Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

Skejpr

Představte si film, který má podhoubí na ohromnou mytologii a luxusní charaktery. Pak si představte režiséra, kterej to celý dojebe takovým způsobem, že ten film nedává smysl a je jediná klika, že měl kolem sebe výtečného kamerana, slušné herce a především geniální třikaře. A pak si představte střihače na koksu, kterej to všechno vezme a sestřihá film, kterej pořád nedává smysl, ale má 87 minut, žádná scéna netrvá dýl jak minutu (a je úplně jedno, že jsou postavy uprostřed důležitého dialogu) a všechno to prostě nemilosrdně žene vstříc 20minutovému finále. Důsledek to má ovšem takový, že se tam v tom filmu stihne udát docela dost věcí a to finále díky tomu nepůsobí náhle. Nicméně pořád to vypadá spíš jako pilot k hodně drahýmu seriálu od HBO (což je ale pořád pochvala)... ()

Morien

Tohle vypadá, jako že má někdo rád Equilibrium, upíry a Paula Bettanyho (vše atributy, které mi spouštějí Pavlovův reflex), ale nemá moc filmařského talentu (a tady vzrušení zase ochabuje), a udělá si malou, osmdesátiminutovou radost. Pobavil mě ten nápad, že upíři pijí krev a církev také pije krev. Mně osobně ale tedy přijde jako hřích, mít k dispozici tolik přitažlivých věcí a místo jejich využítí k freak-výletu do budoucnosti si hrát na akční blockbuster. Mít já k dispozici Paula Bettanyho, Brada Dourifa a Karla Urbana na jednom místě, tak je nechám celý film hlídat val mezi světlem a tmou a na obou stranách by byly ženy, které by je lákaly k sobě. "Ve městech není žádné slunce, už ne." ()

ORIN

Čekal jsem to daleko horší, naštěstí Paul Bettany je dostatečně charismatický, aby utáhl i tohle hodně přímočaře odvyprávěné béčko, u něhož bych snesl klidně 30 minut navíc s detailněji popsaným fikčním světem a jeho zákonitostmi, snad se dočkám třeba v pokračování, kterému mohou dát stopku snad jen nízké tržby. ()

choze

Upířiny a komiksárny letí, takže proč si neposichrovat úspěch tím, že natočím upírský komiks a navrch ve 3D? Výrazně lepší než předchozí LEGIE, kterou KAZATEL poráží opulentní výpravou a cool hračkami od spešl vrhacích křížů přes motorky až po obrněný vlak. ()

Segrestor

Žánrová záležitost, která nekypí hloubkou příběhu ani vykreslováním vedlejších postav, což jsem osobně uvítal. Žánrová záležitost, která má své silné i slabé momenty. Žánrová záležitost, která chvílemi může dát víc, ale nedá, prostě nedá. Na druhou stranu, odsuzovat film jenom proto, že je bez novátorských nápadů, že je jak vystřižený z Šíleného Maxe a že upíři jsou spíš zlobři z Pána prstenu, nemá smysl, protože film to očividně přiznává a nezkouší si hrát na něco víc. Závěrečnou scénu s kloboukem a náběh na druhý díl si mohli tvůrci odpustit, mohli trochu víc přitlačit na akční pasáže, jinak všechno šlape jak má. Tomu postapokalyptickému světu jsem věřil, i když, jak říkám, neměl takovou hloubku, abych se z té vize rozbrečel dojetím. Film byl navíc 3D asi jako nepovedené dětské leporelo, což má jedině jen tu výhodu, že se osvědčí i poté, co vyjde na DVD jako pouhé 2D. Doufám, že teď nebude všechno 3D. K některým filmům se prostě nehodí. ()

Gilmour93

Bettany jako boží bojovník je tu. Zase. A tentokrát má na čele nákres nosních dutin, jezdí motorkou na solární energii a než řeknete: „Pánbůh nás ochraňuj!“, budou si upíří ve strachu před ním kupovat zájezdy na prosluněnou francouzskou riviéru.. Kazatel káže, tazatel se ptá. PROČ..!? Adaptace dark fantasy-western-hororového komiksu oděná v religiózním hábitu kvapem zemřela na svou neoriginalitu, nepůsobivost a křečovitou snahu o kulometné řadění scén, jenž se ve finále spíše jeví jako prachsprosté odfláknutí a režisérský diletantismus. Náznak dalšího možného pokračování pak už byl jen pouhopouhým rouháním a Paul, jinak autorův herecký Spasitel, se klidně může snahou přetrhnout jak růženec, ale kde nic není, ani církev nebere.. V rámci kontinuity náboženské tématiky, doporučuji panu režisérovi po filmech Legie a nyní Kazatel natočit drama s autobiografickými prvky a mírným přesahem do snuffu, jenž by neslo název "Umučení Scotta C. Stewarta".. Pokud to bude obzvláště nechutné, což si přeji, kupuji si lístek do první řady, aby mě mohli v klidu vynést, kdybych omdlel.. ()

somnar

Jsou tam upíří, bere se to děsně vážně, je to zahleděné do sebe a totálně tomu chybí nadhled či vtip. A Twilight to není. Co to je? Kazatel. 35% ()

Hal_Moore

Pokud jsem Legii udělil jedinou hvězdičku, tady musím zákonitě přidat. Kazatel JE lepší film než Stewartova prvotina. Ale může za to jen jedna jediná věc - herci. Bettany jse stejně jako v Legii úplně mimo, avšak ostatní v čele s Karlem Urbanem válí. Hudba neuráží, scénář neexistuje a střih se evidentně vymknul kontrole. Výsledek vlastně jen přinesl to, co slibovaly upoutávky - o něco lepší Legii. Anděly vystřídali "faráři", posedlé zase upíři. Screen Gems měli dát námět do rukou jiného scénáristy a režiséra, věřím, že by tak vzniklo alespoň zábavné Guilty Pleasure. Takto jde o další promrhanou šanci za šedesát milionů. PS: Samotný film vypadá, jakoby byl natočen s třetinovým rozpočtem. ()

TeeAge

| Scenár: Cory Goodman / Based on Priest by Min-Woo Hyung | Hudba: Cory Goodman | Produkcia: Michael DeLuca, Joshua Donen, Mitchell Peck | Distribúcia: Screen Gems | Štúdio: Tokyopop | Rozpočet: 60 miliónov $ | Tržby: 76,5 miliónov $ || ()

Botič

Zatraceně silný vnitřní rozpor, protože Priest rozhodně není takové zlo jako Legie a prvních dvacet minut to bylo dokonce i hodně slušně našlapané, ale co ty záchodové dialogy? ufff :) Ke konci vysává Stewart Legii a Jonáše Hexe, aby mohl uvařit hodně podivný ham and eggs. Ale ten rozjezd, jo ten se povedl. Místy to vypadalo, že se tvůrci inspirovali filmem Johna Forda Pátrači, což je luxus, který si tohle béčko možná ani nezasloužilo. ()

akisha

Bohužel už ani Paul Bettany a jeho ultradrsná vizáž nestačí, aby divák filmu odpustil všechno to... no, prostě všechno. Protože tenhle počin mě svou otravností vyloženě fascinoval. Spoustu klišé člověk čeká, ale že to bude až taková hrůza, to udivilo i mě. Vykradlo se snad úplně všechno: Blade Runner (města), Blade, Blade II, Blood od Monolithu (nevím, jak moc, ale mě se vybavil level s tím vlakem) Blood + (upíří vzhled), Vampire Hunter (celej ten nápad s budoucností skloubenou s 19. stol. a další) Matrix, dokonce i Van Helsing (líheň) a včely. Vztahy mezi postavama nefungujou, postavy samy o sobě nefungujou a nesplňují ani to, co by se dalo očekávat od provařenejch šablon. Jako vítěz z toho nakonec vychází snad jen Karl Urban, u kterýho je tenhle výkon rozhodně jeden z nejvýraznějších. Otázkou tak zůstává, jestli se Paul Bettany rozhodl něco bojkotovat, má pifku na církev, má zálibu v "mega-béčcích" nebo snad touží setřást image dobrýho herce (a v tom případě by mě zajímalo proč) a nebo jestli ho prostě jenom baví nosit na hlavě namalovanej kříž. Zkrátka, tohle je slabý i na slabotu, jakou od toho všichni čekali. Jo, a ještě něco. Dívala jsem se na to s bratrem, kterej přijel na sobotu, byl celej rozesmátej a šťastnej, pak se podíval na Priesta a víckrát nepromluvil. Takže beware! ()

*CARNIFEX*

Komu sa páčili filmy ako Van Helsing či Solomon Kane, príde si na svoje. Motorky ako z hviezdnych vojen, staro - nová doba, upíri, a partia okolo "smädného" mnícha vychladenej 12tky, ponúkla pomerne celkom slušnú zábavu. ()

D.Moore

Lepší než Legie, ale zase ne o moc. Po technické stránce takřka bez výhrad (až na odfláknutou potyčku se strážcem úlu), jednotlivé scény a nápady se mi také líbily, ale dohromady spojeno to nějak nefungovalo. Asi nejvíce mě zamrzel žalostně malý prostor pro Karla Urbana, jehož záporák by si určitě zasloužil větší exhibici. Celé to (až na hudbu a vizuál) vypadá jako klasické béčko, ale pochybuji, že tvůrci chtěli, aby právě něco takového vzniklo. Dvě a půl. ()

Ded@M@tes

Hlavní herec mi přišel nějak mimo a filmu rozhodně ubírá na kvalitě. Fantazie děje a příběhu ujde, ale jistou stránkou je to krok stranou. ( Hodnocení: 5/10 ) ()

Spooner

Tak zase nic. Ostudně přiznávám, že Stewartova Legie se mi svým GP způsobem docela líbila a byla až nechtěně zábavná. Kazatel se ovšem snaží tvářit až tak vážně, že už to ani zábavný neni. Legie totiž měla aspoň celkem slušný tempo a cool Bettanyho. Kazatel je na svých 80 minut až moc utahaný a nudný a má neskutečně otravnýho Bettanyho. Ten se v roli akčního drsňáka okoukal už po prvním filmu. Pořád patří ale mezi nejmenší problémy filmu. Největším problémem je totiž, hned po režisérovi, scénář. U podobnýho béčka by vůbec nevadil jednoduchej příběh, jenže to by se muselo ve filmu dít aspoň něco zajímavýho. Zde je totiž akčních scén velmi málo a většinu časy si zde jenom pár nezajímavých postav velmi debilně povídá. A ani ten cool Karl Urban to nedokáže zachránit. Zkrátka, jestli chcete zábavný akční béčko, tak běžte prosím o dům dál, Stewart vám ho letos určitě nenabídne. ()

petero

Výborne obsadené béčko, tvorca Legion sa nezaprie, štýlové, kopírujúce, akčné scény luxus, hlášky by neboli OK ani pred štvrť storočím, svižné, krátke, Paul Bettany sem nepatrí, ostatný už hej, cool je Karl Urban i keď nemá čo hrať. Ďalší film od Stewarta si určite pozriem, ak to nebude ovšem dráma, no rozhodne do kina na to nepôjdem. Videné: 3x. ()

Davies182

Další z ukázkových jednohubkových filmů, které neslouží k ničemu jinému, než aby na chvíli pobavily: to se Kazateli daří. Hodiny a půl ve společnosti této bezduché akce s překvapivě obstojným dějem nelituji, podobný westernový "Jonáš" byl minimálně o dvě třídy horší. Tohle alespoň nebyla nuda. ()

gogo76

Béčkový scenár v béčkovom prevedení s kvalitným P. Bettanym a K. Urbanom. Animovaný úvod má svoje čaro a diváka dokáže navnadiť, ale už po niekoľkých minútach je jasné, že vysoko nastavenú laťku z úvodu nedokáže udržať. Pár scén je zaujímavých, hlavne motorky v zaprášenej púšti chlapov dvihnú zo sedačiek, ale najväčší problém vidím v prílišnej nereálnosti kňazových schopností, pre ktorého neplatia zákony fyziky. Takým bojovníkom nebol ani Neo z Matrixu a cez to som sa jednoducho nedokázal prekusnúť. Po scéne, v ktorej kňaz pri letmom skoku rozreže brucho obrovskej príšere si hovorím, že na túto scénu predsa vlastní "autorské práva" jeden z hrdinov našich detských čias - Sandokan...Na jeho skok s nožom proti tigrovi som nezabudol dodnes, no na Kazateľa si už po mesiaci pravdepodobne nespomeniem. Akčná jednohubka, ktorá neurazí. Slabé tri *. 50%. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku