Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

Phietros

Pro mě vydařené post-apokalyptické dílo! Bavil jsem se stejně jako u Blade, skvělé efekty, kazatel Bettany to prostě kosil jedna radost, příběh taky ušel a až na pár much a možná i méně soubojů hodnotím 80% ikdyž na top to není a mohl to být mega film! ()

VasaX

Kazatel selhal jako církevní satira, jako akční film i jako horor. Jedinými světlými body jsou celkem schopný Paul Bettany a poměrně líbivá Maggie Q. Karl Urban by možná taky něco předvedl, bohužel nemá moc prostoru a kaskadérského mišmaše nám přednese za celý film víc, než oněch pár kratších rádobydramatických proslovů. Cam Gigandet úspěšně kandiduje na klub mladých kamenných tváří (viz herci z Twilight a spol...) nejen svým stále lehce zamračeným neměnným obličejem, ale i mdlým herectvím celkově. Lily Collins (kazatelova neteř) si (u pánů zejména a hlavně) nažene body hned v prvních minutách odvážným výstřihem, ten si však záhy upraví a od té doby klesá do záporna a nevýrazna jak po tobogánu. Chudák divák má problém. Záchrana neteře ho nechá chladným, stejně jako úspěch jejího nápadníka, zápletka je tuctová a nudná, poselství nulové, cíl kazatelovy mise diváka taky nezvededne, spíše by tu zkázu temnému městu a jeho rigidní církvi přál. A tak jediné, co člověka táhne dál je, aby kazatel a spol "co nejvíce hustopřísně" sundali co nejvíce záporáků. Hraní přisluhovači upírů jsou bohužel mnohem působivější než jejich počítačem renderovaní pánové, takže tolik k ostatním vizuálním libůstkám. Priest se svými krátkými 87 minutami, tuctovým příběhem a nedotaženým dějem bohužel naráží i ve vlnách snímků široké katogorie "B". Na to, že 3D stojí za starou belu, je mé dvouhvězdičkové hodnocení velmi velkorysé.____________ PS: Skoro to vypadá, jako byrežisér studio otravoval se svým dvouhodinovým scénářem a blockbusterovým rozpočtem na film, který by mohl být akčnější variantou Equilibria s upíry a větším "post-apokalyptičnem", a studio ho odbylo s Béčkovým rozpočtem a příliš krátkou stopáží. A on to podle toho natočil. Hezky na truc. ()

demented

Mastný chrcheľ do tváre fanúšikom manhwy, fanúšikom ktoréhokoľvek žánru, uvedeného v popise k tomuto filmu a v podstate každému, kto má aspoň štipku filmového vkusu. ()

Aven

Větší průšvih než Legie, která byla alespoň místy vtipná či dostatečně akční. Priest je čistokrevná nuda, občas díky dialogům hnaná až do sebeparodie (podle mě nezáměrně). Bettany se sice snaží, záporák Urban byl vyloženě k smíchu. ()

JohnSmith

Trailer vypadal dost nadějně,ale u toho to bohužel skončilo. Nebýt závěrečné, poměrně krátké a nezajímavé akční sekvence, nebylo by vůbec o čem mluvit. Upíre chraň nás,jestli tvůrci opravdu stvoří pokračování,jak lehce naznačili ()

Mishqo

nudné, sterilné, opotrebované, námet za 3 centy, nehovoriac o tom, že pán režisér už podobný film minulý rok vytvoril s tým istým hercom v hlavnej úlohe, čo tiež nepridávalo veľa šancí na úspech, avšak aspoň hudba a niektoré tie akčné scény sa vydarili a to by bolo asi všetko ()

Tereza666

(opět samozdřejmě jako jediná) - Jsem nadšená! Milionkrát lepší jak Legie. Na filmy jako je tento bych se mohla dívat pořád. A teď mě tutově štve, že jsem právě tohle propásla v kině. ()

drake31

Post-apokalyptické filmy mne osobne nemajú čo ponúknuť a tak ich veľmi ani nevyhľadávam. Priest mal ale ten problém že trailer zaujal, herecké obsadenie taktiež a bol tu ešte fakt že režisér natočil vydarenú Légiu. Takže prečo si to nepozrieť ... Tých dôvodov prečo, by tu bolo viacero spomeniem napr. nezaujímavý a nudný príbeh, príšerky ma moc nezaujali. Ale našlo sa tu aj pár dôvodov kvôli ktorým to bolo aj dobré - skvelé obsadenie, pekný vizuál, spovedné miestnosti :D, animovaná sekvencia na začiatku. Priest funguje ako film na jedno pozretie a pri tom aj ostanem nechcem si predsa kaziť ako-taký zážitok ... ()

Trustme

V tomhle filmu je snad všechno co se dalo vecpat a aby to ještě neprasklo! Stylizace, triky, postavy vše takové, aby se mozek netrápil a oči koukaly. Jednoduše načrtnutý akční příběh mixující pro jistotu pro všechny žánrově vyhraněné diváky, tak aby si našli to svý. Spokojeni budou i faráři, kazatelé, kteří si film pustí místo nedělní bohoslužby. Paul Bettany jako Kazatel patří za poslední dobu k té sympatičtější odnoži filmových hrdinů. Hrubě tesaná tvář s templářským křížem, zahalen v režném mnišském rouchu s kápí a obdařen nekřesťanskou sílou a schopnostmi. Do toho všeho krásné zpomalovačky při soubojích, fantasy světy, klišé scény a já nemám co vytknout téhle remixové podívané. ()

Danny F.

Je to efektní, ale chybí tomu jakási klasická akce. Netvrdím že je to špatné, ale efekty vynikají jen v soubojích. Trochu krve by v tomto filmu přišlo docela dobře vhod. 70% ()

zdenny

Po akční stránce velice dobrý film. Myslím, že je to to lepší z toho, co se dnes za akční považuje. Navíc byl děj zasazen do trochu fantaskního světa, kdy se futurismus konfrontoval s dávnými časy. Dobré herecké obsazení, dobrá kamera, jednoduchý (ale o to více akčnější) děj. Film, jehož futuristickou stránku jsme mohli vidět v bezpočtu jiných filmů. Přece ale stále film, který svým prostředím diváka přiláká. Čtyři hvězdy nedávám jen proto, že film měl velice krátkou stopáž. V momentě, kdy jsem čekal, že se budeme připravovat na finálový megaboj, mi mé očekávání utly titulky. Proto věřím ve "dvojku". A opravdu se na ni těším. ()

Fakipics

Já tu chtěl něco napsat , ale komentář od verbala a shadwella mě opět rozsekal tak, že se revolucionářky klaním a vypouštím pětiprdelní opice z klece jenom, abych je obhájil... a jediné na co se zmůžu, je počkat si na pokračování a nechat se zase rozesmát výše zmiňovanými komentátory. ()

Emerelle

Upřímně nechápu tak slabé hodnocení. Mě se tato vize "postapokalyptického" světa líbila. Temná atmosféra, která je cítit celým filmem, dobré herecké obsazení i vizuální efekty...Tento film si určitě zaslouží vyšší hodnocení, jistě, že se tam najde nějaká ta chybička, ale ukažte mi film, který je perfektní a líbí se každému. ()

Sany33

Kazateľ je typickým béčkom s depresívnou hudbou, zopár vydarenými efektmi a diétnou porciou akcie. Ak režisér Scott Charles Stewart nakrúti ešte zopár podobne ladených kúskov, možno sa vzhľadom k vzostupnej kvalite o pár rokov dočkáme solídneho postapokalyptického thrilleru. Dovtedy nás uteší aspoň fakt, že Paul Bettany tu nestvárnil anjela. 48% ()

lykan9

Abych řekl pravdu, tak i když druh hororu je jiný tak, mě Kazatel velmi připomíná Legii, kde si Paul Bettany střihl taky hlavní roli. Dokonce i kvalita zpracování je velmi podobný. Tedy, že se jedná o slušný horor, který však nepřináší nic nového. Možná je však Kazatel o trošičku lepší. Méně se v něm kecá a hlavní záporák v podání Karl Urbana je také mnohem lepší. ()

VanTom

Svěže přímočaré upírské béčko v rychlosti představilo zničený postapo svět a do svého konce (respektive náběhu na pokračování) nikam neuhnulo – ono to také vypadalo, že ty cool futuro motorky nijak zvlášť dobře nezatáčejí. :-) Zavilé tvrďácké hlášky či náznaky (morálních) dilematů víry v Boha vs. církev byly utrpením, komiksová akce naopak ušla a celé to nemělo ani hodinu a půl. A sborový orchestrální soundtrack Christophera Younga se povedl výjimečně. Slabší 3 * ()

klima777

Priest jako post-apokalyptický western s gotickými prvky. Proč ne? P.S. Sledování filmu mi asociovalo poslech CD Zoon od Nefilim (Carl McCoy jako zaprášený nemrtvý kovboj mumlající "I do not have fear" a "Shine on me"). P.P.S. Tenhle zábavný brak (nikoliv hloupý) má sice rychlý střih, přesto se však trochu táhne. Nicméně potěšil (2,5 hvězdy). Ano, chtěla bych, aby byl Priest vydařenější, ale bijáku s automatickými zpovědnicemi, městem, jež jako by vypadlo z new weird a s do běla rožhavenou pouští, prostě 2 hvězdičky neuštědřím. Když může blbnout Rodriguez, proč by nemohl Stewart... ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku