Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

Sten-li

Taková nezáživná slátanina historických faktů a nezajímavého příběhu. Čekal jsem od toho mnoohem víc. 40% ()

wosho

Kdyby to Emmerich pojal spíše jako prolog k Hvězdné bráně, udělal by jedině dobře. Jelikož je jeho pokus o dobrodružný film z pravěku směšný. Pralidi jsou moderní američani, láska hlavního hrdiny vypadá, že právě vylezla z přehlídkového mola. Navíc tvůrci mixují zvířata která dělí miliony let a desetitisíce kilometrů. Samozřejmně by to nevadilo, kdyby se pan reřisér uvědomoval, že to nesmí celé brat vážně. Bohužel to si neuvědomuje a servíruje nám smrtelně vážný film o lásce, přírodě, ekologii a svobodě. ()

dopita

Filmy Rolanda Emmericha sem měl vždycky rád. Byly to zhusta směšný voloviny, ale zábavný a neodfláknutý. Občas to Emmerich přehnal a vznikl trapas (Patriot). Tentokrát je film směšnej výrazně víc, než bývá obvyklé, ale trapně sem se necítil. Problém je, že je to natahovaná nuda, což mě u Emmericha docela zaráží. Místo abych se bavil a na nesmysly kašlal, tak sem se nudil (a na nesmysly sem kašlal). Prostě film mě nenaštval, ale ani nijak nebavil, jen občas zaujal v jednotlivostech. ()

Scytale

Dvě hodiny dějepisu se strýčkem Emmerichem, kde se dozvíme, že se mamuti chytají do sítí, jako tažná zvířata v Egyptě pomáhají stavět pyramidy a Afriku jde pěšky přejít za pár měsíců. Panebože větší snůžku nesmyslů a historiských kotrmelců už asi nikde jinde (doufám) neuvidíte. Film jsem protrpěl v očekávání alespoň několika pěkných scenérií a emmerichovských megalomanských širokoúhlých masových scén, ale ty by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Herecké obsazení se dalo snést a člověk se neubránil úsměvu při pohledu na skoro neadrtálce s pečlivě udržovaným knírem ;-) ()

Greenpeacak

Zaujímavé to začalo byť až v momente, keď nastala vzbura pri pyramídach. Ale inak neuveriteľná strata času. Nato akú reklamu a aké trailery to malo som čakal niečo zmysluplnejšie. ()

Milan25

Kdyby 5000 př. n . l., tak asi moc neprotestuju, ale 10 tisíc a vyspělá civilizace, lodě atd? V té době možná tak pazourek. 2,5* ()

Merkin

Šavlozubý tygr, dinosaurus, mamut, loď s barevnými plachtami, vypěstovaná strava, ochočená zvířata, národy všech barev pleti snad ze všech(do té doby neobjevených) koutů světa, poušť, prales, alpy, a to všechno krásně vedle sebe. V muzeu možná, ale rozhodně ne v předeslané době. Jinak slušné triky a velká ,,prča":) Po shlédnutí české verze musím ještě dodat, že český dabing se vysmekl snad o 180 stupňů. Když 25letého lovce manaků dabuje 13letá mutující dívka, ztrácí vážnost i to, co snad do té doby vážné bylo-dá-li se vůbec tenhle snímek brát vážně?:) ()

7trpasliku

Zvláštní. Fakt hodně zvláštní. Tak nejdřív je doba ledová, pak džungle s dinosaurama a nakonec poušť, kde po pyramidách chodí mamuti... A samozřejmě oživnutí mrtvoly a přátelství s tygrem, klasika :-) Nebýt tam těch sympatických dreďáků, tak nevím. ()

HArna

Lepší průměr, příběh mě celkem zaujal. Efekty se mi docela taky líbili. Takovým největším problémem je to, že jsem do toho nebyl tak zažranej, jak bych si přestavoval. 65% ()

Mauric

Sice toho Emmerich ví o dějepisu asi tolik jako obyčejný američan o ČR a přiznávám se,že jsem v hloubi mé zákeřné mysli čekal,že za probíhajícími mamuty budou obří billboardy na Orbit,Colgate(D´leh měl fakt krásně vyčištený zuby) a Gillette,ale i přes tohle všechno jsem se v kině bavil.Hlavním posláním tohoto filmu byla nejpíš pastva pro oči a to se Emmerichovi opravdu povedlo(tygříka udělali moc hezky=o) ),takže nevidím důvod proč tomuhle zabedněnému filmu nedat 4*. ()

shimpy(CZ)

Ach bože... Pane Emmerichu, co to má sakra znamenat?? Kde je ta ztřeštěná lehkost, s jakou jsem se setkával u předešlých filmů? Kde je ta ZÁBAVA? No, asi si odskočila do dávných dob, které sice jsou pěkné co se týče exteriérů a Camilly Belle, ale jinak? Myslí si snad režisér, že mu budeme baštit ty rozmáchlé dialogy o nějakých Bozích, a uctívání a já nevím čeho všeho, když je tak okatě vidět, jak je to zplácaný z blábolů? Asi těžko. Nechápu, proč to režisér myslí tak strašně vážně, když jde jenom o film plný efektů (o kterých se nedá tvrdit že jsou kdovíjak skvělé). A ty dialogy....Proboha. Rolande, pleskni si, třeba se probereš. Umíš dělat lepší filmy. ()

Drc

Průměrný akční poetický film, který si hraje na víc než je. Poměrně okoukaný a jednoduchý příběh, jehož přikrášlení se moc nedaří. Akčních scén moc není a efekty, zejména ty ze zvířaty, vypadají značně uměle. Dá se na to podívat jako na nenáročnou oddychovku ale to je tak asi vše. ()

Crackonosc

Jako hloupá pohádka na dobrou noc, proč ne? Jako něco sofistikovanějšího, ruce pryč! "Pravěcí" lidé tu jsou tak věrohodně pravěcí, že bych se ani nedivil, kdyby jednomu z nichy vapadl z kapsy na bederní roušce mobil. Ale když se na scéně potuluje jakákoliv fauna, tak to vypadá dobře. 50% ()

MadChick

Abych byl upřímný 10000 BC mě opravdu dostalo, neboť při závěrečných titulcích jsem si uvědomil, že si nepamatuji kdy jsem takovým to způsobem naposledy promrhal naprosto zbytečně hodinu a třicet pět minut. Ač se film tváří strhujícím dojmem s neustálou akcí, zůstal jsem po celou dobu klidně a tiše sedět ve svém křesle bez známky většího zápalu. Jediné momety, u kterých jsem projevil kapku emocí byly neuvěřitelně namíchané kultury a přírodní či historické reálie. Kdy jsem občas nevěřícně a s otevřenou pusou koukal co je všechno možné si vymyslet za naprosto přiblblé spojitosti. Ve filmu je opravdu hodně momentů, kdy člověk vážně přemýšlí nad duševním stavem režiséra při natáčení. Na druhou stranu, abych nebyl pouze negativní, ve filmu jsou použity celkem pěkné triky, ale bohužel je to tak vše co si zasloužilo můj kladný hlas. A i ten konec s posledním/prvním nádech mě opravdu utrvrdil v tom, že lituji toho času strávného před domácím kinem,bohužel ten už mi nikdo nevrátí...30% ()

kollis

Debilita filmu překonala očekávání, ale nejvíce zamrzí, jak moc se ten film tváří vážně. Škoda. Zábava, i ta nechtěná, se nekoná. Spíše jen zoufalé čekání na konec. ()

Angelino

Príjemná rodinná rozprávka, ktorá poteší, ak nemáte veľké očakávania. Úmyselne som si nepozrel trailer, keďže som počul, že film toho omnoho viac už neponúka. Ak ste ale ochotní prehliadnuť naivitu viacerých scén, či hlavne ku koncu sa kumulujúcu a nie veľmi vydarenú snahu o veľkoleposť, tak sa dá. Ocenia však skôr deti. Presne medzi 2 a 3. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický