Kdo je tady ředitel?

• Dánsko Direktøren for det hele (více)

Bláznivá komedie, která zcela vystupuje mimo tradiční téma a styl Larse von Triera. Majitel IT agentury si vytvořil postavu imaginárního šéfa, ale když chce firmu prodat, nezbývá mu než najmout podřadného herce, který bude zaskakovat nejen při jednáních. (Febiofest)

GrooveJump

Sem divnej asi, ale moc sem se nesmál. Klasický případ toho, jak dopadá film, který je natočen jen pár měsíců po předchozím celvečeráku. Kvantita dala hit kvalitě - Trier, NeTrier... ()

lennyd

Aby si majitel malé ajtý firmičky zachoval před svými zaměstnanci tvář při předkládání nepříjemných rozhodnutí, vymyslel si imaginárního šéfa, jehož jménem tato rozhodnotí prezentuje. Nyní ale potřebuje firmu prodat, a u toho by "ředitel" měl být přítomen, tak si najme divadelního herce, aby na nějaký čas ředitele hrál... Larsi von Trierovi nelze upřít jedna vlastnost - originalita a nápady, kam svět filmu posunout dál - a to nikoliv za cenu vizuálních orgií za milióny dolarů, ale zajímavými scénáři a ruční kamerou. Bohužel, některé takovéto filmy z důvodu absence jakékoliv jiné akce, než žvanění, chvilkama i nudí - to je případ i tohoto filmu. Jakkoliv je Kdo je tady ředitel originální a námět bombastický, po hodině koukání, jak "zástupný" ředitel stále a pořád řeší s přitroublými zaměstnanci to samé, a stále se nic neděje, tak by jeden pomalu i usnul... ()

Raven0

Trier pro mě v trochu neobvyklé pozici, přesto opět výborný. I když dnes to na pět není, nescházelo mnoho. Některým situacím a suchým, na hranici trapnosti balancujícím vtípkům jsem se zasmál jako dlouho ne. A opět spousta pohrávání si, jak s kamerou, tak se způsobem vyprávění a samozřejmě s divákovým očekáváním. Zkrátka lehce netradiční žánr, ale tradiční Trier. ()

noriaki

Kouzelník s ohýbáním žánrových pravidel mě zase jednou dokonale odzbrojil. Čekal jsem ledacos, ale tahle bláznivá komedie se vymyká všemu, co jsem kdy dřív viděl. Trier vzal děravý scénář, špatně napsané dialogy, několik nevěrohodných postav a zápletku která by stačila sotva na dvacetiminutový díl sitcomu a splácal z toho humorem nabitou hodinu a půl ryzí zábavy. Hlavní postava jednu polovinu času neví co se děje a proto zoufale špatně improvizuje, tu druhou předstírá svou hereckou virtuozitu. Do toho se rozvíjí příběh ze kterého divák pochytí sotva náznaky a jednou za čas se znovu zopakuje druhá scéna, která se ovšem tentokrát odehraje trochu jinak. Nechápu jak je to možné, ale všechno funguje jak má. Absurdnosti filmu se vyrovná jen jeho ulítlost a obojí bledne před genialitou režiséra. Top 10 za rok 2006. ()

LadyDevil

Docela zklamání. Na film mě nalákal kamarád s tím, že je to super komedie a úplně něco jinýho než ostatní Trieroviny. Nepochybně měl pravdu v tom, že se tu moc nesetkáme se sexuální exhibicí ani jinými běžnými úchylkami provázející většinu Larsovy kariéry. Nějak mi ten humor ale nesedl, ani jsem se vlastně moc nesmála. Nemůžu mu samozřejmě upřít originalitu a vtipný námět, ostatně jako vždy, ale nějak to šlo mimo mě. ()

Saku

Kdo je tady Trier? Znalci mistrova dila ho jiste jednoduse poznaji ve vizualni strance, kamera z ruky ala Prolomit Vlny, casty strih, zadny hudebni doprovod. To co se vsak deje na platne uz jako Trier tolik nevypada, tohle je cira komedie, jak napsala Mmartina, je zde jiste podobenstvi v Cimrmanovi, misti me to pripadalo jako divadelni hra kde herci predvadeji svoje maximum, mnohdy hranicici s improvizaci. O to vic zabavne, i kdyz musim priznat ze stacila drobna nepozornost a trochu sem se ztracel. Po lehcim zklamani z Manderlay me Trier opet potesil, i kdyz pro me brilantni Evropu uz asi neprekona. ()

