Kazatel

Priest

Kazateľ

Akční / Horor / Thriller / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2011, 84 min

Graficky pekne spracované s fajn hudbou v pozadí... no príliš priehľadné, lacné a bezduché.(23.9.2011)

• kinej

Priest má zajímavý námět, dobré obsazení, áčkový rozpočet, a také bohužel režiséra s béčkovým mindsetem, kterému se nepodařilo z potenciálu vydestilovat ani kapku zábavy. A udělat z potencionálně slušné záležitosti nudné béčko je větší prohřešek než béčko rovnou točit. A takové vychytávky jako odrážení se od do vzduchu nahozených kamenů snad ani neměly spatřit světlo světa.(24.10.2011)

• Hal_Moore

Pokud jsem Legii udělil jedinou hvězdičku, tady musím zákonitě přidat. Kazatel JE lepší film než Stewartova prvotina. Ale může za to jen jedna jediná věc - herci. Bettany jse stejně jako v Legii úplně mimo, avšak ostatní v čele s Karlem Urbanem válí. Hudba neuráží, scénář neexistuje a střih se evidentně vymknul kontrole. Výsledek vlastně jen přinesl to, co slibovaly upoutávky - o něco lepší Legii. Anděly vystřídali "faráři", posedlé zase upíři. Screen Gems měli dát námět do rukou jiného scénáristy a režiséra, věřím, že by tak vzniklo alespoň zábavné Guilty Pleasure. Takto jde o další promrhanou šanci za šedesát milionů. PS: Samotný film vypadá, jakoby byl natočen s třetinovým rozpočtem.(17.11.2011)

VŽDY EXISTOVALI LIDÉ A VŽDY EXISTOVALI UPÍŘI. NIČILI NEJEN SEBE, ALE CELÝ SVĚT. NEŽ BYLA NALEZENA DEFINITIVNÍ ZBRAŇ. KNĚŽÍ..... /// Nádhernej ,,béčkovej“ úvod (až mám strach, aby to pak neposrali). Postapokalyptický město plný církve a slov o Bohu. PŘÍČIT SE CÍRKVI ZNAMENÁ PŘÍČIT SE BOHU. Kněz je člověk, kterej se vzepřel církvi, rád zabíjí a je silnej v ruční práci. BUDE TO MASAKR? BUDE TO VÁLKA! Tenhle příběh nevymyslel žádnej myslitel. Jasný a stručný drsňácky ponurý věty o několika slovech, biblická hudba, příšery z jeskyně a akce plná triků. VÁLKA SKONČILA KNĚZI! NE, TEPRVE ZAČÍNÁ! Béčková ,,ňamka“ plná triků, Paula Bettanyho a mrtvejch upírů. Za 76 minut nezačne scénář ani (moc) lézt na nervy a má něco, co mi chybělo v Legii. Já bych na to snad šel i ve 3D! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem věřící a toužím žít v Božím světě. 2.) Hledám něco na ksicht, - aby to upoutalo pozornost. 3.) Potřebuju si zopakovat trajektorii. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ *(10.6.2011)

Hlavní herec mi přišel nějak mimo a filmu rozhodně ubírá na kvalitě. Fantazie děje a příběhu ujde, ale jistou stránkou je to krok stranou. ( Hodnocení: 5/10 )(12.5.2012)