Michael Clayton je "vyjednavačem" jedné z největších právnických firem v New Yorku. Tento bývalý státní zástupce má na starosti tu nejšpinavější práci ve firmě Kenner, Bach & Ledeen. Ačkoliv se již několikrát spálil a se svojí prací není spokojen, rozvod, špatná obchodní spekulace a narůstající dluh ho pevně drží připoutaného k firmě. Mezitím ve společnosti U/North závisí kariéra advokátky Karen Crowderové na urovnání multimilionového návrhu žaloby, kterou Claytonova firma vede proti nim do zdánlivě úspěšného konce. Když však prvotřídní advokát firmy Kenner Bach, Arthur Edens, sabotuje případ U/North, čelí Clayton největší výzvě své kariéry i svého života. (oficiální text distributora)

Fanucci

Skvělá atmosféra. Taková chladná...dýchající na vás z prostředí obrovských zkorumpovaných "openspaců" v kancelářských bludištích ze skla a chromu:-) Nebýt atmosféry a výborně napsané hlavní postavy, bylo by to na 3. I konec mne trochu zklamal, doufal jsem že Clayton nebude takový "good-guy":-) Ale dávám nakonec 4 hvězdy. A atmosféra a hl. postava mne opravdu dostaly. P.S Bravo Clooney, parádní výkon! ()

rastlinka

Filmova lahodka! Jedna z naj veci, ktore som v poslednej dobe videla. Vyborny filmik - dobra idea a rezia, aj herci, Clooney bol perfektny! ()

Eldrick

Přiznám se, že mě to moc nenadchlo, asi jsem s přihlédnutím ke zdějším hodnocením, čekal něco živějšího. Ne nadarmo jsem se koukal na třikrát, protože jsem u toho dva večery za sebou usnul. Oscara Tildy Swinton nechápu, to už si ho spíš zasloužil Clooney. Herci skvělí, scénář vynikající, režie na debut vyzrálá, ale poněkud dramaticky nudná. ()

jezurka42

Nejspíše musíte pochopit větu před následující větou a před tou následující větou tu předchozí. Chápete mě? Já totiž, nevím jestli to píšu správně. Já totiž nechápu vůbec nic. Ani tenhle film, který je tak zapletený, že jsem ho nedokázala rozplést...ovšem Clooney a hlavně Sydney Pollack jsou užasní. Přesto však hodnotit nebudu.... ()

dyfur

moja zaujímavosť: Michael Clayton (George Clooney) nosí hodinky značky Jaeger-LeCoultre Master Hometime. (dyfur) ()

doinel

Nic moc jsem nečekal, právnické thrillery nejsou zrovna můj šálek čaje, ale o to větší překvapení jsem zažil. Jak píše Rosomák, příběh je chytře napsaný. Divákovi se dostává po malých dávkách informací, které do sebe postupně zapadají až se složí v napínavé drama. Je to jeden z těch filmů, ve kterých jednotlivec bojuje proti zdánlivě všemocnému systému, zde prezentovanému obří korporací. Postavy nejsou černobílé, přestavitelé zla (z U/North i právnické firmy) nejsou z podstaty špatní, jen je semlela logika systému tak, že nakonec udělají cokoliv, aby si zachránili své postavení. Hodně zajímavý moment filmu je, že jeden z nich se vymaní z této zrůdné logiky jen díky tomu, že vysadí svoje antidepresiva. Když se tak koukám po světě kolem, asi by stejnou věc mělo udělat mnohem víc lidí! ()

Fíla

Příběh o tom, jak se dá zničit velká prosperující společnost. Michael Clayton je vlastně " uklízečka." Ze začátku možná nuda, ale tady ani tak nejde o to jestli se nudíte nebo bavíte, ale o tom, jak se tenhle příběh dokáže rozvinout a když už myslíte že je to špatné, tak se děj vrátí v čase a vy si uvědomíte, že v tom filmu je víc než se zdálo. Parádní práce George Clooneyho. ()

honajz2

Michael Mann by to teda natočil mnohem líp. Tohle je jeden z (popravdě ojedinělých) případů, kdy obsah výrazně převyšuje formu a i když ani ta není vůbec špatná, chybí ji cosi silnějšího, co by její pomalou atmosféru povýšilo na lepší úroveň. Je to chytré, chytře to graduje, ale chyběl mi tam hlubší účel pro tu zvolenou pomalost. Nebo mi jen nesedl ten vyloženě právnický příběh? Takhle jsem se do toho totiž hůř dostával, ale časem se mi to povedlo a jelikož se mi konec hodně líbil, tak jsem se rozhodl tomu nakonec dát slabší čtvrtou hvězdu. Celé to prostředí, postavy a zápletka jsou natolik funkční, že jsem rád, že to jde i za klasický rámec podobných filmů a to se na konci projeví především. Doufám ale, že z toho ve mě dost zůstane i do budoucna. On si to ten film zaslouží, zpracovaný je skutečně skvěle, až dokonale, jen bych to radši viděl pod taktovkou jiného režiséra. Ale to už jsem vlastně říkal. Jinak herecké výkony slušné a to včetně Tildy Swinton, která mi přijde dobrá jak kde, ale tohle určitě patří mezi to lepší. Slabé 4* ()

Maddlis

Možná jsem od tohohle kousku očekával víc (Faktem ale je, že jen proto, že v něm hraje Clooney). Začátek tohohle filmečku byl vskutku povedený. Jak už tu bylo řečeno, monolog byl opravdu perfektní. Pak už tu také zaznělo, že první polovina filmu je jaksi velmi mlhavá a pro diváka lehce nesrozumitelná. Dále tu padlo, že George Clooney, Tilda Swinton, Tom Wilkinskon a Sydney Pollack předvedli výborné výkony. Se vším souhlasím, ale jen bych přidal poznámečku, a to že jsem se v celém filmu jaksi ztrácel v postavách a jejich jménech, a když už jsem si konečně myslel, že vím kdo je kdo, tak byl konec. Sečteno a podtrženo, byly tu pro a byly tu i nějaká proti - film který nezklame, řemeslně výborně zpracovaný, ovšem na 5 hvězdiček to prostě u mě nedosahuje, 80 %. ()

mrksik

Depresívne, mrazivé, znepokojujúce.. na druhé pozretie pôsobivejšie o množstvo detailov. Nad týmto filmom rozmýšľam po troškách prakticky už niekoľko mesiacov, najprv mi vadilo bolestne pomalé tempo, neskôr som ho prijal za svoje. V istom ohľade mi Michael Clayton pripadá ako Trainspotting, akurát heroín nahradilo iné svinstvo - ľudia. ()

Joe321

Skvělé. Pomalé tempo filmu jenom svědčí a dává tak prostor vykreslení různých detailů, napětí a Clooneymu. Tenhle chlapík má čím dál tím větší charisma a takovéhle role mu přesně sedí (třeba jako v mém oblíbeném Solaris). Musel jsem hodně dlouho čekat, abych vůbec zjistil co jeho postava dělá a o co ve filmu běží. Někde v půlce už je to dokonale jasné a už se jen čeká jak si s tím Clayton poradí. Líbila se mi kamera a hudba, která film stylizovala přesně podle mé chutě. Viděl bych to na slabších pět. -"You're so fucked. Here let me get a picture while I'm at it." ()

M.i.k.e

osobně mě Michael Clayton docela zklamal.Po vší té chvále sem čekal něco víc "akčního" s větším spádem.Místo toho sem se ale dvě hodiny víceméně nudil.Uvidíme,co se stane při druhém shlédnutí,pokud se k němu někdy odhodlám... ()

Martin741

Kalizial nezdielam nadsenie ohladom tohoto filmu s ostatnymi mentalmi. Pravnicke kecy ma nebavia a nudia, a George Kluny-ho nemam rad. Wilkinson /Lovci lvu/ so svojimi pravnickymi kecami neskutocne nudny. Priemer. 50 % ()

Lischai

2/3 filmu je expozice, kdy si říkáte "Co? Proč? Jak to spolu souvisí? Kdy se to stalo? Proč to dělá? Kam jede? Proč je tohle důležité?" a jste zmatení jak lesní včela na louce. Pak přijde poslední 1/3, která je super, skoro až uspěchaná. Kdyby nebylo téhle nerovnováhy, je to velmi super thriller, ale takhle je to bohužel jenom víc než okay thriller. ()

dezorz

konecne US film, ktory pozna hranice zanru a tvorca, ktory vie, ako velmi tieto hranice dokaze obchadzat a pritom zostat stale v zanry. konecne us film po dlhom case (pre mna) , ktory nie je v niecom prvoplanovy. ()

bogomira

Zvláštním způsobem natočená věcička, kde se naprostý zvěrstva odehrávaj v ledabylým poklidu, kterej ještě podtrhuje decentní a nevýrazná hudba. Gilroy a spol nám takhle chtěj říct, že my už automaticky přijímáme všechny ty hnusy jako samozřejmost, která s náma nehne. Povedlo se, přimělo mě to k zamyšlení, a já věřím, že to je účel tohohle filmu. Zamyslet se. Pokud by se uděloval plešatec za nejmrazivější scénu, tak tady by se jedna nominace urodila. Moc pěkný čtyři hvězdy. ()

Tomik12345

Pokud si člověk přečte úvodních pár slov, o čem film je, řekne si, že jde o další z řady filmů z právnického prostředí, který ukazuje prohnilost americké společnosti. Ano, je tomu vskutku tak. Ale ta syrovost atmosféry, každého záběru a situace vás přímo vtáhne do děje a hltáte každý další okamžik. A i když dopředu odhadnete, jak to celé asi dopadne, působí tento snímek prostě jinak. Nutno vidět. A musím říct, že do téhle doby jsem měl o Georgi Clooneym nesprávné mínění. Touto rolí dokázal, že opravdu umí hrát. Charisma, které své postavě v tomto snímku dal, by se dalo rozdělit mezi dalších deset lidí. Jen tak dál, Georgi, jen tak dál. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

08.10.2010

„Nic nového pod sluncem,“ řeknou si ti z vás, kteří vědí, že scenárista Tony Gilroy (foto) spolupracoval na všech třech předchozích filmech o Jasonu Bourneovi a už od června píše čtyřku nazvanou The… (více)

Návrat Dr. Ryana a Dr. Jonese

Návrat Dr. Ryana a Dr. Jonese

08.07.2009

Dvě postavy, které proslavil Harrison Ford (pravda, Jacka Ryana si ještě před ním zahrál Alec Baldwin, ale svou pravou tvář získal agent až s Fordem), se pravděpodobně vrátí na plátna kin. Klepy o… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008