Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

Const.ex

S vypnutým (nebo radši úplně vyřazeným) mozkem to je docela i zábava.. ale škoda nevyužitého potenciálu :-(. Hodnocení hodně sráží fakt, že by to mohl být docela obstojný **** letní trhák. - hudba good. - Kdyby na konci Evolet opravdu zemřela, dal bych snad i *** (zbožňuju špatný konce :-) ()

JK-Stinger

Vizuálně krásné, příběhově už trochu horší. První shlédnutí se mi nakonec i celkem líbilo, druhé na TV Nova mě donutilo ubrat hvězdičku za příšerný dabing některých postav (jak mohl někdo vůbec dovolit, aby měl druhý mladý lovec hlásek jako nějakej pětiletej fakan???). Nakonec tedy čistý průměr, nebýt tak krásně zpracovaných zvířat a exteriérů, mohlo to dopadnout hůř. ()

Blue.Shark

Nic převratného, ale ani nuda. Emmerich vzal všechno od Egypťanů až po mamuty a narval to do jednoho shakeru, pořádně zamíchal a máme tu film, který chce být akční, dramatický, epický a dokonce chce i hrát na city. Nicméně vždycky nemůže každý dostat to, co chce, a tak to platí i u filmu. Akce je přítomna, ale je jí pomálu, drama si asi dalo přestávku, epické záběry jsou tu asi dva nebo tři a závěrečná hra na city byla pro mě "opravdovým šokem". Přes tyhle všechny neduhy se ale na film nechá koukat a když není co jiného dělat, docela to člověka zabaví. Jen škoda toho historického maglaizu, kde Egypťané používají ke stavbě pyramid mamuty... ()

waits odpad!

Co je moc, to je přiliš, Emmerichu. Kdyby se film jmenoval 10 000 let n.l., myslel bych si, že jde o nepovedený pokus o apokalyptickou nebo snad fantasmagoricku odpověd na Mad Maxe nebo Dunu, přirozeně bez nadhledu a humoru. Ale kdepak. Emmerich už tak kašle na ty pitomce, co mu nosí do kina peníze, že se nemaže s ničím. Na plátně chodí postavy jako z Xeny, s bradkou ostříhanou před chvíli maskérem, patetické rozhovory jsou občas napsány tak, jak se kdysi psali ve westernech pro indiány v 19.století,aby tak bylo učiněno za dost dávným časům, černo-bílo-rudá kombinace kmenů má komické obleky, aby je rozpoznal i divák, co se mu musí ukázet, že si musí sednout zády k promítači. Na pováženou je navíc fakt, že i akční scény postrádají napětí, takže časté kýčovité scény plné patosu dopadají do hlediště plnou silou. V okamžiku, kdy jsem se dozvěděl, že muži z hvězd používají mamuty a otroky ke společné práci, jsem se na dvě minuty musel vydýchat na jiném programu. Hrál se tam hokej a neoholený tým Liberce vypadal rozhodně víc kmenově a historicky než ta sebranka v kožešinách od filmového návrháře. Dal bych jednu hvězdu,ale za pohrdání divákem píšu odpad. ()

Hepy13

Jedna věc mi na tomto filmu nedá spát. Jaktože když se jedná o film odehrávající se 10 000 let př.n.let tam všichni vypadají jako metrosexuálové s dredama? :D Vizáž člověka v té době si představuji poněkud jinak. ()

Lilloos

Tenhle film má snad vše, co obdivuju na Emmerichových dílech - jednoduchý přesto silný příběh, skvělé efekty, krásnou hudbu, úchvatnou výpravu a velkolepé pojetí. Snad jen název je příliš zavádějící, protože se rozhodně nejedná o historický kousek. Ale opravdu mi má film vadit jen proto, že se mamut a pyramida nikdy nepotkali? ()

xxxvodnikxxx

Průměrně-nadprůměrný film, ale má v sobě něco zvlášního, možná to, že jsou zde základní lidské archetypy, možná něco jiného, zkrátka svoje kouzlo má. Putovní příběh, o dospívání, získávání "místa na slunci", putování za svou láskou, cesta, která hrdinu dovede až za pravdou o všemocných. ()

andio

Akce a efekty se mi líbily, ale ten příběh byla hrozná hovadina. Dialogy nudné, nepromyšlené, často nelogické chování postav a navíc, kdo proboha vybíral lidi na ten dementní dabing? Bohužel jsem neviděl v originále, ale nad tim dabingem jsem plakal už od začátku. Finální verdikt 5/10 ()

arcticsky

Dost podivná slátanina, Emmerich to i s tím svým spoluscénáristou hezky zavařil - jako pejsek s kočičkou ten dort... ()

Haniczka

Pro všechny fajnšmekry konspirátory a pro ty, kteří nevěří, že pyramidy tesali měděnými nástroji egypťani 2 tisíce let pnl -povinnost. Pro všechny, kteří vidí souvislosti s pásem Orion, pro ty, kteří si myslí, že sfinga měla lví hlavu a civilizace, která toto všechno tvořila, byla mnohem vyspělejší a starší, než si oficiálně myslíme. Atlantidě zdar! ()

Carbo

Tak za prvé tohle není žádný historický snímek. Je to fantasy a eště určeno širokým řadám diváků. Jeden můj filmový komentátor kolega tvrdil, že je film naprosto zřejmý od začátku až do konce. Já to naštěstí cítil naprosto jinak, samozřejmě nekteré věci byly předvidatelné, přesto byl film plný zvratů. Efekty sem čekal od Emericha mnohem propracovanějš. Nevím jak tvořili troubení mě to však spíš znělo jak projev někoho s rýmou než obřího savce. Co se mi rozhodně nelíbilo byli negativní hrdinové. Ti vypadali jak totální magoři a Emerich v tomto místě přestřelil. ()

Grizzly

Sracka nakvadrat! Tenhle film nejenze nema zajimave postavy, solidni dej a koukatelne efekty, ale navic nedava vubec smysl! Tolik hovadin, nesmyslu a volovin sem snad najednou za dve hodiny jeste nevidel. Jako filmovy divak muzu rict, ze je to sracka. Jako archeologa mne tenhle film primo urazi. Proc sem vlastne nedal odpad!? Mozna ve mne zustal nejaky zbytek naivity. 20% ()

Han-cock

Film, ktorý sa až po dlhom čakaní dostáva do deja medzi pravekú prírodu, kmene a egyptskú kultúru. Opisuje prvého hrdinu, ktorý pre lásku zachráni veľké množstvo životov. Vysvetľuje egyptskú ohraničenosť, stavanie pyramíd, božstvo. Emmerich si dal záležať na detailoch ako napríklad na mamutoch a na šablozubovom tigrovi ktorý svojou veľkosťou prebúdza rešpekt u celého kmeňa. Tiež nie je čo vytknúť kamerovým záberom na pyramídy z vtáčej perspektívy. ()

melloun

Při sledování tohohle snímku odložte svou logiku, vypněte mozek a budete se bavit. V opačném případě budete stále přemýšlet, kdo mohl takovou blbost vymyslet a natočit. Pod zasněženými horami je deštný prales a najednou jsme v poušti. Potkáváme živočichy a lidi z různých dob, kteří se v 10000 B.C. potkávají v jednu chvíli současně. A navíc tu máme krásnou ukázku jak se stavěly pyramidy. Po celou dobu jsem tajně doufal, že zpoza pyramidy vyskočí Jaffové a otevřou hvězdnou bránu. (Stargate forever) :-D Nedočkal jsem se a tak jsem se alespoň zadíval do těch krásných modrých očí. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický