jda23

Kaufmanovske. Rozdiel medzi tragediou a komediou. Vtipne cez slzy. Autorov svet a hrdina knihy. Film sa v podstate rozprava sam so sebou a dava si v zavere vybrat medzi literarnou kvalitou a ludskou tuzbou zit. Len za odzneny text je to za 5*****. Niektore filmy ukazuju, ze existuje nekonecno na platne a niektore, ze je im scenar privelky. Toto je nieco medzi tym. ()

divjak

Jeden z veľmi mála filmov, pri ktorom ma mrzelo, že sa nestalo to, čo som nechcela. Výborné zahrávanie so psychikou diváka, nádherná Maggie Gyllenhaal, famózna Emma Thompson, jemný humor a decentný tragikomický nádych v pozadí mysle od prvých minút. Síce malé zaváhanie nad počtom hviezdičiek pri konci filmu, ale Hoffman čítajúci pri bazéne Sue Grafton ma naozaj dostal!! ()

Joski

Natočiť dobrú komédiu a k tomu ju ešte originálne vizuálne poriešiť nie je žiadna sranda. To všetko pre inteligentného diváka tu je. Ale budem skeptik a pre určite osobné nedostatky mi je táto, inak skvele natočená komédia trošku nesympatická. Subjektiv to veľmi presne vyjadril! Prečo sa nejedná o tak úžasnú komédiu. 65% ()

upas

Nikde se nepíše, jestli není hlavní hrdina příbuzný Wayna Rogerse alias Trappera Johna McIntyra, ale podoba tam prostě je. Nej hláška patří slečně spisovatelce: "Nepotřebuju nikotin z náplastí! Kouřím cigarety!" ()

ljukyljuk

Vďaka tomuto filmu môžem po prvýkrát povedať, že Will Ferrell je herec a nie iba šašo v stupídnych komédiách, pri ktorých mám chuť nagrcať si do očí... ale naozaj vážne, ten príbeh, originalita, spracovanie, nenútený humor, herecké výkony, všetko bolo fakt veľmi dobré. ()

PedroPo

Willa Ferrella mám rád a tady dokázal, že umí zahrát i na dramatickou strunu, i když jeho etuda v prodejně kytar jasně ukázala, že hlavní je mu ta komediální strana. Výborná je i jeho partnerka Maggie Gyllenhaal (asi to mají v rodině), Dustin Hoffman a Emma Thompson jsou standadní, tudíž rovněž výborní. A jak nemám rád Qeen Latifahu, protože většinou hraje exaltovaně až hrůza (a vědom si toho, že byste mě mohli nařknout z různých -ismů, myslím si, že kdyby nebyla afroameričanka, nikdo jí tolik žrát nebude), tak tady byla civilní, snad kvůli tomu, že se držela zpátky. Podtrženo, sečteno, Horší už to nebude je výborný film, ke kterému se vždycky rád vrátím. ()

Rudyamon

Docela zajímavý námět, poutavý děj a dobré obsazení, to jsou nesporné kvality filmu. Pokud lze něco vytknout, jsou to detaily, které si v ději trošku protiřečí, ale jsou vcelku zanedbatelné. Nápad, kdy postava knihy žije svůj skutečný život je nesporně originální, byť jsem už kdysi viděl film podobného charakteru, šlo ovšem o něco, co se kvality týče, hodně slabšího. Zajímavé scény filmu byli hlavně ty, kdy hlavní hrdina provádí činnosti podle hlasu spisovatelky a kolem něho se otvírají a zavírají různé grafy jak v počítačových hrách. To byl hodně povedený nápad. Z hlavních rolí mi přišla trochu mimo Emma Thompson, ale to asi vyplynulo z její role, prostě mírně pošahaná spisovatelka ... Jinak Will Farrell se do hlavní role nesporně hodil a dejme tomu, že možná zahrál klasického daňováka, ale o tom bych spíš silně pochyboval ... :-) Sympatická pekařka Maggie Gyllenhaal se k němu docela hodila a Dustin Hoffman odvedl taky dobrou práci. Jediná kdo tam nemusel být a vůbec by mi nechyběl byla Queen Latifah, já nevím proč, ale byla tam navíc. Filmem diváka provází i několik opravdu dobrých hlášek, fakt není na co se stěžovat. Stojí to za ty 4 hvězdičky - 90% a i když nedám víc, horší už to zcela jistě nebude ... :-) ()

Folinka

Moje hodnocení 70%. Velice mě potěšil výběr Emmy Thompson jako jedné z hlavních rolí a jako vždy jsem jí věřila naprosto vše, bohužel celkově jsem byla trošku zklamaná. Možná proto, že jsem čekala spíše komedii. Po pár minutách jsem pochopila, že jsem vedle:) Přesto se mi líbila hlavní pointa filmu, avšak dle mého názoru, mohla být mnohem lépe, detailněji zpracovaná. To by tolik nevadilo, jako mi vadil klasický „klišé“ konec. ()

Luckyman

Jedným slovom ÚŽASNÝ. Perfektný film od prvej sekundy až po záverečné titulky. Dej nemá chybu, rovnako ako aj začiatky zamilovanosti u neomylného auditora a krásnej cukrárky. Herecké výkony hlavných protagonistov sú excelentné a nie je im čo vytknúť. Škoda, že si trochu viac nevšímal svoje hodinky, ktoré sa mu snažili celý čas niečo naznačiť. ()

BDMarty007

Tenhle film to u mě neměl lehké, neboť když jsem si přečetl námět, moc jsem neměl chuť to vůbec vidět. Začátek byl také velmi vlažný, ale postupně jsem chtě nechtě byl vtažen do hry. Ač jsem věděl, že je to hra, bylo to postupně zábavnější a zajímavější. Velmi kvalitní byly z mého pohledu výkony obou hlavních hrdinů. Will Ferrel představuje podivnou postavu; jakýsi lehčí autista, který ale dokáže být občas i vtipný. Nevím, zda v reálu taková osobnost může existovat, ale Willu Ferrelovi jsem to postupně začal věřit. Stejně tak Maggie Gyllenhaal má strhující kouzlo a charisma. Celkově příjemný, zajímavý film. ()

wiix

"Sotva som mohla tušiť, že..." to bude tak nápadité, že nebudem tušiť, čo sa stane o minútu a že to bude tak tragicko-komedické. ()

balcazar

Skvelá originálna myšlienka, odľahčená Truman show. Zaujímavé scény, humor, ale aj napätie, Maggie Gyllenhaal s prirodzeným sexappealom. Škoda, že Will Ferrell ma ako herec dosť sere. V pozícii hlavnej postavy som ho ešte prekusol, ale ten milostný príbeh mi (hlavne vďaka nemu) prišiel veľmi neprirodzený. ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou