Kazatel

Priest

Kazateľ

Akční / Horor / Thriller / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2011, 84 min

Nechoďte na Priesta, když nemáte rádi béčka plná klišé (a) nápadů, hnaných do naprostých extrémů. Časy Šíleného Maxe i jiných b-post apokalyptických filmů jsou dávno pryč, ale je příjemné si na ně občas rozpomenout. Priest přesně toto nabízí, prošpikovaný velkým množství různě-kvalitních efektů. Vždyť trailery i jména zúčastněných jasně napovídali předem, o co tu půjde. Prostředí odehrávající se v budoucnosti a zároveň odkazující na typické znaky westernu potěší fanoušky žánru stejně jako symboly a klišé, které k tomu patří (western, kontrast pustina hypermoderní svět s nutností víry, město ze Soudce Dredda a BR, paradox průmyslu atd.). Tady se dá ptát na miliony otázek, ale prostě nejsou důležité, protože ten film jako celek směřuje ke svému cíli dostatečně přímo, rychle a nebojí se občas nadhodit zajímavý nápad, který ve výsledku z Priesta dělá stravitelnou pochoutku. Pokud tedy víte, co chcete a úmyslně si nevolíte filmy, které vás nezajímají:). Pro mě jednoznačně příjemný a efekty a moderním stylem přeplněný návrat třicet let dozadu... Nejlepší nápad filmu? Zpovědnice, kam se hrabou suicide booth. PS: jsem rád, že tam je minimum humoru, ten by to právě poslal do horoucích pekel... PPS: v jakém americkém post apo filmu uslyšíte mluvit kněze s dalším církevním hodnostářem v baru za doprovodu polky? PPPS: herecky dobré, Urban s Bettanym potěšili. Více zde. (16.5.2011)

• johnn333

Jsou tam upíří, bere se to děsně vážně, je to zahleděné do sebe a totálně tomu chybí nadhled či vtip. A Twilight to není. Co to je? Kazatel. 35%(2.7.2011)

• Cervenak

Rovnako imbecilné ako Légia, ale toto má aspoň slušné tempo, rozumnú stopáž a ako-tak pozerateľné akčné scény. Navyše tu nie je toľko akože sofistikovaných dialógov o viere, čo je fajn, pretože akonáhle nejaký dialóg príde, je to čisté peklo. Najsmiešnejšie sú akože tvrďácke hlášky, ktoré tentoraz nedokáže predať ani Bettany. Prísľub pokračovania (trilógie?) v závere je dosť desivý.(3.6.2011)

Epické sci-fi béčko, ktoré ma spoľahlivo vtiahlo do nadšenecky vykresleného imaginárneho filmového sveta peknou výpravou, efektne nasnímanými vlajúcimi kostýmami a motorkami svištiacimi po vyprahlých púštiach, a vôbec tou všadeprítomnou temnou, gotickou atmosférou. Priest je komiksovejší než väčšina filmových adaptácií komiksov. Že ide o spojenie známych svetov Blade Runnera a Mad Maxa, doplnené okato matrixovskou akciou je mi jedno, pretože z réžie je cítiť zapálenie pre vec a neskrývaný obdiv k spomenutým klasikám. Príbeh je správne priamočiary a rýchly, miestami deravý, miestami naopak pozorný na nadväznosť detailov, s ktorými by sa áčkový megafilm nezaťažoval. Postavy kňazov Bettanyho a Maggie Q vydarené, rovnako tak chémia medzi nimi. Youngova hudba vynikajúca, filmu dodáva pekelný drajv. Ak to všetko vyznieva prehnane pozitívne, tak preto, lebo som dostal podstatne viac, než som po ohlasoch navôkol očakával.(14.9.2011)

• Zíza

Nemastné - neslané, bez napětí, klišé nad klišé, které ani nemůžete v pořádku strávit, protože vás film prostě nenechá, Cam Gigandet neumí hrát a konec je na dvě věci. Hudba taky nezaujala. A docela lituju těch pěněz, které jsem za to dala. Akce pomálu, dobrá akce snad ani nebyla. Upíři taky nic moc. Prostě je to hodně hodně slabý snímek. Nějak si po vyspání ani nemůžu vybavit, co (a jestli vůbec) mě na tom něco bavilo...(14.5.2011)