waits

Kaufmanovský scénář (i když ne od Kaufmana), který po celou dobu laškuje s možností otočit osobitou komedii do tragického závěru (literární vědec Hoffman: Musíte zjistit, v jakém žánru jste se ocitl). Z možných alternativních konců se chvíli zdál být vybrán ten nejhorší, ale závěrečné vyděračsky lidské pohovoření o sušenkách mě, starého citlivku, dostalo. Atmosférou se snímek blíží třeba Věčnému svitu neposkvrněné mysli, u Ferrella, na rozdíl od Carreyho, ale lehce zapomenu na jeho jiné, totalně ujeté role. Vůbec, Ferrell je typově perfektní, ale líbil se mi vlastně každý: Dustin Hoffman, Ema Thompson, Maggie Gyllenhaal i Queen Latifah. A víte, co je na tom filmu nejlepší? Mám z něho celé dopoledne dobrou náladu. PS. Film má u mě absolutorium i po druhém shlédnutí a přečtení žánrově přibuzného Sofiina světa. Znovu mě totiž napnil jakousi těžko definovatelnou radostí ze života. Kolika filmům se to povede? A obstaral jsem i lehce indie kytarový soundtrack. ()

Furmi

Dlho som polemizoval medzi 4* a 5*. Skutočne, neskutočný vnútorný boj som zvádzal ale nakoniec vyšli 4. Vysvetlenie nieje jednoduché, film bol famózny, takto nádherne premyslený, múdry film som už dlho nevidel. Inteligentná komédia fakticky na úrovni. Film by ale bol dokonalý nebyť (neviem či teraz nezaspoilerujem ale...) toho prapodivného konca ktorý bol tak klišovitý že až sa mi zvracať chcelo ako ľahko sa da takto prekrásne dielo zničiť takýmto odporným koncom za ktorý filmu berem jednu hviezdu dole. 78% ()

RomanHyde

Bohužel mi tenhle snímek moc nesedl. Proto, když jsem přemýšlel zda-li 3 nebo 4 hvězdy, přiklonil jsem se k nižšímu hodnocení. Film je to originání, velmi dobře zahraný, ovšem mne příliš nepohltil a ani moc nedokážu napsat proč. Snímek má nesporné kvality a zdejší vyšší hodnocení uživatelů respektuji. Já však na hru tvůrců nepřistoupil, respektive mi ji nepodali tak, abych přistoupil, a tudiž jsem celý snímek sledoval jako by z odstupu, bohužel pro mě. Závěr filmu mu ublížil, takže i to v mém rozhodování hrálo určitou roli. Miluji Věčný svit neposkrvněné mysli a Horší už to nebude opravdu vedlé "svitu" dle mého názoru nelze postavit. ()

PhillM.

Každý asi přidává na hodnocení filmům, které se věnují jeho zájmům (např. golfista nadprůměrně hodnotí filmy o golfu). No a protože mě zajímá psaní, je pro mě Stranger Than Fiction filmem výjimečným. A zdaleka nejen proto. Napsané je to tedy prostě skvěle a, ruku na srdce, se scénářem vstává či padá drtivá většina filmů. Skvělé obsazení vynikající scénář posunuje ještě dál. Dustin Hoffman si v záblesku zavzpomíná na svou nejslavnější roli (počítání dlaždiček), Emma Thompson do diváka napere krásnou britskou angličtinu, Maggie Gyllenhaal je roztomilá (aniž by to bylo přeslazené) no a Will Ferrell šokuje svým herectvím. Pro mě se žánrově jedná o jasnou romantickou komedii a je snad prvním filmem tohoto žánru, kterému dávám plný počet hvězd. ()

bolan

Tady v komentářích jsem se dočetla, že jde o inspirující komedii pro inteligentního diváka - mám si snad připadat jako nějaký blbec, když mě to dvakrát nezaujalo. Klasická americká vata bez chuti a bez zápachu s pár lehce úsměvnými momenty - toť můj vztah k tomuto veledílu. ()

Johny303

Nemohu si pomoci, mě tento film neoslovil a to kouzlo, které v něm někteří lidé nalezli jsem já neobjevil. Upřímně řečeno jsem se nudil a to dost. Nebyla tam ani jediná pasáž, která by mě zaujala, ani jediná scéna, která by mě rozesmála či dojala. Poslední desetiminutovku už jsem ani nedokoukal a přepl jsem to na jiný nadějný film na jiném kanále s myšlenkou, že ,,Horší (než tohle) to už nebude". ()

strangercz

Originální filmy nevymřely a tohle je jasný důkaz Will Ferrell hraje jako o život a je zde jasně vidět že zvládne i jiné polohy než komediální ()

Betmän

Škoda, že má Will Ferrell vyloženě blbej obličej, hrát rozhodně umí, sedí mu i vážnější poloha. Film někde kolem 90%, umě a vkusně natočenej, hodně vtipnej a dostatečně originální. ()

Horak

Kaufmanovina a gondryovina, kterou Kaufman nenapsal a Gondry nenatocil. Nicmene nepostrada nic, za co by se museli vyse zmineni panove stydet. Souhlasim, ze konec je trosku moc cukrovany, ale vzdyt sme to Haroldovi vsichni prali. ()

kowalski

Ten nápad a to zpracování! Koukal jsem na to a chvílemi jsem se smál a chvílemi mi šel mráz po zádech. To jse mi ještě nikdy nestalo - takové změny. A Will Ferrell mě překvapil svým hereckým výkonem. Bude to asi tím, že ho mám zařazeného jako týpka z ujetech komedií ale tady byl výbornej. ()

isla

strasne sa mi pacil napad s miniaturnymi vypoctami akcii hlavnej postavy...nieco tak svieze a povzbudive som uz dlho nevidela.na ksicht ked ho skoro nabrali bagrom nezabudnem... ()

jorgus

toto dilko zustalo mnou nepochopeno..vcelku slusny napad zabiji totalni absence zajimavych momentu..hrdina chodi a komunikuje o nicem,chodi a komunikuje o nicem a chodi a pak jsem to vypl:) ()

TaanStari

Jako komedie nic moc. Jako romantický film o něco lepší (škoda že se v romantickém duchu nenese celý film). Maggie Gyllenhaal je opět užasná. ()

kailik

Uchvatne dilo, ktere nese jedine poslani. Seberte se a zacnete sakra zit ! Zacnete delat veci o kterych jste vzdycky snili, navstivte mista o kterych ste snili. Zijte jako by tenhle den mel byt ten posledni a vydejte ze sebe maximum ! Jednoduchy namet zamotany do setsaktamenski originalniho pribehu o muzi, ktery zjisti, ze jeho zivot,on a jeho jednani pochazi z hlavy zname spisovatelky. Jak Harold zjisti, ze se ocita v tragedii, ve ktere hlavni postava musi umrit, tak osud plne prijme a uziva si na plne dousky, uz zadna nesmyslna pravidla, zadne pocitani kroku na zastavku, jen ziti zivota, tak, jak by sme si ho meli uzivat vsichni a snazit se pro to delat vsecko. U me tenhle film uspel na ultra vybornou ! Filmy s poslanim mam rad, jsou uprimne a hlavne ze zivota ! A Will Farrel v hlavni roli byl fantasticky, tu postavu jsem mu veril a fandil jsem mu az do konce. Prijemny Dustin Hoffman a sympaticka krasna Maggie Gylienhaal. Vic takovych filmu . ()

KlárkaD

Wau. Tak to je něco. Už dlouhou dobu jsem neviděla takhle překvapivý film. Herci byli skvělý, Will Ferrel, kterého jsem nikdy nemusela mě tady velmi bavil a zaujal. Takže komedie nebo tragédie? Každopádně velmi zajímavý snímek. A někdy je vážně lepší spokojit se s "fajn".///// I'd go the whole wide world, just to find her, find out where they hide her.. ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou