Kazatel

Priest

Kazateľ

Akční / Horor / Thriller / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2011, 84 min

Žánrová záležitost, která nekypí hloubkou příběhu ani vykreslováním vedlejších postav, což jsem osobně uvítal. Žánrová záležitost, která má své silné i slabé momenty. Žánrová záležitost, která chvílemi může dát víc, ale nedá, prostě nedá. Na druhou stranu, odsuzovat film jenom proto, že je bez novátorských nápadů, že je jak vystřižený z Šíleného Maxe a že upíři jsou spíš zlobři z Pána prstenu, nemá smysl, protože film to očividně přiznává a nezkouší si hrát na něco víc. Závěrečnou scénu s kloboukem a náběh na druhý díl si mohli tvůrci odpustit, mohli trochu víc přitlačit na akční pasáže, jinak všechno šlape jak má. Tomu postapokalyptickému světu jsem věřil, i když, jak říkám, neměl takovou hloubku, abych se z té vize rozbrečel dojetím. Film byl navíc 3D asi jako nepovedené dětské leporelo, což má jedině jen tu výhodu, že se osvědčí i poté, co vyjde na DVD jako pouhé 2D. Doufám, že teď nebude všechno 3D. K některým filmům se prostě nehodí.(17.5.2011)

VŽDY EXISTOVALI LIDÉ A VŽDY EXISTOVALI UPÍŘI. NIČILI NEJEN SEBE, ALE CELÝ SVĚT. NEŽ BYLA NALEZENA DEFINITIVNÍ ZBRAŇ. KNĚŽÍ..... /// Nádhernej ,,béčkovej“ úvod (až mám strach, aby to pak neposrali). Postapokalyptický město plný církve a slov o Bohu. PŘÍČIT SE CÍRKVI ZNAMENÁ PŘÍČIT SE BOHU. Kněz je člověk, kterej se vzepřel církvi, rád zabíjí a je silnej v ruční práci. BUDE TO MASAKR? BUDE TO VÁLKA! Tenhle příběh nevymyslel žádnej myslitel. Jasný a stručný drsňácky ponurý věty o několika slovech, biblická hudba, příšery z jeskyně a akce plná triků. VÁLKA SKONČILA KNĚZI! NE, TEPRVE ZAČÍNÁ! Béčková ,,ňamka“ plná triků, Paula Bettanyho a mrtvejch upírů. Za 76 minut nezačne scénář ani (moc) lézt na nervy a má něco, co mi chybělo v Legii. Já bych na to snad šel i ve 3D! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem věřící a toužím žít v Božím světě. 2.) Hledám něco na ksicht, - aby to upoutalo pozornost. 3.) Potřebuju si zopakovat trajektorii. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ *(10.6.2011)

Vynikající herecké výkony, akce, efekty, napětí. Upíři vypadali jako monstra z filmu "Pád do tmy". Nechápu, proč má film tak nízké hodnocení. Já jsem se bavil. Už se těším, až si film ještě vychutnám na BLU RAY se zvukem DTS.(3.7.2011)

80%(27.12.2011)

• Malarkey

Paul Bettany je sympaťák, ale rád bych někdy pochopil, proč se pustil do dvou naprosto podobných filmů od stejného režiséra, když v obouch případech filmy nejenom že jsou špatný, ale ještě jsou svým příběhem dost šílený.(12.9.2011)

• - Po filmu Legie (2010) se Scott Charles Stewart a Paul Bettany sešli jíž u druhé spolupráce. (R´Hell)

• - Film vychádza z rovnomenného kórejského komiksu a jeho autor Min-Woo Hyuang sa podieľal aj na scenári a počas nakrúcania pripomienkoval výtvarnú stránku projektu. (ash99)

• - Pro některé herce nebyl film první zkušeností s upírskou tématikou. Cam Gigandet si již dříve zahrál upíra Jamese ve snímku Stmívání (2008) a Stephen Moyer ztvárnil upíra Billa v seriálu True Blood: Pravá krev (od r. 2008). (Aknah)