Brandon

První zkušenost s Trierem. Trier je exot, slušně si hraje se střihem, výrazem, gesty a oblbujícími dialogy. Jinak ale čurina. 3,5* ()

zdenny

I komedii pojal Lars von Trier naprosto jinak. Jak také jinak, že? Vlastně se spíš jednalo o satiru. Navíc celkové zpracování bylo zásadně jiné, než je u jiných režisérů obvyklé. Co se filmu týče, nejvíc mne zaujal pohled na metodiku řízení společnosti. A samozřejmě mi film dává z velké části za pravdu. A to tím faktem, že společnost může řídit prakticky každý. Když se totiž řekne „ředitel“, má hned každý ze zaměstnanců jasno. Ředitel je přece někdo, i kdyby to byl naprostý pitomec. Má neomezenou vládu nad společností, takže každé jeho slovo je zákon. A i kdyby to byl fakt unikátní pitomec, má přece poradce anebo, jako v tomto případě, někoho, kdo tahá za nitky místo něj. Tato filosofie – a hlavně praxe – prostě bohužel platí. V mnoha společnostech a i v mnoha vládách. Pozitivní na tom je, že pokud si to člověk neředitel uvědomí, nemusí mít pocit méněcennosti nebo provinění, že on ředitelem není. Negativní na tom je, že když si to člověk neředitel uvědomí, musí mít vztek, že řadu důležitých odvětví lidských činností vedou zcela nekompetentní lidé. A pro tuto velice zvnitřnělou myšlenku musím přehodnotit své původní hodnocení ze tří hvězd na čtyři. Protože Lars von Trier je prostě bůh – ředitel mezi režiséry. Ten správný ředitel. ()

zigíš

jak vraví direktor tejto komédie: nekdo bude mat pocit že dostal málo, nekdo zas že toho bolo moc ..každopádne všetci dostali čo zaslúžili ()

drackula

Silno divný film o ktorom je napísať niečo zmysluplné veľmi ťažké, napriek tomu, že od projekcie už nejaká doba ubehla. Čakal som komédiu a musím uznať, že niekoľko vtipných scén tu naozaj bolo, avšak zvyšok je niečo úplne iné. Určite nie čistokrvná komédia. Je to zvláštne, trpké, miestami komické a miestami priam tragické. Nejako extra ma to nezasiahlo, ale zase ani úplne nevytočilo. Pri tomto filme asi zanechám navždy otáznik, a nebudem sa ho snažiť nejako rozlúsknuť. 45 % a ? ()

BuryGol

Čekal jsem, že se u komedie budu smát víc. Námět se tomu upřít nedá, natočení více méně taky ne. Ale pár věcí mě klasicky namíchlo-Jens Albinus vypadá jak odbarvenej Šmicer, Thór Fridriksson mě nehorázně štval jako postava, furt na hodinách neseděly časy a z toho překladatele mi málem jeblo. Tohle si do zlatýho archivu severskýho filmu určitě nedám. Ale nápad dobrej. ()

manonfire

Total original. Mít podnětnějšího herce pro hlavní roli, mohla to být ještě vypečenější taškařice. Je třeba přežít úvod a naladit se na dosud neznámou vlnu podivna. A Iben Hjejle (naše paní z reklamy) pobrala tolik sex-appealu, že by jistě uvítala trochu jí ho odejmout...totální samice. 80% ()

Heraldika

Naprostá lahůdka, povinné pro všechny zaměstnance a všechny ředitele :-) Opravdu zajímavá psychologická sonda (pojatá, jak je režisérovým zvykem, netradičně) do duše manipulátora, postupně odkrývající všechny stránky osobnosti. Velmi zajímavé momenty jsou tehdy, kdy se jeho "hračka" v podobě najatého herce nevalných kvalit začíná bouřit, a kvůli touze po strhnutí veškeré pozornosti na svou vlastní osobu rozjíždí nevídaný kolotoč proslovů, sentimentálních výjevů, zákeřních ran do zad atd atd.. Sice je to komedie a dle slov samotného režiséra máme při odchodu z kina na vše, co jsme viděli a slyšeli, okamžitě zapomenout, nicméně sdělení je natolik trefné, že se bude vtíravě vracet ještě hodně dlouho po shlédnutí snímku. pro mě jeden z nej filmů tohoto roku. ()

Je skutečně Lars von Trier v koncích?

Je skutečně Lars von Trier v koncích?

03.06.2007

Tento osobitý dánský tvůrce právě prožívá svoji osobní krizi a topí se depresích. To a mnoho dalšího prozradil sám Trier v rozhovoru pro dánský deník Politiken. Jeho duševní stavy jsou až natolik… (více)