LBsmoke

že minimalistické Ferrellovo herectví.. :-D ten vůl mi tam celou dobu nesnesitelně vadil.. jinak to mohlo být velice dobré, nápadité to bylo dost, bohužel.. ()

peto580

Podla mna toto je kinamatograficky skvost. Takych filmov je opravdu malo. Moc sa toho pisat neoplati resp. ma ani nic nenapada co by som vyzdvihol takze jedine co mozem je ODPORUCIT TO VSEMI DESIATIMI. PS: ved kto by chcel zabit hlavu postavu ktoru maju vsetci radi? ()

aLPaC

NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - Karen: Co to je? Penny: Brožura o nikotinových náplastech. Karen: Nepotřebuji nikotin z náplastí, kouřím cigarety! ()

jarmik

NÁDHERNÝ film, který je pro mě (a pro celý svět) mimo jiné důkazem toho, že Will Ferrell je schopný herec a kromě dětinských komedií (které mimochodem miluji) dokáže ztvárnit i dramatické a kvalitní charaktery :) ()

Mikino00

Originálně pojatá a dobře typově obsazená komedie, která se ale lehce topí v očekávatelnosti a předvídatelnosti. Přitom se jedná o lehkou oddychovou komedii, kde dramatická linka má své opodstatnění, jinými slovy příjemná komedie. ()

Marys

Filmom s Willom Ferrellom veľmi neholdujem. Očakával som, že tu tomu bude inak, no nestalo sa tak. Aj napriek mnohým odkazom, o ktorých som ani netušil som si síce pozrel film, nebol vyložene nudný, no pochybujem o tom, že si ho zapamätám. Prišiel mi dosť všedný, povedzme, aj keď sa snažil tváriť, že je niečím extra. ()

geimz

Skvelý nápad, ktorý bohužiaľ mierne pochováva nelogický záver, ktorý mi, narozdiel od hlavnej postavy, príde úplne nezmyselný, neopodstatnený a už vôbec nie poetický. Hodinky síce fajn, pre postavu je to však neuspokojujúce zakončenie, a ako celok film zanecháva rovnaký dojem - prvá hodina úžasná, pointa, ku ktorej film smeruje od začiatku, je však sklamaním. ()

Nethar

Jak napsal POMO, netradiční komedie pro inteligentního diváka. Příjemný snímek osvěžený dobrými herci. ()

HonzaSim

Zase jsem naletěl a nechal jsem se omámit místním hodnocením. Lituji dvou hodin, které jsem ztratil s touto pitomostí. Běžte do háje s takovými filmy. Čím dál víc mi začínají lést na nervy snímky, co si hraní na hrozně chytré. Od začátku jsem jen čekal a čekal na moment, kdy se to konečně rozjede. V půlce jeden jedna chvíle přišla a už to vypadalo, že se z toho vyklube zajímavý film, ale ho.. houby. Člověk, který zjistil, že je postavou z knihy a jeho osud píše někdo jiný. A to je všechno na 80%? Velmi pochybuji, že bych změnil svůj názor, kdyby se mi někdo snažil vysvětlit kouzlo filmu. Opět kousek, který může překvapit jen člověka, který si nevšímá života okolo sebe a všechno bere jako samozřejmost. Evidentně je vás hodně, jak tak koukám. Pro druhou skupinu ztráta času. Za kytarové scény nebudu tak krutý ale naštvalo, mě to dost. 30% ()

Sancoo

Ach ty happy endy, ze začátku tak hezky našlápnutý film a musí to pokazit cukrkandlový konec. Skončit to tragicky, tak hodnotím jinak, ale takhle mě to dost zklamalo. Snad poprvé, co Ferrel hraje a dokonce mu to i jde, Dustin sice v menší roli, ale i přesto je dobrý. Na film se hezky dívá, je zajímavě vyprávěný, ale pro mě bohužel žádné terno, že bych z toho byl vedle. Na oddych dobrý a nevím proč, ale chvilkama jsem si přišel, že sleduji Waltera Mittyho, některé pasáže, nebo i trochu podobnost s hlavním hrdinou, který se jednoho dne vytrhne ze stereotypu a jde si plnit dávné sny a nebo jenom, tím, že jsou oba snímky fantasy. Moje hodnocení: Lepší průměr, bohužel díky svému "přepsanému" konci ()

Terezinka198

Hodně jsem se pobavila, tu spisovatelku jsem chtěla chvílemi zabít, jindy jsem ji naprosto chápala, protože sama píšu povídky. Spisovatelský blok je prostě zmetek, ale zabíjet kvůli tomu reálného člověka/postavu je hodně šílené. Nápad dobrý, využitý na 100%! Takže nemohu hodnotit jinak než za 5* s tím ,že se na tuto komedii ještě někdy ráda podívám. ()

Renfield

Velmi příjemná a řekl bych stále netradiční komedie (drama). A právě to mi na Horší už to nebude sedlo nejvíce, střídání žánrů je velmi dobře natočeno, občas je nečekané a nezmizí až do závěrečných titulků. Závěr samotný mě překvapivě potěšil, opravdu překvapivě, protože to raději vidím jinak, ale tady jsem si nic jiného nepřál. Je to jistě díky příběhu, ale také dobře zahraným postavám. Z těch zaujaly více ženy a to především výborná Emma Thompson, ale i velmi sympatická Maggie Gyllenhaal. No a Harold Crick? Ten bavil, jeho úvodní představovací sekvence obzvlášť. 75% ()

CamperCz

Velice povedeny snimek se zapletkou, ktera tu snad jeste nebyla...O co je vsak dej podivnejsi a trhlejsi, o to je vysledek poutavejsi. Na Stranger than Fiction (kdo proboha vymyslel ten cesky nazev?!) me bavilo divat celych 113 minut a ackoliv jsem na konci zapochyboval, zda-li slo skutecne o to nejvhodnejsi vyvrcholeni, i tak nemuzu nez nerict, ze jsem navysost spokojen. Willa Ferrella jsem nikdy nemel prilis v lasce, zde me ale skutecne prekvapil tim, jak si se svoji roli dokazal perfektne poradit. Maggie Gyllenhaal ma talent po bratrovi (nebo ma bratr talent po ni? tezko rict...) a Dustin Hoffman tradicne nezklamal. Za moc pekne 4* s tim ze casem, az se na to podivam znovu, mozna najdu duvod i pro tu pátou. ()

Strike

Originální a zajímavý námět bohužel po seznámení se všemi hlavními účinkujícími už nemá co nabídnout. Začne být jasné co a jak a podle toho také dopadne. Každopádně film s velmi dobrými herci (Ferrell a Hoffman jsou výteční) a velmi dobrým technickým zpracováním (zajímavé obrazové popisky). ()

Phillo

Jednoznačne kúsok pre inteligentného diváka s množstvom vynikajúcich chvílok, ktoré dokážu rozosmiať aj mierne zahriať na srdci. Herecky vynikajúce (hlavne Emma Thompson žiarila) ale mierne nevyrovnané a chvíľami hektické. V niečom mi film pripomenul Donnie Darka avšak ak by sme ho porovnávali práve s ním, tak by to bola len zrecyklovaná polopatistická výpoveď v presladených exteriéroch. Našťastie tento film prekypuje nápadmi a dobrým humorom. 80% ()

Pawlisman

těžké to rozhodování. Zprvu a více než polovina filmu byla velice příjemným překvapením. Romanticko komediální film s pořádným nápadem a originalitou. Hezká a chytrá americká pohodička do kina. Silné čtyři hvězdičky. Postupem času, ale film slábne, přibývá více nelogičností a režisér a scénář tento nápad a ztvárnění přestává stačit ukočírovat. Naštvávalo mě více a více věcí a když se k tomu přidalo několik dílů typické Hollywoodské patlaniny, tak už film u mě bojoval na pomezí tří a čtyř hvězd. Celkově velice hezký, líbivý a zajímavý avšak hrající si na tenkém ledě a několik "hloupostí" mě nakonec rozčílilo víc než jsem schopen tomuto fajnovému filmu tolerovat. 6,75/10 ()

Illy

Božské. Ferell rulezz!! Stejně jako mě Sandler v Opilí láskou a Volání o pomoc, utvrdil v tom že hrát umí! Emma Thompson - Oskar! Výjímečný film pro fajnšmekry. A nejen pro ně. ()

agathaa

Skvelá komédia s výborným hereckým obsadením (zvlášť Maggie Gyllenhaal). Príbeh chlapíka, ktorému jeho nudný a monotónny život zmení paradoxne k lepšiemu fakt, že je ústrednou postavou knihy, ktorá má zomrieť (má zomrieť postava, nie kniha). Pri prvom zhliadnutí filmu som sa výborne bavila. Druhý krát mi to prišlo už ako lacná americká komédia. Napriek tomu odporúčam. ()

cherita

Filmů, jejichž hrdinové se dozvědí o své blízké smrti a snaží se jí nějak zabránit nebo si aspoň před koncem trochu užít, je spousta. Zatímco většina z nich chce diváky dojmout za každou cenu, Stranger than fiction na to jde opačně a byť nějaké ty smutné okamžiky taky má, je naladěn spíš na pozitivnější vlnu. Vlastně jsem už dlouho neviděla tak optimistický film. S kteroukoliv z postav, včetně té deprimované spisovatelky, bych klidně sdílela dvojdomek. A ten dvojdomek bych si postavila v takovém pestrobarevném a čistém městě jako oni. A ráno bych chodila do stejné pekárny...tenhle film jsem viděla v neděli večer, kdy se obvykle stresuju z nadcházejícího pondělí, takže si asi dokážete představit, jak mi pomohl. ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou