Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

Radim

Zapomenout na vše, co vím o historii, asi bych byl nadšenější. Kromě historických nesmyslů ale film postrádá i kvalitnější scénář. Ale hýbe se to pěkně, barviček je taky dost. Takže ve finále to celkem šlo. Ještě jednu poznámku: Další film s naprosto příšerným dabingem. Doporučuju originál. ()

Haymar

Osobně sem s tím neměl problém a taky tak úplně nechápu, čím si Herr Emmerich zasluhuje takovou vlnu nenávisti a uzurpátorství... Minimálně kvůli výpravě a trikům stojí za to 10.000 BC vidět. Ostatní je - pravda, jen "vatička", vyplňující pauzy mezi akcí, efekty a monstrózními záběry, ale ruku na srdce - čekal snad někdo filozofické dílo, nebo 90minut bezchybné historické nalejvárny?! Emmerich ví moc dobře, že příběhem, scénářem či originalitou sotva zaujme (to vše je stěží na 2*), ale taky se o to nesnaží a dělá to, co mu jde - tedy oku lahodící podívanou (což je rozhodně na 5*). Mé původní hodnocení 3,5 * - demonstrativně zaokrouhluji nahoru! ()

lucijelucije

Těžko říci, pohádka, bez zápalnějších efektů, velká škoda. Každopádně velmi kvalitní nápad a zpracování. Film je tajuplný. Je o lásce, o přátelství, o vůli žít, a docílit klidu na zemi. Velmi se mi to líbilo. Nápadité, ostražité. Tak to má být. ()

ThomasCrown

Od Emmericha som samozrejme očakával viac, ale nezostal som úplne sklamaný. Moje vyhliadky na nudný dej sa nenaplnili a po celý čas som uvažoval nad tým, kde Emmerich dej zasadil. Je mi jasné, že je to Afrika, ale nesedí mi začiatok, mám však rád záhady a aspoň mám dôvod pozrieť si film znovu. Maximálne však hodnotím zasadenie deja do Egypta v čase stavby pyramíd. Všetky scény odohrávajúce sa pri brehoch Nílu sú úžasné. Posledné, ale veľmi významné plus je za Camillu Belle, ktorá ma potešila viac ako v Chumscrubberovi. ()

Standito odpad!

Za kvalitné triky hodnotenie nezvyšujem, to je predsa skôr otázka rozpočtu ako filmárskych kvalít. Tak čo tu mám do prdele hodnotiť? Trpel som ako zbitý pes. Typický príklad je záber, kde sú hrdinovia v tropickom pralese a hneď za nimi v pozadí zasnežené veľhory...a takto (či ešte horšie) je to v celom tomto nezmysle. ()

Prochy38

Taková zahozená příležitost! Strašná škoda! První třetina filmu neměla prakticky chybu! Ale kam se to pak zvrtlo, tomu fakt nerozumím!! Bože to je taková škoda! Efekty parádní, mamuti, šavlozubý tygr i ti ptáci (nevím teď přesný název). Štve mě to, páč jsem se na to těšil! Pan Emmerich, mistr všech možných klišé!!! Až to bylo kolikrát trapné. C. Belle je kus krásné ženské, ale ty čočky nemusely alespoň tak svítit.... Co si ale neodpustím, je český dabing!!!!! Kurva, kdo tohle vedl? Vždyť to je nadabované snad na základní škole!!!!! Ruce od dabingu hodně daleko! ()

Hanes88

Takové podobné fantasy s touhle tématikou mám velice rád, takže nemůžu říct, že bych po konci filmu byl znuděný. Jsem ale zklamaný. Podle mě šlo z toho vytřískat mnohem více. Navíc jsem měl tu možnost vidět tento film dabovaný i v originále. A co bych měl dodat...pokud se rozhodnete na tento film dívat, rozhodně se na to NEDÍVEJTE s dabingem!!!!! :-) ()

Milodar odpad!

