Fantasy snímek Beowulf je filmovou adaptací staré anglosaské hrdinské básně (vznikla někdy okolo roku 1000 a je považována za základní kámen britské literatury). Film režíruje Robert Zemeckis a to opět za pomoci performance capture (tu už použil ve svém předchozím snímku Polární Expres).

Tento slavný příběh vypráví o skvělém skandinávském válečníkovi Beowulfovi (hlas Ray Winstone), který se vydává na pomoc králi Hrotgarovi (Anthony Hopkins). Od něho se dozvídá, že musí porazit a zničit obávanou příšeru jménem Grendel (Crispin Glover). Ten totiž neustále terorizuje skandinávský venkov. To se mu nakonec ve velkolepé bitvě podaří, ale aby to nebylo tak jednoduché, musí ještě zabít Grendelovu matku (Angelina Jolie), protože ta z touhy po pomstě začala zabíjet nevinné vesničany... (catchup)

shyster

Kombinace IMAX a moderní technologie performance capture byla smrtící. Pro upřesnění: smrtící nudná. Na mě ať nikdo nechodí s myšlenkou, že tomuhle patří budoucnost. Technická stránka mi jen překážela a nedokázal jsem se pořádně vcítit do děje. Když tedy odhlédnu od zpracování, zůstává mi děj. I ten ale zklame a nemyslim si, že kdyby to Robert Zemeckis natočil normálně, že by to bylo nějak uchvacující. ()

marcek

Slabota, slabota a znovu slabota. Není pochyb o tom, že je to dobře "natočený" fantasy film, ale od takového bohéma, jakým je Robert Zemeckis, režisér takového kultovního trháku jaký je Forrest Gump, jsem čekal mnohem víc. Nemůžu dát víc než tři hvězdy filmu, u kterého jsem 20 minut před koncem vymýšlel komentář. 1. hvězda za scénář. 2. hvězda za sice počítačovou, ale stejně okouzlující Angelinu Jolie. 3. hvězda za hromový Beowulfův hlas alá Gerard Butler coby král Leonidas ()

dezorz

nasilny gyc v ktorm pocitac ma nahradit herca a zatial ziaden clovek/programator nezvladol ako nulka a jednotkam nanutit normalne ludske spravanie/emocie. to este aj totalny brak z banderasom, 13 bojovnik, adaptacia rovnakej povesti, je na tom niekolkokrat lepsie. ()

Pugo

World Soundtrack Academy 2008: Najlepšia piseň, A Hero Comes Home - Glen Ballard & Alan Silvestri, Robin Wright Penn & Idina Menzel - nominácia; Dobre zvládnutý snímok tak technicky ako aj filmovo. V niektorých momentoch ani nezbadáte, že sledujete plne digitálny film - hlavne pri detailoch na tváre hlavných hrdinov. Veľkolepá bitka na záver je strhujúca a vynikajúca. Hudba taktiež nezaostáva za filmom. ()

xjane

Nezaujal mě ani příběh, ani performance capture, ani Beowulf, prostě nic na tomhle velkolepém hrdinském příběhu. 40% ()

Petoss1

Rozpočet to malo veľký tak prečo to nenatočiť so skutočnými hercami, azda sa Angelina bojí ukázať svoju postavu ?! 70% ()

Rocky88

Tady se Zemeckis moc nepředvedl. Bojové scény sice jsou krásně brutální a mají spád, jenže tyto jsou slepeny příběhem, který je velice nudný, je vypravován postavami, jejichž charaktery vás nijak nepohltí a bude vám jedno, co se s nimi děje. Vše je navíc od konce první třetiny příběhu jasné dopředu a vám tak nezbyde nic jiného, než jen se kochat sem tam krásnou grafikou, což je tedy hodně málo. Navíc, co se týče animace a použitých technologií, je vidět, že Zemeckis je pouze hračička, nikoliv objevitel jako Cameron. Cameron při potřebě vymyslí něco nového, Zemeckis využívá pouze toho, co má a je mu jedno, jak to bude ve finále vypadat. Když před lety nechal Jackson po koních dupat Olifanty a nechat je unášet Nazghúly na jejich létajících monstrech, vypadalo to naprosto reálně. Tady Zemeckis koně nechá pouze běhat a vypadá to naprosto směšně. Ještě horší to je s mimikou obličejů. Glum s King Kongem byli živí, v Beowulfovi je každý jakoby skleněný, bez emocí a života. Nejsem hnidopich, kterému by záleželo na vizuálních efektech, ale pokud jsou stěžejním bodem filmu (zde to opravdu není příběh či akce), musí to být blízko dokonalosti, aby zážitek neutrpěl žádnou újmu. Zemeckis chtěl pravděpodobně udělat krok dopředu, místo toho udělal krok zpět. Škoda. ()

O´Neill

Zemeckis už prostě nenatočí nic jiného, než animák. Nebo alespoň z části. Beowulf je napsaný docela slušně, a má perfektní hudbu, ale i tak se nedokážu upřímně rozhodnout zda si zaslouží tři nebo čtyři hvězdičky, na plný počet to nebylo. Po digitální stránce je to zvládnuto vcelku dobře, i když některé scény by mohly být lépé. Za mě nakonec 3 lepší hvězdičky. ()

Streeper

Jsem příjemně překvapená tímhle snímkem. Opravdu mě to pohltilo. Příběh je skvělý, grafika dokonalá a obsazení obstojné. Bavila mě skoro každá minuta filmu. Vážně se mi film moc líbil a docela mě to překvapilo, jelikož jsem to tak dobré nečekala. ()

Crawler-D

Beowulf není ani jedinečný, ani převratný, ani ohromující, a to proto, že jak už problém pojmenoval jeden zdejší uživatel, postavám mnohdy chybí živé oči. Často hledí bůhví kam a člověk si říká, kde je chyba. Zamrzí to proto, že jinak je využití metody motion capture perfektní. Pochválit se musí i scénáristická práce, která pojala anglosaskou báji trochu jinak, ale nikoliv urážlivě nebo hanebně vůči svému předkovi, a je vzatá mnohem sevřeněji a chytřeji. I akční sekvence se Zemeckisovi povedli - ať už jakýkoliv vpád Grendela, kraťas z boje s mořskou příšerou nebo zcela famózní závěr s drakem. Snad jen prostor mezi tím by nemusel být vyplněn tak řídce. ()

4daPeace

Verdikt: Asi to bude tím, že na filmy poslední dobou nemám moc času, takže jich vídím poskrovnu, ale tenhle epos mě prostě dostal. Ano, i když mě to bude stát nějaké body důvěry na ČSFD, tak se přiznám, že mě naplno posadil do sedačky a na konci přinutil pozpěvovat si hlavní hudební motiv filmu celou cestu domů. Bond, Leonidas, Han Solo, Robin Hood, Spartacus, gladiátor Maximus, Rocky Balboa, Superman, Tarzan, Batman, Spiderman, Zorro, John McClane, Neo, těm všem by nahý (ano, čtete správně - nahý) Beowulf nakopal prdel. A to hodně stylově. ()

C0r0ner

Když jsem to viděl poprvé v roce 2007, tak mi spadla brada na stůl a vykutálel se mi jazyk ven jako v Masce (obrazně řečeno). Ta animace je i dnes neuvěřitelná. K tomu tu máme perfektní příběh asi největšího skandinávského hrdiny, brutálně temnou atmosféru, perfektní zápletku a tři dokonalé nestvůry (nepočítaje mořské hady). 63%? Fuck off! 100% ()

Flynn

Jak už se zde zmínili i jiní, po vizuální stránce je to skutečně vyníkající, chvílema až dechberoucí podívaná. Ale jinak to prostě nemá nějaké kouzlo které by diváka vtáhlo, nevím nemůžu si pomoct, zpočátku jsem byl nadšen, ale s postupem času jsem u filmu chladl, ale i tak to určitě stojí za shlédnutí, alespoň pro el. Angelinu :o) ()

Fallen_One

Čtvrtá hvězdička by byla připsána u mého hodnocení pouze v případě, že by šlo o obyčejný film bez performance capture. Čeho je moc (kompových úprav) toho je moc. ()

Wormboy

Vizualne sice zaujimavy film, avsak tak ako predchadzajuci Zemeckisov experiment, ma vizualna stranka diela viac rusila ako sa mi pacila. Pribeh je dobry, natocene je to pekne, len tie pocitacove postavicky akoby boli bez duse a nemali ziadny vnutorny svet. Nechapem zbytocnu snahu hnat cely film do takejto podoby, ked pri dnesnom stave vizualnych efektov by to bolo natocitelne aj s realnymi hercami a modrym pozadim. Skoda, lebo Beowulf mal skutocne naviac.2,5/5* ()

Dannysek4U

no to nam ta predloha zase dostala ve jmenuje plynulyho deje na prdel. Ale nevadi. Spis me vadej ty pocitacovy mrchy. Ja si na tenhle druh animace proste nejak nemuzu zvyknout a neopomahaji na to ani krvavy sekanice, ani jadrna mluva. Navic Zemeckis to pojal na me prilis pohadkove a naivne, nelibila se mi vize hlavniho predstavitele, no cely me to nejak stvalo. ALe po fachmansky strance velky. ()

Morzael

Graficky spracované velmi dobře, lidské předlohy se v tom krásně rozpoznají, bohužel příběh mi přijde tak nějak prádzný a když jsem o tom pak přemýšlel tak se mi vlastně tenhle film moc nelíbil. ()

Gaaron

Dolů to sráží občasné podivné lapsy ve scénáři a animace, která - ač místy líbivá - často leze na nervy, ale to nemilosrdné rýpání se v "hříších otců" bylo dokonalé. Gaiman je tam hodně cítit. (PS: Největší kiks celého filmu bylo "důmyslné" skrývání Beowulfova přirození před soubojem s Grendelem. Kdyby si prostě nechal bederní roušku, celá ta trapnost by odpadla.) ()

Tintin už má obličej

Tintin už má obličej

25.03.2008

Spielberg a Jackson to s tou digitálně animovanou adaptací slavné komiksové série Tintin myslí opravdu vážně. Dokonce tak vážně, že první díl trilogie bude podle všeho dalším Spielbergovým režijním… (více)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení

27.11.2007

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007