Rastman

Další z řady "sociálně studijních" filmů české produkce. Není to nijak oduševnělé a hlavní dějová linka ani nijak originální. Jako spousta podobných filmů spoléhá na situační humor a vtipné dialogy (občas hraničící s černým humorem) a snahou vetřít se do divákova světa. Realita "průměrně hloupých lidí" přenesená na plátna kin. Nestačí se ale jen občas podívat okolo sebe? ()

mr.bredok

Komentář uživatele s přezdívkou ,, lebowski " celkem vystihl problém nízkého hodnocení. Pravdou je, že Medvídek není nejlepší Hřebejkův film, ale na mne zapůsobil. Před deseti lety bych to ani nedodíval, protože nejsilnější místa filmu většinou osloví lidi, kterým je již chvilku po třicítce. Medvídek je taková malá sonda do života cca pětatřicátníků a bohužel musím uznat, že ty modely problémů, které Medvídek řešil jsou nyní všude kolem mne, ale před pár lety jsem o tom neměl ani šajn. Na mne nejsilněji zapůsobila scéna, když Vilhelmová oznámí Macháčkovi, že je konec vztahu a sbalí mu kufry. On běhá zmateně po bytě a snaží se situaci zvrátit činností, která byla doposud pro chod této domácnosti běžná...Bezvýsledně. Je to něco jako když spadne horolezec ve stěně a zachytí jej lano, je sice otřesený, ale pudově se chce dostat na místo odkud slítl.... ()

Luswani

Na Medvídkovi mi asi nejvíce vadil výběr herců. Koncentrace v současnosti asi těch nejobsazovanějších: Macháček, Geislerová, Trojan, Vilhelmová atd. Sami o sobě vynikající herci, ale v tété kombinaci mi to nějak nesedělo. Jakoby Hřebejk sázel právě na známé tvářičky, ty ale bohužel nedobrý film neutáhnou. Je to škoda, protože potenciál tam určitě byl. 55% ()

wocicko odpad!

Co to jako mělo být? Film nemá ani halvu, ani patu a co je nejhorší i v dobrých hercích udusal jejich talent. Herecké výkony na bodu mrazu, nejpříšernější byla Křesadlová, hrála, jako kdyby uchazeč-ochotník poprvé v životě přeříkával text na jevišti... ()

tsatsiki

Na tomto filmu me bavil jen Menzel,jinak ani herecka elita jako Trojan tento film nezachranila. NUDA,NUDA,NUDA. Sice dej je zajimavy,ze chlap ma dceru s jednou zenskou,je zenaty s druhou a obe jsou kamaradky. Ale cele to je tahle jak Ulice,to i ta Ulice je dravejsi. Prvni film,kdy me Hrebejk zklamal. :-( 2*z milosti k hercum. ()

maxcold

Další film, který má nízké hodnocení. Já to opravdu nechápu, ale každý má jiný vkus a je to tak správně. Medvídek je skvělej film. Zajímavý je, že mě bavil napodruhý daleko víc. Teď už mám pasáže na který se vysloveně těším (večku s marmeládičkou si dám...atd). Skvelí herci a skvělý příběh. ()

ZHODNOTITEL odpad!

Hřebejk v tom roce odstartoval novou éru českého filmu. Totiž éru prázdných filmů, co jdou do kin. Jediné, co se mi na tom filmu líbilo, byl Menzel. Jinak bez hlavy a bez paty. ()

Alden_Larson

Na Hřebejka mi to přijde docela slabé, ale má něco málo do sebe. Zápletka byla zajímavá, postavy už ale moc ne, přišly mi málo rozvinuté. Prezentace je fajn, herecké výkony byly dobré a hudba (když už tam nějaká byla) taky nezněla špatně. 6/10 ()

_Irbe_

Myslím že Medvídek bude mít určitě u českého publika úspěch. Hřebejk v podstatě vsadil na jistoty. A to je to co mi na filmu nejvíce vadí. Ruku na srdce, ale koho může bavit, už po x té vidět stále stejné herce v podstatě stejných rolích. Zejména duo Geislerová - Vilhelmová už by mohli režiséři vynechat. Věřím že máme mnoho ostatních hereček, které sice nebudou takové "hvězdy", ale aspoň to bude někdo jiný. Ale herecký ansámbl nemůže za celkovou kvalitu. Ono totiž zhruba od poloviny není co hrát. Každý s každým spí, každý je kamarád a zároveň svině. Všechno je sranda, ale také jsou tu vážné věci a city. Úúú, prostě takový ten typický, český, lidský film o normálních lidech, kteří jsou ale všichni na práškách. Jedna hvězda za Menzela s Křesadlovou a druhá za Čajkovkého b moll, který by ale podle mě zafungoval i v Rodinných Poutech :). ()

AVP

Podobně jako před skoro 20 lety Čas sluhů i Medvídek je svým způsobem osudovým filmem pro pár vyvolených. Prostě o obyčených lidech, o kterých Hřebejk umí více než dobře točit. Narozdíl od Času sluhů ovšem pan režiser přidává špetku nijak vykonstruovaného humoru společně s brilantními hereckými výkony. Za zmínku v tomhle případě stojí Jiří Menzel, který umí loupat ořechy podobně božsky jako Zdeněk Svěrák míchat jogurt a ukusovat housku. ()

Petriver

Mně se to vážně líbilo. Dovlil bych si nesouhlasit s tím, že film neodpovídá realitě současných vztahů, alespoň tak podobně je vnímám já osobně okolo sebe. Skvěle jsem se bavil. Možná jsem ovlivněn tím, že spojení Macháček + Trojan mi doopravdy sedí. Vřele doporučuju shlédnout. ()

Meleth

I když lepší než Kráska, ale proč pořád spolupráce s Jarchovským?? Proč pořád ti samí herci?? Jediným opravdu světlým momentem je Menzelova etuda, jinak těžká bída. ()

david666

Podle mě jeden z nejlepších Hřebejkových filmů. A co se týče vážnějších námětů tak asi nejlepší. Skvělé dialogy - hlavně teda ty "stolové". Připadalo mi to fakt jako ze života. Sice smutné ale pravdivé. Bohužel. ()

pierre9

Pod vplyvom hodnotenia tu na CSFD som čakal podpriemerný film. Taký som, vďakabohu, nevidel. Videl som len úvode azda trochu rozvláčny, no postupom času čoraz vtipnejší a sviežejší a hlavne v pohode pozerateľný výtvor. Popri tradične dobrom Macháčkovi bol pre mňa hviezdou filmu Menzel, ktorého postava nemala jedinej chybičky. ()