hvězda zpívající tu na pouti, tu je jeho cd jako dárek k pracímu prášku a podobně, dokud mu do života nevstoupí Sophie (musím řící, že opravdu okouzlující Drew). Konec asi nikoho nepřekvapí, ale i tak jde o slušně odvedenou práci od Marca Lawrence. ()

kubilov

Každoroční televizní omílačka a idol ženských srdcí Hugh Grant spolu s příjemnou Drew Barrymore. Music and Lyricks je jedna z těch lepších komedií, které si zaslouží vybočit z řady a dostat 4*. Nejde o to, chlámat se každý dvě vteřiny, ale o to, udělat si srandu z vyhaslejch osmdesátek. Hlavní plus filmu je ale naprosto dokonale padnoucí hudba, která musí sednout snad každému. ()

zuzzuli

Nechápu jak může mít tento film jen 64%! Dit je to skvělá podívaná, skvělé herecké výkony hlavně Hugh Granta, který šíří vtip po celou do bu filmu. Sympatická Drew Barrymore, která jen zalívala kytky a najednou se z ní stane textařka pro slavnou zpěvačku Coru. Celý film je svižný, plný krásných písní a je velice romantický a milý... ()

Hawaj

Je to podělaný tím, že se to vodehrává v emerice a taky trochu tou Drew Barrymore, která není úplně 100%. Zato Kristen Johnston je fakt kus. Nikdy jsem netušil jak je ohromná. :) ()

mishule90

Herec Hugh Grant? Vybaví se mi jako první role v romantických komediích. Mezi velmi oblíbené patří právě Music and Lyrisc. Hugh a Drew tvoří ve filmu krásný pár a výborně se doplňují, k tomu příjemná hudba, není co dodat 80%. ()

pekas

To jsem byl nějakej přísnej, když jsem tomu dal poprvé tři hvězdy. Už jsem to párkrát viděl a narážky na Wham a podobné boybandy té doby, zvláště pro nás, co jsme zažili, jsou naprosto skvělé. Navíc je to hodně povedená romantika, takže opravuju na solidních pět hvězd! 83% ()

Plastík

Romantické filmy nepreferuji, ale tohle se mi líbilo. Nevím čím. Asi tím, že mám rád Drew Barrymore. A hugh mi připomíná Poulíčka a jeho kolotoč. Tak proto hvězda do kompletní pětky chybí. ()

PlayEasy

Jak možná víte, Hugh je náš oblíbenec pro jeho "zmatenou" imige. Na tuto hudební romanci jsme se velmi těšili, protože už předem jsme viděli vynikající píseň Way Back Into Love. A vůbec jsme nebyli zklamáni. Sice to ani nepředčilo naše očekávání, ale na slabé 4* to stopro je. Sympatická chuťovka na tehdy, když se z něčeho zotavujete. Nechybí tomu kouzlo ani dobré scénky. Hugh je prostě třída. (shodneme se celá rodina aspoň v něčem:) 70% ()

knihovna

Z důvodů, které mi nejsou zcela jasné mě tenhle film baví. A pozor, tuhle muziku jsem nesnášel, já byl metalák. ()

JosefTomas

Jednoduchá a přesto úderná romantika, ve které je opět fantastický Grant, kterému to byla šitá role na míru. Zbytek osazenstva nezůstává pozadu. Čím si mě ale film získal nejvíc, tak to byla právě hudební vložka, která film přenesla do nadprůměrných výšin a píseň Way back into Love mi zněla natolik v hlavě, že už mi zní i v mobilu. Nádherná práce, která i po letech má co nabídnout, přestože jsme to už viděli stokrát. ()

hrumsrt

Už jsem asi starej, ale vzpomínám si, když tenhle film měl v televizi premiéru a dodnes vidím, že ho  s pravidelností reprízují.. Ale až po tolika letech jsem si na něj našel náladu... Jednu spolupráci Lawrence s Grantem jsem už viděl, a to novějšího Učitele z nouze, kterého pořád suverénně řadím k tomu nejslabšímu co má Hugh Grant na svém kariérním kontě, ale jak tak koukám pro Lawrence jde jen o rutinní výkon... Hudbu složil, slova napsal je hudební film, co pro je něco co rád vyhledávám. Jenže tohle je jako řadové jídlo dělané podle receptu, které musí chutnat jako všechny ostatní a všechny rozdíly jsou nežádoucí.. Takže i když to má pořád solidního Hugh Granta, který i v takhle průměrném bijáku pořád drží to svoje herecké kouzlo z něhož třeba 25 let nevystoupil a mě právě tohle sedí... I v roli hudební ex-hvězdy, jejíž kariéra je pryč a on i publikum se zaseklo v době minulé. Ne, Hugh není moc dobrý zpěvák, jenže mě se tenhle toporný výkon svým způsobem líbil a i když ve filmu zpívá všehovšudy dvě písně, tak právě ta od skupiny PoP mě ani na podesáté nevadí.. Onou druhou půlku milostné dvojice tu je Drew Barrymore, která kromě hezké tvářičky nějak nenabídne nic a se zpěvem je na tom možná i lépe, ale má tuctový hlásek.. Táhne se to jak týden před výplatou, Granta po většinu stopáže nenechají tolik herecky exhibovat, ale kdykoli se o něco hlavní duo dohromady pokouší je to minimálně příjemná podívaná. No a jak už to u hudebních filmů bývá, je tu finální pěvecké vystoupení a to je zase vynikající, navíc s očekávaně sladkým závěrem.. Překvapivě po letech je i ten televizní nádech skoro pryč. A tehdy na svatého Valentýna to musel být trhák! P.S. Název skupiny PoP je asi tak dlouho vymýšlený, jak kdyby se jmenovali "Rock" nebo nevím "Blues".. 60% ()

ostravak30

Hudbu složil, slova napsal je klasický romantický biják nijak nevyčnívající ze zajetých kolejí klasických komedií tohoto typu. Seznámí se, zamilují, poškorpí a znovu dají dohromady. Zde jde tedy o slavného zpěváka, showbyznys a skládání písní. Já mám Drew Barrymore opravdu rád, je to klasický komediální typ, do romantických komedií díky svému upřímnému pohledu a ďolíčkům naprosto ideální. Hugh Grant, i když také častý herec romantického žánru je ale typický Brit. Působí distingovaným dojmem. Ti dva se k sobě totálně nehodí. Nejen proto, že ona je spíše ztřeštěná a on slušňák, nakonec protiklady se přitahují, což zde ale absolutně neplatí, ale též kvůli věku. Mezi nimi je 14-letý rozdíl. A zatímco na Drew věk možná nikdy nepůjde vidět, Hugh vypadá jako její starší bratr. Mezi nimi to nejiskří ani když se políbí. Film je navíc plný klasických klišé, prostě nic výjimečného, komediálních situací málo, samotné romantiky vlastně také. Není to snímek, který bych si rád pustil znovu. ()

Zaynab

Co chtít od romantické komedie víc? Ano, závěr je příliš rychlý, zoufale snadno čitelný, ale... ale ten úvodní klip a některé hlášky si čtyři hvězdičky vážně, vážně zaslouží. ()

bigbadboy

Je to příjemná oddechovka... člověk se i zasměje, když vidí Hugha, jak se kroutí v čupr kostýmku, ale není to terno... předvídatelné, koukatelné (vydržíte to). 2020: Asi stárnu, mozek měkne, co byl průměr je teď pěkné. ()

Daves97

Typická romantická (americká) komedie. Přesto skvělá! Ironický Hugh Grant, infekce se bojící Drew Barrymore...a zpěvačka Cora, která dokonce prožila dvouměsiční vztah! Sice jsem u toho nebrečel jako můj kamarád, který mi tento film doporučil...ale fakt dobrý. Romantické komedie jednoduše nemusím, ale tohle byla jedna z nejlepších, jaké jsem viděl. :-) ()

Filipes

Pro mě jakoby Hugh Grant vstal z mrtvých. To co předvedl v American Dreamz by se totiž přesně dalo definovat jako mrtvý výkon. Jedna z původních vět ve scénáří říká: ,,Bude to lepší, než American Idol." Je tím sice myšlen pořad, ale pro mě to byl jasný odkaz na už zmiňované American Dreamz. Je to milá, umělecky pozitivně laděná romantika, která vám zase vnese trochu naděje na lepší časy tohoto žánru. Veliké plus má u mě soundtrack v nemž jsou opravdu báječné písničky. Zvláště Way Back Into Love mě doslova chytlo za srdce. Z toho také plyne potvrzení, že i herci umějí zpívat. Takže pane Grant reparát jste u mě udělal a bacha s příštím filmem. ()

hwnd

U filmů tohoto žánru se musím bavit, protože nic objevného v nich obvykle nečeká. U tohoto dílka jsem se dost nudil, takže hodnotím podprůměr. ()

rafix

Tento film se mě hrozně líbil. Nadherné písníčky které pohladí na srdci. Výborné obsazení Hugha Granta a Drew Barrymore. ()