Hodnotím pouze první půlhodinu, během které mi došla trpělivost s trampotami Boba Marleyho a jeho dredatého kmene. Pak jsem si šel raději delehnout. ()

Teabag

Docela hezká pohádka, která se ale místy trochu táhne. Chybí tomu trochu větší tah na branku. Taky mě moc nenadchla určitá polovičatost, co se týká dějepisných reálií. Kdyby z toho bylo fantasy se vším všudy (to však rozhodně není, ačkoli je tak film škatulkován), tak neřeknu ani muk, ale takhle opravdu netuším, co byl autorský záměr. Mohlo to být prostě žánrově dotaženější. Emmerich umí lépe, řekl bych... 5/10. ()

J*A*M*A*L

Neříkám, že je to nudné a nezajímavé, právě naopak. Mě se to vlastně docela i líbilo, ale teprve nedávno mi došlo, že tyhle filmy jsou průměrné a došlo mi, že to jsou docela i špatné filmy. Špatné to není, ale asi bych se z toho moc nepoučil. Roland Emmerich už natočil lepší filmy. ()

Paldiny

Kravina obludných rozmerov a to aj na Emmericha. Herci od reklám na Adidas zobrali do rúk oštepy, aby sa vydali po stopách lovcov, ktorých vzali do otroctva. Zdá sa Vám to absurdné ? Ak nie, tak pokračujem. Cestu im skrížia prerastené vtáky, šablozubý tiger, s ktorým sa ale spriatelia a rovnako ďalšie kmene, ktoré sa s nimi spriatelia, pretože sa oni priatelia s tigrom. Stále nič ? Vyvrcholenie prináša Vyvolenému silu zjednotiť nielen všetkých otrokov, ale tiež mamutov, ktoré sa spoločne vzbúria voči faraónovi a aby toho nebolo málo sám menovaný prinavráti život čerstvo usmrtenej láske, ktorá nakoniec so šípom v chrbte odíde po vlastných. Pýtate sa prečo nemohla zomrieť ? Pretože nosila meno "Prísľub života". Znie to ako komédia, lenže nie je tomu tak, všetko na plátne je myslené smrteľne vážne a aj vďaka tomu získava 10 000 BC korunu pre najhlúpejší film poslednej dekády. Ešte aj tie triky za moc nestáli. ()

berry.77

No odborník na dějepis nejsem,ale i mě to mlátilo do očí a nestačil sem pobírat co vše bylo v pravěku vynalezeno:) Třeba krásná Evolet z horského kmene používá šminky:) Že by černný sníh??:):) ()

Dallas

Príbeh naozaj ako z pred opíc je tu len povinnosťou, ktorý má vynahrádzať vizuálna velkoleposť a akcia. To sa miestami celkom slušne darí a teda film až tak nenudí. Je tu zopár vykrádačiek ako napríklad infiltrácia medzi otrokov (Stargate), alebo obrovská hydina nápadne pripomínajúca velociraptorov z druhého Jurského parku. Avšak aj keď to nebolo nové tak to bolo aspoň dobre vsunuté a nevadilo to. Do role tej zachraňovanej je obsadená fakt krásna baba a tak chlap lahko uverí, že by sa iný mohol trepať "desaťtisíce krokov" cez hory a púšte, aby ju zachránil. Emmerich málokedy (Stargate) vyskočí vyššie ako je priemer a 10,000 B.C. nie je výnimkou. Tak zase ten priemer Roland, možno by si mal skúsiť niečo nové. Alebo radšej nie? 50% ()

1945

Nebyl jsem zklamán jako mnozí, kteří tento film komentovali s naprostým opovržením. Můžu s čistým svědomím říct, že tento film je scifi, které je solidním průměrem - pro mě 60%. Žánr by měl mít v profilu filmu na csfd ještě jedno lomítko a to právě se zmíněným scifi. Dávám na to takový důraz z toho důvodu, že se na film mohou podívat někteří jedinci, kteří nemají o tom ,,jak to bylo ve skutečnosti" ani páru a uvěří tomuto výkladu stvořeného fantazií režiséra. Když se vrátím k zpracování tématu - efekty stály opravdu za shlédnutí (mamuti, budovy, lodě a vše ostatní) Vytkl bych jen jednu věc: prudký střih ve chvíli, kdy se z ničeho nic octnou lovci mamutů v pralese. Lepší by bylo pozvolnější prolnutí děje.Co na tom, že jde o jednoduchý příběh... Ať si každý udělá na tuto pohádku plnou mamutů svůj vlastní názor ;-) ()

Ricky_CZ

Od filmu jsem si po přečtení přispěvků moc neočekával. Hlavně tedy ne nějakou tu historickou korektnost. A musím se přiznat, že jsem byl nakonec docela potěšen, tyhle pohádky mám prostě rád...A navíc v tak hezkém kabátě;) 75% ()

Dragonlanc

Je veľmi ťažké hodnotiť a komentovať tento film. Keby bol natočený ako nejaké sci-fi alebo fantasy na neznámej planéte bola by to špica. Takto ako prehistorický film vo mne vyvoláma množstvo rozporuplných dojmov. Trikovo veľmi dobre spracované ale akonáhle sa človek začne zamýšľať nad historickou vierohodnosťou, je to otrasné, nelogické, hlúpe .... Uvediem len niekoľko z množstva nezmyslom: 1. Pyramídy sa začali stavať najmenej o 5000 rokov neskôr, ako sa odohráva dej filmu. 2. Keď sa stavali pyramídy, posledný mamut bol už niekoľko tisíc rokov mŕtvy. 3. Používanie mamutov pri stavbe pyramíd - neviem ako by mamuti žili na púšti, neviem čím by ich tam kŕmili a v skutočnosti by sa tam v priebehu niekoľkých hodín vo svojej dlhej srsti uvarili a zdochli. 4. Podľa komentára lovci mamutov žili na ďalekom sever (v čase 10 000 rokov p.n.l. niekde v stredej a severnej Európe, alebo na sibíri, v Amerike v tom čase okrem divej zveri nežil nikto), ale podľa deja a rozhovorov, sa dej odohráva okolo Nílu (nazývanom Hadia rieka, resp. Had) a popis, že rieka sa dvakrát silne zatáča a potom mieri na sever sedí len v jednom mieste - na území dnešného Sudánu, kde Níl robí dva obrovské oblúky v dĺžke vyše 1000 km a je možné tam skrátiť si cestu prechodom cec púšť (niekoľko sto km), čo urobili aj filmoví hrdinovia. Lenže potom sa k pyramídam museli priblížiť od juhu a nie od severu a cestovali tak odniekaľ zo strednej Afriky, kde ale nikdy žiadny lovci mamutov ani mamuti neboli. Takže asi nejakým zázrakom sa teleportovali z ďalekého severu do strednej afriky aby potom zase putovali tisíce kilometrov na sever. Chudáci, ukázal by som im kratšiu cestu. 5. Stretnutie lovca mamutov so šabľozubým tygrom bolo síce romantické ale v skutočnosti by skončilo akurát nakŕmením tigra. 6. Dobové kostými sú hrozné - jedni vyzerajú ako potulní arabskí lupiči s 10. storočia, ďalší pripomínajú aztéckych alebo mayských indiánov, iní zase egypťanov z obdobia o 10 000 rokov neskôr. Neviem kto podstrčil takými otrasný scenár Rolandovi Emmerichovi, ale po viacerých skvelých filmoch, ktoré natočil, som toto od neho nečakal. Neviem či už senilnie, ale na druhej strane nemá na to ešte toľko rokov, takže ťažko hovoriť o tom, že sa na staré kolená zbláznil. Keby som mal 10-12 rokov, tak by som sa možno pri tomto filme dobre bavil, teraz som sa však pristihol pri tom, že som niekoľkokrát pozrel na časomieru na DVD prehrávači a odhadoval, kedy film konečne skončí. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický